Valstietiškos desperacijos: kai politiniam durnumui nėra ribų  

 

Ramūno Karbauskio planas trauktis iš valdančiosios daugumos, jei Prezidento rinkimus laimėtų ne jų kandidatas Saulius Skvernelis, labai tikėtina, skirtas pirmiausiai patiems žaliavalstiečiams išjudinti. Nes nemaža dalis jų aktyvistų patys nelabai tiki, kad Skverneliui galėtų pavykti bent į antrąjį rinkimų turą patekti, o Europos Parlamento rinkimus vadina nesvarbiais. O čia lyg toks partijos šeimininko spyris į minkštąjį skirmantą: judinkitės agituoti, nes pralaimėjimo atveju visi be postų liksite.

Panašu, kad valstiečiai bijo. Dvejus su puse metų malti substanciją tampa iššūkiu – net tokie žmonės, kaip valstiečių rinkėjai, gali pradėt rezultatų reikalauti. O parodyt nėr ką. O kiti seimo rinkimai jau ne taip ir toli. Iš čia – šansas pasukti viską maždaug taip: mes žinojom, kaip reikia, Lietuva – durna, mūsų neįvertino, tai žinokitės. Dėl visų problemų ir neatsakytų klausimų mes nekalti, mes – ne valdžia. Nebuvo nuošalės! Buvo? Tada atiduokit kamuolį, aš einu namo…

Panašu, politiniam durnumui ribų nėra. Žaliesiems valstiečiams iššūkiu LR Prezidento ir Europos parlamento rinkimai tampa ir dėl labai keistos strategijos regionuose. Vaizdžiai šnekant, jei Seime valstiečiai dar tik svaidosi net ir politologų sunkiai paaiškinamais grasinimais  valdžią atiduoti Landsbergiui, tai daugelyje regionų jie tai jau padarė. Kanoninis pavyzdys – Kaišiadorys. Nes Kaišiadoryse žalieji valstiečiai, nors ir tikrai puikiai pasirodė savivaldybių tarybų rinkimuose, dėl labai savitos partijos strategijos tapo ne kuo kitu, o vietos konservatorių padaliniu.

LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė Kaišiadoryse kažkodėl jau kurį laiką atstovauja ne valstiečių, o vietos konservatorių interesus. Pastarosios parodytas stropumas buvo itin keistas – pagal subordinacinius principus ji negalėjo kištis į saviavaldos žaidimus.  Ir prasilenkia su politiniu padorumu. Kas žino, gal seimo narę čia valdė ne politiniai, o kažkokie asmeniniai interesai dėl būsimos naudos? Bet jos pavaldinys ir buvęs kandidatas į merus Darius Vilimas tokių manipuliacijų dėka buvo eliminuotas iš žaidimo kaip potencialus politinis lyderis. Dabar jis tapo tiesiog eiliniu konservatorių mero komandos nariu su sulaužytu politiniu stuburu. Už ką dabar patartų balsuoti vietos valstiečiai prezidento rinkimuose?

Panašu, Karbauskio sparnuota frazė, prajuokinusi analitikus “Man nereikia teisinio pagrindo” tinka ne tik valstiečių desperacijoms Seime, bet ir regionų politikos žaidimams. Kur politiniai siekiai užleidžia vietą asmeniniams interesams.

23 thoughts on “Valstietiškos desperacijos: kai politiniam durnumui nėra ribų  

 • 2019 13 gegužės at 12:38
  Permalink

  Tiek seimūnė L. Matkevičienės, tiek D. Vilimas deklaruoja, kad yra sąžiningi politikai. Todėl būtų sąžininga jei viešai prisipažintų už kiek pasidavė V. Tomkui ir konservatoriams.

  Reply
 • 2019 10 gegužės at 9:55
  Permalink

  Mieli draugai ir sekėjai,

  Pastaraisiais metais vyksta daug rinkimų bei referendumų, todėl suprantu, kad kai kuriems politika ir agitacijos galbūt jau nusibodo, tačiau šiuo metu sprendžiami visai valstybei ir gyventojams ypatingai svarbūs klausimai. Atsiprašau tų, kuriems mano tekstai ir mano laisvai reiškiama nuomonė nėra priimtini, tačiau noriu dar kartą paraginti visus dalyvauti rinkimuose šį sekmadienį ir po dvejų savaičių, bei atsakingai ir drąsiai balsuoti už mūsų valstybės ateitį.
  Ko gero, šiuo metu svarbiausi yra Prezidento rinkimai, todėl viešojoje erdvėje matome daug informacijos, kiekvieną dieną skaitome naujienas, nes nuo šių rinkimų baigties priklauso mūsų valstybės ateitis. Aš jau balsavau už tai, kad būtų lengviau išsaugoti Lietuvos pilietybę ir kad Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas eitų Voldemaras Tomaševskis.

  Reply
 • 2019 10 gegužės at 9:27
  Permalink

  Ką straipsnio autorius turėjo galvoje rašydamas „MINKŠTASIS SKIRMANTAS“ ? Kuris Skirmantas minimas – Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas ar mūsų rajono Skirmantas Agurkis, o gal paprasčiausias šiknos revas skirmantu vadinamas?

  Reply
  • 2019 11 gegužės at 0:02
   Permalink

   o tu pabandyk – tada ir mums pasakysi

   Reply
 • 2019 10 gegužės at 9:07
  Permalink

  Nesuprantu Kaišiadorių žinių tikslo nuolat rašyti tą kas ir taip akivaizdu ir ką kiekvienas rajono gyventojas, net ir pats tupiausias, ir taip supranta. O gal Kaišiadorių žinių tikslas tik paerzinti rajono politikus, kurie užsiima ne tiesioginiu darbu o Kaišiadorių žinių skaitymu, komentarų rašymu, nervavimusi ir plaukų iš šiknos rovimu. Gerb. Kaišiadorių žinių redakcija, jūs rašote tiesa kas vyksta rajone, bet savo rašymu trukdote dirbti rajono valdžiai.

  Reply
 • 2019 10 gegužės at 8:24
  Permalink

  Tik nesenai seimo narės žalos, oi, tai yra žalios valstietės L.Matkevičienės iniciatyvą V.Tomkaus konservatoriai ir D.Vilimo žali valstiečiai šakėm ant vandens pasirašė policijos, oi, tai yra koalicijos sutartį. Jau iš karto daugeliui rinkėjų buvo aišku, kad V.Tomkui ir jo konservatoriams D.Vilimas su žaliais valstiečiais reikalingi tik kaip atpirkimo ožiai. Tą meras V.Tomkus kuo toliau tuo akivaizdžiau parodo – savo Facebook paskyroje ragindamas ignoruoti valstiečių siūlymą referendumu mažinti seimo bezdelnikų skaičių ir šmeiždamas LŽVS vadą R.Karbauskį, bei kandidatą į mentus, oi, tai yra prezidentus S.Skvernelį. Ar į tokius V.Tomkaus akibrokštus tinkamai sureaguos seimo narė L.Matkevičienė ir D.Vilimas, ar išliks eiliniais konservatorių pastumdėliais?
  Ši situacija primena šachmatų partiją „Baltieji pradeda ir laimi“ , tik šioje situacijoje spalvos ne balta ir juoda, o žydra ir žalia. Vargu ar pavyks žaliems valstiečiams laimėti prieš žydrus konservatorius be karalienės (L.Matkevičienės), o ir buvęs žirgas M.Mitkus patapo senu kuinu, beje žali valstiečiai ir neturi proto bokštų tokių kaip žydrų konservatorių K.Jakelis ir A.Janavičius. Nors ko čia stebėtis, kad Kaišiadoryse žaliems valstiečiams mišios, kai ir visoje Lietuvoje jiems jau py…dec?

  Reply
  • 2019 10 gegužės at 23:57
   Permalink

   Priecharlie,
   Panašu, kad valstiečiai per mažai tave pesticidais nupurškė – teks didinti dozę.

   Reply
 • 2019 9 gegužės at 12:23
  Permalink

  V.Tomkaus nurodymu savivaldybės darbuotojai masiškai pasirašinėja įvairiausius projektus, net nekreipdami dėmesio ar tuose projektuose nėra nusikalstamos veikos. Tas pats buvo ir praeitą kadenciją – Č.Neviera pasirašinėjo bet kam, bet kur ir ant bet ko. Šią kadenciją toks parašinėjimas išaugo masiškai. Tai ar nereiškia, kad per ateinančius ketverius metus nepadaugės „auksinių“ tiltelių ir kitokių pinigų švaistymų? O gal vicemeras D.Vilimas imsis iniaciatyvos užkirsti tam kelią?

  Reply
  • 2019 10 gegužės at 23:58
   Permalink

   Tūra, ir tu pakišk – ir tau pasirašys. Kelios didžiakrūtės jaun nesnaudė.

   Reply
 • 2019 9 gegužės at 12:05
  Permalink

  V.Tomkus tiek L.Matkevičienei, tiek D.Vilimui, bei kitiems, konservatorių idėjoms, ištikimiems žaliems valstiečiams pažadėjo prestižines ložes Rumšiškėse įkurtam konservatorių asilų rezervate saugomame valstybės. Beje, šiame konservatorių asilų rezervuare dar praeitą kadenciją prestižinę vietą sau užsitikrino ir Č.Neviera.

  Reply
  • 2019 11 gegužės at 0:05
   Permalink

   neatsibodo čia gliaudentis?

   Reply
  • 2019 11 gegužės at 0:05
   Permalink

   Rinkimai parodė, kad kaišiadoriečiai pasiuntė rezervatan žydruolius ir raudonuolius

   Reply
 • 2019 9 gegužės at 11:46
  Permalink

  D.Vilmą pažįstu nuo vaikystės – kartu augom, mokėmės, artimai bendravom, laikiau jį padoriu ir sąžiningu žmogumi. Net ir prieš rinkimus D.Vilimas debatuose išviešino V.Tomkaus melagystes ir nešvarius darbelius, o dabar pats parsidavė konservatoriams. D.Vilimai, kiek kainuoja tavo sąžinė?

  Reply
  • 2019 11 gegužės at 0:01
   Permalink

   Girtautai, atsigerk vaistukų – panašu, kad atsimeni ko nebuvo.

   Reply
 • 2019 9 gegužės at 11:37
  Permalink

  P. Matkeviciene daug ”gero” nuveike, budama Elektrenu ligonines vadove.
  Kartu su Niparu (dabartiniu) ligonines direktoriu dare fiktyvius pirkinius (medicinines irangos) ir kitas machinacijas. Del to nukentejo saziningi ligonines darbuotojai, kurie buvo atleisti. Sita “nusipelniusi” gydytoja daugeliui sugadino gyvenima ir as stebiuosi, kaip ji prisiploje prie valstieciu, tiek kartu keisdama partijas.

  Reply
  • 2019 9 gegužės at 11:49
   Permalink

   Gerb.Kastyti Griciau, dėl jūsų minimų priežasčių ir dėl to, kad į Elektrėnų ligoninę L.Matkevičienė buvo įdarbinus ir savo vyrą, kuris galimai darė neteisėtus ir bereikalingus pirkimus, už tai L.Matkevičienei ir nebuvo pasiūlyta ligoninės direktorės pareigos antrai kadencijai.

   Reply
  • 2019 11 gegužės at 0:06
   Permalink

   ne visi reikalai tvarkomi per lovą

   Reply
 • 2019 9 gegužės at 10:46
  Permalink

  Nešmeižkit padorios ir darbingos Kaišiadorių rajono valdžios, nes konservatorių ir žalių valstiečių koalicija dirba tikrai vieningai – valstietis D.Vilimas prie prekybos centų agituoja balsuoti už I.Šimonytę, o V.Tomkus į europarlamentą ragina rinkti L.Matkevičienę. Be to tiek L.Matkevičienė ir likusieji Kaišiadorių žali valstiečiai atsisakė R.Karbauskio ir LŽVS idėjos mažinti seimo narių skaičių. Ar tai neįrodo, kad koalicija rado kompromisą ir dirba darniai?

  Reply
  • 2019 9 gegužės at 11:54
   Permalink

   Tai kad net ir Seime valstiečiai dabar patapo politinių asilų banda. O ką jau kalbėti apie provinciją. Štai mūsų Seimo narę Laimutę kažkada Elektrėnų meras išvijo su trenksmais. O ji prieglobstį atrado Kaišiadorių konservatotrių glėbyje. Ech, tironas geras tas valstiečių Ramūnas, bet panašu, kad net jis nesusivokė, kokią gyvatę užsiaugino.

   Reply
   • 2019 11 gegužės at 0:15
    Permalink

    Svarbu Ramūnas užantin nesikiša

    Reply
 • 2019 9 gegužės at 10:35
  Permalink

  Toks jausmas, kad meras V.Tomkus sąmoningai griauna TS-LKD ir LŽVS koaliciją, savo Facebook paskyroje ragindamas ignoruoti valstiečių siūlymą ignoruoti referendumą dėl seimo narių skaičiaus mažinimo ir šmeiždamas LŽVS vadą R.Karbauskį, bei kandidatą į prezidentus S.Skvernelį. Ar į tokius V.Tomkaus akibrokštus tinkamai sureaguos seimo narė L.Matkevičienė ir D.Vilimas, ar išliks eiliniais konservatorių pastumdėliais?

  Reply
  • 2019 11 gegužės at 0:08
   Permalink

   ritute, jiems rūpi vietiniai reikalai. pasikrapštyk kaktą – geriau suprasi

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *