Dėl mistinių šiukšlių išvežimo kainų darys auditą

Šiukšlių išvežimas Kaišiadoryse jau ilgą laiką yra komplikuota tema. Kai it pranašai į Kaišiadoris žengė šiukšlių vežėjai iš kitų miestų, kainos tik augo, o paslaugų kokybė prastėjo. O dabar Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybai dar kilo ir galvosūkių, kuriems išspręsti prireiks net audito.

Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Virginijus Ceslevičius balandžio 30-os dienos posėdyje paviešino dokumentų fragmentus, kuriuose figūruoja keistos kainodaros tendencijos. Pasirodo, Kaišiadorių rajone skiriasi šiukšlių kubinio metro išvežimo kaina vienodą veiklą vykdančioms ir toje pačioje geografinėje lokacijoje esančioms įstaigoms. Jūsų dėmesiui pateiksime keletą skaičių apie šiukšlių išvežimo įkainius iš švietimo įstaigų. Štai Kaišiadorių vaikų lopšelis-darželis „Spindulys“ už kubinį metrą šiukšlių moka 9,62 EUR. Tiek pat moka ir A. Brazausko gimnazija. Tuo tarpu V. Giržado progimnazija moka jau 16,69 EUR už kubinį metrą. Na o Kaišiadorių meno mokykla muša rekordus – 28,09 EUR už kubą. Įstaigų veiklos pobūdis analogiškas, geografinė lokacija praktiškai ta pati, tačiau išvežamo šiukšlių kubinio metro kainą skiriasi drastiškai. Tai sukėlė ir posėdyje šį faktą išgirdusių valdininkų nuostabą. Kokie biurokratiniai burtai čia vyksta, brangiai kainuojanti klaida čia ar kažkieno gudriai užmaskuoti interesai, nustatys atliktas auditas.

Šiukšlių išvežimas Kaišiadorių rajone tapo galimų interesų konflikto zona, kai ši veikla buvo perduota kompanijoms iš šalies, nors Kaišiadoryse buvo sukurta visa tam reikalinga infrastruktūra. Kažkada „Kaišiadorių paslaugos“ tvarkė komunalines atliekas. Buvo paimta nemenka paskola, nupirkta šiukšlių surinkimui reikalinga technika, priimti darbuotojai. Bet vėliau Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl šio sprendimo atitikties LR konkurencijos įstatymo reikalavimams. Kaišiadorių valdininkai džiaugsmingai sutiko su nepalankiu sprendimu. Nors daugelyje šalies miestų, kur vietos valdžia gynė savo įmonių pozicijas, pavyko išsaugoti vietinius šiukšlių surinkėjus. Savivaldybės koridoriuose sklando gandai, kad tai galėjo būti sąmoningas sprendimas, kažkam galėjęs užtikrinti net ir finansinę naudą. Tuomet ir prasidėjo problemos su šiukšlių išvežimo grafikais, kainų reguliavimu ir pačia paslaugos tiekimo kokybe.

6 thoughts on “Dėl mistinių šiukšlių išvežimo kainų darys auditą

 • 2020 8 gegužės at 7:26
  Permalink

  Tai juk akivaizdu, kad mes politikams rūpime tik iki rinkimų.

  Reply
 • 2020 5 gegužės at 14:57
  Permalink

  Teko dirbti šioje savivaldybės įmonėje „Kaišiadorių paslaugos“, todėl savo akimis mačiau ir žinau kas ir kaip griovė šiukšlių išvežimo paslaugą, žinau ir kas ir kiek iš to gavo asmeninės naudos. Manau, kad kaip pilietiškai žmogus, savo turimą informaciją turiu perduoti ir teisėsaugai.

  Reply
 • 2020 5 gegužės at 13:23
  Permalink

  Ko čia stebitės, argi per visą Lietuvos nepriklausomybę konservatoriai yra ką sukūrę o ne sugriovę, ar matėt, kad konservatorių partijos narių verslas būtų skaidrus? Tai ne išimtis ir mūsų rajono konservai-griovėjai.

  Reply
  • 2020 5 gegužės at 13:26
   Permalink

   Kodėl kiti rajonai sugeba patys išsivežti šiukšles, o va Kaišiadorys nesugeba? Kam buvo naudinga naikinti šiukšlių išvežimo paslaugą rajone ir naikinti darbo vietas? Ar meras V. Tomkus atėjo rajono tvarkyti, ar tik pasipinigauti?

   Reply
 • 2020 5 gegužės at 13:20
  Permalink

  Ar prisiims rajono valdžia ir meras atsakomybę dėl sunaikintų darbo vietų rajone, perliaidžiant šią paslaugą privačiam sektoriui?

  Reply
 • 2020 5 gegužės at 13:17
  Permalink

  Gal čia tikrai kažkokie interesai, nes meras V. Tomkus vilnietis ir šiukšlių išvežimą perleidžia Vilniaus įmonei,.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *