Aferizmui ribų nėra. Istorijos pabaiga

Po daugiau nei metų aistrų ir valdiškų manipuliacijų, prieš nepilną mėnesį pagaliau baigėsi kliedesių persmelkta retorika, kad Vilnius plyšta nuo keleivių skaičiaus ir turime žūtbūt statyti milžinišką oro uostą Kaišiadorių rajone. Ministerijai visą šį laiką dėl šios idėjos buvo švelniai nusišvilpt. Tiesa, bet kokia kaina šią idėją prastumti norėjo tik du žmonės – Kaišiadorių meras Vytenis Tomkus ir jau buvusi LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė.

„Dabartiniai oro uostai net ir iki „covidinės“ situacijos savo pajėgumų ribos nebuvo pasiekę. Dėl naujų statybų svarbiausias dalykas yra aiški kaštų ir naudos analizė. Ar tikrai reikia? Kada reikia? Politikams visą laiką gali būti tikslas pastatyti objektą, įkasti kapsulę ir pan., bet čia kalbame apie nereikalingas išlaidas. Be konkretaus vertinimo ir skaičių, be tinkamo poveikio aplinkai vertinimo tikrai per anksti kalbėti, ar poreikis yra, ar ne. Tad naujo oro uosto nebus“, – taip dar pernai, pradėjus dirbti naujai Vyriausybei, komentavo dabartinis susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Nors patys aviacijos atstovai kalbėjo apie komą, kurią patiria ši industrija, Kaišiadorių politikų lūpomis dar ilgai buvo formuojama nuomonė, kad statybos būtinos. Žmonės buvo viliojami piešiamu šviesios ateities paveikslu – darbo vietų skaičiumi, modernumu ir svajonių ateitimi. Bet nutylint apie planus nusavinti ūkininkių bei vietos gyventojų žemes. Iš kur toks valdininkų užsispyrimas? Panašu, kad oro uosto vizija buvo eskaluojama siekiant pagauti šiek tiek kitokią auksinę žuvelę. Apie tai viename iš susitikimų išsidavė ir Kaišiadorių meras.

Šių metų vasario pabaigoje vyko nuotolinis susitikimas tarp Kaišiadorių savivaldybės atstovų ir Susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio bei jo patarėjo Mindaugo Tarnausko. Vienas iš aptartų klausimų – Kaišiadorių politikų brukamo naujo oro uosto idėja. Kai ministerijos pusė pokalbyje aiškiai ištransliavo žinią, kad oro uosto Kaišiadorių rajone nebus, meras ministrui puolė akcentuoti, kad šis žemės sklypas turi puikų potencialą tapti laisvosios ekonomikos zona, taip pritraukiant investuotojus.

Tikėtina, kad tai ir buvo pradinė idėja. Nes kai ateina daug investuotojų su dideliais pinigais, dažniausiai atsiranda ir terpė neskaidrioms dalyboms, kur galima atsiriekti padorų gabalą finansinio pyrago. O jeigu tam dar esi tinkamai pasiruošęs. Štai tuometė LR Seimo narė L. Matkevičienė, kaip teigia to krašto žmonės, per savo vietininkus visus metus intensyviai supirkinėjo žemes, jos aplinka vykdė derybas su farmacijos pramonės milžinais. Na o Kaišiadorių meras tuo tarpu piešė mistinio oro uosto viziją, nors realiai žaidė žaidimą, kuriuo ruošė terpę į paimtą žemę ateiti verslo milžinams, kurie už vieną ar kitą pagalbą būtų linkę pasidalinti. Tiesiog kaip priedangą naudojant nevaržomą fantaziją apie pakilimo taką kažkur rajono laukuose.

15 thoughts on “Aferizmui ribų nėra. Istorijos pabaiga

 • 2021 21 kovo at 17:02
  Permalink

  Kažin koks samoliotas, vertaliotas ar kukuruznikas nunešė protą ir sąžinę politikams, kurie norėjo bet kokia kaina nuakauamint rajono gyventojus ir jų sąskaitą pasipelnyti?

  Reply
 • 2021 20 kovo at 8:18
  Permalink

  Piešė lektuvelius Kaišiadorių rajono bendrajame plane, gal net abonimentus į Kiniją skraidyti išsipirko o dabar trijų pirštų kombinacija. 2021 metų kovo 4 dieną ministrė LR Ekonomikos ir Inovacijos, Aušrinė Armonaitė pareiškė oro uosto nepalaiko ir nėra perspektyvos.

  Reply
 • 2021 17 kovo at 15:22
  Permalink

  Rajono valdžia ne tik iššvaistė biudžetą, bet dar ir praskolino. Tai ar nebus taip, kad į kadencijos pabaigą dar ir greitųjų kreditų priims iš visokių „Bobučių paskolų“?

  Reply
 • 2021 17 kovo at 15:18
  Permalink

  O rajone tarybos nėra, vien meras it diktatorius vadovauja? O kur opozicija, kodėl nepaklausia mero apie abejotino skaidrumo projektus, kur dingo ponas V. Ceslevičius, kuris taip įnirtingai kritikavo mero siūlimus?

  Reply
 • 2021 17 kovo at 9:11
  Permalink

  Gera istorija. Keli kaimo politikieriai bandė pasikelti savo populiarumą, aišku į brėžinių paišymą sumerkę valdiškus šimtus tūkstančių. Parodyti pastangas visai neblogai pavyko, na ir kas kad kiti bendruomenės nariai buvo parodyti kaip tamsuolių tamsuoliai besipriešnantys naujovėms, pažangai ir bendrajam gėriui. Nieko tokio – ne pirmas kartas šitaip. Keli kaimiečiai privarė į kelnes, neva jų namus atims. Puiku – galima pažvengti. Graudžiausiai sužibėjo verslininkų perlas. Tie bičiai kurie tris dešimtmečius mums duoda darbo, sumoka mokesčius, remia sportininkus-muzikontus, gelbėja rajoną negailėdami laiko ir jėgų – metu metais bezdėdami klaikaus nuobodumo posėdžiuose. Tas tikrai buvo faina, matyti jų paniką, kad gali pašonėje didelis investuotojas ir darbdavys. Kas norės kepti bulkutes, gaudyti vištas, uostyti baldinį klijų smarvę ar visą pamainą už minimalią algą klausytis kreizo zvimbimo? 90% rajono verslo užsilenktų per kelias dienas atsiradus ben vienam dideliam darbdaviui galinčiam mokėti ne minimalią, o už vidutinę vos didesnę algą.

  Reply
 • 2021 17 kovo at 7:16
  Permalink

  O kur gi ta L. Matkevičienė pradingo, nebesivaidena it šmėkla mero V. Tomkaus pašonėje? Gal kaip toj pasakoj apie auksinę žuvelę – dėl per didelių norų liko boba prie suskilusios geldos? O gal meras V. Tomkus iš geros dūšios už buvusį bendradarbiavimą numeta jai kokį duonos kriaukšlį?

  Reply
 • 2021 16 kovo at 18:14
  Permalink

  Abejoju ar tai aferizmo istorijos pabaiga? Žinant mero V. Tomkaus ambicijas ir nemokėjimą garbingai pralaimėti, manau, kad jis visvien sieks tas žemės atimti iš gyventojų. Nemanau, kad jam svarbu kas tose žemėse bus statoma – oro uostas, gamyklos ar dar kažkas, manau, kad jam svarbu iš to gauti asmeninę naudą. Na o tas oro uostas, tai ir taip buvo aišku, kad tai tik triukas apgaut naivius ir neišsilavinusius rinkėjus, palenkti juos savo pusėn. Net neabejoju, kad prieš būsimus rinkimus V. Tomkus vėl ieškos durneliu, kurie už jį balsuos ir seks jiems pasakas apie mistinį oro uostą kurio nebus.

  Reply
 • 2021 16 kovo at 14:00
  Permalink

  Džiaugiamės, kad į savivaldybę neateis investicijos. Nu asilai neeiliniai.

  Reply
  • 2021 16 kovo at 14:19
   Permalink

   Investicijos turi ateiti sklandžiai ir naudingai ne vien merui V. Tomkui ir jo aplinkai, o daugumai rajono gyventojų ir dėl investicijų neturėtų nukentėti gyventojai. O oro uosto atveju galimai nauda būtų tik merui V. Tomkui, M. Nasevičiui ir L. Matkevičienei, o rajono gyventojams tik nuostoliai.

   Reply
  • 2021 16 kovo at 14:49
   Permalink

   JO, tikimės, kad asilų rajone sumažėjo, o gal kai kurie ir į protą atėjo, blaiviom akim praregėjo ir neišrinks žuliko trečiai kadencijai.

   Reply
 • 2021 16 kovo at 12:05
  Permalink

  Na va, galės dabar keli kaimiečiai džiaugtis gėlytes skindami ir šieną ravėdami savo bevertėse žemėse, kviepuodami „tyru“ orų, prisotintu karvės šūdų. O galėjo turėt maksimalią naudą, gerai mokamą darbą oro uoste ir t. t. Tamsuoliai neįvertino kiek stengėsi dėl jų meras V. Tomkus.

  Reply
  • 2021 17 kovo at 8:56
   Permalink

   Karvės šūdas iš gėlyčių bilekiek milijonų kartų geriau nei tonos ne iki galo sudegusio žibalo ant galvų. Jei per mažai triukšmo – užsikurk trimerį savo kambaryje.

   Reply
 • 2021 16 kovo at 11:50
  Permalink

  Tai taip gaunas, kad V. Tomkus apipi… savo rinkėjus, žadėdamas modernų oro uostą. Daug kas tikėjo V. Tomkumi, kad bus oro uostas jo dėka, tad už jį ir balsavo.

  Reply
  • 2021 16 kovo at 11:59
   Permalink

   Tai ne tik išdūrė rinkėjus V. Tomkus, bet ir be reikalo išleido milžinišką sumą mokesčių mokėtojų pinigų nereikalinga bendrajam planui, o dar kiek sveikatos sugadino žmonėms, kurių žemės norėjo atimti oro uostui. Baisu

   Reply
 • 2021 16 kovo at 11:48
  Permalink

  Na ne du žmonės, o trys prastūminėjo tą mistinį kosmodromą. Pamiršote paminėti M. Nasevičių, juk tas, it ožys, mekeno apie tą oro uostą televizijai.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *