Jakelizacija, kaip savų dangstymo menas

Voratinkliai ant obelų Žiežmarių soduose primena, kad viskas kas augo jau užaugo, o dabar metas paskaičiuoti didelius darbus. Net ir tuos, apie kuriuos rajono valdžia mieliau nutylėtų. Ką valdžia, pažadėjusi dėmesio fokusą į mažus miestelius, gero nuveikė antroje pagal gyventojų skaičių gyvenvietėje?

Prieš trejus metus Žiežmariai nepelnytai garsėjo, kaip vieta, kur visiški nesusipratę beširdžiai atiminėja namus iš silpnesniųjų, žmonių su protine negalia. Žiežmarių gyventojai ir vietinės valdžios paremti sulėkę sostinės išminčiai taip pasikalbėjo, kad susipriešinimas tik išaugo. Politikai kaimiečius pamokė gyventi, pasirodė per televiziją ir grįžo prie kasdienių vargadienių. Žiežmarių bendruomenė skaitė straipsnius, su advokatais raitė raštus ir tikėjo teisingumu. Tuo tarpu vienas iš didžiųjų menamos neįgaliųjų integracijos mūsų rajone architektų, buvęs Strėvininkų globos namų direktorius ir mūsų mero bendrapartietis toliau trina rankomis – mero aplinka toliau dangsto kažkada jo pridarytas kliauzas.

Nesutarimai dėl Žiežmariuose pradėtų statyti grupinio gyvenimo namų Strėvininkų socialinės globos namų gyventojams neišblėso, tačiau įgavo kitokių spalvų. Artimiausias kaimynas Marius Balčiūnas išgirdo kaltinimų savivale, esą be leidimo per valstybei dabar priklausantį sklypą nutęsė vandentiekio vamzdžius.


Prieš dvejus metus Laukų gatvėje zujo statybininkai, žiežmariškiai skaičiavo broką ir projekto bei fakto skirtumus. Prieš metus statybos jau sustojo su pažadu, kad greitai pajudės su nauja energija. Kaimynai liko be vandens, nes pasirodo savivaldybės valdoma įmonė nerado kažkokių svarbių dokumentų. Tai, kad konservatorių partijoje tirpsta krikščioniškos vertybės, o be vandens liko vienas „nepatenkintas“ pilietis, kuris aršiai kovojo dėl bendruomenės intereso – neva tik sutapimas.

Rugsėjo pradžioje žiežmariškai išsirikiavo savivaldybės aikštėje. Plati ir dažniausia tuščia erdvė simboliškai parodė kas yra didingi, o kas nykštukiški mažuliai. Nuobodų reginį išgelbėjo LR Seimo narė Silvija Lengvinienė. Jai pavyko surasti ir pasikalbėti atsivesti Kaišiadorių rajono savivaldybės merą Vytenį Tomkų. Protesto dalyviai išgirdo pasiūlymą nupjautą vandens tiekimo vamzdį atkurti kreipiantis į teismą. Anot mero, savivaldybė gali tik imtis tarpininko vaidmens tarp vandentvarkos įmonės ir Mariaus Balčiūno. Formaliai žvelgiant – viskas ok. Tik vietos valdžią žmonės renka ne tam, kad būtų linksmiau per miestelių atlaidus, ne tam, kad mus pamokytų kaip reikia teisingai gyventi ar, kad biurokratiniai tvarkų išaiškinimai apsunkintų kasdienį gyvenimą. Greičiau priešingai, paprastai tariant, teisėtas piliečių lūkestis – išrinkti ir pasamdyti turėtų spręsti tiek pavienio piliečio, tiek bendrus kaimynų reikalus. Tik ciniškai meluojant galima aiškinti, kad savivaldybės valdoma įmonė „Kaišiadorių vandenys“ ir pati savivaldybės administracija skirtingos organizacijos, neturinčios nieko bendro.

Konservatoriai išmoko perimti ne tik demagogijos metodiką, bet ir senų partiečių iš sovietmečio dar vieną gerai įvaldytą triuką – savus ginti iki galo, nesvarbu kiek jie prisidirbę. Savarankiško gyvenimo namai psichikos negalią turintiems asmenims Žiežmariuose atsirado Strėvininkų pensionatui vadovaujant Kęstučiui Jakeliui, buvusiam merui ir Seimo nariui bei ilgamečiam partijos skyriaus vadovui. Pradžia buvo padaryta uždaruose kabinetuose, deramai neinformuojant gyventojų, negavus jų pritarimo. Kilus pasipiktinimui, buldozeris važiavo toliau, o visi susitikimai su bendruomene, iš esmės, buvo tik aiškinimas, kad jūs nieko nesuprantate ir nieko pakeisti nepavyks. Toks jausmas, kad statomi asmeniniai dvarai, o ne dar vieni valdiškų pinigų siurbimo namai.

Kitais metais bus savivaldos rinkimai, o dar po metų bus lygiai dešimt metų kaip prasidėjo perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos. Kai kultūros namuose prieš rinkimus susitiksite su politikos veteranais, būtinai klauskite „Kaip?“. Kaip tiek laiko galima tempti gumą ir kam reikalinga pertvarka, kurios tiek laiko niekam nereikia? Per tą laiką pasikeitė ministrai, premjerai, prezidentai, merai ir direktoriai. Pirmokai baigė mokyklą ir įstojo į universitetą. Liko vienas dalykas, šio konflikto esmių esmė ir esybė – Kaišiadorių politikų arogancija, vengimas laiku kalbėti su rajono žmonėmis apie svarbiausius jiems rūpimus reikalus. Ir, žinoma, toks dar iš sovietmečio prisimenamas savų ir reikalingų dangstymo menas, kurį šiame Kaišiadorių krašto valdžios ir gyventojų konflikte drąsiai galime vadinti „jakelizacija“.

Tomas Čyvas

31 thoughts on “Jakelizacija, kaip savų dangstymo menas

 • 2022 14 rugsėjo at 8:13
  Permalink

  O meras už savo bendrapartieti neturėtų atsakyti? Nes jai vienas vagia,kitas dangsto tai juk abu kalti…

  Reply
  • 2022 14 rugsėjo at 9:57
   Permalink

   O kodėl liko nenubaustas Jakelis ir Strėvininkų vadovybė? Juk padarytas auditas, nustatyta begale pažeidimų,išvaistyti pinigai skirti neįgaliesiems.negana to išsimokėjo sau kompensacijas ir išsilakstė. Garai su sadm viskas kažin?

   Reply
 • 2022 13 rugsėjo at 16:55
  Permalink

  Kaip ten bebuvę, bet šita chebra naglumo, atviro melo šiltom akytėm ir išsivartymo iš bilekokio gaidžio galėtų mokinti mūsų smirdantį kaimyną rytuose. Paliūbu.

  Reply
 • 2022 13 rugsėjo at 10:52
  Permalink

  Prisimenu Kęstutį Jakelį dar tais senais laikais, kai jis dirbo savivaldybės taryboje. Menu, buvo visai šauni ir tvirta opozicija, politinį darbą jis dirbo gerai. Tačiau deguto prieskonių atsirado vėliau – kai konkursą į Mūro Strėvininkų įstaigą jis laimėjo surinkęs aukščiausią įmanomą balą, supratau, kad žaidžiama jau nešvariai, pasitelkus partinius užtarėjus kuriuos aš pažįstu. Ir dabar suprantu, kad Kęstutis turi tikslą ir viziją. Tačiau viso to siekia lipdamas per galvas ir rizikuodamas savo reputacija. Nes už bendro gyvenimo namų idėjos jis užsikabino arogantiškai ignoruodamas krašto žmones, nesitaręs su jais. O čia aprašytu atveju atpirkimo ožiais tampa niekuo dėti, bet aktyvūs ir pilietiški kaimynai. Kęstuti, nepadoru, nesudirbki reputacijos.

  Reply
  • 2022 13 rugsėjo at 11:34
   Permalink

   Romuti, aš kiek pamenu jis niekada nebuvo padorus ir sąžiningas politikas.jau daug ką pasako Leningrade baigti universitetai… Net ir būdamas tokio amžiaus kovoja prieš senelius,mano šeimą,mano vaikus. matosi kad integracija jam visiškai nerūpi, neįgaliuosius bando sugrusti bet kur ir bet kaip, prieš jų pačių norus… prieš savo rajono žmonės kovoja su advokatų ir antstolių pagalba, mūsų rajone žodžio laisve kainuoja labai brangiai Už ką dabar ir moku…

   Reply
  • 2022 13 rugsėjo at 13:30
   Permalink

   Aš tai jakeli pamenu kaip labai principingą ir labai kerštingą asmenybę.tik atėjas vadovauti Strėvininkam jis visus Strėvininkų gyventojus atjungė nuo katilinės šildymo ir paliko likimo valiai …. Kaip politikas jis labai silpnas. Panašiai bus ir su žiežmariams ,pridarys bėdos ir pabėgs…

   Reply
  • 2022 13 rugsėjo at 18:08
   Permalink

   Nu ir nusipezi analitike. Visą laiką siekei valdyti rajono politikieriams, sėdėdamas ant užpakalinės sėdynės. 14 metų rajonui vadovavo tavo sukurptos koalicijos ir bemokslis meras. Bet koks judesys be tavo įsikišimo buvo pasmerktas.Dabar vėl bandai kištis nors ne kartą viešai preiškiai, kad gana. Meluoji, šmeiži, bandai būti teisingas. Laikas daug ką keičia tik ne tave. Prie okupanto buvai įtakingas veikėjas, dabar irgi trokšti būti reikšmingas.

   Reply
   • 2022 20 rugsėjo at 8:42
    Permalink

    Jurgiui ir kitiems, kurie smaginasi prie dabartinių avantiūristų. Aš tenoriu pastebėti, kad tuos 14 metų, kai prie rajono vairo buvo labai padorus meras, savivaldybėje neturėjau jokių reikalų. Aš tiesiog verslo žmogus – savo pinigus užsidirbdavau ir užsidirbu vis dar be valdiškų užsakymų. O šiuo atveju Jurgio personoje matau Kęstučio aroganciją. Matau vyrą, kuris dar pats nesupranta, ką jis padarė mūsų kraštui, darydamas verslą iš neįgalių žmonių.

    Reply
  • 2022 13 rugsėjo at 20:03
   Permalink

   Romuti, sklinda kalbos (manau ne pletkai), kad tas K.Jakelis buvo kgbistas. Na kaip gi be KGB pagalbos būtų užsienyje atsiradęs (kaip ir V.Landsbergis)? Ir jei tai tiesa, kad jis galimai buvo kgbistas, jau parodo, kad nebuvo geras ir doras žmogus. Netikiu, kad K.Jakelis iš gero žmogaus tapo niekšu, nes parazitais netampama, o gimstama, tad, manau, neišimtis ir tas K.Jakelis. Gal jis visą tą laiką, kurį jūs, Romuti, įvardyjate kaip K.Jakelio pavyzdinį, jis nuo visų slėpė, kad yra parazitas, o, pasitaikius progai, ėmė parazituidamas bujoti.

   Reply
   • 2022 13 rugsėjo at 20:50
    Permalink

    Bujoti jis pradėjo nuo tada kaip pradėjo vadovauti Strėvininkams. Iš virėjos padarė pavaduotoją, paskiau tą pavaduotoją irgi padarė ir tt… Kas keista ką šitiek metų darė ministerija? Strėvininkai virto viešnamiu ir pinigų plovykla….

    Reply
   • 2022 14 rugsėjo at 9:01
    Permalink

    Parazitus sunku įmatyti nes jie gudrūs….supranti tik tada kai nukenti…

    Reply
 • 2022 13 rugsėjo at 9:34
  Permalink

  Vyrai, nesiskubinkite su tuo minidurnynu. Baiksit objektą, susirenkankat bulgarkes ir iškart į aerodromą varom. Kaži kodėl dabar mūsų kraštui taip tų statybų užderėjo? Kas čia per sektorius tokiu pinigų įsisavinimu pavydėtinu? Kažkaip kitose srityse proveržio nesigirdi?

  Reply
  • 2022 13 rugsėjo at 9:42
   Permalink

   Reiktų manau Žiežmariuose irgi aerodromo, bet mažiuko,kad iš Strėvininkų galėtų į tuos namus atskristi….

   Reply
  • 2022 13 rugsėjo at 10:34
   Permalink

   Prisišiko Jakelis ir savivaldybė tiek kad jau atšoko fantazija kaisiadoryse parko 21 bendruomeninius namus statyt,o juk turėjo ten gyventi 40 žmonių ,ir projektas jau padarytas buvo….gal pamatė kad biznio jau nebus…

   Reply
 • 2022 13 rugsėjo at 9:30
  Permalink

  Tikrai krikščioniška uždubasinti silpnesnį, apipilti purvais ir pasakyti, kad pats kaltas broleli. Darbdaviai išmoko nusunkti, jei dar liko kažkiek parako – kaimo komjaunimo sekretorius su žavia šypsena pažais užsukdamas vandenį arba įkurdamas įdomius kaimynus.

  Reply
 • 2022 12 rugsėjo at 22:22
  Permalink

  O kokios varpos į tuos bendruomeninius namus proto invalidams kišasi laisvės partijos seimūnė S.Lengvinienė? Gal ji nori tuos namus paversti gėjų bendrais namais, na kažkuo panašiai į gėjų viešnamį?

  Reply
 • 2022 12 rugsėjo at 22:18
  Permalink

  Na bet tas žydukas K.Jiekelis, kaip tikras kgbistas, gana greitai ir gudriai patvarkė tą Balčiūną ir prezidento Meškovskio Žiežmarių bendruomenę, kurią sudaro net trys nariai 🤣

  Reply
  • 2022 13 rugsėjo at 9:27
   Permalink

   Tai kad ne Jakelis vienas,o visa savivaldybės vadovybė keršina,nes Žiežmariai išrišo kad savivaldybės administracija susidėjus su teistu statybos vadovų,kuris irgi namus statė lauko 5

   Reply
  • 2022 13 rugsėjo at 9:45
   Permalink

   Tai kad jakeli jie padarė,tas nabagas vos susipokuot su pavaduotoja spėjo,ta net bėgdama sijoną pametė….

   Reply
  • 2022 13 rugsėjo at 21:02
   Permalink

   Nu kažin kas čia ką patvarkė? Jakelis su pavaduotoja pabėgo,administracijos direktoriaus nėra, vandenų buvusio vadovo irgi nėra,statybos įmonė kur namus statė lauko 5 bankrutavo….ir dar aplinkui viskas smirda….nes dokumentai projekto prokuratūra nustatė kad padirbti….

   Reply
 • 2022 12 rugsėjo at 22:03
  Permalink

  O tas senelis K.Jankelis ar tik nebuvo KGB žodelis?

  Reply
 • 2022 12 rugsėjo at 16:45
  Permalink

  Palikit senuką ramybėje, jis su tais bendro gyvenimo namais sau vietą ruošia. Negi nesuprantate 🙂

  Reply
  • 2022 12 rugsėjo at 17:42
   Permalink

   Senukas turi daug monetų, baigė Leningrado universitetą ir prieš pensiją norėjo pasipelnyti,darbuotojai Strėvininkuose girdėdavo kaip Jakelis dainuodavo….pristatysiu aš namų,bus labai,labai smagu ,šimtas du ar milijonas nebaisus net man šėtonas, nebijau aš prokurorų nes nevalgau makaronų…

   Reply
  • 2022 12 rugsėjo at 22:10
   Permalink

   Strošna fėja, o kodėl tuose bendruose namuose neapgyvendinus kartu Jakelio su Tomkumi, na ir dar kartu kitų jiems prijaučiančių, galima būtų kartkartėmis atvežt ir profesionalų seimo gėjų Raskevičių, kad ne tik išdiskutuotų, bet ir realiai išbandytų tos pačios lyties žmogų partnerystę?

   Reply
 • 2022 12 rugsėjo at 16:36
  Permalink

  Jakelis jau praeitis – Vytenis daro klaidą, kad dengia jo griekus. Suprantama, bendrapartiečiai, bet meras pasirinkęs ginti savo krašto žmogų būtų konkurencingas. Dabar meras eina Landsbergio keliu, kur daug nemylėtojų.

  Reply
  • 2022 12 rugsėjo at 16:41
   Permalink

   Zenonai, tebūnie dengia. Bet buvusį Strėvininkų bosą struktūros dar turėtų pataršyt – viena kita neapsikentusi savivaldybės moterytė, išsigandusi savo atsakomybės, tikrai paleis pašto karvelį suinteresuotoms trims raidėms.

   Reply
   • 2022 12 rugsėjo at 17:03
    Permalink

    Nu vot. Kaltas tas kas nekaltas. Darosi aišku kas yra žulikas. Pasirodo, jog žulikystė įvyko kai nei konservatoriai valdžioje buvo, nei Jakelis ką nors statė. Tačiau, kaip dažniausiai pas mus būna, kalti tie, kurie išaiškino pažeidimus. Noriu paaiškinti, kad pažeidimas įvykdytas tuo metu kai valdžioje buvo ,,korespondento“ darbdavio partija.

    Reply
    • 2022 12 rugsėjo at 17:26
     Permalink

     O kas po Kaišiadorių vandenis lakstė ir jakelizacija darė? Kaži ko Kaišiadorių vandenų vadovybė pas darbuotojus savo lakstė ir prašė teismui meluot?

     Reply
   • 2022 13 rugsėjo at 6:28
    Permalink

    Kiek daug brudo ir netiesos komentaruose, kuriuos, matomai, rašo iš ten, kur gimė ir pats rašinys. Primena vatnykų propagandos stiliuką.

    Reply
    • 2022 13 rugsėjo at 9:33
     Permalink

     O kodėl Jakelis pabėgo su vadovybe iš Strėvininkų po audito,ir kodėl namo statybos lauko 5 išbrango dvigubai,kur teisėsauga? Ar dar vis pažįstami iš KGB padeda?

     Reply
  • 2022 12 rugsėjo at 17:32
   Permalink

   Tai kad savivaldybės kerštas čia akivaizdus,nes juk išrišo kad statybos įmonę atstovauja teistas asmuo kuris laimi visus projektus savivaldybėje,taipogi bandė pasipelnyti ir iš statybų lauko 5,bet gavosi jakelizacija,o paskiau kanalizacija…

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.