Vieši laiškai: apie mero vykdomą viešųjų ryšių kampaniją

„Kaišiadorių žinios“ gavo savivaldybės tarybos nario Karolio Petkevičiaus laišką merui, kuriame jis dalinasi savo pastebėjimais apie derybas, kurios vyksta tarp mero aplinkos ir naujosios politinės tarybos daugumos, apie vykdomus politinius bei viešųjų ryšių žaidimus.  Jauno Kaišiadorių politiko laiško esmė – pastebėjimas, kad laikas žaidimams ir vertybinėmis manipuliacijomis jau išseko ir meras pagaliau turėtų blaiviai įvertinti situaciją. Dalinamės šiuo laišku su „Kaišiadorių žinių“ skaitytojais.

_______________________________________________________________________

 

Pasikeitus politinių jėgų santykiui Kaišiadorių rajono savivaldybėje galime pastebėti ir naują tradiciją – mažumoje likęs meras socialiniuose tinkluose pradėjo tikrą viešųjų ryšių kampaniją, oponuodamas į viešumo idėją, sprendimų skaidrumą, o svarbiausia, į rajono gyventojų interesų atstovavimą.

Aš norėčiau pradėti nuo kertinių sąvokų. Štai kad ir rajono gyventojų interesų atstovavimas ir darbas pagal mūsų šalyje galiojančius įstatymų aktus. Meras savo FB pastebėjimuose, it didžiausią gėrio jėgų pergalę, pateikė rašytinį susitarimą dėl bendradarbiavimo „kad priimant visus sprendimus bus laikomasi teisės aktų, kad visi stambūs viešieji pirkimai bus atliekami atviro konkurso būdu ir pan.“ Šaunu. Bet tai juokingas alogizmas. Atleiskite, mere, gal čia jūs norite prisipažinti, kad su savo dauguma galimai nesilaikėte teisės aktų? Kaip jūs įsivaizduojate, ar tarybos nariai, savivaldybės vadovai ir administracija gali nesilaikyti įstatymų, ar tik kartais jų laikytis? Kalbant su doze sarkazmo, gal Kaišiadoryse jau būta tokių atvejų? Ar nemanote, kad galimai dėl to ir pasikeitė politinių jėgų balansas savivaldybėje šį rudenį?

Jūsų pasisakymuose ir dabartinėje polemikoje derėtų ieškoti priežasties, o jūs viešųjų ryšių žaidimuose emocionaliai bandote pateikti save baltuoju gėrio riteriu, tam tikru gelbėtoju. Tačiau politinio nepasitikėjimo bomba rajone sprogo būtent jūsų dėka. Ir šiame kontekste vis dar bandote išlaikyti rajono vadžias savo ir savo aplinkos žmonių rankose. Šioje situacijoje esate toks tiesmukas, kad galimas tiesioginis valdymas atrodo kaip viena iš geriausių išeičių. Vardan, kaip jūs mėgstate įvardinti, gyventojų interesų atstovavimo. Nes pasikeitęs jėgų santykis yra pasekmė, o priežastis – netinkamas jūsų valdomos administracijos darbas, netinkamas gyventojų interesų atstovavimas. Grandinė paprasta – tai perpildė opozicijoje buvusių rajono politikų kantrybės taurę, politinių galių svarstyklės persisvėrė į kitą pusę ir mes dabar norime dirbti kitaip. Taip, kaip ir dera nesusitepusiems politikams – atstovaujant viešąjį interesą. O tamsta vėl reiškiate norą dirbti pagal savo aplinkos žmonių taisykles ir norite diktuoti sąlygas. Panašu, kad esant tokiai jūsų retorikai, laikas deryboms jau išseko.

Karolis Petkevičius

Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narys

 

 

 

3 thoughts on “Vieši laiškai: apie mero vykdomą viešųjų ryšių kampaniją

 • 2018 spalio 12 at 19:03
  Permalink

  Tik reikia prisiminti pas ką dirba Karolis Petkevičius ir viskas bus aišku. (Pas Romutį Paškauską)

  Reply
 • 2018 spalio 8 at 20:09
  Permalink

  Nesusitepe masiulistai? Tas pats kaip svarus tualetinis popierius po panaudojimo pagal paskirti

  Reply
 • 2018 spalio 7 at 9:18
  Permalink

  Matosi, kad p.Karolis nesupranta žodžio ,,nesusitepęs politikas“ reikšmės. Jeigu jam Mitkus (jo žmona gavo turgaus direktoriaus vietą ) , Lukoševičius (už perėjimą iš liberastų į socų stovyklą gavo darbą vandenyse), Mužnykas ( už rankos pakėlimą dirba paslaugose), Slibinas su savo boba gerina vandenų reikalus, Radvila už kelio nenutiesimą link savos fazendos išpi-o koaliciją, o ir pats Karolis, savo laiku, už tam tikras politines paslaugas gavo darbo vietą šilumos įmonėje, tai labai gaila, kad jaunimas patenka į seno raugo veikėjų įtakos sferą. Ne opozicija savo konstruktyviu darbu sugriovė (už tai ją reiktų gerbti) valdančiąją daugumą, o asmeninių ambicijų nepatenkinę, valdančios daugumos sutartį pasirašę,prietrankos.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *