Atlaidai, mero kryžius ir politinis įžūlumas

Praėjusį šeštadienį, liepos 26-ą dieną rimtas šurmulys vyko Žiežmarių miestelyje – čia vyko šv. Jokūbo atlaidai. O kokie atlaidai be miestelio šventės? Tad ilgai lauktame renginyje parapijonys ir visi kiti svečiai galėjo atlikti religinius dvasinio apsivalymo ritualus, o po to apsipirkti mugėje, pauliavoti ir išgirsti koncertą. O desertui – dar ir gerą dozę politinių makaronų ant ausų už mokesčių mokėtojų pinigus.

Širdžių medžioklė – nuo šventoriaus iki miestelio šventės

Kaišiadorių konservatoriai pasinaudojo proga, kad į Žiežmarių gatves šeštadienį išėjo ne tik visas miestelis, bet ir suvažiavo daug svečių. Politikai nusprendė pasinaudoti religine švente kaip nemokama politinės agitacijos tribūna. Taigi, prigriebę kompanijon savo kandidatą Audronių Ažubalį ir vedini mero Vytenio Tomkaus išvažiavo dirbti į Žiežmarių atlaidus. T.y., atlaidų ir miestelio šventės kontekste agituoti už saviškius.

Dėl pačių atlaidų, tokia agitacija būtų vertintina daugiau per etinę prizmę. Priklausomai nuo įžūlumo ir žmogiškumo santykio žmoguje ir politinėje organizacijoje. Ir čia ne tik apie kryžių bažnytinės procesijos priešakyje nešusį merą. Juk visi žino, kad nešdamas kryžių velnio iš savęs neišvarysi. Konservatoriai turėdami pilname partijos pavadinime žodį „krikščionys“ nusprendė, kad šventoriai, sakyklos ir tikinčiųjų šventės yra puiki vieta agitacijai. Tačiau agitacija pačio miestelio šventėje – jau rimtesnis reikalas, nei manipuliacija tikėjimu ir tikinčiaisiais.

Prasilenkimas ir su etika, ir su evangelija

Miestelio šventę ir koncertą organizavo miestelio seniūnija. Seniūnija ir finansavo miestelio šventę. Tad galima teigti, kad publiką savo agitaciniams pokalbiams konservatoriai susirinko už ne partijos rinkimines lėšas, bet už mūsų visų, t.y. mokesčių mokėtojų pinigus. Diskusijai ir visokiems pasiaiškinimams vietos truputėl yra. Bet čia smirda jau ne tik etikos prasilenkimais. Smalsu, kaip tokį rinkimų agitacijos formatą įvertintų VRK specialistai.

Na o tuo tarpu konservatorių benefisą Žiežmarių atlaiduose galima vertinti cituojant nebent Evangeliją. Kur Jėzus ganėtinai aiškiai įvertina tuos įžūliuosius, kurie alkūnėmis bando prasiskinti kelią į jo pašonę

Evangelija (Mt 20, 20–28)
Prie Jėzaus prisiartino Zebediejaus sūnų motina kartu su savo sūnumis ir, parpuolusi prie jo kojų, norėjo kažko prašyti.
Jėzus paklausė: „Ko nori?“
Toji atsakė: „Sakyk, kad šiuodu mano sūnūs tavo karalystėje sėdėtų vienas tavo dešinėje, o kitas kairėje“.
Jėzus atsakė: „Nežinote, ko prašote. Ar galite gerti taurę, kurią aš gersiu?“
Jie atsakė: „Galime“.
Tuomet jis tarė: „Mano taurę, tiesa, jūs gersite, bet sėdėti mano dešinėje ar kairėje – ne mano reikalas jums duoti; tai bus tiems, kuriems mano Tėvo paskirta“.

Bet labai tikėtina, kad mūsų meras, nors ir puolėsi nešti savo kryžių procesijoje, vietoje Šventojo Rašto mieliau analizavo žemiškesnius raštus bei projektus.

44 thoughts on “Atlaidai, mero kryžius ir politinis įžūlumas

 • 2020 29 liepos at 19:49
  Permalink

  Nu konservatoriai visai pametė protą ir sąžinę dėl valdžios troškimo, ne tik iš religijos tyčiojasi, bet ir iš savo koalicijos partnerių socdemų, bei jų lyderio A. Radvilos. V. Tomkau, nei ne tas Radvila, tai vargu ar tu būtūm jau pirmą kadenciją tapęs meru, jei ne jis tai vargu ar turėtūm valdančiąją daugumą savo rankose. Tai Gerb. Konservatoriai, gal nešmeižkite pono Radvilos ir socialdemokratų, o padėkokite jiems už bendradarbiavimą, o rinkimuose konkuruokite sąžiningai ir be intrigų.

  Reply
  • 2020 29 liepos at 19:50
   Permalink

   Egle, visi jie ten vienodi iš to pačio šūdo drėbti.

   Reply
 • 2020 29 liepos at 19:23
  Permalink

  Konservatnikai sukčiai ir aferistai, žali kolūkiečiai debilai, tai blet už ką balsuot reiks?

  Reply
  • 2020 29 liepos at 19:36
   Permalink

   Faiba, balsok už Radvilų, tas tai bičas ir bobas kirkint moka ir nabašnykus palaidot. Gal jis koks nekrofilikas? 🤔🙄😀

   Reply
   • 2020 29 liepos at 19:40
    Permalink

    Aha, pramogų ir konferencijų centro „Pas Atjautą“ šūkis yra „jabat kapat skazal nekrofilik A. R.“!!! 😜

    Reply
 • 2020 29 liepos at 9:24
  Permalink

  Meras taip lengvai neprasisuks kryžių panešiojęs procesijos priešaky. Atgailai jam reikėtų puolus ant kelių ne vieną ratą prasukti. Ir tai nepadėtų išsklaidyti Palangos šleifo ir visų kaišiadorietiškų suktybių.

  Reply
  • 2020 29 liepos at 19:28
   Permalink

   Įdomu kodėl Radvila atsisakė nešt kryžių, nors socdemiškų pažiūrų Žiežmarių klebonas būtent Radvilai siūlė pasireklamuoti ir panešiot kryžių? Gal kai jau nebepaneši by…, tai neverta ir nešiot kryžių?

   Reply
 • 2020 29 liepos at 5:43
  Permalink

  Bet gi konservatorių D. Nasevičienė davarka tikybos mokytojka, M. Nasevičius be 5 minučių kunigas, negi jie negalėjo paprotinti mero V. Tomkaus ir A. Ažubalio, kad nevalia tyčiotis iš Šventojo Rašto ir iš Biblijos?

  Reply
 • 2020 28 liepos at 19:04
  Permalink

  Nu jobt tvaju mat, jau bloga, vemt verčia nuo tų konservatorių. Visur pilna tų parazitų.

  Reply
 • 2020 28 liepos at 19:02
  Permalink

  Jei jesi tykras katalikas, tai privalai balsoti uš kanservatarius, Audrioni Ažubali ir Ingryda Šimonytė, nes kytaip Dievas nūbaus ir nepateks in roju.

  Reply
 • 2020 28 liepos at 18:57
  Permalink

  Tai Radvila gal daugiamandatėje kandidatuos, nes vienmandatėje tai tarbaklynių iš Siesikų Brudausko sūnus nuo bolševikų iškeltas, tas kur mokesčių inspekcijoje apsišiko.

  Reply
  • 2020 28 liepos at 18:58
   Permalink

   Tai ką nebus normalių partijų normalių kandidatų, kad turėsim rinktis iš kažkokių Ažubalių ir Radvilų?

   Reply
 • 2020 28 liepos at 18:48
  Permalink

  A. Janavičius per tarybos posėdį parodė tikrą konservatorių krikščionybę kai prabilo apie vienam krašte laukiančią žmoną, o kitam krašte meilužę.

  Reply
  • 2020 30 liepos at 7:00
   Permalink

   Tai čia apie tave, Marijonai.

   Reply
 • 2020 28 liepos at 18:09
  Permalink

  O kas per vienas tas A. Ažubalis, ką jis sugeba, kad žmonės turėtų už jį balsuoti? Manau, kad socdemai kelia pakankamai rimta kandidatą A. Radvilą, kurį žino visas rajonas, žino kad mokėsi šaltkalvio amato ir sugebėdavo Zaporožiečiui pakeisti stabdžių kaladėlės, sugebėjo Moskvičiui per duslintuvą pakeisti žvakės ir t. t. Manau, kad A. Radvila labai rimtas ir tolygus kandidatas A. Ažubaliui.

  Reply
 • 2020 28 liepos at 18:08
  Permalink

  Puiki šventė – Žiežmariai vėl pasijuto miestu. Puiki programa skirta visų amžių dalyviams padėjo ant atlaidų prisikviesti į namus vaikus, anūkus. Puikus oras, gera aplinka. Nereikėjo policijos – kultūringi renginio dalyviai. Konservatorių politika rajone, ir valstiečių šalyje davė savo vaisių – žmonės blaivėja. Ačiū merui, seniūnei ir visiems prisidėjusiems.

  Reply
  • 2020 28 liepos at 18:13
   Permalink

   Žiežmariau, kokios trucyznos prisigėrei ir ko prisirūkei? Negi esi glušas ir nesupranti, kad valdžios indėlis į šitą renginį yra nulinis, konservai tik pasinaudojo renginiu savo politinei reklamai. Gal tai įstatymai ir nedraudžia, bet moraliai tai labai žema.

   Reply
  • 2020 28 liepos at 18:18
   Permalink

   Tai, kad jau daug metų tie atlaidai vyksta, tad prie ko čia konservai ir kolūkiečiai? Iš jų naudos kaip iš ožio pieno.

   Reply
   • 2020 28 liepos at 18:27
    Permalink

    Su tokia programa pirmą kartą. Matyti seniūnės Editos įdirbis Žiežmariuose.

    Reply
    • 2020 28 liepos at 18:42
     Permalink

     Žiežmariau, kuo svaiginiesi? Tarkim pernai buvo žymiai geresnė šventė pramogoms. O seniūnė kaip nieko neveikė taip ir neveikia, net nežino kas ką statyt Žiežmariuose ruošiasi.

     Reply
     • 2020 28 liepos at 18:46
      Permalink

      Nerijau, dėl tokio požiūrio, nepagarbos dirbančiam, jo nevertinimo ir nyksta Lietuva. Ką nematei, kaip per šventę nenuilstamai seniūnė zujo ten ir šen.

    • 2020 29 liepos at 5:36
     Permalink

     Žiežmariau, tai seniūnė savo programa linksmino žmonės? Seniūnė, turbūt, buvo kaip apšildoma atlikėja, o vakaro vinis konservatorių klapčiukai su V. Tomkumi ir A. Ažubalių?

     Reply
     • 2020 29 liepos at 7:12
      Permalink

      o kam tau dviejų vinių, jei tave gali apžildyti viena atlikėja? gal esi iberastų padla?

  • 2020 28 liepos at 20:49
   Permalink

   Tai kuom tas meras ir seniūnė prisidėjo prie šventės? Gal ne prisidėjo, o dėjo?

   Reply
   • 2020 29 liepos at 19:58
    Permalink

    Radvila savanaudis, nepritarė daugumos nuomonei, todėl mes visi, vedami Česlovo N. susibūrė į judėjimą ir parėmėm progresyvų merą konservatorių Tomkų.

    Reply
    • 2020 29 liepos at 20:01
     Permalink

     Klausyk tu, Klaudija Šifer antstoliaus, gal esi tiek baisi, kad Radvilas tavęs ir už bulvių maišą nepi…, todėl ir pabėgai kur veda ilgas šnobelis.

     Reply
 • 2020 28 liepos at 17:42
  Permalink

  Tai čia V. Tomkus tą kryžių nešė? Maniau, kad Į. Šimonytė kryžių neša. Nu Vytenis su Ingrida panašūs kaip du vandens lašai, tiesiog identiški, tikrai labai sunku atskirt kur katras.

  Reply
  • 2020 28 liepos at 18:14
   Permalink

   Ona, tu ona – dievagojaisi, kad per atlaidų dieną nelaksi. O čia tau, kad nori. Net iki aikštės nedašliaužei nugriuvus ant asfalto iš tolo, pamušta akimi tik tiek tesugebėjai įmatyti.

   Reply
 • 2020 28 liepos at 17:25
  Permalink

  Įleisk kiaules į bažnyčią tai ir ant altoriaus užlips. Va įleidot, tai ir užlipo.

  Reply
  • 2020 28 liepos at 18:18
   Permalink

   Čia apie tai kiaules, kurios prieš daugelį metų neišlaukę eilėje prie lovio spjovė į savo krikščionių partiją ir pervarė į antikrikčioniškas partijas – su visiškai kitomis „vertybėmis“, ten per rauklaižystę gavo savo kryžius

   Reply
 • 2020 28 liepos at 17:22
  Permalink

  Dabar kryžių nešė meras, o po rinkimų nešime mes ir daug didesnį bei sunkesnį, beje ir daug ilgiau nešime.

  Reply
  • 2020 28 liepos at 18:23
   Permalink

   Dabar bus seimo, one savivaldybių rinkimai. Balsuok už valstiečius ir nereiks nešti.

   Reply
   • 2020 28 liepos at 18:54
    Permalink

    Jau gal gana tų valstiečių. Išrinko gi valstietę Laimutę buvusią komunistę nu ir ką gi ji nuveikė be tautinių rūbų parodijavimo ir pabaluavojimo su Tomkumi ir Radvila?

    Reply
    • 2020 28 liepos at 18:58
     Permalink

     tai gal pasiūlys normalesnį valstietį, nes kiek pamenu šita szihtelejo valstieciams kartą

     Reply
   • 2020 28 liepos at 20:51
    Permalink

    Gal ir balsuočiau už valstiečius jei bent vienas ten normalus būtų.

    Reply
 • 2020 28 liepos at 17:19
  Permalink

  Nesuprantu kodėl konservai atsitysė nežinia iš kur kažkokį A. Ažubalį, kodėl į seimą nekelia savo vietinio, negi TS-LKD nęra vietinių protingų žmonių?

  Reply
  • 2020 28 liepos at 17:20
   Permalink

   Nu bet tikrai galėjo vietinį žmogų į seimą siūlyt, kad tarkim ir T. Vaicekauską.

   Reply
   • 2020 28 liepos at 18:33
    Permalink

    Logiška. Per savivaldybės rinkimus tomkus gavo 1021, o tomas 731 balsą. Meras buvo pirmas, o savidaldybės direktoriaus pavaduotojas antras. Bet va vilniaus iurkynas kitos nuomones buvo ir tomą sumanė pastumti

    Reply
 • 2020 28 liepos at 17:15
  Permalink

  Žiežmariuose atlaiduose kryžių nešė meras V. Tomkus. Kitą sekmadienį atlaidai Kaišiadoryse. Tai kieno eilė dabar nešt kryžių, gal M. Nasevičiaus?

  Reply
  • 2020 28 liepos at 17:16
   Permalink

   Kryžiaus nešiojimas politinės reklamos tikslais velnio iš žmogaus neišvarys.

   Reply
   • 2020 28 liepos at 18:29
    Permalink

    Mindaugas Žasliuose neša. Jei nežinojai,ten jo parapija.

    Reply
    • 2020 28 liepos at 20:53
     Permalink

     M. Nasevičius Žasliuose puoselėja Pionierių gatvę ir raudonarmiečio paminklą. Nu kaip tikras komunistas.

     Reply
  • 2020 28 liepos at 18:38
   Permalink

   ne strėvininkinis „juokelis „, nepasirodė žiežmariuose tai liko kaišiadoryse

   Reply
   • 2020 28 liepos at 18:42
    Permalink

    jakel, janavič ir vaicekausk vyresnysis,kaip nors susitars, kuriam ši garbė turėtų tekti

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *