Ar tikrai liberalai jungs aukštesnę pavarą?

Vienas iš sostinės liberalų, kai galimų kyšių skandale kalba pasisuko apie atsakomybę visai partijai, vertindamas miglotas ateities perspektyvas, pasakė: „Liberalizmo idėja yra amžina ir niekas jos negali nusitempti į kapą.“. Gražu, tačiau labai tikėtina, kad Lietuvos liberalioji mintis vis dar kapstosi pasimetime. Naujausias išbandymas – sostinės savivaldybės koalicijos krizė. Tiesa, liberalų viešųjų ryšių ekspertai dirba – šiomis dienomis jie visais įmanomais kanalais išplatino pranešimą, kurią teigia tiesiog jungią aukštesnę pavarą. Jūsų dėmesiui dalinamės šiuo tekstu:

Vilniaus liberalai nusprendė perimti iniciatyvą iš dvi savaites mąstyti sugalvojusių koalicijos partnerių ir patys imasi pokyčių – siekiant greitesnių bei efektyvesnių sprendimų Vilniuje, stabdomas bendradarbiavimas su konservatorių frakcija. Toks sprendimas priimtas šiandienos Vilniaus miesto savivaldybės tarybos liberalų frakcijos bei šios partijos Vilniaus skyriaus prezidiumo narių posėdyje.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kitą savaitę šaukia neeilinį sostinės tarybos posėdį, kuriame, tikimasi, bus suformuota nauja koalicija. Pasak mero, į ją kviečiamos visos frakcijos, norinčios efektyviai dirbti Vilniui.

„Ačiū koalicijos partneriams konservatoriams už dviejų metų bendradarbiavimą, tačiau mūsų netenkina toks požiūris į partnerystę ir darbų tempą. Iš esmės mes formalizavome tai, kas buvo akivaizdu paskutinius mėnesius – konservatoriai jau dirbo opozicijoje, o mums reikia efektyvios daugumos kuriant Vilnių. Žinoma, skirtis su idėjiškai artima partija visada sudėtinga, bet šiuo metu tai geriausias kelias padidinti darbų spartai. Tačiau ateityje, tikiuosi, su jais dar dirbsime ir savivaldos, ir nacionaliniu lygiu”, – teigė Vilniaus miesto meras. Šimašiaus teigimu, tai tikriausiai nėra staigmena stebėjusiems Vilniaus savivaldybės tarybos darbą iš arti – su konservatoriais tam tikrų projektų kūrimas buvo tarsi plaukimas laivu išmetus inkarą.

„Kantriai toleravome viešojo transporto atnaujinimo, švietimo kokybės kėlimo, strateginių plėtros ir kitų projektų stabdymą, neatsakingą miesto biudžeto skirstymą, tačiau tai negali tęstis visą kadenciją. Norime pereiti į kitą lygį ir tam turime visas galimybes: miesto skola suvaldyta, savivaldybės įmonės pradėjo dirbti pelningai, pagrindiniai rinkimų pažadai įvykdyti, todėl nebeturime laiko stagnavimui – laikas jungti aukštesnę pavarą”, – sakė R. Šimašius.

Pasak Vilniaus miesto mero, artimiausiu metu planuojama pristatyti naujus Vilniaus valdžios veiklos tikslus, kadangi per rinkimus iškelti pažadai jau įgyvendinti arba įgyvendinami.

Anot jo, šiuo metu itin svarbus periodas kalbant apie Vilniaus ateitį – kuriamas bendrasis miesto planas, nubrėšiantis miesto plėtros gaires iki 2030 m.

„Stagnacija arba padarytos klaidos skaudžiai atsilieptų ateityje, todėl, esu tikras, šie pokyčiai yra naujų miesto ambicijų pradžia. Bursiu koaliciją, kuri galės išlaikyti mūsų pasiūlytą darbo tempą. Mažiau stabdžių – daugiau greičio, todėl geri pokyčiai bus spartesni”, – teigė Vilniaus meras.

O kaip šiame kriziniame kontekste atrodo Kaišiadorių liberaliosios minties skleidėjai? Įdomu, ar jie jaučiasi pasimetę, ar nelinksta į savidestrukciją? Ar mato ši politinė jėga savo vietą Kaišiadorių politiniame gyvenime?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.