Karantinas Jums, o šlovė Jiems

Kaip kitados Maskvoje,  vėliau Vilniuje, o dabar ir Kaišiadoryse – šlovės pilni, kitaip vertinami PERSONAŽAI ir teisės, ir minios. Pamenate Mauzoliejaus gorilas beveik žiemą? Jiems ir „čierka“ padarytina (speciali patalpa buvo už nugaros), ir visuotiniai plojimai bei šūkiai, skanduotės. Vienaip sakoma, kitaip atrodo. Kitaip ir yra.

Tada komunistų  partija ir vyriausybė, pagal Leniną, Staliną ir Mao, atstovaujanti darbininkams, valstiečiams bei nepartinio intelekto bolševikams (jie neturi mėgti Tėvynės šeimos ir atgyventų autoritetų) šlovinti turi tik pažangą ir valdžią.

Išimties tvarka jie net ir šiandien galėtų išimtinai tvarkingai rūpintis Covid-19 pandemijos stabdymu. Per išimtines personas net ir virusai karnatino metu juk neplinta? Pažįstate?

 Štai jums ir dabartinės analogijos. Norite daugiau intymių foto? Prašykite merijoje.

Kiek tikra ši istorija? Aiškinkimės ir tikrinkimės, kas ir kokius judesius turi teises, o kas ne? Net ir juodžiausios pandemijos laikais.

„Norėčiau pasidalinti tema, apie karantino suvaržymus. Tema ganėtinai delikati, tačiau iliustruoja konservatorių požiūrį į dvigubus standartus. Taigi, liūdnoka pagrabo tema. Kovo 24-ą dieną Kaišiadoryse vyko a.a. administracijos direktoriaus M. Nasevičiaus laidotuvės. Rimtas vyras buvo, vienas iš pirmųjų to krašto Sąjūdiečių. Vėliau dirbęs ir prof V. Landsbergio patarėju. Tad laidotuvių mišias Kaišiadorių katedroje aplankė ir profesorius. Jautrus ir gražus pagarbos atidavimas buvusiam bendražygiui. Tačiau kaip ten su tais judėjimo suvaržymais? Nors Lietuvoje tą savaitę visi judėti galėjo jau laisviau, bet Vilniaus miestas buvo ta zona, kur judėjimas yra ribojamas. Profesorius negalėjo išvykti iš Vilniaus. Net į laidotuves, kadangi velionis nėra jo giminaitis. Taigi, dvigubi standartai, Quod licet lovi, non licet bovi. https://www.facebook.com/497612693602701/posts/4120365864660681/“, – būtent tai FB skaičiau ir išsaugojau, įvairiomis formomis, įvairiose laikmenose. Idant nedingtų.

Veiksmas vyksta Kaišiadoryse, kai rajono meras Vytenis Tomkus negali gedėti savivaldybės administratoriaus (su kuriuo truputėlį bylinėjosi) be profesoriaus Vytauto Landsbergio, kuris nežinia kiek „namų ūkių“, su kuriais gali bendrauti, turi čia. Ten pat, kur Algirdo Mykolo Brazausko vardu išvadinta gimnazi ajdar jam gyva esant. Be kaukių, šalia ir nieko. Tiksliai nežinoma ar Bronius Bradauskas kalakutienos atnešė… 

Turima ir daugiau patriararchato pilietiškumo standartų įrodymų „koronės“ viruso kontekste. Ne viskas juk iš karto.

Tomas Čyvas

13 thoughts on “Karantinas Jums, o šlovė Jiems

 • 2021 9 balandžio at 13:21
  Permalink

  O kur gi dingo konservatorių propagandonai, kodėl nerašo liaupsių apie konservatorius?

  Reply
  • 2021 10 balandžio at 8:18
   Permalink

   Kam girti tai, kas ir taip gerai matosi. Ypač nekvailiams.

   Reply
 • 2021 8 balandžio at 11:29
  Permalink

  Pirmi 5 komentarai sukurpti per nepilnas 15 min. Panašu, kad to paties autoriaus, sergančio patologiniu antilandzbergizmo sindromu. Gydykis.

  Reply
  • 2021 9 balandžio at 12:57
   Permalink

   Petrai, antilanzbergizmas ne liga, o požiūris į korumpuotą valdžią, korumpuotą teisėsaugą, dvigubus standartus ir t. t. Ir tą antilanzbergizmą ne gydyti reikia, o skatinti, skleisti per visas įmanomas informavimo priemonės.

   Reply
 • 2021 7 balandžio at 19:51
  Permalink

  Bet gal V. Landsbergis turi nekilnojamo turto Kaišiadoryse, tuomet galėjo atvykti iš Vilniaus. Tikrai nenustebčiau, jei Landsbergių klanas už 1eura būtų prichvatizavęs Kaišiadorių bažnyčią. O kas gali paneigti, kad tarkim meras V. Tomkus nėra privatizavęs Žiežmarių sinagogos? Na kažkaip keistai didelės pinigų sumas jis į tą sinagoga kiša. Bet jei sinagoga V. Tomkaus, tai kodėl ne savo, o mokesčių mokėtojų pinigus ten kiša?

  Reply
  • 2021 7 balandžio at 19:54
   Permalink

   Senis turi nekilnojamą turtą visur kur tik jis tuo metu būna. Tas nekilnojamas turtas pas jį tarp kojų pamperse.

   Reply
 • 2021 7 balandžio at 19:42
  Permalink

  Na senis jau ne pirmą kartą piktybiškai pažeidinėja karantino taisykles, tai gal bent dabar bus nubaustas „ant visos katūškės“.

  Reply
  • 2021 7 balandžio at 19:40
   Permalink

   Net neabejoju, kad Lietuva valdo Lanzbergių ir konservatorių klanas, kuriems negalioja įstatymai, kurie yra nebaudžiami, teisėsauga tarnauja jiems o ne teisingumui. Juk senis Landsbergis nebuvo nubaustas už kaukės nedėvėjimą, nors už tokį nusižengimą baudos nuo 250eu, o keisčiausia, kad teisėsauga pradėjo persekioti V. Landsbergį policijai įskundusį žmogų. Tad, getb. T. Čyvai, ar nebijote susidorojimo, kad kritikuojate Landsbergį ir konservatorius?

   Reply
   • 2021 8 balandžio at 5:53
    Permalink

    dulce et decorum est pro patria mori 🙂

    Reply
    • 2021 8 balandžio at 9:17
     Permalink

     O kokia tai kalba ir ką tai reiškia? 🤔

     Reply
     • 2021 10 balandžio at 23:36
      Permalink

      Lotyniškai tai, kiek suprantu. Saldu ir garbinga mirt už Tėvynę 🙂

   • 2021 10 balandžio at 23:37
    Permalink

    Ne. Nebijau ir neturėčiau.

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *