Kaišiadorių fenomenas: profesorius ir klajojanti AMB siela

Nors Kaišiiadorių kraštą kurį laiką vis tvirčiau valdo ir įtakoja dešiniosios politinės jėgos, tačiau jis vis dar yra tam tikras komunistinio-socialdemokratinio paveldo paminklas. Tai vieno iš buvusių mūsų šalies vadovų tėvonija – virš Kaišiadorių vis dar sklando nemari Algirdo Mykolo Brazausko šmėkla. Ir tai galima pastebėti ne tik vietos politikoje, bet ir kultūriniuose renginiuose su tam tikru politiniu prieskoniu.

Jau visai netrukus, gegužės 17 dieną, mūsų mieste vyks „Muziejų nakties“ renginiai. Vienas iš ryškiausių šios serijos renginių – susitikimas su prof. Vytautu Landsbergiu. O visas situacijos pikantiškumas tame, kad profesorius su Kaišiadorių bendruomene susitiks ne kur kitur, o Brazauskų namuose-muziejuje.

Visiškai skirtingų politinių polių asmenybės, mandagiai sakant, niekuomet nespinduliavo simpatija vienas kitam. Kitaip ir negali būti – vienas taikėsi šalį nuvesti į prorusišką NVS glėbį, o kito vizijose buvo Europos demokratijos vertybės. Tad visai nenuostabu, kad profesorius, jei tikėti jo aplinka, su kardinolu Bačkiu darė viską, kad AMB nebūtų pašarvotas Vilniaus katedroje. Na o dabar profesorius ruošiasi apsilankyti tikroje socialdemokratų šventovėje.

Tad smalsu, kaip Kaišiadorių konservatoriai sugebėjo prisikviesti dešiniųjų patriarchą į tokią vietą. Nejau tai bus profesoriaus dovana vietos Vyteniui už laimėtus rinkimus, praktiškai priešpriečiams suvalgytus valstiečius ir dešinėn atverstą LR Seimo narę L. Matkevičienę?

 

7 thoughts on “Kaišiadorių fenomenas: profesorius ir klajojanti AMB siela

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *