Vietos socialdemokratijos esmę iliustruoja idėjinio vado elgesio principai?

Šiek tiek pastebėjimų apie vertybes. Prisimenant daugumos rajono bobulyčių taip mylėtą, dabar jau buvusį seimo narį. Ir tuo pačia žmogų, kuris savo tikėjimu ir pavyzdžiu turėtų būti itin svarbus Kaišiadorių krašto kairiesiems, kadangi dabar jis yra vietos skyriaus pirmininkas. Tai nėra nauja istorija apie Bronių Bradauską, tačiau vietos socialdemokratų vertybes ji iliustruoja puikiai. Pradžiai – šioks toks teorinis nukrypimas. Kokie yra socialdemokratijos siekiai, tikslai? Socialdemokratija savo siekiu iškelia gerovės valstybės sukūrimą ir trijų kertinių vertybių: laisvės, lygybės ir solidarumo propagavimą. Tačiau pasirodo, kad Kaišiadorių socialdemokratų vadas mėgaujasi galimybe būti lygesniu už lygius ir viso to moko savo mokinius partijos skyriuje. Su jumis dalinamės dar praėjusiais metais delfi.lt žurnalistų atliktu tyrimu, originalų straipsnį galite rasti čia.

 

Turtuolių rezervato grimasos: išaiškėjo B. Bradausko ir buvusio ministro paslaptis

Tuo metu kai per tvoras poilsiautojai prie garsiojo Margio ežero negali nė prieiti, jo pakrantėse pasistatę namus kuria ramybės oazę ir džiaugiasi privatumu. Tačiau DELFI tyrimas parodė, kad įstatymus vienodai supranta ne visi. Nors ežero pakrantėje statinių būti negali, žurnalistai užfiksavo, kad buvusiam Seimo nariui Broniui Bradauskui ir buvusiam ministrui Vytautui Markevičiui tai netapo kliūtimi ant ežero ar šalia jo pasistatyti nedidelius statinius.

Statiniai sudomino pareigūnus

Kad būtų išsiaiškinta situacija Trakų rajone, tyrimą pradėjo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI). Tačiau pareigūnams teks aplankyti ne tik šias dvi žinomų žmonių valdas, bet taip pat jie užsuks į UAB „NJ – TRADE“ teritoriją, kurioje galimai užimta valstybinė žemė ir galbūt dalis statinių patenka į ją. Šios įmonės akcininkė yra Irina Mataru, kailių salono „Nijolė“ įkūrėjos Nijolės Veličkienės marti.

Pakrantės apsaugos juostoje negali būti nė pastatų, nė tvorų, išskyrus hidrotechninius statinius, vandens paėmimo ir išleidimo į vandens telkinius įrenginius, vandenvietes, tiltus, prieplaukas. Šia teritorija aplink ežerą gali vaikščioti visi, aks tik nori. Ir tam nereikia šalia esančių sklypų savininkų leidimų.

 

Statinys – ant ežero kranto

 

Tačiau DELFI žurnalistams pavyko aptikti du statinius, kurie sukėlė įtarimų. Vienas iš jų pastatytas visai šalia Margio ežero. Registrų centras informavo, kad sklypas ir pastatai priklauso buvusiam teisingumo ir vidaus reikalų ministrui, advokatų profesinės bendrijos „Markevičius, Gerasičkinas ir partneriai“ vadovaujančiam partneriui V. Markevičiui. Tiesa, žemės nuosavybės teise, pasak Registrų centro, jis dalijasi su Kęstučiu Golubku.

Į teritoriją nuvykę žurnalistai pastebėjo, kad medinis nedidelis statinys stovi visai šalia ežero. O tuo metu aplink jį dar triūsė darbininkai. Apžiūrėjus teritoriją nebuvo panašu, kad statinį nuo vandens skirtų 5 metrai (dažniausias pakrantės apsaugos juostos plotis).

Su pačiu savininku DELFI susisiekti nepavyko.

Bradauskas mano įstatymų nepažeidžiantis

 

Dėmesį atkreipia ir kitas netoliese esantis statinys. Tiesa, jis stovi ne šalia ežero, bet ant ežero. Registrų centras informavo, kad žemės sklypo ir nekilnojamojo turto savininkas yra buvęs Seimo narys, socialdemokratas B. Bradauskas.

Matyti, kad statinys pritaikytas poilsiui. Viršutiniame aukšte įrengta terasa, stovi kėdė. Būnant terasoje atsiveria nuostabi ežero panorama.

Tačiau vėlgi reikia priminti, kad vandens telkinio pakrantės apsaugos juostoje statinių būti negali.

Vis dėlto buvęs Seimo narys B. Bradauskas nemano pažeidžiantis įstatymų. Jis neigia, kad pirtis stovi šalia ežero. Taip pat sako, kad nėra ir tvorų, kurios trukdytų praeiti žmonėms.

„Mano pirtis stovi maždaug 30 metrų atstumu nuo pakrantės. Viskas pastatyta gavus leidimus, niekas nenukrypsta nuo statybos reikalavimų. Pirtį galėjau statyti dar 20 metrų arčiau ežero, bet specialiai patraukiau toliau. Apsaugos juosta yra 5 metrai nuo vandens, o mano tvora užtverta 12 metrų nuo vandens“, – aiškina jis. Bradausko teigimu, pirtis jo kieme stovi jau apie 10 metų ir jokių problemų dėl to anksčiau nekilo. Anot jo, norintiems praeiti paežere taip pat nekyla jokių sunkumų. „Žmonės gali laisvai praeiti palei ežerą. Kas tik nori, tas ir eina – jokių užtvėrimų nėra. Ateikit ir vaikščiokit“, – sako pašnekovas.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovas Albinas Keturka informavo, kad dėl šių dviejų atvejų yra pradėtas tyrimas ir siekiant nustatyti statinių teisėtumą, inspektoriai atvyks apžiūrėti statinių prie ežero.

 

 

Nustatė pažeidimus, bet jie iki šiol nepašalinti

 

Visai kitokia situacija susiklostė UAB „NJ – TRADE“ valdose. Žvelgiant į Regia.lt žemėlapį matyti, kad prie ežero užimta nemažai valstybinės žemės. Taip pat į valstybinę žemę galimai patenka dalis statinių ir valstybinėje žemėje galbūt stovi atskiras nedidelis statinys.

Nacionalinės žemės tarnybos atstovas Audrius Gelžinis DELFI teigė, kad situacija pareigūnams šioje teritorijoje jau žinoma. Jis informavo, kad praėjusių metų balandžio mėnesį buvo atliktas patikrinimas.

„Patikrinimo metu nustatyta, kad žemės sklypas kartu su valstybine žeme aptvertas betoninių stulpų ir metalo strypų tvora, kurios dalis pastatyta valstybinėje žemėje. Surašytas žemės naudojimo patikrinimo aktas. Trakų skyrius raštu asmenis informavo apie nustatytą pažeidimą ir pasiūlė geranoriškai pašalinti patikrinimo akte nurodytą žemės naudojimo tvarkos pažeidimą. Trakų skyriaus specialistai 2016 m. balandžio 19 d. pakartotinai atliko žemės sklypo, esančio Markininkų kaime naudojimo patikrinimą vietoje. Patikrinimo vietoje metu surašytas Žemės naudojimo patikrinimo aktas, kuriame nurodytos patikrinimo vietoje metu nustatytos aplinkybės. Administracinis teisės pažeidimas nepašalintas“, – aiškino A. Gelžinis.

Tačiau nors pažeidimas ir buvo užfiksuotas, tačiau nutiko taip, kad jis ne tik kad nepašalintas iki šiol, bet niekas ir nenubaustas. Gelžinis DELFI pateikė NŽT paaiškinimą, kodėl taip atsitiko: „Trakų skyrius raštu kvietė žemės sklypo savininko UAB „Vidanta“ ir statinių savininko UAB „Finvesticija“ atstovą (Liutauras Velička) atvykti į skyrių administracinio teisės pažeidimo išaiškinimui. Tačiau atvykusi UAB „Vidanta“ direktoriaus atstovė – advokatė informavo, jog direktorius yra išvykęs ir Lietuvoje nebūna. Trakų skyrius, vadovaujantis Administracinių teisės pažeidimų kodekso 250 str. (Aplinkybės, darančios administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną negalimą) 1 d. 1 p. (kai nėra administracinio teisės pažeidimo įvykio ir sudėties – nebuvo nustatytas asmuo padaręs administracinį nusižengimą) ir 7 p. (kai iki administracinio teisės pažeidimo bylos nagrinėjimo pasibaigia šio kodekso 35 straipsnyje numatyti terminai – 35 str. Administracinė nuobauda gali būti skiriama ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo teisės pažeidimo padarymo dienos, o esant trunkamam teisės pažeidimui, – per šešis mėnesius nuo jo paaiškėjimo dienos) nuostatomis, administracinės teisenos nepradėjo.“

Tačiau jis informavo, kad netrukus NŽT atliks pakartotinį patikrinimą.

Savo ruožtu Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovas A. Keturka DELFI informavo, kad VTPSI pareigūnai taip pat pradėjo tyrimą ir aplankys teritoriją, kad įvertintų statinių teisėtumą.

 

Įmonės atstovė sako, kad viskas teisėta

 

Registrų centras suteikė informacijos, kad šiuo metu turtas priklauso UAB „NJ – TRADE“, kurios akcininkė yra I. Mataru.

Su I. Mataru DELFI susisiekti nepavyko. Tačiau situaciją trumpai pakomentuoti sutiko įmonės vadovė Jurgita Milaševičienė.

Paklausta, kaip ji vertina Nacionalinės žemės tarnybos ir Statybų inspekcijos pradėtą tyrimą dėl į valstybinę žemę galimai patenkančio įmonei priklausančio pastato Trakų rajone, direktorė tvirtino, jog apie jokius neatitikimus anksčiau jai neteko girdėti.

„Kol kas situacijos niekaip negaliu vertinti. Nieko nežinome apie pradėtą tyrimą, reikia tuo dar pasidomėti. Kol kas į jokius klausimus negaliu atsakyti“, – teigė ji. Velička, su kuriuo pernai bandė susisiekti NŽT pareigūnai, DELFI teigė apie pradėtą tyrimą taip pat girdintis pirmą kartą ir sakė, jog tokia situacija jam visiškai netikėta. Jo teigimu, minėtu adresu statybos darbai vykdyti laikantis visų reikalavimų ir jokių nukrypimų nuo jų būti neturėtų.

 

22 thoughts on “Vietos socialdemokratijos esmę iliustruoja idėjinio vado elgesio principai?

 • 2018 29 lapkričio at 15:48
  Permalink

  Bradauskas tapo naujos rajono tarybos daugumos idėjiniu guru,todėl nutilo visi sušikti tinklalapiai, nes jie įkurti tik konservams kritikuoti.Liberastai su antibiotiku sulindo radziwilui į šikną ir posėdžių metu šūdą mala.

  Reply
 • 2018 13 kovo at 22:24
  Permalink

  o radvilas cepsi? kaip kuilys?

  Reply
 • 2018 10 kovo at 22:29
  Permalink

  Balvonai jus visus Radvilas i teisma uz smeizta paduos!

  Reply
  • 2018 12 kovo at 16:24
   Permalink

   Kai nustos čepsėt gal ir paduos 😀

   Reply
 • 2018 9 kovo at 20:56
  Permalink

  Pamenu norėjau įsidarbint pas Kaišiadorių oligarchą,tai iš karto ėmė siūlyti ir savo kaip kuilio paslaugas,gyrėsi, kad liežuviu gali moterį iki 9 dangaus pakelt.

  Reply
 • 2018 7 kovo at 13:09
  Permalink

  Nešmeižkit Radvilos, kad moterį sugeba patenkinti oraliniu būdu, nes ne kiekvienas vyras tą gali ir sugeba padaruti. Šioje malonumų srityje jis tikrai yra orgazmo dievas.

  Reply
  • 2018 7 kovo at 13:27
   Permalink

   Miela AuAu Janina, o kas labiau oralinio sekso dievas, Radvila ar amžiną atilsį Prakapas?

   Reply
  • 2018 7 kovo at 13:53
   Permalink

   Reikia žinot kieno fleita grot, kad debilavotą ir beraštį Gintarinį vyrą direktorium VŠĮ padaryt. Prakapas nuo tos solo partijos „ant dančio be molio“ papais į viršų ir kojom į priekį anapilin įšėjo, tad dabar miela, AuAuJanina, norit ten Bradauską su Radvila nusiųst?

   Reply
 • 2018 6 kovo at 15:44
  Permalink

  Ir nagai tik į save. Ar negana tų turtų? Bradauskas tokiais “pasižymėjimais” teršia dorų socialdemokratų vardą ir idėjas. Ir trukdo mums. Kokio velnio jam būti skyriaus pirmininku? Nejau iš šimtų mūsų rajone gyvenančių partiečių mes nerastume tinkamo, doro ir sąžiningo pirmininko?

  Reply
  • 2018 6 kovo at 19:57
   Permalink

   O mūsų rajone ir aplamai ant Lietuvos yra dorų socialdemokratų? Jie yra bolševikai, tik apsimetę socialdemokratais.

   Reply
 • 2018 6 kovo at 10:36
  Permalink

  O kas gi tam Brudauskui suteikė tą garbės vardą, ar tik ne tokie patys brudai? Jei taip, tai tas vardas nieko vertas, tegu jį turi.

  Reply
 • 2018 6 kovo at 9:07
  Permalink

  Kaip atskirti KGB agentus, kas yra rajone kaloborantai. Išviesinti visus rajono žmones, kurie bendradarbiavo su tom baisiom agentūrom, tokie kaip JAKELIS. Žmones, kurie gali paviešinti, paviešinkit, bukite tikri rajono piliečiai. Labai gera darbą daro MINDAUGAS ŠIMKŪNAS atspindžiuose. Bravo jam. Išves tuos brūdus į šviesą.

  Reply
 • 2018 6 kovo at 8:56
  Permalink

  Man atrodo Bradauskui suteiktas kaisiadoriecio garbes vardas, man atrodo kad reikia rinkti parasus kad komunistui atimti si varda kuri gali gauti tik rasytojai, meninkai kurie palieka didziule zmogiska pridetine verte. o ka jus palikote ponas Bradauskai budamas svetimsalis. Atnesete is biudzeto is kito miesto pinigus, kelis tukstancius, gal tuose rajonuose vaikai liko nevalge, bet jums tai negalvoje. Kai treme padoriausius Lietuvos zmones tie irgi negalvojo. Eikite is Kaisiadoriu, mazai kas drysta tai pasakyti. Jus juk atgyvena jau, bet to nesuprantat, mes per kiekviena socialdemokratu susirinkima jums tai pasakom, kukliai ir ismintingai. Turekite garbes iseiti, kol dar esate sveiko proto.

  Reply
 • 2018 5 kovo at 21:09
  Permalink

  Nieko nuostabaus, kad Brudauskas, kaip ir jo plieteris šaltkalvis-grafas piz… laižys A.R. nemąno, kad įstatymus pažeidžia, juk jie neturi kuo manyt dėl smegenų nepakankamumo. Tokie parazitai tiki, kad įstatymai jiems negalioja, nes jie valdžia.

  Reply
 • 2018 5 kovo at 19:21
  Permalink

  O kas čia per gegutė-eglutė užkukavo? Ar tik ne Raudeliūnų dukrytė? Ar tik ne ta, kuriai šie du diedai liežuviu klyną malė? Ar tik ne ta, kuri ne vienam fleita sugrojo solo partiją „ant dančio be molio“? Ar tik ne ta, kurios dėka darželinukai maitinami kebabais?

  Reply
 • 2018 5 kovo at 19:14
  Permalink

  Akivaizdu, kad Kaišiadorių žinios rašo konservatorių užsakymu ir niekina garbingus socialdemokratus B.Bradauską ir A.Radvilą, kurie yra tikri džentelmenai ir garbės, doros, bei moralės patriarhai, savo gyvenimą aukojantys kitų labui.

  Reply
 • 2018 5 kovo at 19:00
  Permalink

  Apie tą putkų laižymą galbūt ir tiesa, nes net medžioklės metu, nevengiantis čerkelės, Bronius negeria iš vienos taurelės su Radvilų surogatiniu palikuonim.

  Reply
 • 2018 5 kovo at 18:53
  Permalink

  Radvila į šiltus kraštus ne degintis išlėkė, o popuasėm sekelių laižyt, nes kaišiadorių bobom beveik visom jau išlaižė, o saviškės užšalęs-per ilgai žmoną uždaręs šaldiklyje laikė.

  Reply
 • 2018 5 kovo at 18:49
  Permalink

  Tai minimas tik vienas bolševikas (socdemais nesiverčia liežuvis vadint) B.Brudauskas minimas. Bet yra tų brudų ir daugiau. Pvz. A.Radvilas, kiek šio turtų ir fazendų pastatyta už vogtus pinigus? Dabar šis „grafas“ ilsisi šiltuose kraštuose, grįž rudai įdegęs-bus dar labiau į šūdą panašus .

  Reply
 • 2018 5 kovo at 16:59
  Permalink

  Teisingai pastebėta – tikrieji socialdemokratai nėra kažkoks blogis. Jono komentare minėti Anužis su Kubiaku – šviesūs ir bendruomeniški žmonės. Tai ne kokie vagys, teršiantys partijos vėliavą.

  Reply
 • 2018 5 kovo at 16:12
  Permalink

  Gaila, daugiau apie šio turčiaus šposus nepapasakota. Kur jo žemės aferos prie Gariūnų, kur “Lamantino” įkūrimo istorija, kur turtai Turkijos žemėje? Čia socialdemokratas? Panašiau į aferistą. Tikri vietos socdemai – Anužis, Kubiakas. Jie supranta socialdemokratijos esmę. O štai jų kuopelės vadas, tikėtina, tik prisidengia socialdemokratijos vardu. Jam rūpi tik turtai ir įtaka. Gal net sūnus jį dangstė dar būdamas įtakingu, gal ne veltui spec. tarnybos pastarajį taip stvėrė.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *