AktualuNaujienosPolitika

Kaišiadoryse – politinės korupcijos voratinklis (1d.)

Lotynizmas corruptio reiškė sugedimą. Tai sąmoninga veikla siekiant arba reikalaujant turtinės ar kitokios asmeninės naudos, kai tai daroma piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi, viršijant įgaliojimus, neatliekant pareigų, pažeidžiant viešuosius interesus. Tad savivaldybės ir joms pavaldžios įmonės – ideali terpė kerotis korupcijai. Juolab, kad korupcija yra ne tik milijoniniai kyšiai ar vadinamieji „otkatai”, kurupcine veikla galima pavadinti ir privilegijų dalybas savivaldybių įmonėse ir kitose savivaldai pavaldžiose institucijose. Šiltų postų ir užtarimo dalybas mainais už politinį lojalumą, seną bičiulystę ar tiesiog giminystės ryšius.
„Kaišiadorių žinios” pradeda straipsnių ciklą apie politinės korupcijos voratinklį Kaišiadorių rajone, užmaskuotą po veržliu rajono plėtojimu, paslėptą po menamai progresyviais šių dienų politikierių veidais. Šiame cikle papasakosime jums apie giminių protegavimus, postų dalybas savivaldybės valdomose įmonėse, kur įdarbinami reikalingi žmonės ar savi partiečiai, o taipogi prisiminsime ir specialistų atleidimus, kuomet jie keičiami politiškai bei asmeniškai parankiais, bet kompetencijų stokojančiais žmonėmis. Priminsime ir net ir labai senų istorijų atgarsius.

Vieša paslaptis (o gal ir ne), kai antrą kadenciją Kaišiadorių rajone meraujantis Vytenis Tomkus turėjo ganėtinai slidžių reikalų vos ne dešimtmečio senumo Palangos kredito unijos skandale. Žinoma, kažkaip apkaltinti jo tikrai nevalia – tuomet būsimam merui pavyko išlipti iš balos sausam, o ši istorija ilgą laiką numarinta kiurksojo stalčiuose. Tačiau jos atgarsius šių metų rudenį vėl prisiminė Klaipėdos apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius. Atsižvelgdamas į pareiškėjo, buvusio Palangos kredito unijos vadovo E.Petrausko išdėstytas aplinkybes ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 168 straipsniu, prokuroras nutarė panaikinti 2020-09-28 nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, dėl tęstinių Lietuvos centrinės kredito unijos vadovų bei valdybos narių galimai nusikalstamų veiksmų. Visą šį dokumentą galite perskaityti atsidarę šį priedą:

Tiesa, Palangos istorija yra sena, o ir teisėjai joje jokio verdikto nėra priėmę. Bet su ją rišasi viena galima sąsaja, su šių dienų darbo vietų skirstymu Kaišiadorių rajono savivaldybės įstaigose. Yra mūsų rajone toks Kaišiadorių psichikos sveikatos centras, tai Kaišiadorių savivaldybės įsteigta Viešoji įstaiga. Jo direktorius Vytautas Vyčinas, nors ir sulaukęs garbaus 75-ių metų amžiaus, savo poste sėdi nepajudinamai ir užtikrintai. Vietos šaltiniai užsimena, kad šiame poste jis lieka vos ne iki „gyvos galvos” galimai mero aplinkos sprendimu. Priežastis – V.Vyčino sūnaus, generalinės prokuratūros prokuroro Ugniaus Vyčino tikėtinas įdirbis įtakojant savo kolegas, kad pastarieji neprisimintų Kaišiadorių mero V. Tomkaus kadaise galimai padarytų nusikaltimų dar dirbant Palangos kredito unijoje. Tai tik hipotetinės prielaidos, menamos loginės sąsajos sklandančios Kaišiadorių savivaldybės koridorių šnekose. Bet kas galėtų paneigti. Juolab, kad šis prokuroras buvo vienas iš trijų, kuriuos Generalinis prokuroras E. Pašilis lapkričio 13-ą dieną atleido iš pareigų dėl prarastos reputacijos, nes prokurorų atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *