Kai išrinktieji susikuria sau patogią tiesą

Po Kaišiadorių rajono viešosiose erdvėse išplatinto Vaidos Venskutonytės straipsnio „Slaptieji Vytenio – Mindaugo protokolai“ bendruomenėje kilo nemenka diskusijų ir reakcijų banga. Kruopštus šio straipsnio autorės darbas atskleidė valdžios atstovų cinizmą manipuliuojant bedruomenės nuomone ir valdiškų protokolų tiesos realiatyvumą, kai dokumentuojant viešas diskusijas pasirenkami tik vienai pusei patogūs pasisakymų fragmentai.

Tad po visuomenės pasipiktinimo bangos, natūralu, kad savo poziciją išsakė ir Kaišiadorių rajono savivaldybė. Tiesa, jame daugiau cituojami įstatymų aktai, o ne vertybiniai dalykai.

„Pirmiausiai, pastebime, kad straipsnyje teisėtus žmonių išrinkto mero Vytenio Tomkaus ir administracijos direktoriaus Mindaugo Nasevičiaus veiksmus nedviprasmiškai prilyginti milijonus žmonių pražudžiusiam Stalino režimui nėra etiška ir tai galima vertinti kaip neapykantos kalbą bei klaidą. Galbūt tai yra sąmoningas noras provokuoti savivaldybės vadovus, klaidinti skaitytojus ir lyginti nesulyginamus bei realybės neatitinkančius dalykus, tačiau tokie samprotavimai ir teiginiai diskredituoja tiktai pačią straipsnio autorę. (…) Pripažįstame, kad tiek straipsnio autorės įvardytame protokole, tiek ir kituose protokoluose dažnai nėra įrašomi visi pasisakymai. Tokia praktika taikoma visur, nes protokolas nėra stenograma, jame nėra privaloma visus klausimus, atsakymus, pasisakymus, replikas kartoti pažodžiui.“ – taip rašoma Kaišiadorių rajono savivaldybės pranešime. Taigi, taip išeitų, kad valdžios atstovai turi galimybę pasirinkti sau patogius pasisakymus protokolams ir taip formuoti sau patogią viešąją nuomonę. Ir, galimai, atstovauja visai ne savo rinkėjų interesus.

Po šio savivaldybės pranešimo paskelbimo FB erdvėje netrukus komentaro forma atsirado ir šią audrą sukėlusio straipsnio autorės komentaras.

„Ačiū savivaldybei, kuri pirmą kartą susidūrė su žurnalistika ir metaforomis. Gerbiamas Mindaugas Nasevičius visiems susirinkimo dalyviams girdint pasakė, kad kapinės buvo keliamos sovietmečiu, persikelsite ir dabar. 🙂 Gerai, kad perklausėte, būtų gerai, kad paviešintumėte ir garso įrašą. Na, o jeigu to padaryti negalima, tada reiks kreiptis į teismą, kad nešališkas ekspertas pateiktų protokolo versiją. Tada bus galima palyginti, kiek klausimų ir atsakymų buvo išmesta iš protokolo. Nepamirškite, kad susirinkimą filmavo trys televizijos. 🙂 Taip pat nepamirškite, kad galioja Lietuvos Respublikos įstatymai. Jeigu gyventojų žodžiai iškreipiami, visada yra žodžio laisvė ir teisė kreiptis į teismą.“ – komentare rašė straipsnio „Slaptieji Vytenio – Mindaugo protokolai“ autorė.

Beje, savivaldybės išplatintame atsakyme pabrėžiama, kad meras ir administracijos direktorius yra žmonių teisėtai išrinkti. Tačiau tuo pačiu metu Savivaldybės oficiozai dangstydamiesi įstatymo straipsnių punktais demonstratyviai nusiplauna rankas parodydami, kad juos išrinkusių žmonių kalbos nėra vertos nei protokolų, nei įsiklausymo.  

29 thoughts on “Kai išrinktieji susikuria sau patogią tiesą

 • 2020 15 gegužės at 12:20
  Permalink

  Nežinau, bet jei meras V. Tomkus ir M. Nasevičius turėtų bent kiek sąžinės ir gėdos, tai atsiprašytų rajono gyventojų ir atsisakytų to oro uosto ir žemių atiminėjimo, gal net būtų sąžininga prieš rinkėjus ir atsistatydinti iš pareigų. Bet gal jie supranta, kad tai paskutinė jų kadenciją, tad nori išpešti kuo daugiau naudos sau?

  Reply
  • 2020 16 gegužės at 7:25
   Permalink

   Tai gal žinote bent vieną žemės atėmimo atvejį? Pliurpet nesąmones. Suprantama, artėja rinkimai.

   Reply
 • 2020 14 gegužės at 20:54
  Permalink

  Juozu kas teisus, nes tikrai kaimo žioplos varnos nesuvokia kas joms geriau, nesuvokia, kad išsilavinusi rajono valdžia, negalėdama savo jėgų, pluša vardan tų ne išsilavinusių ir nežinia ko verkšlenančių kaimiečių. Gerbiami kaimiečiai, negi nesuprantate, kad tiek meras V. Tomkus, tiek administracijos direktorius M. Nasevičius jus, kaimiečiai, nori nuo žagrės nuvest link lėktuvo, jie viską daro tik jūsų labui.

  Reply
 • 2020 13 gegužės at 16:06
  Permalink

  Klaiku skaityti asmenų komentarus, kurie visiškai sūpročio neturi, kas čia vyksta. Valstybė gal ir niekada nestatys to oro uosto, bet čia reikalingos tiktai žemės. Norima atidaryti dar vieną LEZ’ą. Puiki vieta: arti A1 greitkelis, žemės bus supirktos maža kaina, nes žemės paskirties žemė ir kaip savivaldybės „grietinėlė“ galvoja, kad čia gyvena „runkeliai“, kurie nei supratimo, nei išsilavinimo neturi. Supirks maža kaina žemes, po to paskirtį pakeis į gamybinę ir parduos už stebuklingą kaina, va ir visas biznis. O dabar, prisidengdami oro uosto statyba, įteisins rajono bendrą planą ir pristatinės kiek daug darbo vietų jie sukurs. Tiems kas negyvena Žaslių seniūnijoje labai jau patraukliai atrodo mintis, kad turėsime savo Hitrow. Tačiau, žmonės, skaitykit tarp eilučių! Oro uostas, tai tik priedanga.

  Reply
  • 2020 14 gegužės at 7:04
   Permalink

   p. Vitalija visiškai nesigaudo šioje situacijoje. Kam reikalingos Kaugonių užkampio žemės? LEZ’ui įsteigti reikalingas ne tik plotas, bet ir ekonominės sąlygos. Kas supirks tas jūsų žemes žemomis kainomis, o po to, parduos brangiai? Meras su direktoriumi? Bukumui ribų nėra. Jeigu jau taip atsitiktų, jog aerouostas tikrai būtų statomas, tai, patikėkite, žemės kaina nuo Žaslių iki Kaugonių pakiltų tiek, kad arti jos neapsimokėtų, ir pirmi eilėje ją parduoti atsidurtų dabartiniai verksniai.

   Reply
   • 2020 14 gegužės at 14:27
    Permalink

    Juozukai Matosi, kad intelekto trūkumas pas jus.. puiki afera superka už valdtybės pinigus pigiai, ir parduos už juokinga kaina užsakovams šio projeto, kažkam į kišenę nubirės nemaža kapeika už šiuos planus..

    Reply
    • 2020 14 gegužės at 18:13
     Permalink

     „…superka už val(d)stybės pinigus pigiai(,)ir parduos už juoking(a)ą kain(a)ą…“ toks intelektualaus ekonominio mąstymo perlas būdingas tiems, kuriems kapeikos pagrindinis piniginis vienetas.

     Reply
 • 2020 13 gegužės at 13:00
  Permalink

  Giedre,

  Šiaip mes dar laisvi piliečiai ir turim teisę kovoti už tai, kas priklauso mums. O jeigu valdžia savo agendą grindžia stalinistiniais metodais, tai mes netylėsim ir jūs mūsų neužčiaupsite.

  Reply
 • 2020 13 gegužės at 12:42
  Permalink

  Tikiuosi, kad Nasevičius su Tomkum paskaito komentarus…
  Venskutonytė ne viena.. Už jos stovi visa bendruomenė, jei vystysit šį projektą toliau galit atsisveikinti su politine karjera šiame krašte, (pasistengsime, kad ir kituose kraštuose taip pat) mes nenustosim, kol jūsų vardai bus televizijoje, naujienų portaluose, kad bent jau geras procentas žmonių jus matytu ir kad atėjus rinkimams jūs nelaimėtumėt.. Nes toks pasipelnymas iš žmonių namų yra protu nesuvokiamas.

  Reply
 • 2020 13 gegužės at 12:09
  Permalink

  Vėl šūdą malate, gerai žinodami, jog nei meras projektavo, nei direktorius statys. Pagal veikiančius įstatymus pribrendo laikas keisti rajono bendrąjį planą. Tai ir daroma, prisilaikant procedūrų. Dar neaišku ar valstybei reikalingas šis aerouostas, bet pasiruošti tam, atliekant reikiamus namų darbus, protingų vadovų bruožas.

  Reply
  • 2020 13 gegužės at 12:13
   Permalink

   Juozai, taip, turėtų būti protingų ir neciniškų vadovų darbas, deja tokių rajone šiuo metu neturime. Gal esami vadovai ir nedurni, bet cinizmo kupini.

   Reply
  • 2020 13 gegužės at 12:28
   Permalink

   Juozai, bet meras V. Tomkus ir M. Nasevičius nesiskaito su gyventojais ir mala šūdą, apie tai tema, o ne kas ką projektavo. Net ir durniui aišku, bet tau, Juozai, ne, kad mera ir administracijos direktorių tik atkatai domina.

   Reply
  • 2020 13 gegužės at 12:34
   Permalink

   Gal ir pribrendo laikas, tačiau tai nereiškia, kad reikalingas oro uostas.
   Pagal LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJŲ PLANAVIMO ĮSTATYMĄ, tai yra ne savivaldybės darbas, o vyriausybės. plius nėra privalomos ekspertizės apie poveikį gamtai, gyventojams t.t..

   Reply
 • 2020 13 gegužės at 12:07
  Permalink

  Pats laikas oro uostą statyt;) Kai pusė pasaulio aviacijos bankrutuoja, o Lietuvoj net ir ne krizės metu avialinijos bakrutavo du kartus… 🙂

  Reply
 • 2020 13 gegužės at 11:48
  Permalink

  Labai gaila, kad gyventojai nesupranta kas jiems geriau ir kad tiek meras V. Tomkus, tiek M. Nasevičius dėl oro uosto stengiasi tik dėl pačių gyventojų gerovės. Gal ta pati Vaida ir Nijolė, atsiradus oro uostui, gaus steordesių darbus. Na o kas liečia kapinės, tai nereiks be reikalo tvarkyti nenaudingų žemės plotelių, o mirusius prisiminti galima ir namuose. Be to vietoje senų trobesių greičiausiai iškils modernūs bendrabučiai, kuriuose galės apsigyventi netekę namų gyventojai. Gerb. Vaida ir Nijolė, tikiuosi, kad įtikina Jus, kad rajono vadovai dirba jūsų labui, kurio jūs dabar nesuprantate ir nesuvokiate kas jums geriau. Ateityje, manau, tikrai padėkosite tiek merui, tiek administracijos direktoriui.

  Reply
  • 2020 13 gegužės at 11:55
   Permalink

   1. Kam išvis tas oro uostas? Mažai gyventojų Lietuvoje, pakanka ir kitų,
   2. Kapinės prižiūrėtos, jų naikint tikrai nereikia
   3. Jei bus supirkta sklypai žemės ūkio paskirties už kapeikas, ir normaliai niekas nepajudės dėl to oro uosto per tam tikrą laiką (berods 5metus), sklypai bus atiduoti privačiam verslui, o kartais nenubyrės kokiam giminaičiui už kapeikas? Tai būtų ne pirmas kartas ir viskas nutildoma bus….

   Reply
  • 2020 13 gegužės at 12:00
   Permalink

   Gerbiamas ponas Narbutai, Jums tik ir rūpi kaip gauti bendrabutį, o senelius – mirusius žmones siūlote namuose laikyti? Dar ir darbus parinkote moterims?

   Reply
  • 2020 13 gegužės at 12:05
   Permalink

   Niekada ir niekur oro uostas (ir panašūs infrastruktūriniai projektai) neatnešė „gerovės“ paprastiems gyventojams. Visur tai yra tik stambaus verslo interesas. Gyventojai gi gauna triukšmą ir ženkliai padidėjusią taršą. Oro uosto atveju – labai ženkliai, nes taršą sudaro antžeminė ūkinė veikla. O pono niekinamas pasakymas apie „stiuardesę“ rodo tipišką stambaus verslo klapčiukų požiūrį į demokratiją ginančius laisvus žmones.

   Reply
  • 2020 13 gegužės at 12:52
   Permalink

   Audri N.

   Tik nereikia pūsti miglos į akis, kad valdžia dėl gyventojų stengiasi. Čia oro uostas tik pretekstas. Tikslas nusavinti žemes, kurios strategiškai yra labai geroje, pavydėtinoje vietoje, gyventojus, kaip ir išsidavėte, sukišti į apgailėtinus bendrabučius ir užkišti šlamančiais savo kišenes. Tai bus pinigų plovimo afera.

   Melskitės, kad vieną dieną Jūsų namų ir kapo nesulygintų su žeme ir kas nors išvis prisimintų jūsų vardą.

   Reply
 • 2020 13 gegužės at 11:11
  Permalink

  O koks gyventojų reikalas dėl to oro uosto, ko čia Venskutonytė kišasi ne į savo reikalus? Yra teisėta valdžia, tai ji ir sprendžia ką statyt ko ne, protokolus rašyt ar ne. Tikiuosi, kad tiek meras, tiek administracijos direktorius imsis priemonių, kad užtildyt tą išsišokėlę.

  Reply
  • 2020 13 gegužės at 11:32
   Permalink

   O kas Venskutonytę gali užtildyti demokratinėje Lietuvos valstybėje? Dokumentų klastojimas gali atnešti ne tik straipsnius, bet ir baudžiamąją atsakomybę. Tikiuosi, kad savivaldybė susivokia, ką daro. Sėkmės jums!

   Reply
   • 2020 13 gegužės at 11:37
    Permalink

    Vaida, V. Tomkus klastojo protokolus ir Palangos Kredito Unijoje, bet už tai nubaustas nebuvo, o kas apie tai prabilo tai greit nutilo, toks Evaldas Petrauskas net už grotų buvo įkištas. Nebijote, kad ir su jumis, Vaida, taip pasielgs?

    Reply
  • 2020 13 gegužės at 12:27
   Permalink

   Giedres nera TEN kapu, Giedres nera TEN namu, tai gali komentuoti lyg niekur nieko. Ne tik Venskutonytes ten namai, kapai, musu taip pat 🤔

   Reply
  • 2020 13 gegužės at 12:55
   Permalink

   Giedre,

   Šiaip mes dar laisvi piliečiai ir turim teisę kovoti už tai, kas priklauso mums. O jeigu valdžia savo agendą grindžia stalinistiniais metodais, tai mes netylėsim ir jūs mūsų neužčiaupsite.

   Reply
 • 2020 13 gegužės at 10:55
  Permalink

  M. Nasevičių administracijos direktoriumi rinkėjai išrinko? Jį pats V. Tomkus į šias pareigas įbruko. Žmonės M. Nasevičiaus kandidatūrai į administracijos direktoriaus pareigas niekada nepritartų, kaip dabar nepritartų ir V. Tomkaus kandidatūrai į merus.

  Reply
  • 2020 13 gegužės at 11:22
   Permalink

   O kokios reakcijos dar galima tikėtis iš sovietinio Nasevičiaus? V. Tomkus pabuvęs senų komunistų ir kgbistų kompanijoje irgi spalinuku pavirto.

   Reply
   • 2020 13 gegužės at 11:34
    Permalink

    Kai ant tavo namų mielas Skirmantai statys oro uostą tada bus tavo reikalas.o dabar čia mūsų reikalas ir niekas nei Venskutonytės nei kitų gyventojų neužtildys.mes gyvenam demokratinėj valstybėj ir kiek reikės tiek ir kišimės ir neleisim savivaliaut nei Nasevičiui nei Tomkui

    Reply
    • 2020 13 gegužės at 11:51
     Permalink

     Atsiprašau Skirmanto.čia Giedrei skirtas mano komentaras

     Reply
     • 2020 13 gegužės at 13:00
      Permalink

      Audri N.

      Tik nereikia pūsti miglos į akis, kad valdžia dėl gyventojų stengiasi. Čia oro uostas tik pretekstas. Tikslas nusavinti žemes, kurios strategiškai yra labai geroje, pavydėtinoje vietoje, gyventojus, kaip ir išsidavėte, sukišti į apgailėtinus bendrabučius ir užkišti šlamančiais savo kišenes. Tai bus pinigų plovimo afera.

      Melskitės, kad vieną dieną Jūsų namų ir kapo nesulygintų su žeme ir kas nors išvis prisimintų jūsų vardą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *