Redaktoriaus žodis: kaip meras internetuose iš vicemero tyčiojosi

Jūsų nuomonė gali būti kokia tik norite. Bet privalo būti tokia, kaip mano. Panašu, tokiu diktatorišku principu vadovaujasi Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus. Nes užsipuolė vicemerą ir laikinąjį administracijos vadovą dėl savivaldybei nieko nekainavusio sprendimo, kurio rezultate Kaišiadorių biblioteka dovanų gavo automobilį. Iš buvusio mero bendražygio, Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos nario Algimanto Radvilos.

Meras socialiniuose tinkluose puolė moralizuoti Darių Vilimą, kad šis neva dalyvavo kažkieno surežisuotame politiniame spektaklyje ir menkina savivaldybės reputaciją. Ir it koks valdingas tėtukas priminė, kad ne kartą yra sakęs neturėti reikalų su vietos oligarchais. Nes pastarieji, šiuo atveju A. Radvila, gali visuomenės akyse tapti „kultūros puoselėtojais“ ar „naujaisiais kovotojais už skaidrumą“.

Taigi, meras nurodinėja vicemerui kokią poziciją užimti priimant labdaringas dovanas, tuo pačiu labai savotiškai įvertina ir savo buvusį bendražygį bei koalicijos partnerį. Bet Vyteni, kažkodėl A. Radvila jums labai tiko. Vietos oligarchas tamstai buvo it medum pateptas, kai per rinkimus atnešė 830 balsų. Tuomet A. Radvila jus į sostą atvedė, galima sakyti, už rankutės paėmęs. Tiko Vyteniui vietos oligarchas ir sudarant keistą konservatorių-socdemų koaliciją. Tiko ir senoje istorijoje, kai Antakalnio gyventojams „auksinį“ vandenį bambaliais tiekė tas pats Radvila. O dabar, žiūrėk, tas bendražygis merui jau ne bendražygis, o koks tai pavojingas oligarchas. Kažkokia juoda katė tarp jūsų perbėgo? O gal čia mero politinė kultūra tokia, kai nereikalingas ir nenaudingas žmogus tiesiog išmetamas? Bet yra kaip yra. Meras pasirodė kaip despotas, ar koks politinis idiotas. Pasiteisinti jis čia galėtų nebent sakydamas, kad komentarą rašė kokių nors miltelių padauginęs.

Tomas Čyvas

54 thoughts on “Redaktoriaus žodis: kaip meras internetuose iš vicemero tyčiojosi

 • 2021 29 balandžio at 19:51
  Permalink

  O tai biblioteka priima šiukšles uteluzavimui? Kiek Radvila sumokėjo už to metalo laužo utelizaciją?

  Reply
  • 2021 3 gegužės at 10:16
   Permalink

   Čia kokia kalba rašote? 🙂 Ar čia tikrai apie politines utėles?

   Reply
 • 2021 29 balandžio at 19:44
  Permalink

  Kiek pamenu, tai visai nesenai savivaldybė pripirko džipukų miestelių seniūnams, kurie iš savo kabinetų nė kojos nekelia, o norėdami apeit savo valdas, tai tą gali padaryt per 5min. Viena tokių ir Žiežmarių seniūnė E. Kerdokienė. Kažkaip keista, kad džipukus gavo miestelių seniūnai, o ne apylinkių. Toks jausmas, kad tie automobiliai buvo dalinami ne pagal darbo poreikius, o pagal lojalumą konservatoriams. Tikiuosi, kad sulauksim tokios rajono valdžios, kuri ne tik turtą, bet ir pareigas skirstys ne pagal politines pažiūras ir lojalumą V. Tomkui, bet pagal kompetenciją. Vyteni, nepainiok, tu esi vadovas, o ne valdovas.

  Reply
 • 2021 29 balandžio at 19:34
  Permalink

  Gal Radvilas turi dar kokį atliekamą karutį? Padovanotų merui Tamkui, tai gal pastarojo siutas neimtų.

  Reply
 • 2021 29 balandžio at 13:27
  Permalink

  Nevarykit ant A.R. Bendrauju su juo daug metų. Medžiojame mes drauge ir dūšiomis prie stalo dalinamės. Rimtas vyras. Netikit? Paklauskit visų dailiausių rajono moterų. Neduos jums sumeluoti. Bičiuli mielas, neklausyk čia visokių piktavalių pagiežingos tuščiakalbystės.

  Reply
  • 2021 29 balandžio at 14:11
   Permalink

   Edgarai, tai dailias moteris su Radvila madžiojat? O gal jos dailiom tampa tik po to kai prie stalo dūšią viens kitam išlieja? Žiūrėkit, kad beliedami dūšią prie stalo, viens kitam moterim netaprūmėt, nors dabar tai ir madinga.

   Reply
 • 2021 29 balandžio at 13:18
  Permalink

  Bet gal čia Radvila gudrauja. Jis gi su meru bendrauja, susitikinėja. Čia gal jo žaidimas siekiant išmesti išbarščių valstiečius?

  Reply
  • 2021 29 balandžio at 13:21
   Permalink

   Jonai, ar A.R. toks gudrus? Juk tarybos posėdžiuose jis svetimų parašytas kalbas iš lapuko skaito. Ne tas lygis čia. Nes jam tik kulturkej pagyvenusių žmonių saviveiklos kolektyvuose tostus sakyti labiau tiktų.

   Reply
 • 2021 29 balandžio at 13:10
  Permalink

  Oi oi oi, Vilimas, Meras, Radvila. Labai jau. Visi gi jie vienodi. Tie patys liberalai gi tokie patys. Karolis Petkevičius pas Paškauską dirbo, tobulino įgūdžius gal ten. Tai mažiau nei po metų darbo Kaišiadorių šilumoj ir namus išsistatė ir Mersą įvaldė. Šis tik tyliai prasisuko, be jokių viešų fotkių feizbukuose.

  Reply
  • 2021 29 balandžio at 13:12
   Permalink

   Tai kad jis tuščia vieta buvo. Žiūrėkit, tarybos posėdžiuose jis tylėdavo lyg burną užsiuvęs. Jokių pasiūlymų iš jo nebuvo. Išvis, liberalai slabakai daba pasidarę.

   Reply
 • 2021 27 balandžio at 7:40
  Permalink

  Merė, tai kodėl iki šiol nepasirūpinote bibliotekos transportu, o kai už jus ta padaro kiti, jūs burnojatės?

  Reply
 • 2021 26 balandžio at 19:18
  Permalink

  Nuotraukoje, kiek įžiūriu, tai vicemeras D. Vilimas, dvi moteriškės (turbūt bibliotekininkės) ir LGBT vadas V. Simonko. O tai kur tas laikinas administracijos direktorius, meras ir oligarchas? Nieko nesuprantu.

  Reply
 • 2021 26 balandžio at 18:52
  Permalink

  Vyteni, jau nesinervuok, nes traukinys jau nuvažiavo ir šikančių nelaukė. Vyteni, pripažink, kad nors Radvila ir neišsilavinęs, bet gudrumu ir protu tave lenkia keletu žingsnių. Va ir patvirtinimas, kad išsilavinimas gali bųti atvirkščiai proporcingas protui.

  Reply
 • 2021 26 balandžio at 18:47
  Permalink

  Manau, kad viskas paprasčiau nei paprasta. Rajono savivaldybės administracija, mero iniciatyva, norėjo ir žadėjo už 10000eu (nes iki tokios sumos nereik viešųjų pirkimų) nupirkti bibliotekai automobilį tokį raudoną Hyundai, kuris šiuo metu priklauso bene žinomiausiai rajono našlei davatka Daivai. Apie tai sužinoję vicemeras valstietis ir tarybos narys oligarchas-graborius užbėgo merui už akių ir „pakišo kiaulę“ panašaus nusidėvėjimo automobilį bibliotekai padovanojo veltui, tad meras, neišdegus gana pelnigam sandėriui su našlė, ir lieja savo pyktį.
  https://m.facebook.com/kaisdiadorucharlie/photos/pcb.1069601043203715/1069590803204739/?type=3&source=49

  Reply
 • 2021 26 balandžio at 18:01
  Permalink

  Jei ponas oligarchas tikrai norėjo padaryti gero bibliotekai, tai galėjo tą seną automobilį priduoti į metalo laužą ir gautus keliasdešimt eurų paaukoti bibliotekai, o dabar tik užkrovė rūpestį kaip tą dovaną uteluzuoti.

  Reply
 • 2021 26 balandžio at 17:54
  Permalink

  V. Tomkau, A. Radvila, ko gi pykstatės dabar, kokia katė tarp jūsų perbėgo, juk iki šiol sutarėt puikiai, bičiulavotės? Algimantas padovanojo vežimą, o tu, Vytenį, padovanok kokį asilą iš konservatorių asilų rezervato.

  Reply
 • 2021 26 balandžio at 17:43
  Permalink

  Paaiškinkit kam bibliotekai aplamai reikalingas automobilis? O dar labiau nesuprantu ką biblioteka vežios su senu katafalku?

  Reply
 • 2021 26 balandžio at 17:35
  Permalink

  Na gal nei meras, nei konservatnikų valdžia nerado nei laiko, nei pinigų pasirūpinti biblioteka, nes dabar ant visos Lietuvos pagrindinis uždavinys konservatnikų+liberastų+laisvų piderastų koalicijos tikslas priverstinė masinė pideralizacija, o pideralizmas nacionalinė vertybė. Bet jeigu biblioteka būtų pervardyta į bybiolioteką ir skleistų LGBT „tiesas“, tai manau, būtų gavę naują limuziną iš salono. Nors galėjo ir tą foromordiją panaudot savo reklamai, parašyt, kad LGBT Simonko dovanojo mašiną, o ne Radvila, nes Radvila su Simonko panašūs it identiški dvyniai, niekas nebūtų atskyrę.

  Reply
 • 2021 26 balandžio at 10:25
  Permalink

  Verslininkas ir tarybos narys A. Radvila padarė tą, ko meras V. Tomkus nesugeba padaryti jau antrą kadenciją, tad V. Tomkus ir pats, manau, privalėjo sudalyvauti to automobilio įteikime bibliotekai, bei padėkoti A. Radvilai.

  Reply
  • 2021 26 balandžio at 10:30
   Permalink

   Kadangi meras neveiksnus buvo bibliotekos atžvilgiu, tai verslininko A. Radvilos veiksnumas ir dėmesys bibliotekai it drėbtelėjimas V. Tomkui šūdu į veidą.

   Reply
   • 2021 26 balandžio at 10:48
    Permalink

    Kažin kodėl būtent biblioteka sulaukė Radvilos dėmesio, gal jis skaityt pramoko? 🤔

    Reply
 • 2021 25 balandžio at 15:01
  Permalink

  Esmė ta, kad Radziwilas padovanojo ne savo, bet firmos automobilį, kurį gavo per darbo biržos programą, kuriant darbo vietas. Šiaip tai dovanos (ypač atitarnavusios savo limitą) neperdovanojamos. Gaila, kad to nesupranta ir šalia stovintis vicemeras, padedantis reklamuotis politikui, kuris intelekto pertekliumi niekada nepasižymėdavo.

  Reply
  • 2021 26 balandžio at 8:03
   Permalink

   Petrai, o iš kur tu žinai kokiu būdu įsigytą ir kokio techninio stovio automobilį Radvila dovanojo bibliotekai? Pats atlikai ekspertizę ar meras V. Tomkus, o gal į kokį ekstrasensą pagalbos kreipėsi, ar tik savo sapalionėm, haliocinacijom ir sapnais vadovaujiesi?

   Reply
  • 2021 26 balandžio at 8:06
   Permalink

   Na iš mero V. Tomkaus komentaro susidaro įspūdis, kad ir meras intelektu nepasižymi. Tai kyla klausimas ar rajono valdžioje yra intelektualių politikų?

   Reply
  • 2021 26 balandžio at 10:21
   Permalink

   Petrai, esmė ta, kad geriau bet kokia transporto priemonė nei jokios. Petrai, biblioteka privalo rūpintis meras ir savivaldybė, o ne verslininkai, Radvila neprivalėjo nieko dovanoti bibliotekai, bet padovanojo iš geros valios ką galėjo, tad yra padarė tą, ko nesugebėjo per dvi kadencijas padaryti meras, tad reik padėkoti verslininkui, o ne smerkti. Dovanota arkliui į dantis nežiūrima.

   Reply
   • 2021 26 balandžio at 18:19
    Permalink

    Posakis; ,,geriau bet koks, nei joks“ visiškai netinka šiuo atveju, nes bet kokį biblioteka jau turi. Pagrindinė bibliotekos paskirtis kita, nei važinėtis automobiliu. Knygas gali išvežioti ir seniūnijų turimi automobiliai, kurie į raj. centrą atvyksta kelis kartus per mėn. ir ne visuomet pilni. Keista mada atėjo – kiekvienam valdininkui po automobilį, dar geriau – po du.

    Reply
 • 2021 25 balandžio at 14:09
  Permalink

  Va ir pavizdys, kad nereik prasidėt nei su V. Tomkum, ne su konservatoriais, nes gali išduot ir parduot. Taip nutiko ir ponui A. Radvilai su socdemais, bei D. Vilimui su valstiečiais. Pagalvok, V. Ceslevičiau, ar nebus ir tau taip su žaliais ne valstiečiais?

  Reply
  • 2021 25 balandžio at 14:54
   Permalink

   Aha, buvo praeitoje kadencijoje susivieniję konservatnikai su sosaldemokretinais.

   Reply
 • 2021 25 balandžio at 8:11
  Permalink

  Tai V. Tomkus ima pavizdį iš tokių politikos grandų kaip V. Putinas ir A. Lukašenka?

  Reply
 • 2021 25 balandžio at 8:05
  Permalink

  Na merui V. Tomkui visai stogas nuvažiavo. Negi jis galvoja, kad yra tiek rajono, tiek vicemero ir laikino administracijos direktoriaus savininkas?

  Reply
 • 2021 24 balandžio at 6:48
  Permalink

  Gerbiamo Algimanto Radvilos geri darbai rajono žmonėms akivaizdūs – tai ir padovanoti kompiuteriai neturtingų šeimų vaikams, įvesti vandentiekiai senoliams, padovanotas automobilis ir t. t. O ką gero rajono žmonėms davė meras Vytenis Tomkus apart rajono milijoninių skolų?

  Reply
  • 2021 24 balandžio at 6:52
   Permalink

   Taip taip, daug tų „gerų“ oligarcho darbų – žmona šaldytuve, pavaišinti teisėjai už gerus nuosprendžius, pinigai neįnešti į kasą, grąsinimai muzikantams, Kriaučiškių ežero prichvatizavimas…. ir t. t.

   Reply
  • 2021 24 balandžio at 7:47
   Permalink

   Žinoma. Privatizuota kultūrkė Gudienoje, užtverti šaligatviai. Parkingas prie geležinkelio virtęs kebabinės ir načnyko aikštele, dar vienas geradaryatės miestui simbolis. Apie vieną seniausių ir gražiausių apylinkių tvenkinių jau žinote. Pirmyn, nestabdyk !

   Reply
   • 2021 24 balandžio at 20:08
    Permalink

    Kumetynai, o tai būtų geriau jai tavo minimos vietos būtų virtę šiukšlynais ir šabakštynais? Nepamiršk, kad tiek parduotuvės ar kebabinės tai sutvarkytos vietos, darbo vietos, mokesčiai į biudžetą, iš kurio yra išlaikomas ir meras V. Tomkus. Tad tiek meras, visi kiti biurokratai turėtų lenkti galvas ir bučiuoti padus verslininkams, nes iš verslininkų sukurto verslo tie visi bezdelnikai algas gauna.

    Reply
    • 2021 25 balandžio at 11:07
     Permalink

     Profesoriau, mokesčius moka galutinis vartotojas. Kebabo valgytojas arba alaus gėrikas. Principas viskas įskaičiuota. Verslas paremtas minimalia alga yra šiuolaikinės vergovės forma. Kai visi verslai dar daromi su valdžios subsidijomis, viešų teritorijų užvaldymu ar kalinių maitinimu – toks verslas iš esmės parazitinis.

     Reply
     • 2021 25 balandžio at 12:57
      Permalink

      Čigonai, o kas gali paneigti, kad nėra suokalbio tarp mero V. Tomkaus ir oligarcho A. Radvilos? Daug yra nuotraukų kur Vytenis lėbauja pramogų ir konferencijų centre „Pas Radvilą“, su Radvilos socdemų partija ir koalicija meras buvo sudaręs, Radvila rėmė Tomkų ir pirmuose mero rinkimuose, aplink Radvilos verslus savivaldybė tvarko aplinką, įrengia aikštelės automobiliams, o prie kitų verslininkų valdų jas naikina, tiesia asfaltus iki Radvilos valdų. Ar ne ranka ranką plauna?

 • 2021 24 balandžio at 6:35
  Permalink

  Vyteni, nesnarvuok, netriesk britvom ir nebezdėk lazdom dėl to graboriaus bybioletekai dovanoto lavonvežio, pastatysi eledromą ant partizanų kapų, tai galėsi pats, Vyteni, padovanot ne tik kokį kukurūzniką ar malūnsparnį, bet ir boengą. Manau, Vytenį, tau šio pažado reikėtų laikytis prieš kitus rinkimus, na o pats supranti, Vytenį, kad pažadų vykdyti nebūtina, svarbiausia žadėti.

  Reply
 • 2021 23 balandžio at 11:43
  Permalink

  Realiai tai norėjo Mersą padovanoti kur iš darbo biržos gavo, bet pikti nykštukai sukeitė vietomis. Kiti Mersai iš darbo biržos ir sunerimo dėl savo likimo. Paprasta. Gyvenimiška.

  Reply
 • 2021 23 balandžio at 10:05
  Permalink

  Tikrai bibliotekai automobilio reikėjo. Bet pagal info, tai geradaris Radvila padovanojo turbūt tą patį auto, kuriam buvo nužudytas taksistas. Už žalą atlygino draudimas, o ir Radvilos partiečiai kalba, kad šis automobilis pirktas iš projekto valdiškų pinigų. Tai bepigu ir reklamuotis, o vice meras tai kaip Judas ir našim ir vašim. Gėda ir dėl mero, antra kadencija ir tik dabar spręs.

  Reply
 • 2021 23 balandžio at 8:53
  Permalink

  Nieko keisto kad merui vietiniai ,,oligarchai“ jau per prasti. Jis dabar bendrauja su rimtais investuotojais ir jų prabangiais advokatais. Ten ir otkatai bus rimtesni, o čia vietiniai tik ,, žemės dulkės“ palyginti su tikrais oligarchas. Laukite tęsinio.

  Reply
 • 2021 23 balandžio at 7:13
  Permalink

  Nieko keisto iš V. Tomkaus tokio elgesio, matomai jų partijoje priimtina netoleruot ir smerkt kitokią nuomonę ir pažiūras turinčius žmones. Gal todėl visi padorūs žmonės ir išsilakstė iš TS-LKD?

  Reply
  • 2021 23 balandžio at 8:59
   Permalink

   Tai įvardyk nors vieną padorų ,,išdaviką“.

   Reply
 • 2021 23 balandžio at 7:05
  Permalink

  Kadangi konstitucinis teismas pripažino, kad tiesioginiai mero rinkimai prieštarauja konstitucijai, tai taip gaunas, kad jau antrą kadenciją ir Kaišiadorims vadovauja neteisėtai išrinktas meras. Na konservai patys ant grėblio užlipo. Tai gal merui V. Tomkui ir nuo to nervinis priepuolis užėjo?

  Reply
 • 2021 22 balandžio at 16:09
  Permalink

  Achtung, achtung! Iš šios rašliavos matosi, jog vienijasi Paškės ir Radziwilos pajėgos ruošiantis artėjantiems rinkimams. Tai nėra gerai.

  Reply
  • 2021 22 balandžio at 17:51
   Permalink

   Petrai, atsipeikėk, nes iki rinkimų dar da chuja ir biški, visi pamirš tą Radvilos „labdarą“ ir mero V. Tomkaus griekus. Manau, kad Radvila paprasčiausiai atsivertė į Dievą, o gal tapo kokios sektos narių, tai ir užsiima gerais pigiais darbais.

   Reply
  • 2021 23 balandžio at 7:10
   Permalink

   O Paškauskas kažkada kandidatavo į merus? Kiek pamenu, tai jis niekada nekandidatavo nei į merus, nei į tarybą, nei į seimą ar prezidentus, tai prie ko jis čia? O ir nuotraukose jo nematyti. Be to tai tikrai labai gražus pono Algimanto Radvilos poelgis, kurįteigiamai įvertino ir padorūs politikai.

   Reply
   • 2021 23 balandžio at 8:56
    Permalink

    Jo, paškys vairuoja sėdėdamas ant užpakalinės sėdynes.

    Reply
    • 2021 24 balandžio at 6:27
     Permalink

     Tai ir meras V. Tomkus yra vairuojamas R. Paškausko?

     Reply
    • 2021 24 balandžio at 6:29
     Permalink

     Tai ir meras V. Tomkus yra R. Paškausko vairuojamas?

     Reply
 • 2021 22 balandžio at 16:01
  Permalink

  Nu durnių durniai, manote jog Radziwilas ką nors daro be naudos sau?

  Reply
  • 2021 22 balandžio at 17:56
   Permalink

   Na natūralu, kad žmogus nedarys kažko į nuostolius. Juozai, negi pats darytūm kažką jei negautūme iš to naudos, ar gautūm nuostolį? Na nebent durnas esi, tai gal ir darytūm. Tas pats ir su vietiniu Radžiu – karutį atidalė labdarai, tai nereiks į šrotą pridavinėti. Bet ne tame esmė, šiuo atveju vietinis Radžis pasielgė kaip ir žmogiškai, o va meras tai apsišiko eilinį kartą rinkėjų akyse.

   Reply
 • 2021 22 balandžio at 14:28
  Permalink

  Vyteni, nežiūrėkite į A. Radvilos praeitį, juk žmonės keičiasi, ta nieko keisto, kad ir A. Radvila į senatvę pasikeitė į gerą pusę ir tapo padorių ir sąžiningu žmogumi, juk net žmona, įpareigota Šakių teismo, vedė A. Radvilą į doros kelią. Matome, kad pastangos nebuvo bevaisės ir A. Radvila patapo padoriu žmogumi. Vyteni, gal ir jums reiktų imti pavizdį iš A. Radvilos ir keistis į gerą pusę?

  Reply
 • 2021 22 balandžio at 14:20
  Permalink

  O tai čia Radvila gal savo jau atidirbusį taksi padovanojo? Gal ir neblogą sau reklamą sugalvojo pasidaryt, nes šrote už tokį karutį turbūt ne kažin ka būtų pasiūlę.

  Reply
 • 2021 22 balandžio at 14:16
  Permalink

  O kas trukdo merui V. Tomkui užsiimti labdarą? Galėjo gi atseikėt kažkiek iš Palangos Kredito Unijos pradangintų pinigų, ar iš rajone vykdomų projektų gautų atkatų?

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *