Kaišiadorių rajonas nesusitvarko su šiukšlėmis

Mūsų miestas atsinaujina, kinta jo fasadas. Jis tampa vis patrauklesniu ir šiuolaikiškesniu. Tiesa, už dailaus fasado slypi ir seniausiais neišgydomos piktžaizdės. Panašu, kad nedidelis miestas, tiksliau jame dirbantys atliekų surinkėjai, sunkiai susitvarko su šiukšlėmis.

Viršuje esančioje nuotraukoje užfiksuotos šiukšlių krūvos pačiame Kaišiadorių centrė, gyvenamųjų namų kvartale prie miesto turgavietės. Tokių vietų Kaišiadoryse ne viena ir ne dvi. Kartais atrodo, kad tai ne atsinaujinantis mūsų miestas, o koks Neapolis šiukšlių krizės metu. Ir ši problema jau yra sisteminė – rajono gyventojai dėl atliekų išvežimo skundžiasi jau pastoviai.

Štai Žiežmarių bendruomenė dėl atliekų išvežimo buvo sukėlusi tikrą audrą, kreipėsi į rajono valdžią. Tuomet savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijai ir Žiežmarių bendruomenei atsakė, kad komunalinių atliekų vežėjui UAB „VSA Vilnius“ buvo išrašyti sutarties sąlygų pažeidimo aktai bei taikytos sutartyje numatytos išskaitos. Paaiškinimas, kodėl strigo šiukšlių išvežimo grandinė paprastas – sugedo specializuotas šiukšlių surinkimo sunkvežimis. Beje, apie šiukšles išvežančios įmonės transporto priemonių gedimus kaišiadoriečiai girdi jau ne vieną kartą. Tai periodiškai pasikartojančios situacijos. Ir jos atskleidžia sisteminę bėdą.

Tuo tarpu kai sostinėje jau perkami naujutėlaičiai ir net hibridiniai šiukšlių surinkimo automobiliai (nes Vilniaus savivaldybė šiuo klausimu yra reikli), Kaišiadoryse sostinės įmonė naudoja nuolatos gendančius trantus? Tipo, kaimiečiai kantrūs, jei ką, pagyvens šiukšlėmis apsivertę. O Kaišiadorių valdžią esama situacija, panašu, tenkina. Kokio velnio reikėjo atiduoti atliekų išvežimo biznį į svetimų vežėjų rankas, gal tai politinis sprendimas su pinigų prieskoniu?  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *