Iš prisiminimų. Prieš 31 metus

Tada – 1990m. Kovo 11 buvo saulėta ir gražu. Nepriklausomybės aktą Aukščiausioji Taryba, kurią tik gerokai vėliau pervadins Atkuriamuoju Seimu, skelbs vėliau. Pradžioje verda valdžios dalybos. Valdžios, kuri dar valdžią tikrą įgis negreit. Iš Kaišiadorių rajono, kur tradiciškai rinkdavo Algirdą Mykolą Brazauską, organizuotais srautais siunčiamos telegramos, kad pirmininku rinktų jį. Vėliau rajono komunistai, dar jam gyvam esant, įsigudrins pavadinti jo vardu mokyklą. Vytauto Landsbergio šalininkai nesiunčia telegramų. Jie renkasi prie Seimo. Viename iš plakatų rašomos eilės: „Zyzia brazauskų bitynas, Kaišiadorių davatkynas. Prezidentu rinks Brazauską, žada valdžią kuo didžiausią. Marš, marš – tratata ir laisva bus Lietuva“. Su švente visus ir lai kuo daugiau tos laisvės būna laisvoje Tėvynėje, kurioje vis daugėja cenzorių ir liberalais apsišaukusių privataus gyvenimo žandarų.

Tomas Čyvas

22 thoughts on “Iš prisiminimų. Prieš 31 metus

 • 2021 16 kovo at 10:14
  Permalink

  O tai Lietuva ir rajonas dar nepriklauso kreditoriams, konservatoriai dar ne viską praskolino?

  Reply
 • 2021 15 kovo at 14:14
  Permalink

  Nebus laisva ir nepriklausoma ta mūs Tėvynė, kol jai vadovaus konservai ir gėjai.

  Reply
  • 2021 15 kovo at 14:26
   Permalink

   Blogiausia tai, kad konservų gerbėjai ir rinkėjai yra fanatiškai pamišę, jie į konservų „tiesas“ tiki it į Dievo žodį, dėl Lianzbergų gerovės, turbūt, net gyvybę paaukotų. Va tame ir bėda, kad tų bukagalvių fanatykų yra gana daug ir jie, iš neturėjimo ką veikt, gana aktyvūs rinkimuose.

   Reply
 • 2021 13 kovo at 10:58
  Permalink

  Skaitau ir stebiuosi – iš kur toks komentatorių bukumas. Vis tik 50 metų pastovaus smegenų plovimo padarė savo. Leninizmo – stalinizmo virusas ne mažiau kenksmingas už covidą, tik šiam yra skiepai, o anam vaistai- laikas, kurio poveikis pasireikš trečioje kartoje.

  Reply
  • 2021 13 kovo at 14:33
   Permalink

   Būtent dabar leninizmo-stalinizmo smegenų plovimo tradicijas tęsia konservatnikai. Jų laimė, kad yra daug bukų žmonių kurie jais tiki, tad tik bukagalvių dėka konservatnikai valdo ne tik rajoną, bet ir Lietuvą, o ne už grotų tūno.

   Reply
   • 2021 13 kovo at 17:23
    Permalink

    Jau 31 metai mūsų nepriklausomybei. Per tą laikotarpį tik trečią laikotarpį valdžioje (2×4+1=9 metai) tavo minimi konservatoriai. Ir visos tų laikotarpių pradžios pažymėtos krizėmis: ekonominėmis ar covidėmis. Išvada: kai yra pinigų, juos ištaškyti gali kiekvienas kvailys – tiek LDDPistas, tiek socdemas, tiek kolūkietis, tiek darbiečiu prisimetęs žulikas. Tavo garbinamieji valstybę įstumia į duobę, o iš jos ištraukti sugeba tik konservatoriai.

    Reply
    • 2021 14 kovo at 10:19
     Permalink

     Petrai, gal tu asilas ar durnas? Jei pastebėjai, tai konservatoriai sugeba šalį praskolinti ir įstumti į duobę, jau ką sugeba, tai sugeba.

     Reply
     • 2021 14 kovo at 18:17
      Permalink

      Kai ateini ir pamatai ištaškytus iždo pinigus, kas belieka – tik skolintis.

     • 2021 15 kovo at 19:30
      Permalink

      Tai kad konservatoriai traukia iš duobės šalį, įstumtą prieš juos vadovauti bandžiusių.

     • 2021 16 kovo at 10:11
      Permalink

      Elai, nei tu ėjei, nei tu matei tą biudžetą, tad negali žinot koks jis buvo, bet va kas jį ištašjė, manau, dauguma supranta, kad tai galimai padarė V. Tomkus su komanda ir negana dar, kad ištaškė biudžetą, bet ir dar praskolino rajoną.

  • 2021 14 kovo at 21:45
   Permalink

   Ne visi durni. Atsimename daugiau nei daug verslinimkų ir politikų su kabutėmis tikisi.

   Reply
 • 2021 12 kovo at 20:24
  Permalink

  Na jei ne mokyklą, tai bent parką tikrai reiktų pervadinti į Č. Nevieros ir V. Tomkaus parką, juk jų dėka, manau, ne viena dešimtis ar šimtai tūkstančių europinių pinigų išplauta.

  Reply
  • 2021 12 kovo at 20:29
   Permalink

   O Basanavičiaus gatvę gal pervardinam į Ceslevičiaus gatvę, nes Virgis ja daug mindžiojo ir važinėjo pirmyn ir atgal, dienon po kėliasdešimt kartų, kol patapo tarybos nariu. Sakoma, kad ir dabar ten prasuka ryte ir vakare, kad perduotų gautą info iš mero.

   Reply
 • 2021 12 kovo at 20:21
  Permalink

  Anksčiau buvo komunistai o dabar konservatnikai, tai tie patys pašlemėkai ir jų palikuonys, tik kitaip pasivadinę. Ir koks skirtumas katro tarbaklynio „garbei“ tas parkas ir mokykla pavadinti – brazauskio, bradausko, ar lianzbergerio?

  Reply
 • 2021 12 kovo at 9:38
  Permalink

  Ar tikrai ta Lietuva yra nepriklausoma? Na pasaulyje nuo Lietuvos niekas nepriklauso, tai gal todėl ir nepriklausoma? O šiaip Lietuva, manau, priklauso Lanzbergių klanui.

  Reply
  • 2021 12 kovo at 9:41
   Permalink

   Ne už ilgo, manau, Lietuva priklausys piderastams (o gal jau ir priklauso), nes prievarta stumiama masinė pideralizacija, o iškrypimas tampa nacionaline vertybe. Tai kur tos valdžios konservatiškos vertybės?

   Reply
  • 2021 12 kovo at 13:03
   Permalink

   Tai gal norėtum, kad priklausytų Putkai

   Reply
 • 2021 11 kovo at 15:24
  Permalink

  Tomai Čyvai ne viską traktuoji teisingai. Mokyklai, kurioje AMB mokėsi, vardą suteikė liberalai kartu su socdarbiečiais. Dar didesnė gėda, kad Brazausko vardu buvo pavadintas vyskupijos parkas, kuris su AMB nieko bendro neturi, nes įkurtas dar prieš karą. Šių pavadinimų suteikimo istorijose ne paskutinį vaidmenį suvaidino Bradausko-Paškausko tandemas, sutvirtindamas aferas per naktį prichvatizuotame buvusiame statomo banko-restorano pastate, kuris turėjo virsti muziejumi.

  Reply
  • 2021 12 kovo at 9:17
   Permalink

   O tai kodėl konservatoriai neištaiso to sovietizmo Kaišiadoryse? O gal Kaišiadorių TSKP (tėvynės sąjunga konservatorių partija) yra konservatoriais apsimetę komunistai?

   Reply
   • 2021 12 kovo at 12:59
    Permalink

    O kodėl liberastai nesikreipia dėl klaidos taisymo?

    Reply
  • 2021 27 kovo at 6:37
   Permalink

   Dėkui, net viskio stiklas iš rankų iškrito, bliamba, nežinojau…

   Reply
   • 2021 27 kovo at 9:30
    Permalink

    Nepilnamečiams piemburniams viskis neleidžiamas naudoti.

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *