Ar valdininkai atsakys už šį „bardaką”?
Apie šia istoriją jau rašė ir ir pagrindiniai mūsų šalies naujienų portalai. O viskas prasidėjo nuo piliečių iniciatyvos – kai nuostabos ir pilietiško pykčio kupina žinutė pasirodė socialiniuose tinkluose. Žiežmarių bendruomenės atstovai užfiksavo chaosą ir betvarkę Stasiūnų katilinėje, taipogi vaizdo įraše įamžino ir faktą, kai vagiama elektros energija katilinėje įkraunant nuosavą elektromobilį.
Žiežmarių bendruomenės atstovai apie tai pranešė policijai, ji tikslina visas aplinkybes. Savo vidinį tyrimą atlieka ir bendrovė “Kaišiadorių šiluma”. Išties, benrovė turi ką aiškintis, nes su mūsų visų turtu čia buov elgiamasi baisiau nei gūdžiais sovietmečio laikais, kai vogti iš valdiškų įmonių net nebuvo blogo tono ženklas. Žiežmarių bendruomenės įraše buvo rašoma:
“Stasiūnų katilinė: valstybinės betvarkės muziejus po atviru dangumi, kur vogti ne tik leidžiama – atrodo, kad tai gal net ir skatinama, o kas tai gali paneigti?
Stasiūnų katilinė – vieta, kur prasideda ekskursija po visiškai legaliai apleistą valstybės turtą. Ateikit, pasigrožėkit: atviri šuliniai, griūvantys pastatai, šiukšlės. O svarbiausia – elektra, kurią kažkas pasijungęs sau ramiai vagia. O kas už ją moka? Ne, ne tie, kurie ją vagia. Mokate jūs. Mokame mes. Moka Stasiūnų kaimo gyventojai.
Tiesa, galėtume pasiguosti, kad tai – valstybinis turtas kuris mums nepriklauso, bet… kaip sakoma, „valstybinis“ Lietuvoje dažnai reiškia „niekieno“, o dar dažniau – „niekam nerūpi“. Nes kai reikia renovuoti savivaldybės pastatą – milijonas atsiranda akimirksniu. Kai reikia pastatyti stadioną ar parką – pinigų kaip iš gausybės rago. Kai reikia išmesti 60 000 eurų vertės skate parko įrangą – tai vyksta be jokių klausimų. Bet kai reikia tvoros, spynos ar kameros katilinei, kur realiai vagiamas turtas? Atsakymas paprastas: „Nėra lėšų“.
O kameros? Taip, jos yra, bet tik miestuose ir įrengtos tam, kad filmuotų mūsų veidus, saugo mis nuo mūsų imituoja saugumą.
Galų gale, ar mums, gyventojams, leistų taip elgtis? Ar mums leistų vogti elektrą? Atsakymas aiškus – gautume ne tik baudą, bet ir teisinę pamokėlę. Bet kai tai vyksta „valstybinėse“ rankose – staiga viskas tampa neaišku, kieno atsakomybė. Tik aišku viena – sumoka gyventojai.
Bet mes šito nepaliksim. Informacija jau perduota policijai. Dar ji keliaus į savivaldybę, ministerijas, spaudą – visur, kur tik įmanoma. Nes jeigu kažkam neskauda galvos, mes padarysim, kad pradėtų skaudėti.
Dėkojame už iniciatyvių gyventojų pateiktą informaciją..” (kalba netaisyta)
Panašu, savivaldybės publika ir jai pavaldžių bendrovių atstovai, tikrai turės kur pasiaiškinti – čia jums ne ajeru brangiai pjauti iš paažerių, ar savivaldybės pastatą renovuoti. Tuo tarpu dabar, už vagystę, panašu, susimokės patys gyventojai. Kieno tai atsakomybė?