Kaišiadorių rajone – jau keturi COVID-19 atvejai

Balandžio 8 d. duomenimis Kaišiadorių rajono savivaldybėje jau buvo keturi asmenys, kuriems nustatytas koronavirusas. Pirmasis žmogus buvo izoliuotas savivaldybės paskirtose patalpose, šiuo metu  jis perkeltas į izoliavimo – COVID-19 hospitalizavimo patalpas. Antrasis susirgęs bei užsikrėtusi jo žmona gydosi namie.

Apie pirmąjį COVID-19 atvejį rajone savo FB paskyroje kovo pabaigoje pranešė Kaišiadorių meras Vytenis Tomkus. „Trečiąją karantino savaitę pasitinkame nedžiugiomis žiniomis. Šiandien gavome informaciją, kad nustatytas pirmasis COVID-19 atvejis rajone. Asmeniui, kuris kovo 24 d. grįžo lėktuvu iš Londono (Liutono oro uosto) į Kauno oro uostą Karmėlavoje, ir iš ten nuvežtas tiesiai į asmenų izoliavimui skirtas patalpas Roko sodyboje, kovo 28 d. (šeštadienį) paimto tepinėlio rezultatas buvo teigiamas. Jokių ligos simptomų asmuo nejaučia, pilnai laikosi izoliavimosi režimo, kontaktų neturėjo. Šiuo metu Roko sodyboje atskiruose nameliuose izoliuotai gyvena 13 asmenų, jie turi medicinines kaukes, dezinfekcijos priemones ir niekur negali išeiti. Anksčiau grįžusių asmenų tepinėliai paimti praėjusią savaitę, o dabar jau visų grįžusių tepinėliai imami pačiame oro uoste. Kaip ir rašiau anksčiau, buvo tik laiko klausimas kada turėsime pirmąjį atvejį. Tai yra įvežtinis atvejis, jų gali būti ir daugiau, todėl labai svarbu laikytis izoliacijos, visų rekomendacijų bei vengti socialinių kontaktų, kad virusas neišplistų ir nebūtų vidinių užsikrėtimo atvejų. Papildymas: šiuo metu asmuo yra Kaišiadorių ligoninėje buvusiame Infekcinių ligų skyriaus pastate, kuriame anksčiau buvo paruoštos 6 izoliuotos vietos su atskiru įėjimu karantinuoti lengvus ligos simptomus turinčius ir nekarščiuojančius asmenis, bet šiandien buvo iškraustytas visas slaugos skyrius ir dabar yra paruoštos dar 35 vietos. Jeigu čia karantinuojami asmenys pajustų sunkesnius ligos simptomus ar pradėtų karščiuoti, jie būtų vežami į Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyrių, kur būtų taikomas aktyvus gydymas.“ – taip ant savo FB sienos rašė meras.

Tuo tarpu vietos bendruomenė nuogastauja, kad sergantis asmuo galėjo tinkamai nesilaikyti karantino reikalavimų. Tarp Stasiūnų gyventojų sklando kalbos, kad karantinuotieji be problemų vaikščiojo į kaime esančią parduotuvę. Tačiau tai nėra patvirtinta informacija, ją turėtų patikrinti atsakingos institucijos.

7 thoughts on “Kaišiadorių rajone – jau keturi COVID-19 atvejai

 • 2020 1 balandžio at 9:02
  Permalink

  O kodėl slepiama kur karantinuojami grįžę iš užsienių Kaišiadoriečiai ir kas užsiima jų maitinimu, kokiu būdu ir kokiais kriterijais buvo atrinkti šių paslaugų tiekėjai? Kadangi šios paslaugos atliekamos iš mokesčių mokėtojų pinigų (vieno asmens karantinavimas 2 sav kainuoja 700eu), tai turime žinoti kaip panaudojami mūsų pinigai?

  Reply
 • 2020 31 kovo at 13:57
  Permalink

  Visi valdininkai užsidarę, dirba iš namų ir panašiai, kad tik nebūtų kontakto su žmonėmis. Saugo save biurokratai. O va štai darbininkai, kurie šluoja gatvės dirba ir be kaukių, ir grupelėmis, ir su praeiveis pabendrauja. Gal jie atsparūs virusui ar jų gyvybė nieko verta? Tai kaip ten su tais gatvių šlavėjai, ponai?

  Reply
 • 2020 31 kovo at 12:41
  Permalink

  Gal galėtų meras V. Tomkaus ir administracijos direktorius M. Nasevičius įvardinti konkrečiai ką naudingo nuveikė ne savo, o rajono gyventojų naudai karantino metu? Su seimo nare L. Matkevičiene tai viskas aišku – gerai kad čia mažiau vaidenasi ir be reikalo netratina mokesčių mokėtojų pinigų.

  Reply
 • 2020 31 kovo at 12:36
  Permalink

  O kur gi dingo seimūnė L. Matjevičienė? Kaip seimo narė ir medikė gal galėtų ir deramiau pasitarnauti rinkėjams? Greičiausiai iš pogrindžio išlys it šmėkla prieš pat seimo rinkimus.

  Reply
 • 2020 31 kovo at 12:33
  Permalink

  Meras, kaip visada, mala šūdą ir liaupsina rajono biurokratų, o nieko konkretaus nepasako. Jam, turbūt, svarbiausia reitingai, o ne žmonių sveikatą.

  Reply
 • 2020 31 kovo at 12:31
  Permalink

  O tai parduotuvės savininkas Radvila neuždaro tos „Pasagėlės“, jam nusispjaut, kad gali būti užkrėstos pardavėjos ir pirkėjai?

  Reply
 • 2020 31 kovo at 12:29
  Permalink

  Jeigu Stasiūnų „Pasagėlėje“ lankėsi galimai užsikrėtę Covid 19 virusu asmenys, tai kodėl taip neatsakingai į tai reaguoja tiek meras V. Tomkaus, tiek valstybinės institucijos ir ne uždaro tos parduotuvės dezinfekcijai? Kol sulauks visokių patvirtinimų tai virusas jau gali būti išplitęs. Manau, žmonės bus supratingi ir neis į tą „Pasagėlę“.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *