Žiežmariai, logika ir demagogija

Viešoje erdvėje vis dar netyla diskusijos dėl per visą šalį nuskambėjusio skandalo, kur Žiežmarių miestelio bendruomenė stojo ginti savo teisių ir tiesų dėl bendruomeninių grupinio gyvenimo namų kaimynystės. Apie viešojo bendravimo klaidas, kurias padarė bendruomenės vadovai ir visą situacijos esmę „Kaišiadorių žinios“ jau rašė, daugiau perskaityti apie tai galite paspaudę šią nuorodą. Tuo tarpu aistrų gaisrus gesino į Kaišiadorių rajono savivaldybę atvykusi Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.

Savivaldybėje vykusios diskusijos metu, buvo užsiminta, kad projektas buvo slepiamas ir kad jis nukrito lyg meteoritas iš dangaus. Ir čia sužibėjo mūsų meras Vytenis Tomkus, kuris demonstruodamas nepriekaištingus viešojo kalbėjimo įgūdžius užsiėmė šiokia tokia demagogija. Leiskite jums pacituoti kelias eilutes iš straipsnio laikraštyje „Atspindžiai“, kur cituojamas mero atsakymas Žiežmarių bendruomenės vadovui Nerijui Meškauskui dėl galimo viešumo stokos: „Tam paprieštaravo savivaldybės meras V. Tomkus. Jis pabrėžė, žmonėms trūksta informacijos, juos baugina nežinia.“ – rašoma laikraščio „Atspindžiai“ straipsnyje „Nėra lygių ir lygesnių, sveikų ir sveikesnių“. Supraskite, meras prieštaravo oponentui prašnekusiam apie viešumo stoką, tačiau pats teigia, kad žmonėms trūksta informacijos, juos baugina nežinia. Tiesiog nuostabi alogizmų grandinė.

Keisčiausia, kad rajono meras viešumą tapatina tik su pačiu savimi. Vėlgi, leiskite pasidalinti citata. Į išreikštus kaltinimus, neva projektas buvo slepiamas, meras atsakė: „Aš žinojau. Su manimi buvo derinama. Sklypo pirkimas vyko pagal tam reikalingas procedūras. Mes pasisakome už diskusijas. Galime dar kartą susitikti su gyventojais“ – taip tame pačiame straipsnyje cituojamas meras.

Panašu, kad tokia diktatoriška leksika bei sąmoningai perversta kalbos loginė grandinė dar sykį iliustruoja, kad šio konflikto esmė – ne bendruomeninių grupinio gyvenimo namų būtinybėje, o Kaišiadorių rajono savivaldybės vadovų elgesyje, kai primygtinai vengiama viešumo. Ir taip elgiamasi buvo štisus tris metus. Įdomu, kokia čia bus galimo vadinamajo „otkato“ valdžios žmonėms vertė?

7 thoughts on “Žiežmariai, logika ir demagogija

 • 2019 rugpjūčio 23 at 12:53
  Permalink

  JO. Visiems komentatoriams gyventi tuose bendruomeniniuose namuose neteks, nes jie agresyvūs lochai.

  Reply
 • 2019 rugpjūčio 22 at 21:49
  Permalink

  Jau seniai parduodama Mūro Strėvininkų mokyklą. Už ją buvo prašoma 120 tūkst. Eur, dabar sumažinta suma iki 90 tūkst. Eur. Ją rekonstravus, galima būtų apgyvendinti dalį Strėvininkų pensionato gyventojų. Prie šio pastato yra sutvarkytas kiemas, sporto aikštelė, 1,03 ha žemės, netoli parduotuvė.

  Reply
 • 2019 rugpjūčio 22 at 21:42
  Permalink

  Labai gaila, kad Žiežmarių bendruomenės vadas ne itin protingas žmogus, nes neieško (gal kad nesupranta) tikrų tų bendruomeninių namų statybų priežasčių, kviečiasi visokias politines lavones Šikalienes ar Šakalienes, visokius abejotinus psichologus Kaligulas ar Kaluginus, taip temdamas gumą ir leisdamas rajono valdžiai išplauti milžiniškas pinigų sumas neįgaliųjų ir Žiežmarių gyventojų sąskaita.

  Reply
 • 2019 rugpjūčio 22 at 21:40
  Permalink

  Tai kad tas Žiežmarių prezidentas šiknoj smegenų ieško, tai yra ten, kur jų nėra. Geriau pasidomėtų iš ko ir už kiek tas žemės lopinėlis buvo nupirktas, pasidomėtų ar kosminiais statybų mastais ir, jei turi pakankamai smegenų, tai suprastų, kad K.Jakelis tenori tik save senatvėje apsirūpinti, o ten tie Mūro Strėvininkų durnelių reikalai jam px.

  Reply
  • 2019 rugpjūčio 22 at 21:41
   Permalink

   Chytras tas Mūro Strėvininkų žydelis KGB-istas Kęstutis Jankelis, žino kad iš Sodros gaunamos pensijos nepragyvens, tai nori sau sočią senatvę užsitikrint.

   Reply
 • 2019 rugpjūčio 22 at 21:18
  Permalink

  Tai akivaizdu, kad tie bendruomeniniai namai tai tik eilinis rajono valdžios pinigų išplovimas. Negi dar kažkas tiki, kad K.Jakeliui ar merui V.Tomkui rūpi tie protiškai neįgalūs žmogeliai? Aš manau, kad tiek K.Jakelis, tiek meras V.Tomkus Žiežmarių Lauko gatvės gyventojus ir jų prezidentą N.Meškauską laiko durneliais, nes apsimeta it veda diskusiją, o iš tikro daro ką nori.

  Reply
 • 2019 rugpjūčio 22 at 21:12
  Permalink

  Na straipsnio autorius tikrai nusišneka, rašydamas, kad meras V.Tomkus turi nepriekaištingus viešojo kalbėjimo įgūdžius. Aš manau, kad mero V.Tomkaus viešojo kalbėjimo įgūdžiai prilygsta ožiuko mekenimui prieš naujus vartus. Tik visiškas idiotas gali patikėti V.Tomkaus „čiulbėjimu“.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *