Viešas verslininko R. Paškausko laiškas Kaišiadorių rajono merui V. Tomkui

Mere, ačiū jums už įvertinimą ir tiek daug skirto dėmesio. Kiekvienas žmogus savo gyvenime turi tikslus, siekius ir principus. Aš nežengiu į aktyvią politiką. Nors politinį supratimą ir gebėjimą analizuoti šią sritį turiu. Kadangi nesu politikas, aš nesu viešas asmuo. Na o jūs, Vyteni, kažkada iš verslo pasaulio pasukote į politiką. Ir tapote viešu asmeniu.

Panašu, jūs tikėjotės, kad politiniame gyvenime galėsite tvarkytis tais pačiais principais, kaip kredidto unijoje. Tačiau žengus į politiką pradeda galioti naujos taisyklės. Ir norint išmokti šių taisyklių reikia turėti vidinės inteligencijos bei subtilumo. Išlavintų viešojo kalbėjimo įgūdžių čia jau neužtenka. Kai pamirštama akcentuotis į turinį, viskas tampa tuščia demagogija. O politinio padorumo ir subtilumo pačiam patarčiau pasimokyti iš Antoine de Saint-Exupéry maldos.

„Neprašau tavęs, Viešpatie, stebuklų ir vizijų, tik jėgų kasdienybei. Išmokyk mane mažų žingsnelių meno. Duok man sumanumo ir išradingumo, kad kasdienybės įvairovėje ir gausoje spėčiau įsidėmėti tai, ką sužinau ir patiriu. Išmokyk mane tinkamai paskirstyti laiką. Suteik man galios tiksliai pajusti, kas yra svarbiausia, o kas ne taip svarbu. Įtikink mane, kad svajonės nieko gero neduoda, vis tiek, ar svajočiau apie praeitį, ar apie ateitį. Padėk man kuo geriau atlikti šios dienos darbus ir suvokti, kad svarbiausia valanda yra dabar. Apsaugok mane nuo naivaus tikėjimo, kad gyvenime gali viskas klostytis sklandžiai. Padovanok man blaivų suvokimą, kad sunkumai, pralaimėjimai, nesėkmės, klaidos yra neišvengiami gyvenimo priedai, padedantys mums augti ir bręsti. Primink man, kad širdis dažnai priešinasi protui. Reikiamą valandėlę atsiųsk man ką nors, kas mylėdamas išdrįstų pasakyti man tiesą. Tu žinai, kaip labai mums reikia draugystės. Padaryk taip, kad būčiau pribrendęs tai gražiausiai, sunkiausiai, rizikingiausiai ir švelniausiai gyvenimo dovanai. Pasiųsk man reikiamos nuovokos, kad pataikyčiau tinkamą akimirką tinkamoj vietoj įteikti gerumo dovanėlę ar su žodžiais ar be jų. Paversk mane žmogumi, panašiu į didelės grimzlės laivą, kad pasiekčiau ir tuos, kurie yra „dugne“. Išsklaidyk mano baimę pražiopsoti gyvenimą. Duok man ne tai, ko aš noriu, bet tai, ko man reikia. Išmokyk mane mažų žingsnelių meno.“ (Antoine de Saint-Exupéry)

Aš tikiu, kad jus vėl išrinks. Tai byloja jūsų retorika beldžiantis į rinkėjų širdis ir namus. Tačiau, nors mūsų nuomonės nesutampa, aš rašau jums pats – man tai pigiausiai kainuoja. Tuo tarpu jūs naudojatės brangiausių konsultantų paslaugomis už piliečių pinigus. Bet patikėkite, kad ateis laikas, kai keturis jūsų valdymo metus įvertins atitinkamos institucijos.

Romutis Paškauskas

11 thoughts on “Viešas verslininko R. Paškausko laiškas Kaišiadorių rajono merui V. Tomkui

 • 2019 spalio 26 at 19:05
  Permalink

  R. Paškauską gerai pažįstu nuo 1982 metų. Tai nuostabus, draugiškas ir geros širdies žmogus. Atleisk, Rimai, tiems žmonėms, kurie tave nori pažeminti, bet jų vardus verta prisiminti. (Vidmantas Bielkauskas, Jurbarkas)

  Reply
 • 2019 kovo 7 at 21:41
  Permalink

  Ponas Paškauskai paskaityk dar vieną pasaką apie Raudonkepuraitę nusiplauk kojas išgerk gudobelių ekstrakto ir eik miegoti. Nes širdis gali sustoti. Palik Kaišiadorių miestą ramybėje. Užtenka ir taip ilgai buvai kunigaikštis Kaišiadorių mieste. Ne ne nepolitikas jūs. Jūs valdytojas iš po stalo. Labanakt

  Reply
 • 2019 kovo 6 at 21:26
  Permalink

  Politika toks dalykas- 12 metu muila pakelineja vieni, o po to 8 metus kiti. Dabar laikas kregzdiniams išsiliet

  Reply
 • 2019 kovo 5 at 14:33
  Permalink

  Rimuk dabar busi puolamas,nes tavo draugai tave vadina mafiozu

  Reply
 • 2019 kovo 5 at 14:13
  Permalink

  Rimai, tu maladec. Buvai ir likai tikru vyru.

  Reply
 • 2019 kovo 5 at 13:59
  Permalink

  Daugeliui žmonių šiame gyvenime esu padėjęs. Neatlygintinai, be jokios naudos sau. Visuomet turiu savo nuomonę. Ir vertinu atvirumą. Tad turėjau teisę į tokį atsakymą merui, kuriam paskelbiau savo viešą atsakymą. Savo vardu. Tad manipuliatoriams ir smulkiems vertelgoms besidrabstantiems purvu patariu nesinaudoti svetimais vardais. Sakykite tiesiai, turėkite garbės ir drąsos. Juk jūs ir taip aiškūs. Tai bent nepraraskite elementarios savigarbos.

  Reply
 • 2019 kovo 3 at 17:08
  Permalink

  Nasenukai nesinori jaunimui.pasiduoti duokit jaunimui dirbti atrodo neblogai tvarkosi o jūs rūpinkitės savo sveikata ramybe šeimoje o jei dar ir patsrtumėt geranoriškai jauniems bet jaunimad nenori jūsų patarimo jis jau pasenęs supelyjes

  Reply
  • 2019 kovo 5 at 14:35
   Permalink

   Nekreip demesio tai sudai

   Reply
 • 2019 kovo 1 at 12:52
  Permalink

  Geriau būtum patylėjęs. Net koktu skaityti. Tavo valdymas iš po stalo rajonui neatnešė jokios naudos.Nors sakai, kad nesi politikas, bet visą laiką siekiai įtakoti rajono politinį gyvenimą per savo statytinius. Niekada nebuvai savikritiškas. Esi labai susireikšminęs.

  Reply
  • 2019 kovo 2 at 20:26
   Permalink

   Taikliai pasakyta… ar dar sulauksim laikų, kai jis nebesikiš…

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *