Kaip mesijas žengė į Kaišiadoris

Pavasarinis potvynis pamaryje, po skandalų Palangoje, putotomis bangomis atplukdė išganytoją iki pat vidurio Lietuvos – išrinktinis rajono meras Vytenis Tomkus nušvito Kaišiadorių horizonte.

Kaišiadoryse, prieš ketverius metus įsiliejo naujos kartos konservatorių politikas, kuriuo  patikėjo dauguma kaišiadoriečių.Jis ėjo su paprasta retorika. Jis bedė į paširdžius kritikos durklą ankstesniems valdantiesiems, žadėdamas išvalyti rajoną nuo siurbėlių. Ir įsisavinti visus pinigus, kurie atkeliauja į rajoną. Ir korta jaunuoliui paėjo. Ir jis pats ėjo nuo namo prie namo, belsdavo, kol jam būdavo atidaryta ir kartojo šiuos banalius, bet įtaigius poterius. Ar asmeninė charizma, ar dovanėlės, bet vietos gyventojai patikėjo šiomis pasakėlėmis ir patikėjo Kaišiadorių rajono valdžią naujajam mesijui… Nieko labai keisto – pranašai apsišaukėliai visada moka apsimesti, parodyti fokusų, apmulkinti. Žmonės, deja, neretai mato tai ką nori matyt ir ne visada pastebi, kad apsukrus sukčius pasakoja tai, ką jie nori girdėti.

Vieną 2015 metų kovo naktį, kai pusantros valandos buvo užstrigusi balsų skaičiavimo sistema didžiausiose Kaišiadorių miesto rinkimų apygardose, gyventojai suprato, kad mesijas nužengė ant Kaišiadorių žemės.

Pirmasis naujojo valdžios vyro darbas iš deklaruojamo šimto – įdarbinti savo brolį. Kaip tarė, taip ir padarė – kitas Tomkus gavo darbą Žiežmarių seniūnijoje. O  vėliau įsisuko projektiniai reikalai. Tiksliau, reikalai tų projektų, kurie buvo pradėti dar 2009 metais. Parkas, aikštė ir panašiai. Jei iš tiesų, šią mašiną užkūrė dar liberalų valdžia, bet jie buvo tokie kuklūs ir žioplavoti, kad chorais nedainavo odės džiaugsmui. Todėl jaunasis verslo rykliukas nusprendė, kad reikia pasibalnoti šį žirgą ir joti į dangų. Taip sakant, įsisegė svetimą medalį. Kaip sakant, ir liaudis laiminga, ir merui gerai. Svarbiausia, kad pasirodžius Vyteniu projektai pabrango geru trečdaliu. Ir niekas nežino kur ieškoti galų. Vat čia, panašu, vėl suveikė patirtis įgyta kredito unijose.

Kai atsiranda pinigų – atsiranda ir naujų draugų. Čia gal net ne draugai, o meilės reikalai. O tiksliau, politiškai-ideologinis iškrypimas. Išminčiai sako: “svarbu į lovą atsigulti, o meilė atsiranda”. Tad ir ir jaunasis mesijas neatsispyrė.Konservatorių – socdemų šutvė sutarė veikti išvien, taip gimė keistas kondemų aljansas, gyvavęs pusketvirtų metų. Ši, kaip ir panašios “santuokos iš išskaičiavimo” baigėsi skandalingomis skyrybomis, kurių pasėkmės jaučiamos iki šiol.

Draugai ir bičiuliai – tikra mero Vytenio silpnybė. Prisiminkime kad ir šeimyninę rangą Kaišiadorių savivaldybėje. Bene menate, kad Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija neįžvelgė nieko blogo situacijoje, kur tarybos posėdyje laikinai einantis administracijos direktoriaus pareigas Mindaugas Nasevičius teikė siūlymą sesers vadovaujamai bendruomenei, o balsavo ir jo žmona Daiva. Absoliuti šeimyninė ranga, tokio įžulumo Lietuvos savivalda, panašu, dar nebuvo regėjusi. Tad natūralu, kad situacija susilaukė VTEK dėmesio, institucija įpareigojo Kaišiadorių etikos sargus atlikti tyrimą.

Didelių projektų užmojų polėkiai juntami net tokiuose mažmožiuose, kaip ir maži tilteliai, privertę pakraupti bendruomemę.Žmonės siuto, kad pėsčiųjų ir dviračių taką rekonstruojanti savivaldybė savavališkai sutvarkė privatų tiltelį. Pyko ne dėl jo sutvarkymo, bet dėl paaiškėjusios kainos. Į viešumą nutekėjus dokumentams pasirodė, kad investuoti pinigai sunkiai suvokiamo dydžio. Vietos meistrai įvertino, kad tokius darbus būtų padarę dešimt kartų pigiau. Na o dabar šį reikalą nagrinėja FNTT vyrukai.

Nemažai polemikos sulaukė ir Žiežmarių sinagogos reikalai. Siekiamybė tikrai žavi – rūpestis istoriniu paveldu. Bet prisiminkime visą priešistorę. Viskas prasidėjo po Vytenio Tomkaus susitikimo su prieštaringai vertinama Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės (LŽB) pirmininke Faina Kukliansky. Ta pati, dėl kurios suktybių, pasipiktino dalis Vilniaus litvakų. Pastaroji dalyvavo 2015m. liepos 30 d. Kaišiadorių rajono savivaldybos tarybos posėdyje, kuriam ji padarė įžūloką lobistinį spaudimą. Viešųjų ryšių prasme šis įvykis buvo nušviestas ir spaudoje ir televizijoje. Tačiau dalį išlaidų jau tuomet prisiėmė Kaišiadorių rajono savivaldybė, dalį išlaidų ji vėl prisiėmė ir 2018 metais. Dabar Kaišiadorių rajono savivaldybė turėtų vėl prisidėti prie projekto finansavimo ne mažiau kaip 20 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Dabartinio mero pozicija vos nesužlugdė biudžeto svarstymo ir neiššaukė tiesioginio valdymo Kaišiadorių rajone. Žlugus tuometinei tarybos daugumai meras ilgiausiai nėjo į diskusiją ir praktiškai paralyžavo Kaišiadorių savivaldybės darbą. Nors politinio nepasitikėjimo bomba rajone sprogo būtent jo dėka. Ir šiame kontekste jis vis bandė išlaikyti rajono vadžias savo ir savo aplinkos žmonių rankose. Nors pasikeitęs jėgų santykis buvo pasekmė, o priežastis – netinkamas mero valdomos administracijos darbas, netinkamas gyventojų interesų atstovavimas.

Beje, šiuos mokslo metus moksleiviai pasitiko žygiuodami per purvynus ir statybvietes – gatvių rekonstrukcija yra puikus dalykas, tačiau rekonstrukcijos Kaišiadoryse nedovanotinai užsitęsė. Tai laikini nepatogumai? Nė velnio. Tai valdžios, kuriai visiškai nerūpi miestiečių gerovė, miestas. Pasidairykite po vidury miesto, privačių namų kvartale esančią Pagirio gatvę, šalia jos yra Kirtimų, Eglių ir Verdasos gatvės. Visos jos neasfaltuotos. Dešimtmečiais egzistuojantis prabangių namų kvartalas paliktas likimo valiai, gatvės neasfaltuotos, nėra šaligatvių.

Aišku, mesijo  sukčiavimas yra smulkus, nes ir sukčius jis ne iš didžiųjų. Štai Zuokas sostinėje kitados viešai pasižadėjo didžiąją sinagogą atstatyti. O Vytenis – tik Žiežmarių mažytę. Ką padarysi – kam žirgas, o kam tik kamanos.  Bet akivaizdu, kad Tomkaus užnugaris stiprus. Nes jei žmogaus niekas nepapurtė už makles su 20 milijonų kredito unijos pinigų – “stogas” tikrai yra. Bet jis – laikinas. Pasikeis šeimininkas Daukanto aikštės rūmuose – ateis vyrukai su antrankiais ir pas Vytenį.

Bet iš kur gi atsirado tas mesijas? Kas suformavo jo charakterį, manieras ir visą personą? Jo partijos pirmininką, politikos archangelą Gabrielių į olimpą atvedė pavardė ir senelis, o šis jaunuolis, gyvenantis Grigiškėse, mokantis kalbėti, kas žmonėms patinka, prisiimti svetimus nuopelnus ir nerealiai gabus demagogijos mene – kas jį nulipdė?

Suneštinis produktas, matyt. Toks jaunas, o jau drakoniukas su patirtimi. Kurorto kreditų aferų aplinka įmontavo godumą ir suktumą, rajono kunigaikštuko globa pridėjo cinizmo, o grakščiai kalbėti gali išmokti ir papūga. Papūgos tik paukščiai – gražūs, spalvoti, rėkiantys išmoktas litanijas. Puoštis meras irgi mėgsta – stilingo kombinatoriaus įvaizdis jam prilipo.

Tik baigė knygos ir filmo personažas Ostapas Ibrahimovičius Bender Bėjus liūdnai – buvo papjautas taip ir neradęs brangenybių, o padarė tai kur smulkesnis ir godesnis sukčius. Fizinės mirties mesijui Vyteniui niekas nelinki – politinį charakiri jis darosi pats. Nelabai plačia krūtine kvailai užstodamas biudžetinius pinigus besidalinančią nasevičių šeimyną. Žmona balsuoja už projektą, kurį pradeda jos vyro sesuo, o vykdo kiti giminės. Mesijas sako, kad taip ir turi būti. Štai čia ir amžiną jiems visiems politinį atilsį.

Taip sakytume mes. Tikėtina, kad ir rajono žmonės linki kombinatoriams to paties ir pasirinks kitą žmogų – ne tokį gudrų, ne tokį puošeivą, ne tokį grakštų povą. Tiesiog žmogų su stuburu, vertybėmis: darbštų, konkretų ir be mandagaus sukčiaus įgūdžių. Tegul ir be plataus stogo, kurio jam ir nereikia.

 

.

 

14 thoughts on “Kaip mesijas žengė į Kaišiadoris

 • 2019 5 kovo at 18:34
  Permalink

  Butu jum Zuoka – būtų daug juoko, o tai dabar kažkoks smulkus aferistėlis, palangiškių pinigus praganęs, po Lietuvos kaimus bastosi. Matyt Kaišiadorys jam labai gera vietelė, kai Bradausko ūsai šildo.

  Reply
 • 2019 28 vasario at 23:08
  Permalink

  Kokia jūsų nuomonė dėl LSDP ir jų kandidato į merus A.Radvilos? Ar nekeista, kad galimai asocialųs ir galimai socialiai remtini žmonės vasario 27-28d vėžinasi Radvilos ir Elikai Veža taksi, iki taksi automobilių ir iki išankstinių rinkimų vietos juos palydi gana inteligentiškas palydovas? Visa laimė, kad juos šiandien „susėmė“ policija ir aš asmeniškai pateikiau įrodymų, kad yra galimai perkami balsai LSDP Kaišiadorių skyrius ir A.Radvilos naudai.

  Reply
 • 2019 28 vasario at 16:08
  Permalink

  Šūdą malantis straipsnis, parašytas ,,genialių“ penicilino prižiūrimų ir remiamų KGB (FSB) draugelių pasekėjų, turinčių vokiškos pavardės kvapą. Liūdna, kad rinkiminės įtampos neatlaiko liberastinis jaunimėlis, per anksti susirgęs neapykantos patologija. Vaistai nuo šios ligos – rinkėjų verdiktas.

  Reply
  • 2019 28 vasario at 17:12
   Permalink

   TU esi tikras molis, jai manai, kad šis straipsnis parašytas tendencingai. Šiame straipsnyje parašyta visa tiesa. Leiskit rinkėjams atsirinkti.

   Reply
   • 2019 1 kovo at 8:22
    Permalink

    Gėda Lomeniams, kad ten tokios zitos laikosi.Jei tai tiesa, tai kas tuomet melas?

    Reply
 • 2019 28 vasario at 11:26
  Permalink

  V. Tomkus yra kaip diagnozė. Vienas žulikas ir durnius turėjo durną laikraštį, o kitas „turi“ rajoną 🙂

  Reply
  • 2019 28 vasario at 17:15
   Permalink

   Įdomu kas yra to durno laikrasčio redaktorius ?

   Reply
 • 2019 27 vasario at 20:24
  Permalink

  O kas sakė kad kaišiadoriečiai protingi tikėdami klerkais ir konservais! Ir toliau durninkities , sėkmės.

  Reply
 • 2019 27 vasario at 19:35
  Permalink

  Jei jau V.Tomkus mesijas, tai gal jį rėmę A.Radvila, Č.Neviera ir kiti pašlemėkai yra apaštalai?

  Reply
 • 2019 27 vasario at 19:33
  Permalink

  Sakoma – neminėk Dievo vardo be reikalo, o straipsnio autorius merą V.Tomkų lygina su šventuoju. Gerbiamos Kaišiadorių Žinios, perrašykite straipsnį ir sukčių lyginkite su velniu.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *