Kaišiadoryse – politinės korupcijos voratinklis (1d.)

Lotynizmas corruptio reiškė sugedimą. Tai sąmoninga veikla siekiant arba reikalaujant turtinės ar kitokios asmeninės naudos, kai tai daroma piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi, viršijant įgaliojimus, neatliekant pareigų, pažeidžiant viešuosius interesus. Tad savivaldybės ir joms pavaldžios įmonės – ideali terpė kerotis korupcijai. Juolab, kad korupcija yra ne tik milijoniniai kyšiai ar vadinamieji „otkatai“, kurupcine veikla galima pavadinti ir privilegijų dalybas savivaldybių įmonėse ir kitose savivaldai pavaldžiose institucijose. Šiltų postų ir užtarimo dalybas mainais už politinį lojalumą, seną bičiulystę ar tiesiog giminystės ryšius.
„Kaišiadorių žinios“ pradeda straipsnių ciklą apie politinės korupcijos voratinklį Kaišiadorių rajone, užmaskuotą po veržliu rajono plėtojimu, paslėptą po menamai progresyviais šių dienų politikierių veidais. Šiame cikle papasakosime jums apie giminių protegavimus, postų dalybas savivaldybės valdomose įmonėse, kur įdarbinami reikalingi žmonės ar savi partiečiai, o taipogi prisiminsime ir specialistų atleidimus, kuomet jie keičiami politiškai bei asmeniškai parankiais, bet kompetencijų stokojančiais žmonėmis. Priminsime ir net ir labai senų istorijų atgarsius.

Vieša paslaptis (o gal ir ne), kai antrą kadenciją Kaišiadorių rajone meraujantis Vytenis Tomkus turėjo ganėtinai slidžių reikalų vos ne dešimtmečio senumo Palangos kredito unijos skandale. Žinoma, kažkaip apkaltinti jo tikrai nevalia – tuomet būsimam merui pavyko išlipti iš balos sausam, o ši istorija ilgą laiką numarinta kiurksojo stalčiuose. Tačiau jos atgarsius šių metų rudenį vėl prisiminė Klaipėdos apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius. Atsižvelgdamas į pareiškėjo, buvusio Palangos kredito unijos vadovo E.Petrausko išdėstytas aplinkybes ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 168 straipsniu, prokuroras nutarė panaikinti 2020-09-28 nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, dėl tęstinių Lietuvos centrinės kredito unijos vadovų bei valdybos narių galimai nusikalstamų veiksmų. Visą šį dokumentą galite perskaityti atsidarę šį priedą:

Tiesa, Palangos istorija yra sena, o ir teisėjai joje jokio verdikto nėra priėmę. Bet su ją rišasi viena galima sąsaja, su šių dienų darbo vietų skirstymu Kaišiadorių rajono savivaldybės įstaigose. Yra mūsų rajone toks Kaišiadorių psichikos sveikatos centras, tai Kaišiadorių savivaldybės įsteigta Viešoji įstaiga. Jo direktorius Vytautas Vyčinas, nors ir sulaukęs garbaus 75-ių metų amžiaus, savo poste sėdi nepajudinamai ir užtikrintai. Vietos šaltiniai užsimena, kad šiame poste jis lieka vos ne iki „gyvos galvos“ galimai mero aplinkos sprendimu. Priežastis – V.Vyčino sūnaus, generalinės prokuratūros prokuroro Ugniaus Vyčino tikėtinas įdirbis įtakojant savo kolegas, kad pastarieji neprisimintų Kaišiadorių mero V. Tomkaus kadaise galimai padarytų nusikaltimų dar dirbant Palangos kredito unijoje. Tai tik hipotetinės prielaidos, menamos loginės sąsajos sklandančios Kaišiadorių savivaldybės koridorių šnekose. Bet kas galėtų paneigti. Juolab, kad šis prokuroras buvo vienas iš trijų, kuriuos Generalinis prokuroras E. Pašilis lapkričio 13-ą dieną atleido iš pareigų dėl prarastos reputacijos, nes prokurorų atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų.

36 thoughts on “Kaišiadoryse – politinės korupcijos voratinklis (1d.)

 • 2021 22 sausio at 10:14
  Permalink

  Pasiskaitai tokius komentarus ir plaukai net pažastyse šiaušiasi, tai Paškauskas kuris ėmė atkatus, o kas matė? tai Ceslevičius kuris į seimą kandidatavo už kažkieno pinigus, o kas davė ir kas matė? tai Vyčinas tai Vaicekauskai it taip toliau, daug žodžiu o faktai kur. Gal pirma tegul teisėsaugos organai taria savo griežtą žodį tada ir mes galėsime mėtytis šūdais per tvorą. O kad yra rašoma apie visokius darbelius tai tam ir yra žurnalistai jų duona yra rašyti.

  Reply
 • 2020 23 lapkričio at 21:04
  Permalink

  Taip, pastebėjau, kad Kaišiadorių savivaldybėje bet kas neįsidarbins. Kiek kartų bandžiau, niekaip. Pasirodo pagal Tomku ne to lygio nors Vilniaus miesto savivaldybėje dirbau 13 metų, Ekonomikos, Miesto vystymo, Turto valdymo departamentuose.

  Reply
  • 2020 24 lapkričio at 19:35
   Permalink

   Alvydai, gal nesi lojalus konservams, gal turi savo nuomonę ir esi sąžiningas? Jei taip, tai darbai Kaišiadorių savibledos įmonėse ne tau.

   Reply
   • 2020 24 lapkričio at 22:48
    Permalink

    Taip ir yra tik pats buvau konservatorius nuo 1995 metų, bet nuo praeitų metų ne, nebėra konservatorių tik nesąžiningi verslininkai konservatoriais pasivadinę. Pvz Kreivys.

    Reply
    • 2020 26 lapkričio at 10:04
     Permalink

     Visi padorūs ir sąžiningi pabėgo iš TS-LKD, nes suprato, kad ši partija nieko bendra neturi su konservatoriškom vertybėm, o su Tėvyne sąsaja tik tokia kaip ją apipi…

     Reply
     • 2020 3 gruodžio at 12:52
      Permalink

      Šūdžius tu, o ne konservatorius. Matomai, jei nemeluoji (o tai mažai tikėtina), šioje partijoje buvai tik dėl to, jog norėjai gėrio asmeniškai sau, kai tai nepavyko – šiki ant jos.

   • 2020 25 lapkričio at 22:19
    Permalink

    Alvydai, dar gali per Paškį už pinigus pabandyt, turi dar savų statytinių savivaldoj, gal padės.

    Reply
    • 2020 26 lapkričio at 10:07
     Permalink

     Erlandai, o kas tas Paškys, gal koks įtakingas valdininkas, kad net savivaldybėje savo statutinių turi? Tik va smalsu kaip „sąžiningas“ meras V. Tomkus ir „sąžiningi“ konservatoriai daledžia tuos statytinius?

     Reply
    • 2020 26 lapkričio at 19:17
     Permalink

     Erlandas, nei imu nei duodu, turiu darbą. Kai gauna darbą tokie už pinigus, tai ir dirba už atkatus, tai ir darbo kokybė tokia. Kai darė savivaldybės aikštės remontą, vieną kampą dabaiginėja, o kitas jau byra. Kai merui nusiunčiau broko nuotraukas, buvau užblokuotas feisbuke.

     Reply
 • 2020 20 lapkričio at 9:29
  Permalink

  Visus sveikinu su patemptos lupytės diena, zuikučiai !

  Reply
 • 2020 19 lapkričio at 19:14
  Permalink

  Gerb. Kaišiadorių žinių redakcija, siūlau ištrinti visus Virginijaus komentarus, nes matosi, kad tai rašo kažkoks neadekvatus ir nepilno proto žmogus, kuris savo rašomom nesąmonėm gali sugadinti reputaciją ne vienam Virginijui. Dabar po tokių bukų Virginijaus komentarų kenčia daug šitą vardą turinčių žmonių.

  Reply
  • 2020 19 lapkričio at 22:10
   Permalink

   Ačiū Ramuti, tiesa bado akis. Ar išdrįsit pažvelgt į tų savo draugų ant kurių pylėt purvą per visą laiką akis. Taip taip reikia ištrint nes tiesa jums nepatinka. O gal rašykit savo vardu komentarus. Tiesiog gėda.

   Reply
   • 2020 24 lapkričio at 12:01
    Permalink

    Virginijau Celevičiau, aš skyriau tau 10 metų savo laiko. Tokį laiko tarpą investavau į patarimus žmogui, kuriame mačiau politiko potencialą. Tačiau matau, kad savo politiniame kelyje suki pas tuos, kurie galimai yra iššvaistę milijonus. Nejau tai užkrėtė tave? Man didelė negarbė, kad tu taip išduodi nuoširdų pasitikėjimą. Tad tau pasirinkus klystkelius, aš turėsiu viską paaiškinti visuomenei ir partiečiams. Virginijau, aš čia tik privatus asmuo, bet tu juk politikas, nejau tu toks trumparegis? Neskaudinkime vieni kitų, prašau tavęs.

    Reply
  • 2020 20 lapkričio at 9:37
   Permalink

   Matyt tuose komentaruose daug tiesos, kad Romutis taip išsigando.

   Reply
  • 2020 24 lapkričio at 13:39
   Permalink

   Nereikia saugoti tos reputacijos ir cenzurom uzsiimt. Daug Virginijų Lietuvoje su nuodėme vaikšto. Ir gal verti spragilo politinio.

   Reply
  • 2020 18 lapkričio at 21:28
   Permalink

   Ačiū RAMUTI už straipsnį…ko pasislėpęs rašot komentarus. Tik apie Vyčiną parašėt tačiau nutylite apie jūsų giminaitį atleistą prokurorą Marcinkevičių. Ir baikit Ramuti viešai užsiimti seksu. Skaitytojui neįdomi jūsų seksualinė orentacija ir iškrypimas.

   Reply
   • 2020 18 lapkričio at 21:41
    Permalink

    Tiesa Ramuti rašydami apie korupciją pradėkit nuo liberaliųjų, kokius postus užima ir už ką juos gavo ar kaip visuomet rašysit tik apie tuos kurie atsisakė jums tarnauti….nepamirškit aprašyti ir žaidimų partnerių….

    Reply
   • 2020 19 lapkričio at 14:38
    Permalink

    Virgi, už kiek pardavei sąžinę konservatoriams, o dūšią velniui?

    Reply
   • 2020 19 lapkričio at 14:47
    Permalink

    O kas čia tas Virginijus kad taip dieduką Vyčiną gina, apie kažkokį viešą seksą užsimena? Gal tas Vyčinas su Virginijum kokia pora iš į madą ir valdžią ateinančių seksualinių mažumų?

    Reply
 • 2020 18 lapkričio at 12:40
  Permalink

  Ne vienas Kaišiadorių rajono ir ne tik gyventojas laukia kada V. Tomkus sės už grotų, ne vienas nori jam sudainuoti „ilgiausių metų…“

  Reply
  • 2020 23 lapkričio at 15:43
   Permalink

   Ne vienas, tai reiškia – du.

   Reply
 • 2020 18 lapkričio at 12:38
  Permalink

  O tai ką nėra jaunesnių psichų, kad nukvakusį pampersinį tarbaklynį Vyčiją laiko?

  Reply
 • 2020 18 lapkričio at 12:36
  Permalink

  Gal gi pagaliau V. Tomkus sulauks pelnyto atlygio už Palangos kredito Uniją?

  Reply
 • 2020 18 lapkričio at 11:01
  Permalink

  Kiek man žinoma, tai V.Vyčiną į šį postą pasodino liberastai. Konservatoriai tuo ir skiriasi nuo socialliberastinės klikos, kad neužsiima keršto politika, todėl dauguma savivaldybės administracijos skyrių vadovų, mokyklų direktorių bei kitų veikėjų išlaikė savo postus, nors prieš tai buvusios valdžiukės buvo susodinti partiniu principu ar buvo priversti pakeisti politinę orientaciją.

  Reply
  • 2020 18 lapkričio at 12:34
   Permalink

   Tai tie ir išliko postuose kurie pakeitė politinę orientaciją iš sąžiningos į konservatorių.

   Reply
   • 2020 18 lapkričio at 21:32
    Permalink

    Tai pats Romutis ir pramušė Vyčinui vietą, o dabar pila pamazgas ir tiki kad niekas nežino kam priklauso šis portalas. Turbūt iš savo sąskaitos ir išlaiko ….

    Reply
    • 2020 18 lapkričio at 21:52
     Permalink

     Gal kas žinote kur Vyčinas perėjo kelią Ramučiui, kad užsiima pamazgų pilimu ant šio garbaus amžiaus sulaukusio žmogaus. Visą gyvenimą buvo draugai ir bendražygiai, o dabar maišo su mėšlu. O už patį straipsnį turbūt reik dėkot Tomui….profesionalus…

     Reply
    • 2020 19 lapkričio at 14:50
     Permalink

     Virgi, o kieno sąskaita tarybon papuolei, kieno sąskaita į seimą kandidatavo gal išdrysi prisipažint?

     Reply
 • 2020 18 lapkričio at 10:49
  Permalink

  Atleidžiamas ir kažkoks Marcinkevičius. Ar jis neturi sąsajų su Kaišiadorių ,,žymiu“ verslininku?

  Reply
  • 2020 18 lapkričio at 12:35
   Permalink

   Čia tas žymus verslinykas Radvila?

   Reply
   • 2020 18 lapkričio at 21:33
    Permalink

    Ramuti kodėl rašot apie Radvilą, juk žinot kad tai jūs…..

    Reply
    • 2020 22 lapkričio at 18:12
     Permalink

     Akivaizdu, kad prostituciją įteisinti laikas. Jau vien todėl, kad politinis jos žanras seniai yra legalus. Iliustracija – Kaišiadorių raj. tarybos, mero ir Vyriausybės reikaluose. Pamenate, kaip triukšmingai ir “kietai” toks vienas Saulius Skvernelis (lyg ir dar pareigas einantis premjeras) politiškai atleido iš Pravieniškių kolonijos viršininkų Virgilijų Ceslevičių (pats pabėgo, išsigabdęs bylų)?

     Ką padarė pastarasis? Ogi nuėjo į politinę opoziciją. Pasakė, kad S.Skvernelis yra toks ir anoks, kandidatavo į rajono tarybą nuo Lietuvos žaliųjų partijos. Skvernelis irgi žaliasis (nors ir nepartinis), bet dar ir valstietis. Į tarybą prasibrovė. Rajono valdžioje konservatoriai, kurie Skvernelio ir Karbauskio partiją nacionaliniu mastu laiko bemaž šėtono išperomis. Ir, atsitik tu man taip (plaka negeri liežuviai), dabar Skvernelio auka Ceslevičius su savo skriaudiku susitaikė. Per konservatorių merą Vytenį Tomkų. Rajone Tėvynės sąjunga-krikščionys demokratai su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga obuoliauja kartu. Ir dabar, kaip pasakoja įvairūs šaltiniai, ėmė Virgutis ir pradėjo pritarti mero idėjai imti dar šiek tiek paskolos. Rajonas skolingas kuklius 5,6 milijonus. Tai reikia pasiskolinti dar virš milijono. Be jokio aiškaus plano, kaip tas kreditas bus atiduotas. Trečiadienį susiderėti turėtų. Kalbama, kad trečiadienį turėtų susiderėti. Virgiukui postukas, o jo balsiukas už anūkėlio partijos statytinio Vytenio reikaliukus.

     Reply
     • 2020 23 lapkričio at 9:44
      Permalink

      Tai kad nėr su kuo daugiau obuoliauti.

     • 2020 25 lapkričio at 22:22
      Permalink

      Paškį iš valdžios rajone išmetė tai tas ant visų varo nes nieks atkatų jam neneša

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *