Kodėl merui nusišvilpt ant vyriausybės atstovo nurodymų?

Kaišiadoryse – unikali situacija. Čia jau kurį laiką veikia įstaiga, kuri buvo suformuota pažeidžiant mūsų šalies įstatymus. Ši įstaiga – Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centras. Vyriausybės atstovas regione jau ne vieną kartą Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijai siuntė raštus reikalaujant atstatyti „status quo“ po neteisėto trijų įstaigų sujungimo. Tačiau Kaišiadorių merui subordinaciniai dalykai, panašu, visiškai neveikia. Vis randama progų visokiausiems atidėliojimams.

Pažeidimas čia buvo akivaizdus – ta pati įstaiga negali teikti neformalaus švietimo paslaugų ir psichologinės pagalbos mokiniui paslaugų. Dėl kokių priežasčių rajono savivaldybės administracija nenori prisipažinti klydusi ir ištaisyti klaidų? O gi todėl, kad toks sprendimas turi ir politinį atspalvį. Jis akivaizdžiai naudingas rajono konservatoriams su meru V. Tomkumi priešakyje.

Tad pabandysime atskleisti visą mechanizmą. Prieš visas rokiruotes savivaldybė turėjo tris skirtingas įstaigas su konservatoriams ne pačiais patogiausiais vadovais – R. Jakštiene, J Žižliausku ir K. Dzeventlauskienė. Oficialus įstaigų sujungimo paaiškinimas galėjo pasirodyti net ir patrauklus rinkėjams. Žiūrėkite, vietoje trijų vadovų dabar turėsime tik vieną. Lyg ir optimizacija, o ir paprastam žmogui tai skamba gražiai. Taip įstaigų vadovai (kurie išsaugojo savo postus per reformą), tapo tiesiog skyrių vadovais. Na o jungtinės kontorėlės vadovu buvo paskirtas mero aplinkai lojalus buvęs treneris.

Tokiu būdu Kaišiadorių konservatoriai su meru V. Tomkumi priešakyje gavo rimtą kozirį – infrastruktūrą politiniams darbui. Konservatorių sukurtas  Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centras tapo konservatorių placdarmu būsimoms rinkimų kovoms, be viso to dar ir patogiu galimam finansinių srautų nukreipimui per lojalių vadovų atstovaujamas įmones. Tai ir paaiškina, kodėl valdžia čia nenori atstatyti „status quo“. Net ir spaudžiama vyriausybės. O kur jūs, gerbiama LR Seimo nare Laimute Matkevičienė? Nejau nematėte koalicijos kolegų gudriai sukurtos schemos? Bet panašu, esama situacija patogi ir jums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *