Kaišiadorių stadionas – požiūrio į sportą veidrodis
Apie Kaišiadoryse vykdomus projektus ir bendras ne tik mūsų krašto, bet ir visos Lietuvos tendencijas. Neretai brangstantys renovacijos projektai, kurių įgyvendinimas buksuoja – šio laikmečio realybė. Štai viešojoje erdvėje erdvėje šią vasarą mūsų akis užkliuvo už Kaišiadorių sporto bendruomenės atstovo Sauliaus Jankausko viešo pasisakymo FB erdvėje, kur jis stebėjosi vangiu darbu atnaujinant Kaišiadorių stadioną. Dalinamės socialiniame tinke sportininko paskelbtu įrašu:
„Trys amžinos tiesos: saulė teka rytuose, Lietuva stato nacionalinį stadioną, Kaišiadoryse baiginėjama stadiono renovacija.
Nuotraukoje matome kaip eilinę dieną ‘pluša’ šauniosios įmonės (pavadinimą turbūt būtų pravartu žinoti kitų miestų vadovams, kuriems galbūt pavyktų išvengti susidūrimo su jais ateityje) darbuotojai tribūnų statybose.”, – taip dalindamasis tuščios statybvietės fotografija FB rašė Saulius Jankauskas.
Panašu, ne vieną futbolininką parengusio S. Jankausko liūdnoka replika dėl ramybės stadiono statybvietėje, suerzino ir rajono merą. Vytenis Tomkus netruko atsakyti futbolininkui aštroku FB komentaru. Dalinamės ir jo fragmentu:
„Oi vyrai vyrai, finišo tiesiojoje kaip kokie maži vaikai apsižliumbėt… …. Saulius Jankauskas manai tavo sarkazmas labai juokingas? Manai dėl stadiono tik tau vienam ar tik Jūsų futbolo bendruomenei skauda? Manai malonu buvo žiūrėti kaip atrodė Kaišiadorių stadionas iki rekonstrukcijos ir kaip žaisdavote šiame visų užmirštame stadione balose? O šiuo metu iki rugpjūčio 9 d. mane pavaduoja Darius Vilimas, tai jeigu turite klausimų dėl statybų skyriaus, rangovų darbo ar kitų detalių – šiuo metu galite kreiptis į jį. Dariau, prašau prižiūrėti šį projektą. … „, – beveik tradiciškai, iš FB komentarų skilties tribūnos duodamas nurodymus Administracijos direktoriui, pamokslavo Kaišiadorių rajono meras.
Kaišiadorių stadionas – savotiškas amžiaus projektas Kaišiadoryse, jo renovacija vyksta jau 6 metus. Ir lydima tam tikrų skandalų. Kaip teigia mus konsultavę Lietuvos sporto vystymo specialistai, šiam projektui skirtos lėšos dėl aplaidaus vėlavimo turėjo būti gražintos. Ir tik laimingo atsitiktinumo dėka, įsikišus Lietuvos sporto funkcionieriams, Kaišiadorys neprarado šiai renovacijai skirtų lėšų.
Šis vangus procesas iliustruoja požiūrį į sporto bendruomenę ir visą sporto situaciją Lietuvoje. Lietuvos mastu požiūrį į sportą bene vaizdžiausiai iliustruoja mūsų rezultatai olimpiadoje. O Kaišiadoryse sporto reikalus dabar bandoma tvarkyti per galimai politiniams reikalams sukurtą struktūrą – Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centrą. Šios įstaigos sukūrimo peripetijos užkliuvo net ir LR Vyriausybei. Vyriausybės atstovas regione jau ne vieną kartą Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijai siuntė raštus reikalaujant atstatyti „status quo“ po neteisėto trijų įstaigų sujungimo.
Kyla klausimų, kiek ši įstaiga yra naudinga sporto bendruomenei? Tiksliau, kiek sporto centre yra likę sporto? Vienas iš pagrindinių šios įstaigos veiklos tikslų – įgyvendinti Savivaldybės kūno kultūros ir sporto politiką, rengti fizinio aktyvumo ir sporto plėtros projektus. Tačiau realus dėmesys sportui, pasirodo, mažėja. Tačiau stebėtis esama situacija nėra ko, kai žinai Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro raidos evoliuciją. Visų darytų reformų ir LR Vyriausybei užkliuvusių pakeitimų tikslas – sukurti infrastruktūrą politiniams darbams. Tuo tarpu sportas liko tik pavadinime ir jau kažkelintame prioritetų plane.