Inspektoriai suabejojo oro uosto vizija

Turbūt girdėjote, kad sostinės elitas nuo šios savaitės į Palangą pavėsinti kojas sūriame Baltijos vandenyje galės nuskristi lėktuvu. Kaišiadorių dvarponiams jau seilės varvėjo, kaip bus smagu nuo Žaslių karčiamos tiesiai į Šventosios „Paršelio rojų“ be persėdimo nulėkti. Deja, viską pagadino kažkokie visuomenininkai ir inspektoriai. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija užfiksavo esminius pažeidimus rengiant Kaišiadorių rajono bendrąjį planą. Jei savivaldybei nepavyks ištaisyti esminių trūkumų, o taip greičiausiai ir nutiks, pusė milijono eurų iškeliaus per kaminą. Tiek tiesiogine, tiek visom kitom prasmėm. Jų tarpe ir tomis, kurias žino pinigų plovimo schemų specialistai. Savivaldybės raštininkai į vieną iš reikalavimų, atsakyti į žmonių pastabas, galbūt sugebės rasti tinkamas formuluotes. Bet registruotų laiškų atgaline data pagaminti be kriminalinių dažų nesugebės joks dainininkas. Jei kaišiadoriečiai toliau apsimetinės, kad čia „nieko tokio“, vienas iš kelių – dėti ant stalo antrą milijono pusę. Šelmiška barzdelė nusišypsos, išrašys naują sąskaitą ir atnaujins brėžinius. Tiksliau, pakeis vieną skaičių, vietoj 2020 bus 2021. Noras būti pirmais Lietuvoje, greta korupcija garsėjančio Trakų rajono, turi savo kainą. Daug didesnė žala nei sunaikintos kapinės, iškirsti miškai, triukšmo tarša didžiausiose ir gražiausiose gyvenvietėse, gali būti europinės geležinkelio vežės tiesimo vilkinimas. Vilnius tuomet liktų be svarbios jungties, Lietuva prarastų šimtus milijonų eurų paramos, o Kaišiadorys regioninę stotį matytų kaip savo ausis. Jei meras Vytenis Tomkus ir administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius dirba rajono žmonėms klaidas ištaisyti gal ir pavyks. Jei tarnauja verslo grupuotėms, kurios senelių ir tėvų žemę nori paversti pramonine dykviete – ankščiau ar vėliau sulauks teisėtų žmonių protestų. Viešai svarstant Kaišiadorių rajono bendrąjį planą girdėjosi žmonių nerimas, akis badė valdžios vyrų arogancija, tačiau vieno balso – nulis. Kaišiadoryse išrinktos Seimo narės Laimutės Matkevičienės. Valstietiškas padorumas, kaip ir vidurvasario žalumas greitai išblunka, kai greta sublizga aviacijos verslo magnato Gedimino Žiemelio auksas.

7 thoughts on “Inspektoriai suabejojo oro uosto vizija

 • 2020 26 birželio at 15:19
  Permalink

  Tikri mankurtai Nasevičius su Tomkumi.

  Reply
 • 2020 26 birželio at 12:00
  Permalink

  Nenustebčiau, kad atsiras ir laiškai atbuline data, juk, žinant V. Tomkaus patirtį, tai ir protokolų klastojimas ar surašymas taip kaip jam naudinga yra ne naujiena.

  Reply
 • 2020 26 birželio at 11:58
  Permalink

  Tikiuosi, kad ateis tas laikas, kad ir Kaišiadorių meras bus teisėsaugos išvestas su antrankiais.

  Reply
 • 2020 26 birželio at 6:37
  Permalink

  Nei Tomkus nei Nasevičius oro uosto tikrai nestatys. Visos tos kalbos nieko nereiškia. Galite ir toliau sėti, pjauti ir laidotis veikiančiose kapinėse. Oro uostas-tai valstybinės reikšmės objektas ir jam vietą, jei reikės, parinks neatsižvelgiant į vietinės reikšmės vadukų norus.

  Reply
  • 2020 26 birželio at 11:57
   Permalink

   Bet tiems bendrų planų projektams išleidžiamos milžiniškos pinigų sumos ir naudos jokios. Tai ar neturėtų tiek meras, tiek administracijos direktorius prisiimti atsakomybės dėl iššvaistytų vėjais pinigų?

   Reply
   • 2020 26 birželio at 12:28
    Permalink

    Planus reikia rengti ir atnaujinti pagal teritorijų planavimo įstatymą. Praėjo tie laikai, kai kolchozo pirmininkas ar partijos sekretorius galėjo daryti ką panorėjęs. Planus rengia atestuotos teritorijų planavimo architektų įstaigos, laimėjusios viešus konkursus, todėl pinigų mėtyti vėjais niekas negali. Atvirkščiai, pinigų stoka lemia jog konkursus laimi ne patys geriausi architektai su iš to išplaukiančiomis pasekmėmis ir dėl to nukenčia projektų kokybė.Tas kas mano, jog visi vagys ir pats yra toks.

    Reply
 • 2020 25 birželio at 14:20
  Permalink

  O gal V.Tomkaus ir M.Nasevičiaus toks ir yra tikslas rengti vis naujus bendruosius planus, gal jiems byra atkatai iš planų rengėjų?

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *