Atsisveikinkite su technologijų ir verslo mokykla

Taškas padėtas – Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui, kad Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla būtų prijungta prie Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos. Tai viso šalies mokymo įstaigų tinklo optimizavimo dalis.

Jei cituoti ŠMM poziciją, toks sprendimas priimtas siekiant geriau koordinuoti nuteistų asmenų profesinį mokymą. Neva sujungus mokymo įstaigas būtų paprasčiau organizuoti mokytojų, dirbančių su nuteistaisiais, kvalifikacijos tobulinimą, būtų glaudžiau bendradarbiaujama su įkalinimo įstaigų atsakingais darbuotojais dėl užsiėmimų lankomumo, drausmės, auklėjimo problemų. Kitas argumentas – kuklus lėšų (maždaug 25 tūkst. EUR) sutaupymas. Argumentai, kad kiti vadovai ir mokslo įstaigos jurisdikcija nuteistiesiems pridės atsakomybės ir drausmės – švelniai sakant, ne patys stipriausi. Kaip ir finansinė nauda matuojant viešojo sektoriaus kontekste. Na o neraminančių klausimų kyla daugiau. Ar mokykloje išliks vidurinio mokslo programa, o gal liks tik profesinis mokymas ir pamokos nuteistiesiems kalėjimuose? Kas bus su mūsų mokyklos  pedagogų kolektyvu?

Beje, Kaišiadorių rajono verslo bendruomenė dėl Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos savu laiku kreipėsi ir į ŠMM, ir į LR Prezidentūrą. Šiuose laiškuose buvo akcentuojama, kad mokymo įstaigos veikla buvo realiai tik imituojama, neatsižvelgiama į regiono poreikius rengiant vienos ar kitos profesijos specialistus, o pagrindinis dėmesys skiriamas tik nuteistų asmenų mokymui. Tačiau įsisukusios biurokratinės mašinos tai jau nesustabdė. Menamai, nuteistųjų mokymas (neretai net ir „mirusių sielų“ principu) užtikrina didesnę kasdienę naudą, dėl kurios galima pamiršti ir ilgalaikius tikslus svarbius visai šaliai.

Savita ir Kaišiadorių mero reakciją į šią istoriją. Kažkada savo rinkimų programoje rašė, jog dės visas pastangas išsaugoti Kaišiadorių ligoninę ir profesinio rengimo mokyklą. Na o dabar mūsų kolegos iš „Kaišiadoriečiams.Lt“ užklausė V. Tomkaus dėl esamos situacijos. Visą mero poziciją galite rasti aplankę mūsų kolegų publikaciją šioje nuorodoje. Na o mūsų mero gebėjimą paprastai kalbant išsivartyti, iliustruoja baigiamoji jo atsakymo tezė: „nereikėtų galvoti jog kažką praradome, tiesiog tai ką turėjome veiks ir toliau, tik jau nauju statusu, ir tikimės kad sustiprės.“

13 thoughts on “Atsisveikinkite su technologijų ir verslo mokykla

 • 2020 29 balandžio at 12:40
  Permalink

  O meras V.Tomkus savo atsakyme kaisiadorieciams.lt nemeluoja, kad dėl verslo ir technologijų mokyklos pavertimu kalinių mokymo centru, bendravo su verslininkais ir verslininkai tam pritarė? Gal meras galėtų įvardinti su kuriais verslininkais bendravo ir kurie tam pritarė? 😀

  Reply
 • 2020 29 balandžio at 11:15
  Permalink

  Nemanau, kad tai tiesa, kad uždarys profkę. Tai gi meras V.Tomkus ruošiasi statyti Kaišiadoryse eledromą, tai gi bus reikalingi ir ufonautai-pilotai vairuoti tuos lėktuvus, tai gi profkėje galėtų mokinti tuos lėktuvų vairuotojus.

  Reply
 • 2020 29 balandžio at 10:52
  Permalink

  Džiugu, kad būsimas seimo narys A.Radvila ėmėsi gelbėti ne tik ligonines karantino metu, bet ir nepasiturinčias šeimas bei verslo ir technologijų mokyklą.

  Reply
 • 2020 29 balandžio at 10:25
  Permalink

  MERAS V.TOMKUS ANT SAVO PRIEšRINKIMINIŲ PAŽADŲ DEDA SKERSĄ?

  Reply
 • 2020 29 balandžio at 10:19
  Permalink

  Kol merui patarinėjo kgbistas R.Kubiakas, tai ta profkė dar bent kiek funkcionavo, o va kai pradėjo patarinėti A.Narbutas, tai mokykla bus visai sunaikinta.

  Reply
  • 2020 29 balandžio at 10:39
   Permalink

   Panašu, kad šis politikos technologijų specialistas A.Narbutas strateguos vietos konservatorių elgesį artėjančiuose rinkimuose. O kur rinkimai – ten ir žaidimai. Konservatoriai kapstys savo oponentų nuodėmes, O mes kapstysime visų į rinkimus einančių politikų čiūdus. Tad mero patarėjui noromis ar nenoromis teks priprasti prie įkyroko dėmesio.
   https://www.facebook.com/kaisdiadorucharlie/posts/1515021888661626

   Reply
 • 2020 29 balandžio at 9:33
  Permalink

  Vat atėjo laikas. ŠMM už mūsų visų pinigus ruoš klapčiukus Danijos ir Norvegijos ūkininkams. O drauge su kaimų jaunikaičiais mokslus kremtantys Pravieniškių žulikai juos dar papildoma pamokims, kaip valčių variklius vagiant papildomą biznį pasidaryti. Verslumo dvasia, taip sakant. Tiesa, mūsų meras vilnenskas, tad per Vilnių jam irgi paprasčiau bus savo makles toj profkėj daryt.

  Reply
 • 2020 29 balandžio at 9:26
  Permalink

  Oi oi, nagrinėja mat keistenybes Kaišiadorių verslų žmonės. Didesnių čiūdų šiuose kraštuose kažkada būta. Vieša paslaptis, vos ne miesto legendos sklando, kad kito verslininko imperijoje, įdarbinamos pardavėjos galimai prie darbo pokalbio ir porno kastingus turėjo.

  Reply
  • 2020 29 balandžio at 10:23
   Permalink

   Monika, jūs Radvilą turėjote omenyje? Legalizuotų Lietuvoje prostituciją, tai gal Radvila ir viešnamį atidarytų, ne tik pramogų ir laidojimo paslaugas. Nors sklinda kalbos, kad tas ponas galimai turi nelegalų viešnamį, tereikia tik į taksistą kreiptis 😉

   Reply
   • 2020 30 balandžio at 12:00
    Permalink

    senai viešnamis veikia tik reikia kodą pasakyti.

    Reply
 • 2020 29 balandžio at 9:16
  Permalink

  Tai kad daug ten pasirašiusių buvo. Žinau, kad mūsų „Gudobelės“ šefas irgi parašą dėjo. Ir dar kažkur septynių įmonių vadovai.

  Reply
 • 2020 28 balandžio at 22:52
  Permalink

  Jei paskauskas verslynykas, tai aš lietuviu kalbos propesorius

  Reply
 • 2020 28 balandžio at 20:11
  Permalink

  Man tai juokingiausia, kai R. Paškauskas kreipiasi, jog jam neparuošia padavėjų, barmenų ir t.t., o kai pažiūri, kad jo bačkonyse vidutinis darbo užmokestis vos 100 €/mėn. viršyja, tai juokas ima… Už 3 kartus mažesnę nei minimalią algą nori gauti geriausius specialistus. Nu bl, net bomžai renkantys butelius daugiau uždirba

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *