Aferizmo genas: kandidatas VRK nuslėpė praeities šešėlius?

Dabartinis Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus, aršiai nusiteikęs dar vienai kadencijai mūsų rajono savivaldybėje, save pozicionuoja kaip veržlų, verslų ir inovatyvų politiką. Tačiau, pagal geriausius viešųjų ryšių kanonus, vienus dalykus jis taikosi iškelti į aukštumas, o kitus nuslepia. Net ir meluodamas VRK.

V. Tomkus į politiką žengė iš finansų verslo. Jo praeityje būta ir painių tamsių istorijų, kurias narpliojo ir teisėsaugininkai – daugelis yra girdėję apie Palangos kredito unijos skandalą. Tuo tarpu apie kitą savo karjeros etapą V. Tomkus išvis linkęs nutylėti. Tai, kad jis vadovavo Vilniaus Taupomajai Kasai, kandidatas į merus nuslėpė net nuo VRK.

Vytenis buvo Vilniaus Taupomosios Kasos valdybos pirmininkas ir administracijos vadovas. Panašu aferisto vertą melą jis pasirinko todėl, kad patirtys Vilniaus Taupomojoje kasoje V. Tomkui didelės garbės nedaro. Ne pačią geriausią nuomonę apie dabartinio mero reputaciją, sužinoję šiuos dabartinio mero profesinius nuopolius, susidarytų ir potencialūs rinkėjai. Tikėtina, kad tai viena iš priežasčių, dėl kurių V. Tomkus įžūliai melavo VRK, nuslėpdamas šį savo biografijos faktą.

Kaip V. Tomkui sekėsi Vilniaus Taupomojoje Kasoje? Pasirodo, šį kredito įstaiga 2014 metais bankrutavo, prieš bankrotą buvo viena iš nuostolingiausių Lietuvoje. Didžiausia Lietuvoje kredito unija – Vilniaus taupomoji kasa – skandalingai žlugo 2014 metų sausį, kai Lietuvos bankas ją pripažino nemokia ir keliančia finansinę grėsmę indėlininkams. Juos valstybei teko gelbėti – taupomojoje kasoje 8,5 tūkstančio indėlininkų turėjo 236,9 mln. litų. Tuomet Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Generaline prokuratūra buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl organizuotos grupės, kuri neteisėtai gaudavo paskolas iš keturių Lietuvoje veikiančių kredito unijų, taip pat ir Vilniaus taupomosios kasos.

Tad bandant save pozicionuoti kaip sėkmingą ir padorų versle bei politikoje, nepatogius biografijos faktus galima pabandyti įžūliai nuslėpti. Juk pūsti miglą rinkėjams į akis prisidengus melu – įprasta metodika. Nes sąžiningumas, principingumas, atsakingumas, atsparumas korupcijai ir nepotizmui, pagarba įstatymams, demokratijai, nuomonių įvairovei ir panašios vertybės jam yra tik 101-oje vietoje. O pirmoje – tik ciniškas aferizmas siekiant apgauti rinkėją.

21 thoughts on “Aferizmo genas: kandidatas VRK nuslėpė praeities šešėlius?

 • 2019 25 kovo at 17:27
  Permalink

  Varžybos baigėsi. Ko nutilote, liberastai.

  Reply
 • 2019 14 kovo at 10:03
  Permalink

  Tai gal pakalbam apie praeitos valdzios darbus.kaip rajonas klestėjo, kaip buvo miela gyventi Kaišiadoryse.kaip ponas iš rūsio valdė Kaišiadoris. Kaip viskas buvo super.Pasidomėkit kokiu atkatu prašydavo kad laimetu konkursa viena ar kita imonė mudu rajone.apgailėtina ir gaila.

  Reply
  • 2019 14 kovo at 15:14
   Permalink

   Tai pasakyk,parasyk koks zmogus eme kysius ko jus bijote?

   Reply
   • 2019 15 kovo at 12:24
    Permalink

    Sigute, gerai žinai kas ėmė.

    Reply
 • 2019 13 kovo at 10:00
  Permalink

  Na, meras Kaišiadoryse tikrai yra unikalus. Tikiu, kad išlys dar daug jo galų, kai pasikeis valdžia sostinės Daukanto aikštėje. Bene septyni metai aferų finansų sektoriuje negali praeiti be pėdsakų. Juk vieša paslaptis, kad Vytenis kažkada klastojo parašus kredito unijose. Tuomet kreivais keliais suvaikščiojo ne vienas milijonas litų. Ir teisininkai tai patvirtino, tik kažkas Vytenio ramybę labai saugojo. Žulikų kalba šnekant, vyrukas gerą stogą turėjo. Bet įtakos svertai valstybėje kintant valdžioms persistumdo. O tuomet kai kurie neliečiamieji tampa eiliniais mirtingaisiais.

  Vytenio unikalumas tame, kad prisidirbęs versle jis užuovėjos ieškoti nėrė į politiką. Kur, pagal elementarią logiką, turėtų galioti dar griežtesni skaidrumo standartai. Reikėjo jam priminti VRK apie kažkuriuos savo karjeros vingius ar nereikėjo – visiškai nesvarbu. Yra svarbesnių dalykų. Tikėjimo ir pasitikėjimo. Tad sakyčiau, kad nutylėdamas faktus meras atvirai tyčiojasi iš rinkėjų, manydamas, kad pastarieji yra paskutiniai kvailiai. Eilinis dviveidis. Ir gal net aferistas.

  Reply
  • 2019 20 kovo at 23:45
   Permalink

   Nieko tokio, sės vienas – išronksim kitą dar didesnį žulikų ir teisėjų draugą. Sės ir tas kažkada, ankščiau ar vėliau. Nuo galinės sėdynės šoferiauti jau nepaeis… tiek ten aferų buvo… papostikit

   Reply
 • 2019 13 kovo at 9:33
  Permalink

  O man patinka kaip meras tvarkosi. Toks šiaurietiškas Musolinis. Pažiūrėkite, kaip jis į vietą pastatė opoziciją. Per tarybos posėdžius visi sėdi tyliai, burnos nepraveria, nuolankiai balsuoja. Jei kas tik išsižioja – meras iš tribūnos juos staigiai į vietą pastato. Štai kad ir liberalai su savo liberaliąja dvasia – kelis metus nieko neišmekeno. Visi kiti irgi tokie patys. Moka meras dirbti su žmonėmis.

  Beje, mere, stumia gi čia ant jūsų. Jei širdyje jaučiatės nekaltas – paduokite šmeižikus į teismą. Kiek gali ant jūsų varyti. Juk jūs nekaltas, ane?

  Reply
  • 2019 13 kovo at 9:49
   Permalink

   Violeta,šis zmogus senai turejo sedeti pravieniskese,bet ji glosto tam tikri uztarejai,bet ju laikas pavasari baigiasi ir tada prasides nauja jam diena.

   Reply
 • 2019 12 kovo at 16:15
  Permalink

  O aplamai kaip čia tas dalbajobas iš Vilniaus ir Palangos kredito unijų atsirado Kaišiadoryse?

  Reply
  • 2019 12 kovo at 17:05
   Permalink

   Jis nera dalbajobas. Jei butu prisidirbes tai teismas butu bent patases. O kadangi net po teismus nepatase rodo nekaltuma

   Reply
 • 2019 12 kovo at 16:02
  Permalink

  Net ir bloga reklama yra reklama, net šou biznio žvaigždės sau užsako antireklamą, kad būtų pastebėti. Net neabejoju, kad Kaišiadorių žinias finansuoja tiek V.Tokus, tiek konservatoriai, kad būtų matomesni rinkėjams.

  Reply
  • 2019 12 kovo at 17:12
   Permalink

   Namanau kad landsbergis moka virgiui nors centa. Uz pinigus kau kurie konservai prostituciu pirkimu buvo apkaltinti pries daug metu. Tai manau tas reikals perspektyvesnis

   Reply
 • 2019 12 kovo at 16:01
  Permalink

  Kaip džiugu, kad „Kaišiadorių žinios“ dirba Tomkui. Didinat jo vardo žinomumą. Mane vis nupurtydavo, supykindavo (čiut neatpildavau), kai gatvėje pamatydavau tą ponią su skrybėle – ji tik Anužį transluodavo vietos spaudoje. Su iškreipta morale ir poetizavimais. O dabar – pusiausvyra.

  Reply
 • 2019 12 kovo at 14:33
  Permalink

  Bet tokio aferiūgos kraliko šypsenėle dar nesame matę. 😀 Apmaudu, kad atsiranda asilų, kurie jį užstoja ir už jį balsuoja 🙁

  Reply
  • 2019 12 kovo at 17:14
   Permalink

   Tai tik rodo, kad tu pienburnis mazai gyvenimo mates.

   Reply
 • 2019 12 kovo at 14:24
  Permalink

  Dar 4 metus ir su didesniu pagreičiu bus rajonas varomas į skolas jei tik V.Tomkus taps meru. Gaila, kad rinkėjai neišrinko tų politikų, kurie sugebėjo bent šiek tiek paprieštarauti merui V.Tokui ir jo abejotinos reaputacijos komandai.

  Reply
 • 2019 12 kovo at 13:03
  Permalink

  Na jau ir taip aišku, kad meru ir antrą kadenciją bus konservatorius V.Tomkus, administracijos direktorius socdemas A.Radvila, tik va derybos vyksta dėl vicemero kėdės, nes į ją sėstis nori tiek liberalas K.Petkevičius, tiek konservatorius A.Janavičius, bei Č.Neviera. O į vieną kėdę juk trys šiknos netelpa. Tai kaip tada bus?

  Reply
  • 2019 12 kovo at 13:48
   Permalink

   P. Rita, matosi jog visai nesigaudote politikoje. Jeigu jūs Rita ir dar Gliaudelienė, tai atleisina, bet jeigu jūs ne ta Rita, tai kreipkitės pagalbos (konsultacijos).

   Reply
   • 2019 12 kovo at 16:10
    Permalink

    P. Morozas matosi yra tikras morozas. Jeigu jūs Morozas ir dar Kęstas, tai atleistinas, bet jeigu jūs ne tas Morozas, tada eikite nach…. , nes nepadės nei jokia pagalba, nei konsultacijos 😀

    Reply
  • 2019 12 kovo at 17:17
   Permalink

   Zinau tikrai, kad konservatorius ant keliu nesises. Lydarai yr tolerantiski.

   Reply
 • 2019 12 kovo at 12:43
  Permalink

  Ne vienas Vytenis aferizmu kvepia mūsų rajono valdžioje, jų ten yra ir daugiau. Manau, kad savo „žygdarbiais“ jam tikrai nenusileidžia, o gal net ir lenkia praėjusios kadencijos pagrindinis V.Tomkaus rėmėjas A.Radvila. O šiuose rinkimuose A.Radvila irgi rems V.Tomkų?

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *