Apie cinizmą valdžioje

Šiomis dienomis Kaišiadorių visuomeninkas Virginijus Valentinavičius socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė žinutę, kurioje dalinasi savo pastebėjimais apie mūsų valdžios žmonių požiūrį į tarnybinę etiką. Virginijus šaunuolis – nuolatinis Kaišiadorių rajono savivaldybės posėdžių stebėtojas, nepabijantis valdžiai užduoti nepatogius klausimus, nepatingėjo apsilankyti Vilniuje vykusiame VTEK posėdyje, kuriame buvo svarstomas Mindaugo Nasevičiaus elgesys. Ir dabar jis savo įžvalgose demaskuoja cinišką M. Nasevičiaus bei mero V. Tomkaus požiūrį į rinkėjus. Dalinamės su jumis V. Valentinavičiaus socialiniuose tinkluose išplatintais pastebėjimais:

____________________________________________________________________________

 

2019 05 30 d. įvyko antrasis naujos tarybos posėdis. Peržiūrėjęs jo vaizdo įrašą, norėčiau pakomentuoti klausimą dėl M. Nasevičiaus skyrimo į Administracijos direktoriaus pareigas. Kadangi, dieną prieš tai, dalyvavau Vilniuje vykusiame VTEK (Vyriausioji tarnybinės etikos komisija) posėdyje, kuriame buvo svarstomas Žaslių seniūno etikos elgesys, susijęs su viešais ir privačiais interesais , galiu, reikšdamas savo nuomonę, drąsiai teigti, kad šio valstybės tarnautojo reputacija jau nėra nepriekaištinga (komisijos sprendimu M. Nasevičius pripažintas pažeidęs įstatymą. Tas pats, manau, laukia ir tarybos narės Daivos Nasevičienės)

Posėdyje M. Nasevičius kalbėjo apie įstatymo raidę ir dvasią . Noriu nesutikti. Kodėl tuomet, kai veždamas merdinčią močiutę į klinikas, viršiji leistiną greitį ir tave sustabdo policijos pareigūnas, jis neklausia, „Kodėl viršijote greiti?“ Jis tik paklausia: „Ar jūs sutinkate, kad viršijote greiti?“ ir, nesusimąstydamas, pritaiko nuobaudą, numatytą įstatyme.

Tiek Vytenis Tomkus, tiek M. Nasevičius teisinosi, kad susidariusioje situacijoje nežinojo, kaip pasielgti.

Pirma:-Įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. Pripažįstu, neviską visada gali žinoti, todėl kartais klysti. Tai žmogiška, bet klaidas reikia pripažinti, jas analizuoti ir stengtis keistis klaidų nekartojant. Bet M. Nasevičiaus pasakymas – jei laikas grįžtų, tai toje situacijoje pasielgtų taip pat, t.y. įstatymo nuostatas pažeistų vėl- patvirtina, kad tokiems į įstatymus nusispjaut!

Antra:- Kai konservatoriams su meru Vyteniu Tomkumi priešakyje, manau, reikėjo pinigų rinkiminei kampanijai, net ir, buvusiam administracijos direktoriui A. Lukoševičiui, atsiėmus TSP dėl savivaldybės prisidėjimo 200 000 eurų prie pėsčiųjų tilto atnaujinimo finansavimo, V. Tomkus žinojo, kad gali ir pateikė finansavimo projektą pats. Taigi, kito, naujai iškepto, tarybos nario Tomo Vaicekausko , eilinis nusišnekėjimas , kad be M. Nasevičiaus to niekas negalėjo padaryti, tai melas.

Tekstas netaisytas. Paimtas iš V. Valentinavičiaus paskyros FB tinkle

5 thoughts on “Apie cinizmą valdžioje

 • 2019 30 birželio at 19:08
  Permalink

  2019-06-27 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdyje viešai pareiškiau, kad NIEKADA nebuvau susijęs kokiais nors ryšiais ar įsipareigojimais su kokia nors kokios nors šalies specialiąja tarnyba, tame tarpe KGB, FSB, GRU ar kitokia SSSR ar Rusijos slaptąja tarnyba. Niekada nebuvau gavęs pasiūlymo iš šių tarnybų kaip nors bendradarbiauti. Tokie mėginimai BE ĮRODYMŲ apkaltinant žmones tuo, ko jie nėra padarę, mano supratimu yra kgbistiniai.

  Reply
 • 2019 18 birželio at 11:17
  Permalink

  Jeigu jau V. Valentinavičius toks teisingas, visapusiškai geras pilietis, tai kodėl jo neišrenka Kaišiadorių raj. žmonės, o tuos blogus ir neteisingus konservatorius išrenka? Ar žmonės klysta rinkdamiesi, ar žmonės kvaili? Dabar iš šono žiūrint susidaro toks vaizdelis: žmonių išrinktieji dirba, o tie, kurie nebuvo išrinkti (arba mažuma), kaišioja pagalius į ratus ir trugdo dirbti. Neižinau, bent jau mano akyse, tokiais metodais dirbdama, opozicija dar labiau žlunga.

  Reply
 • 2019 12 birželio at 15:42
  Permalink

  Tai kad tų cinikų kiaulės akim visa gvardija rajono valdžioje, ne vienas .M.Nasevičius toks. Štai, kad ir meras V.Tomkus kiaulės akutėm klapsi ir mala šūdą. O K.Jakelis ar ne cinikas? Jis berods KGB agentas Sirijoje buvo, tarybų valdžiai tarnavo, o prie nepriklausomos Lietuvos vis vien valdžioje. T.Vaicekauskas, galimai naudodamasis tarnybine padėtim Kaišiadoris kažkokiom būdom medinėm apstatė, Č.Neviera atleistas iš pareigų dėl politinio nepasitikėjimo, per parą milijoninius projektus prasukęs ir valdžioj tūno. Šaunu, kad dar yra tokių žmonių kaip V.Valentinavičius, kuris nebijo tiesą į akis drėbti.

  Reply
 • 2019 12 birželio at 15:35
  Permalink

  O kas tas V.Valentinavičius, mesijas, galintis išgelbėti Kaišiadoris? Ar tik čia ne tas pats karvių vagis, sužlugdęs judėjimą „Už Kaišiadoris“? Niekuo jis negeresnis už tą M.Nasevičių.

  Reply
 • 2019 12 birželio at 13:02
  Permalink

  Nasevičius kiaulės akis turi.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *