Kodėl mūsų išrinkta L. Matkevičienė išdavė valstiečius?

Balsavimo LR seime metu dėl rinkimų kartelės nuleidimo iki 3 procentų mūsų išrinkta LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė balsavo prieš savo bendrapartiečių iškeltą pasiūlymą. Tokiu būdu ji eilinį kartą patvirtino, kad seime atstovauja ne rinkėjų interesus ir savo partijos vertybinę liniją, o konservatorių interesus. Tokiame politikės elgesio modelyje, kai atstovaujami kitos politinės jėgos interesai, yra ir ryškus kaišiadorietiškas pėdsakas.

Kaišiadorių valdančioje koalicijoje šioje kadencijoje dirba ganėtinai savita konservatorių bei žaliųjų valstiečių koalicija. Tiesa, daugiau analizuojantys mūsų krašto politinį gyvenimą pastebi, kad valstiečiai Kaišiadoryse tampa konservatorių vasalais. Tendencija tokia, kad čia jie jau tapo tais pačiais konservatoriais, tik su kitos partijos ženkleliu. Tai būdinga ne tik savivaldybės tarybos nariams, bet kaišiadoriečių interesus atstovaujančiai LR Seimo narei, kuri tapo bene sėkmingiausiu vietos kenservatorių pirkiniu.

Prokonservatorišką LR Seimo narės Laimutės Matkevičienės liniją pastarosiomis iliustravo pastarosios politikės elgesys seime. Krentantys valdančiųjų reitingai verčia juos ieškoti būdų kaip vėl sugrįžti į didžiąją politiką. Tačiau balsavimo metu L. Matkevičienė balsavo prieš savo bendrapartiečių iškeltą siūlymą.  Tad kodėl valstiečių neberemia Laimutė Matkevičienė? Kodėl ji nusigręžė nuo politinės jėgos, kuri rėmė jos rinkiminę kampaniją? Toks politikės elgesys patvirtina prielaidą, kad konservatorių ir valstiečių koalicija  Kaišiadoryse verčia seimo narę išsižadėti paramos valstiečiams šalies parlamente. O dėl galimų finansinių interesų Kaišiadorių regione L. Matkevičienė yra priversta atstovauti konservatorių mero V. Tomkaus interesus. Kad ir prasilenkdama su politine etika bei žmogiška sąžine.

Konservatoriškas L. Matkevičienės elgesys akivaizdus nuo pat jos politinio darbo pradžios mūsų krašte. Kai 2016 metų lapkričio 21 dieną šviežiai išrinkta seimo narė atvyko į Kaišiadorių savivaldybę. Tuomet, jei rašyti oficialios ataskaitos žodžiais, meras Vytenis Tomkus pasveikino Seimo narę pradėjus eiti svarbias ir atsakingas pareigas, palinkėjo sėkmės atstovaujant rajono ir rajono gyventojų interesus bei išreiškė viltį, kad bendradarbiavimas bus sėkmingas ir rajonui atneš gerų rezultatų. Ir labai tikėtina, jau tuomet seimo narė su V. Tomkumi tuomet aptarė hipotetinę galimybę būsimoje LEZ sudaryti išskirtines sąlygas savo sūnaus verslui. Panašu, tuomet LR Seimo narė ir pakeitė savo politinį tikėjimą iš žaliai valstietiško į konservatyvų, išduodama jos kelią į politiką finansavusią politinę jėgą. Taip išeitų, kad pasitelkdami asmeninius interesus, konservatoriai per regionų politiką padarė puikų pirkimą – savo interesams pajungė kitos partijos žmogų. Jei perfrazuojant Bibliją, jie įžvalgiai valstiečių gretose surado savąjį Judą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *