Į skolas nėrusi Kaišiadorių savivaldybė skolinasi ir toliau

Paskutiniame spalio mėnesio Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas „Dėl trumpalaikės paskolos ėmimo iš Lietuvos respublikos finansų ministerijos“. Balsų dauguma Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba pritarė tam, kad mūsų rajono skolų našta išaugtų dar 1,2 mln. EUR.

Taigi, vietos valdžia pritarė prieš savaitę nutarė imti trumpalaikę iki 1280,0 tūkst. Eur paskolą, siekiant užtikrinti darbo užmokesčio savivaldybės biudžetinių įstaigų darbuotojams išmokėjimą, atsiskaitymą su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, kompensuoti nuostolius dėl keleivių vežimo ir atsiskaitymą už prekes ir paslaugas. Didžioji dalis šių skolintų pinigų (apie 850 tūkst.) būtų panaudota darbo užmokesčiams ir susimokėti už prekes bei paslaugas (287 tūkst.) Kaip nuotolinio posėdžio metu pastebėjo vienas iš savivaldybės tarybos narių- praktiškai pravalgymui. Pritrūko pinigų algoms? Žvelgiant iš šalies, toks finansų administravimas atrodo labai savotiškai – kaip vertintumėte šeimos ūkį, kur iššvaisčius pinigus fejerverkams priimamas sprendimas skolintis duonai? O čia analogišką sprendimą priima menami administravimo specialistai. Kas planavo savivaldybės išlaidas, kodėl mero nepaprotino projektą ruošiantys savivaldybės darbuotojai, ar jie tik paklusniai vykdė administracijos ? Kas prisiims atsakomybę? Meras nurašys tai tarybos kompetencijų stokai, o taryba – merui?

Dar prieš V. Tomkui stojant prie rajono vairo, Kaišiadorių rajono savivaldybės skola buvo tik 87 tūkst. Eur. Per pastarąją valdžios kadenciją Kaišiadoryse savivaldybės skolos tik kryptingai augo. Štai prieš gerus metus, praėjusių metų sausio 1-ai dienai visa Kaišiadorių rajono savivaldybės skola siekė 5,5 mln. Eur. Kaip jums toks augimo grafikas? Panašu ne į finansus, o į Covid-19 augimo eksponentiką.

Finansistai pastebi, kad Kaišiadorių savivaldybė dabartinių valdančiųjų laikotarpiu neturi jokių skolų valdymo strategijų. Savivaldybė neskiria pakankamai dėmesio valstybės investicijoms planuoti: nebaigus įgyvendinti vykdomų projektu, planuojami nauji, jie trunka ilgus metus, ne visi projektai tiek laiko išlieka aktualūs, pabrangsta jų vykdymo sąnaudos. Ne visais atvejais aiškios naujų projektų įtraukimo į Valstybės investicijų programą priežastys, tuo metu tęstiniams projektams nusprendžiama lėšų neskirti, dėl to jų įgyvendinimas užsitęsia. Reikia pavyzdžių? Pažiūrėkite, kaip pabrango rekonstruojamos Kaišiadorių gatvės. Pažvelkite į skaičius, kaip pabrango miesto aikštės rekonstrukcija, ar pasidomėkite kiek renginių ar lankytojų iš viso pasaulio sulaukia „auksinė“ Žiežmarių sinagoga.

Keista, kad už naujas skolas šiame savivaldybės tarybos posėdyje balsavo ir didžioji dalis opozicijos, net ir bekompromisės teisybės svarbą akcentavęs V. Ceslevičius – bene opozicija jau praranda stuburą ir yra įtakojama mero spaudimo? Juk kam jau kam, bet tarybos nariams tikrai turėtų užtekti suvokimo, kad gražinti teks visas skolas, nesvarbu, ar jos su žvėriškais procentais, ar beprocentės. Na, bet sakoma, kad fejerverkus smagiausia šaudyti už svetimus pinigus. Tik šiuo atveju šie pinigai yra sunešti visų mokesčių mokėtojų. Ir košę srėbti teks mums visiems.

22 thoughts on “Į skolas nėrusi Kaišiadorių savivaldybė skolinasi ir toliau

 • 2021 11 sausio at 23:47
  Permalink

  You are my intake , I possess few web logs and rarely run out from to brand. Dina Son Ponce

  Reply
 • 2020 9 lapkričio at 10:17
  Permalink

  Kažin ponas Ceslevičius skiria, kas yra pozicija ir opozicija? Matomai ne, nes parodė tikrąjį savo veidą.

  Reply
 • 2020 9 lapkričio at 10:14
  Permalink

  Mes visi esame žmonės ir kiekvienas turime teisę į savo nuomonę. Kiek mes tų nuomonių nebe parašytume, man kaip rinkėjui ir žinančiam, kaip yra planuojamas biudžetas iškyla klausimas: o kur dingo suplanuoti atlyginimų pinigai, kad reikia imti iš banko paskolą? Aš manau opozicija turėjo pirmoje eilėje išsiaiškinti šį klausimą.

  Reply
 • 2020 8 lapkričio at 21:32
  Permalink

  Visai nesenai visą opoziciją atlaikė vienas V. Ceslevičius, viešino mero V. Tomkaus neskaidrius ir neaiškius projektus. V. Ceslevičius net į seimą kandidatavo, tad už jį balsavau kaip už naujos kartos sąžiningą politiką, bet dabar džiaugiuosi, kad jis nepateko į seimą, nes mano akim žiūrint tai yra eilinis išverstaskūris. Virginijus parsidavė konservatoriams ir V. Tomkui? Už kiek, Virgi, parsidavė? Pats žinai, kad savivaldybės skola, vadovaujant merui V. Tomkui, viršijo 5 mil eurų ir dar norit pasiskolinti virš milijono eurų. Virgi, tu pritarei savivaldybės įsiskolinimo didinimui, šito iš tavęs tikrai nesitikėjau. V. Ceslevičius, ar tu esi padugnė?

  Reply
  • 2020 8 lapkričio at 21:35
   Permalink

   Na va ir parodė Virgutis savo tikrąjį veidą – atsuko rinkėjams šikną. Nors, tiesą sakant, tas jo veidas nuo jo šiknos vargu ar skiriasi, iš abiejų dvokia vienišai.

   Reply
  • 2020 8 lapkričio at 21:39
   Permalink

   Nesuprantu koks durnių galėjo pasitikėti sielą pardavusiu velniui V. Ceslevičiumi? Nors aš jo ir dėdė, bet raginu vengt su juo bet kokių artimesnių ryšių, nes jis dėl skatiko ir garbės parduos bet ką. Mūsų rajone, pagal mane, du tokie yra, tai A. Radvila ir V. Ceslevičius.

   Reply
   • 2020 16 lapkričio at 23:08
    Permalink

    Ramuti nuo kada tapot mano dėde ????????

    Reply
   • 2020 20 gruodžio at 21:45
    Permalink

    Ramutis trolių fabriką suka, kas prieš ant to ir varo

    Reply
  • 2020 8 lapkričio at 21:56
   Permalink

   Ko čia stebitės, juk kaip tik mentas taip ir 3,14deras, tad galimai neišimtis ir su V. Ceslevičiumi. Tik va smalsu kuris kurį, ar Vytenis Virgių, ar Virgis Vytenį? Bet toks jausmas, kad V. Ceslevičius pasyvus, tad jį tiek V. Tomkus, tiek M. Nasevičius, na ir visas TS-LKD Kaišiadorių kolektyvas. V. Ceslevičius, ar neatsiras užpakalyje sriegis?

   Reply
   • 2020 17 lapkričio at 8:56
    Permalink

    Ramuti, kodėl slepiatės už „trolių“. Na Jūs savo stiliuje pilt purvą pasislėpus.

    Reply
  • 2020 8 lapkričio at 22:27
   Permalink

   Man tai aplamai keista, kad žmogus be nuomonės buvo išrinktas į tarybą, buvo renkamas į seimą ir t. t. Man keista, kad jis pradžioje tarybos posėdžiuose kažką protingo pasakydavo ir mokėdavo atsikirsti nedorėms mero kėslams. Tikrai keista, kad žmogus staiga ėmė rodytis aktyvus kai visą gyvenimą plaukė pasroviui it šūdas. Na tad nesistebiu, kad pagaliau Virginijus tapo savim ir plaukia kaip plaukęs pasroviui it šūdas.

   Reply
  • 2020 9 lapkričio at 21:09
   Permalink

   Aldona, negi manai, kad V. Ceslevičius į politiką atėjo savo galvos vedamas? Pašjauską reikia tarkuot, kad V. Ceslevičių politikon atvedė. Atvedė Romutis Virgutį it kokį pirmoką rugsėjo 1-ąją į mokyklą už rankutės, tokį pasimetus į ir nieko neišmanantį. Bet va Virgutis greit apšilo kojytes ir ėmė vaidint politikos senbuvį profesionalą. Bet ar jis savo galva veikia, ar pagal Paškausko dūdelę šoka?

   Reply
 • 2020 6 lapkričio at 10:15
  Permalink

  Kai pradėjau skaityti komentarus, galvojau – pusdurniai, kai baigiau – durniai.

  Reply
  • 2020 8 lapkričio at 20:52
   Permalink

   Petrai, labai gerai, kad skaityt moki, nors, kaip suprantu, ilgokai slebizavojai, kol kelis sakinius perskaitei. Petrai, ar nebus taip, kad kol dėl savo neraštingumo įstengė perskaityt paskutinį komentarą, tai pamiršai kas buvo pirmame rašoma? Va taip ir yra, kad beraščiai valdžią išrenka, o tokie kaip V
   Tomkus ir naudojasi dinduku naivumu.

   Reply
 • 2020 5 lapkričio at 11:39
  Permalink

  Kaip sakoma – apetitas auga bevalgant, tai gal panašiai ir su mero bei jo komandos godumu svetimiems pinigams?

  Reply
  • 2020 5 lapkričio at 12:41
   Permalink

   Lina, čia labiau valdžios godumas, o ne pinigų. Tiesiog kažkas blogai su mūsų vaikystėmis. Žerstydamas svetimus sunkiai uždirbtus pinigus į dešinę gali patirti didelį jaudinimą. Kažkas mažas, silpnas, gedingas tavyje pasidaro didelis ir didingas, nepabijokim šito žodžio. Savus uždirbti pavyksta tik gabiems ir sėkmingies, sutaupyti kantriems asketams mazochistams ir pan. Verslas skaičiuoja ir akcininko šaibas patiki ne kožnam Riomerio akademijos aksaūlui. Pradedama nuo kelių nulių ir tik uždirbant pliusą duoda žaisti su liamais. Valstybės tarnyba, dar kaimo politikiečių sujaukta, geriausia smėlio dėžė naujiesiems benderiams. Trinkelės ir lemtutės su penkių milijonų skola – čia tik apšilimui. Ragai ir nagai Lietuvai liks po Guronių oro uosto prasukimo. Prie jo kainos tuščias babkes nuo makroflekso putų pridavus į metalolomą jau milijonierius. O dar kur popierinės pakuotės nuo cvekų, lentų abriezai visokie ir t.t. Gudienos bernai matė kaip pulkininkas Komandoras be titulo savo rankom senas plytkas patvorin vilko. Nesaugai Kabule ir Herate karšto smėlio nugairintos nugarytės, Algeli, nesaugai…

   Reply
 • 2020 5 lapkričio at 10:53
  Permalink

  Kreditenis piliečių pasitikėjimą prapado dar prieš anos kadencijos rinkimus. Prieš tai geriausi koncervų draugeliai liberolai nesiskolindami ir nieko nedarydami čia karaliavo 15 metų. Protingi pabėgo, o durneliai dar labiau nudurnėjo. Kepdami bulkutes, gaudydami vištas už centus ir po darbo namo krevezodavi gatvėmis nutiestomis kai dar Brežniavas buvo jaunas.

  Reply
  • 2020 5 lapkričio at 11:10
   Permalink

   Bet kaip jis tapo meru jei prarado piliečių pasitikėjimą? Kas gali paneigti, kad tiek mero, tiek tarybos rinkimų rezultatai nebuvo suklastoti?

   Reply
  • 2020 5 lapkričio at 11:12
   Permalink

   Tie kreveizojantys gatvėmis ir apdusę nuo neaiškios kilmės svaigalų, manau, pardavė kitam buvusiam kandidatui į merus restorano „Pas Atjautą“ šaltkalviui-kunigaikščiui.

   Reply
 • 2020 5 lapkričio at 10:34
  Permalink

  Tai kad visos valstybės mastu konservatoriai pasižymėjo svetimų pinigų švaistymu ir mokesčių mokėtojų skurdinimu.

  Reply
 • 2020 5 lapkričio at 10:33
  Permalink

  O ko stebitės, argi nepastebėjote, kad V. Tomkus dar būdamas Palangos Kredito Unijoje galimai iššvaistė pinigus, tą, manau, darė ir Kaišiadoryse nuo pirmos mero kadencijos pradžios.

  Reply
 • 2020 5 lapkričio at 10:30
  Permalink

  Ne už kalnų Kalėdos, Nauji metai, tai gal valdininkai nori sau išsimokėti solidžias premijas už prastai atliktus darbus?

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *