Kas balsuos už neaiškius 20-ies metų finansinius įsipareigojimus?

„Kaišiadorių žinios“ dalinasi skaitytojos laišku, kuriame ji išreiškia susirūpinimą dėl būsimų investicijų mūsų rajone skaidrumo bei tikslingumo.

_________________________________________

Kaišiadorių rajono savivaldybės taryboje netrukus bus svarstomas projektas dėl viešųjų pastatų energijos efektyvumo didinimo Kaišiadorių rajono savivaldybėje. Įgyvendinant viešųjų pastatų energijos vartojimo efektyvumo didinimo projektą, planuojama diegti energijos taupymo priemones Kaišiadorių ligoninės pastate ir Rumšiškių kultūros centre. Tai būtų brangus ir itin ilgalaikis projektas – viešuosius pastatus atnaujinti planuojama privačios partnerystės būdu, išsimokant per 20 metų. Be to, jei tikėti neoficialia informacija, išlaidos šiam projektui gali siekti ir iki 20-ies milijonų.Šiame projekte bus pasirašytas ir trišalis susitarimas dėl techninės pagalbos teikimo. Bus prašoma pritarti dėl Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos, Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos ir jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikiančių UAB „KPMG Baltics“, advokatų kontoros „Glimstedt Bernotas ir partneriai“ ir UAB „Ekotermija“ trišalio susitarimo „Dėl techninės pagalbos teikimo“ pasirašymui. Tokios įmantrios schemos vertos atskiro straipsnio, prie jų mes dar sugrįšime. Tačiau dabar pradėkime nuo žemiškesnių dalykų.

Taigi, planai grandioziniai ir brangūs. Tačiau dalis valdininkų krapštosi galvas – žadamos drūčiai ilgalaikės investicijos į objektus, kurių ateitis nėra aiški. Štai Kaišiadorių ligoninė europiniais projektais ir biudžeto lėšomis buvo renovuojama jau ne vieną kartą, remontai ten tesėsi ilgai. Dar daugiau – visiškai neaiškus buvo (o gal ir yra) jos likimas – keli ministrai buvo net prabilę apie Kaišiadorių ligoninės likvidavimą, o pastaruoju metu čia trūko kvalifikuotų specialistų. Taigi, vietos valdžia gali prisiimti 20-ies metų įsipareigojimų naštą dėl įstaigos, kurios likimas nėra aiškus. Ir viskas vyksta praskolinto rajono kontekste.

Kas galėtų paneigti, kad dabartinis Kaišiadorių meras smaginasi po skolintų pinigų lietumi? Dar prieš V. Tomkui stojant prie rajono vairo, Kaišiadorių rajono savivaldybės skola buvo tik 87 tūkst. Eur. Per pastarąją valdžios kadenciją Kaišiadoryse savivaldybės skolos tik kryptingai augo. Štai jau 2019 metų sausio 1-ai dienai visa Kaišiadorių rajono savivaldybės skola siekė 5,5 mln. Eur. Kaip jums toks augimo grafikas? Panašu ne į finansus, o į Covid-19 augimo eksponentiką.

  Finansistai pastebi, kad Kaišiadorių savivaldybė dabartinių valdančiųjų laikotarpiu neturi jokių skolų valdymo strategijų. Savivaldybė neskiria pakankamai dėmesio valstybės investicijoms planuoti: nebaigus įgyvendinti vykdomų projektu, planuojami nauji, jie trunka ilgus metus, ne visi projektai tiek laiko išlieka aktualūs, pabrangsta jų vykdymo sąnaudos. Ne visais atvejais aiškios naujų projektų įtraukimo į Valstybės investicijų programą priežastys, tuo metu tęstiniams projektams nusprendžiama lėšų neskirti, dėl to jų įgyvendinimas užsitęsia. Reikia pavyzdžių? Pažiūrėkite, kaip pabrango rekonstruojamos Kaišiadorių gatvės. Pažvelkite į skaičius, kaip pabrango miesto aikštės rekonstrukcija, ar pasidomėkite kiek renginių ar lankytojų iš viso pasaulio sulaukia „auksinė“ Žiežmarių sinagoga. Na, bet sakoma, kad fejerverkus smagiausia šaudyti už svetimus pinigus. Tik šiuo atveju šie pinigai yra sunešti visų mokesčių mokėtojų. Ir košę srėbti teks mums visiems. Tad smalsu, kurie Kaišiadorių savivaldybės tarybos nariai balsuos už šį projektą.

Pagarbiai                 

    Veronika Lakavičienė

20 thoughts on “Kas balsuos už neaiškius 20-ies metų finansinius įsipareigojimus?

 • 2021 7 balandžio at 14:28
  Permalink

  Žiūriu konservatorių gerbėjų pozicija yra tokia – buvusi valdžia nedarė nieko, o va mūsų konservatorių valdžia daro labai blogai, bet svarbu kad daro daug. Konservatorių fanams noriu pasakyt kad daug blogio darymas nėra geri darbai.

  Reply
  • 2021 7 balandžio at 16:40
   Permalink

   Tai vardink tą blogį ir siūlyk gėrį.

   Reply
 • 2021 6 balandžio at 12:15
  Permalink

  Labai blogai. Labai blogai, kad tris dešimtmečius pinigai buvo sudėti į naują kvartalą už tvenkinių. Tiesti keliai, komunikacijos, vėliau asfaltas ir apšvietimas. Viskas iš valdiško biudžeto į privačius laukus kur užsimanė pagyventi neva „elitas“. Per visų spalvų ir atmainų liberalų ir jų padlaižių valdymą visas miestas ir kitos rajono gyvenvietės liko bedieviškai nugyventos. Toks buvo ponų verslininkų užmanymas – kumečiai turi jausti skirtumą nuo dvarininkų. Tik pamiršo pasus atimti:) Dabar siutas ima, kai kažkas daro ir padaro. Dar siaubas, kad normalūs žmonės pradės normaliai gyventi. Jie ir uždirbti normaliai užsimanys dar… su minimalia alga neprasisuksit:))))

  Reply
  • 2021 7 balandžio at 14:20
   Permalink

   Na niekas negiria nei liberastų, nei komunistų kurie ilgus metus valdė rajoną. Gal ir nenuveikė jie daug gerų darbų, bet bent jau nepraskolino rajono. O konservai gal varžosi su kitom partijom katrie greičiau ir labiau iššvaistys pinigus?

   Reply
 • 2021 30 kovo at 19:45
  Permalink

  Bet kodėl tyli kiti politikai? V. Ceslevičių laikiau padoriu politikų, bet jis tyli apie galimas aferas. Gal jis parsidavė konservams? O kur kiti tarybos nariai, kur opozicija? Beje, o vicemerui D. Vilimui irgi tai normos ribose?

  Reply
  • 2021 30 kovo at 19:48
   Permalink

   Vicemeras D. Vilimas slidus ir ungurys, nori išlikti neutralus ir visiems geras. Nepasitikiu aš juo.

   Reply
 • 2021 30 kovo at 19:36
  Permalink

  Tai tik patvirtina, kad Temidė yra akla, bet teisėsauga tai ne tik akla, bet ir kurčia, bei buka, kad nemato kokio masto nusikaltimai daromi.

  Reply
 • 2021 30 kovo at 14:30
  Permalink

  Toks jausmas, kad meras V. Tomkus nori tapt šustriausiu pasaulio aferistu😀

  Reply
 • 2021 30 kovo at 12:21
  Permalink

  O kam į tą energijos projektą įtraukta ir advokatų kontora, ką bendro turi advokatas su energija?

  Reply
  • 2021 30 kovo at 13:16
   Permalink

   Kaip tai kam advokatai? Juk meras galimai nutuokia, kad tokiu „skaidrių“ projektu susidomės STT, FNTT, prokuratūra, tai be advokatų gali tekt ir kalinio duonos paragaut.

   Reply
 • 2021 30 kovo at 12:19
  Permalink

  Kažkaip šitas projektas nepanašus į taupymo, labiau į pinigų švaistymo.

  Reply
 • 2021 30 kovo at 11:17
  Permalink

  Tai net neabejoju, kad šitą projektą taryba patvirtins, nes, mano nuomone, taryboje mažai sąžiningų ir protingų žmonių.

  Reply
 • 2021 30 kovo at 7:40
  Permalink

  Pagal autorę, geriausia nieko nedaryti. Tokia logika vadovaujantis, geriausia sėdėti apsišikus ir stebėti kaip griūva pastatai, yra gatvės, aikštės ir žvyrkeliai. Ir toliau turėtume lengvintis lauko būdelėse ir nenaudoti mokslo laimėjimų apšviečiant gatves, taupant šilumą, tiekiant vandenį ir valant nuotekas.

  Reply
  • 2021 30 kovo at 11:15
   Permalink

   Juozai, tikrai jau geriau nieko nedaryt nei daryt aferas.

   Reply
   • 2021 30 kovo at 16:14
    Permalink

    Jei turite įrodymų apie daromas aferas – netylėkite, informuokite atitinkamas tarnybas, o ne užsiimkite gandų skleidimu.

    Reply
    • 2021 30 kovo at 19:33
     Permalink

     Juozai, o gal gali argumentuotai pagrįsti kad tai nėra afera ir kad konservatoriai nėra parazitai? Bet argumentuotai pagrįsk, o ne šūdą malk.

     Reply
     • 2021 31 kovo at 9:09
      Permalink

      Pasidairyk aplinkui ir pamatysi kaip keičiasi aplinka, asfaltuojami keliai ir gatvės, vystomi vandentvarkos projektai, tvarkomi parkai ir aikštės ir t. t. Per 4 metus padaryta tiek kiek socialliberastų šukeriai nesugebėjo padaryti per savo 14 metų sėdėjimo ir nieko nedarymo laikotarpį. Pagal tave jei ką nors darai, tai esi parazitas, jei nieko nedarai – šaunuolis.

     • 2021 31 kovo at 10:49
      Permalink

      Juozai, šaunu, kad vyksta darbai, bet kad neadekvačiom kainom ir prasta kokybė.

   • 2021 30 kovo at 16:14
    Permalink

    Jei turite įrodymų apie daromas aferas – netylėkite, informuokite atitinkamas tarnybas, o ne užsiimkite gandų skleidimu.

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *