Atgarsiai: kai taikliai pajudini širšių lizdą

Dauguma kaišiadoriečių ir mūsų skaitytojų dar atsimena neseną skandalą dėl projekto „Paparčių dominikonų vienuolyno statinių tvarkyba“ pagal priemonę „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“. Tuomet paaiškėjo, kad posėdyje projektą brolis teikė seseriai, o posėdyje balsavo ir jo žmona.

Šios istorijos veikiantys asmenys – tuometinis administracijos direktorius M. Nasevičius, jo žmona Daiva, bei bendruomenės „Viltija“ pirmininkė A. Neniškienė. Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdyje M. Nasevičius nenusišalino, balsavo ir jo žmona Daiva. Tuo tarpu pagal Lietuvos respublikos vietos savivaldos įstatymą ir laikinasis administracijos direktorius, ir jo žmona, šio klausimo svarstymo metu turėjo nusišalinti. Pagal šį įstatymą Tarybos narys savivaldybės tarybos posėdyje prieš pradedant svarstyti klausimą, kuris jam sukelia interesų konfliktą, privalo informuoti savivaldybės tarybą apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir, jeigu savivaldybės taryba nusišalinimą priima, jokia forma nedalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Šią situaciją aprašė ir „Kaišiadorių žinios“ straipsnyje „Paparčių vienuolyno tvarkymo projekte – giminių interesų konfliktas“. Po šios publikacijos Kaišiadorių valdininkų darbo metodika labai rimtai susidomėjo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Panašu, kad publikacija joje aprašytiems asmenims buvo taikli ir skaudi. Tad „Kaišiadorių žinias“ A. Neniškienė apskundė Žurnalistų etikos inpektoriaus tarnybai dėl neva šmeižikiškos ir melagingos informacijos. „Kaišiadorių žinios“ Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai parengė atsakymą, kuriame paneigė A. Neniškienės desperatyvius kaltinimus. Kadangi šioje istorijoje „Kaišiadorių žinios“ atstovauja viešąjį interesą ir siekia skaidrumo mūsų krašte, šio dokumento fragmentu dalinamės ir su savo skaitytojais.

 

_______________________________________________________________________________________

 

Sakinyje  „Projektas kažkodėl buvo patikėtas ne Paparčių krašto bendruomenei, o kaimų bendruomenei „Viltija“ melagingos informacijos nėra – projektas tikrai patikėtas bendruomenei “Viltija”. Jame nėra žeidžiančių teiginių, tik išsakyta abejonė dėl pasirinkimo.

Sakinyje „Krašto žmonės net kalba, kad faktiškai minėtai bendruomenei gali vadovauti ne ponia Audronė, o jos brolis.” teiginio nėra – tik perfrazuojama viešoji nuomonė, kurioje išsakoma prielaida dėl tokios galimybės.

Klausime „Brolis teikė projektą seseriai?“ įžeidimo ar klaidingos informacijos nėra. Taip, tuometinis laikinasis Kaišiadorių savivaldybės administracijos direktorius M. Nasevičius yra pats tikriausias A. Neniškienės brolis. Taip, jis savivaldybės tarybos posėdyje teikė minėtą projektą.

 1. Po šios publikacijos pasirodymo, straipsnyje aprašytą situaciją ir vietos valdininkų veiksmus net du kartus svarstė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Po paskutinio posėdžio 2019-01-23, pirmininkaujant Edmundui Sakalauskui ir dalyvaujant nariams Virginijui Kanapinskui, Sauliui Katuokai ir Antanui Šenavičiui, VTEK nepritarė ankstesniam Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos sprendimui ir įpareigojo Kaišiadorių politikus atlikti pakartotinį tyrimą dėl vietos valdininkų elgesio.
 2. Minėto projekto svarstymas tarybos posėdyje buvo filmuojamas. Tad atsiradus neaiškumų dėl jo interpretacijų, visą medžiagą galima peržiūrėti Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdžių vaizdo archyve.
 3. Reziumuojant pastebėjimus dėl A. Neniškienės skundo teigiame, kad jos pretenzijos yra absoliučiai nepagrįstos. Savivaldybės tarybos posėdyję sprendimus priėmę ir straipsnyje aprašyti žmonės yra politikai, t.y. vieši asmenys, kurių poelgius ir sprendimus yra priimtina svarstyti viešojoje erdvėje. Šio skundo pareiškėjos retorikoje galima įžvelgti ir nusiteikimą varžyti žodžio bei žiniasklaidos laisves. Valdžios aparate ar drauge su juo dirbantys žmonės dažnai norėtų būti neliečiamaisiais. Žiniasklaidos darbas yra tiesiogiai susijęs su viena iš pagrindinių kiekvieno individo teisių, t. y. teise turėti įsitikinimus ir juos reikšti, arba informacijos laisve. Informacijos laisvė apima ne tik laisvę laikytis savo nuomonės, bet ir teisę įstatymų nustatytomis sąlygomis ir tvarka rinkti, gauti ir skleisti informaciją. Šiuo atveju atliekant savo misiją nedidelėje bendruomenėje ir ginant viešąjį interesą.

 

10 thoughts on “Atgarsiai: kai taikliai pajudini širšių lizdą

 • 2019 5 balandžio at 16:58
  Permalink

  Antikonservatyvinei choalicijai parėjo skausmingas atsmaukimas

  Reply
 • 2019 5 balandžio at 10:18
  Permalink

  Aš esu Kaišiadorių krašto visuomenininkas. Ir man labai keista dėl destruktyvios veiklos, kurią Kaišiadorių rajone daro jūsų partijos LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė. Tai galima pavadinti kryptinga ardomąja veikla, kurios tikslas – eliminuoti LVŽS iš rajono politinio žemėlapio ir atgrasyti visus rinkėjus.

  LR Seimo narė L. Matkevičienė Kaišiadorių rajone faktiškai atstovauja ne ilgalaikius politinius LVŽS interesus, o visais įmanomais būdais proteguoja koservatorius. L. Matkevičienė visomis įmanomomis jėgomis dirba tik tam, kad Kaišiadorių konservatoriams padėtų paveikti vietinio LVŽS skyriaus politikus ir valstiečių kandidatą į merus Darių Vilimą jungtis į bendrą koaliciją. Teigiama, kad D. Vilimui ji netgi daro spaudimą, kaip savo visuomeniniam konsultantui. Kaip gali Seimo narė formuoti koaliciją savivaldoje? Žmonės to nesupranta.

  Tad valstiečiams Kaišiadorių rajone kyla dvi grėsmės – reputacinė ir tolimesnės politinės perspektyvos. Už valstiečių kandidatus per savivaldos rinkimus Kaišiadorių rajone balsavo tikrai ne konservatorių rinkėjai, tad tokia įvykių galimybė dėl koalicijos pakirstų rinkėjų pasitikėjimą jūsų politine jėga. Na o valstiečiai Kaišiadorių savivaldybės taryboje taptų paprasčiausiais konservatorių vasalais. Politine prasme pavojingiausias dalykas – artėjančiuose Prezidento rinkimuose nusivylę Kaišiadorių rajono rinkėjai nebalsuotų už LVŽS remiamą kandidatą.

  Man sunku įvardinti priežastį, kodėl LR Seimo narė užsiima tokia kenkėjiška veikla. Bet panašu, kad šios L. Matkevičienės manipuliacijos nėra suderintos su partijos vadovybe. Kaišiadorių rajono savivaldybės aplinkos žmonės kalba, kad tokia LR Seimo narės „meilė“ Kaišiadorių konservatoriams ir jų merui Vyteniui Tomkui gali būti padiktuota asmeninių interesų. Viena iš galimų priežasčių – planai dėl Kaišiadorių LEZ, kur įmonę su partneriais norėtų steigti L. Matkevičienės sūnus. Tačiau šiam reikalui L. Matkevičienės aplinkai būtų reikalingas Kaišiadorių rajono mero V. Tomkaus palaikymas. Tad leiskite jūsų paklausti, ar etiška savo asmeninius reikalus tvarkytis partijos reputacijos sąskaita?

  Reply
  • 2019 13 balandžio at 8:16
   Permalink

   Joks tu ne krašto visuomenininkas. Suprask rinkimus tiek mero, tiek tarybos, rinkėjų valia, laimėjo TS-LKD, todėl jiems ir priklauso formuoti valdančiąją koaliciją. Nieko daugiau rinkimuose dalyvaujančioms partijoms nereikėjo – tik laimėti.Pats, matomai, nori jog rajono valdyme įsivyrautų chaosas ir destrukcija. Bet koks geras darbas rajono gyventojų labui pačiam kelia alergiją.

   Reply
 • 2019 5 balandžio at 9:37
  Permalink

  Ar nemanote, kad tas širšių lizdas gerokai padidės ir bus gerokai piktesnis? Ar pastebėjote mero V.Tomkaus FB anketoje, kad Kaišiadorių sav. salėje tarybos posėdžius rengia Kauno TS-LKD? Beje, sklinda kalbos, kad rajono konservatoriai daro koaliciją su rajono valstiečiais. Tad jei ta koalicija yra tiesa, ar nėra nuvilti ir apgauti rinkėjai, kurie balsavo už D.Vilimą ir LŽVS?

  Reply
 • 2019 28 kovo at 18:48
  Permalink

  Pasimuilinkit ir pateikit VVG paraišką su techniniu projektu ir KPD leidimu darbams kokiam nors Kaišiadorių rajono paveldo objektui )

  Reply
 • 2019 28 kovo at 11:56
  Permalink

  Tai kad teisininkai čia jau domisi mero reikalais. Kaip sakoma, „veikdamas grupėje ir siekdamas naudos“ jis užsiėmė tokiomis manipuliacijomis… Kalbama. kad projektai buvo daromi tam, kad tik rinkimams pinigo susirinkti.

  Bet jei prisiminti tą posėdį, dėl Paparčių, tai ši situacija neturėjo praslysti pro jo akis. Čia net ir be Neniškienės (kad ji yra laikinojo admindirektoriaus sesė, meras teoriškai galėjo ir nežinoti), bet juk teikime balsavo ir Mindaugo sesuo. Kur tas taip deklaruojamas skaidrumas?

  Reply
  • 2019 28 kovo at 12:53
   Permalink

   P. …rūrai, tai kad konservai, palyginus su radziwiliukais ir žemdirbių magnatais, save vadinančiais valstiečiais, reklamavosi gana kukliai. Tomkiuko abrozdėlis nepalyginamai rečiau krisdavo rinkėjams į akis. Nepalyginamai daugiau matėsi Radziwilos ir Vilimo (ar tai tas pats veikėjas, kurio praeitis pažymėta cukraus ir kovos prieš atominės statybas LR šleifu) retušuotos šypsenėlės.

   Reply
 • 2019 28 kovo at 8:57
  Permalink

  Blyn, nesuprantu tos šeimos. Vietoje to, kad kažkaip vartytųsi iš situacijos, vietoje to, kad atsiprašytų – putojasi išvertę akis. Va taip chamizmas gyvenime virsta chamizmu politikoje. Nusišvilpt jiems ant visko. Gal jie save laiko esančiais arčiau Dievo?

  Reply
 • 2019 27 kovo at 15:54
  Permalink

  Projektas nebuvo patikėtas ,,Viltijai“, bet ši bendruomenė parengė šį projektą ir pagal savivaldybės tarybos parengtą tvarką įgavo galimybę pretenduoti į dalinį finansavimą rajono biudžeto lėšomis. ,,Brolis teikė projektą seseriai’-teiginys klaidinantis visuomenę ir neteisingas. Brolis teikė dalinio finansavimo projektą rajono tarybai, nes tuo metu pagal galiojantį rajono veiklos reglamentą jam tai priklausė.Visos bendruomenės parengusios projektus gali pretenduoti į dalinę savivaldybės paramą ir tai, mano manymu, yra puiku.

  Reply
  • 2019 28 kovo at 9:02
   Permalink

   Ar Juozas kartais ne Vytenis? Labai profesionaliais muilinimo ir melavimo įgūdžiais čia dvelkia.

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *