Apie menamas investicijas, darbo vietas ir atiduodamą krašto turtą

Šiais laikais išsireiškimas “pritraukti investicijas” skamba panašiai, kaip kažkadais Dievo žodis bažnyčioje – suprask, tai šventa tiesa, kuria joks mirtingasis neturėtų abejoti. Tuo tarpu investicijos investicijoms nelygu, kaip ir nauda vietos žmonėms iš jų.

Prisiminkime mūsų apskrities centro Kauno skandalo, kurio ratilai pasiekė ir Kaišiadoris, atgarsius. Sutapimas ar ne, bet po skambiai reklamuoto apsilankymo Kaišiadoryse dar tą pačią parą Kauno teisėsaugininkai, pradėję ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos Kauno miesto savivaldybėje, pareiškė įtarimą dėl jos administracijos direktoriaus V. Šiliausko papirkimo ir įmonės „Autokausta“ direktoriui J. Kriaučiūnui. Tiek jau to, palikime tai teisėsaugai, o mes pakalbėkime apie tą skambų investicijų pritraukimą.

Kaip vėliau rajono valdžia prisipažino, didžiulės Kauno kompanijos atstovai į Kaišiadoris atkeliavo su tiesiog svaiginančiomis investicijų idėjomis – jiems prireikė žvyro karjero. Tuo tarpu mūsų valdžios vyrai irgi nupiešė stulbinamą proveržį – neva, ten bus sukurta 40 darbo vietų. Pala pala, kažkur čia galai nesueina. Paprastai mažame karjere dirba du vyrai – ekskavatorininkas ir vairuotojas. Iš kur tie 40? Čia kas, “Autokaustos” vadybininkai ir sunkvežimių vairuotojai? Taigi, taip išeitų, kad darbo vietos čia bus kauniečiams, kurie mūsų žemės turtą išveš į savo objektus kažkur toli (kai keliai Strėvos slėnyje prie Žiežmarių liūčių išplauti it kokiuose Italijos kalnuose). Ir net GPM mokės Kaunui, o ne mūsų krašto gerovei. Štai jums ir “investicijų pritraukimo” magija.

11 thoughts on “Apie menamas investicijas, darbo vietas ir atiduodamą krašto turtą

 • 2022 28 liepos at 10:49
  Permalink

  Matematikos pradžiamokslis. Kiek kartų daugiau turto objektų turi buv. administracijos valstybės tarnautojas, aukšto rango pareigūnas, jei STT areštavo 170 vienetų, o pas kitą įtariamąjį verslininką tik penkiolika. Paskaičiuokit, kad nuo šašlo ryjimo smegenėlių vingiai galutinai neišsitiesintų…

  Reply
 • 2022 27 liepos at 11:09
  Permalink

  Karjeristai – geras žodis. Daugiaprasmis. Čia tokie naujieji vadybybininkai. Labiausia pasižymintys valstybės turto valdyme. Dalyje rajono nuplauti ir neatstatyti keliai, žvirkelių pasirodo turim apsčiai, o čia investuoja į turto patogesnį išvežimą kažkur… Savivaldos esmių esmė yra patiems tvarkytis savo kieme ir saugoti jį, kad svetimi šikniai jo nenujotų.

  Reply
  • 2022 28 liepos at 10:54
   Permalink

   Gaila partijos bosas su kitaicais dielas supiso – galima būtų visą rajoną su visais darbininkais išnuomoti 100 metų. Ir jiems reikia kas vištai galvą nukerta, kad aguonas ant bulkučių barsto… geležinkelių, sandelių, kelių, statybinių žaliavų, net ir suknisto popierinio oro uosto.

   Reply
 • 2022 26 liepos at 19:55
  Permalink

  Kažin kodėl apie valdžios griekus neparašo Atspindžių močiutė Virginija? Nesuprantu, ar ji ant senatvės pasidarė akla, ar į problemas žvelgia ne ausim ir akim, o sena pyz…?

  Reply
 • 2022 26 liepos at 19:52
  Permalink

  O tai čia tuos achuenus „investuotojus“, kurie sugeba tik žvyrą vežioti, pritraukė intelekto nesužalotais veidais tarybos nariai du karifanai Radvila ir Ceslevičius?

  Reply
 • 2022 26 liepos at 15:29
  Permalink

  Kas rašo tokius nekvalifikuotus straipsnelius?

  Reply
  • 2022 26 liepos at 19:49
   Permalink

   Vygintas, tai kad straipsnis net labai kvalifikuotas ir profesionalus, ne kiekvienas žurnalistas sugeba ir nebijo atskleisti valdžios nusikaltimų visuomenei.
   Vygintai, gal tu tik nekvalifikuotas skaitytojas, arba kvalifikuotas vairuotojas, bet nepasižymintis mąstymu, vairuotojas, kuris tą žvyrą veža techniškai netvarkingom mašinom ir nežinantys kur, kam ir už kiek vežantys.

   Reply
   • 2022 26 liepos at 22:19
    Permalink

    Tai kur čia problema? Nuo kada savivaldybė privalo kištis į verslo privačius sandorius?

    Reply
    • 2022 27 liepos at 13:34
     Permalink

     Vygintai, valdžia gal ir neprivalo kištis į privačius verslo reikalus, bet kišasi. Gal kokių atkatų nori? Tad ir tą kriminalinę Autokaustą į rajoną politikai, o ne verslininkai atitysė.

     Reply
   • 2022 28 liepos at 7:09
    Permalink

    Va Kaunas tikrai nugalės aštrią konkurencinę kovą – „Autokausta“ daugiau nei dešimtmetį be jokio teisinio pagrindo naudojosi 2 ha „Kauno vandenų“ sklypu, rašo žinaiaklaida.

    Reply
  • 2022 26 liepos at 20:04
   Permalink

   Vygintai, tai dirbi su techniškai netvarkingu ir neregistruotu MAZU pas Murzius ir uždirbi mažiau nei minimumą, bet vaidini protingą šviesuolį?🤣

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.