Konstruktyvumas turi nugalėti pagiežą

Žiniasklaidos misija yra viena iš svarbiausių šiuolaikiniame pasaulyje, – sakė popiežius Pranciškus: – informuoti korektiškai, visiems pasiūlyti kiek įmanoma arčiau tiesos esančią faktų versiją, skiepyti vertybes ir ugdyti pilietiškos bendruomenės stuburą.

Na o regioninė žiniasklaida – tai tam tikra rišančioji vietos bendruomenės dalis. Regioninė žiniasklaida būdama arčiau visuomenės neša ir ypatingą atsakomybę: ji atsakinga už vietos valdžios kontrolę, bendruomenės problemų viešinimą, galimybę pasisakyti.

Kadangi mes liečiame temas, kurių kiti privengia, natūralu, kad esame skaitomi ir laukiami – nuoširdžiai džiaugiamės matydami tūkstantines mūsų publikuojamų medžiagų peržiūras ir komentaruose įsisukančias audringas diskusijas. Tiesa, juos neretai gadina ir šaukštas deguto. Be konstruktyvių komentarų, mūsų skaitytojai neretai patalpina ir užgaulių, žmogaus orumą įžeidžiančių žinučių. Galima sakyti, kad tai laikmečio bėda – prie klaviatūros sėdinčiam žmogui anonimiškumas suteikia daug pagundų. Viena iš jų – vadovautis ne konstruktyvumu, o paprasčiausia pagieža.

Peržiūrėję gero pusmečio publikacijų srautą buvome priversti konstatuoti, kad daugelis diskusijų po straipsniais išsigimė į paprasčiausių užgauliojimų laviną. Tad priėmėme sprendimą tiesiog pašalinti pusės metų komentarus po visais mūsų strapsniais. Mes visuomet sveikiname skaitytojų diskusijas, komentaruose išsakomas logines prielaidas, kritiką valdžiai. Tačiau tikrai nenorime juose matyti elementaraus įžeidinėjimo, prasilenkimo su elementariausia bendravimo etika. Kritika tikrai reikalinga. O diskusijose gimsta tiesa. Bet nepaskandinkime šio kelio purve.

One thought on “Konstruktyvumas turi nugalėti pagiežą

  • 2020 31 kovo at 14:41
    Permalink

    Nu šakės! Informuoti korektiškai – sako popiežius. O kaip elgėtės jūs? Tiek mėšlo, neapykantos, netiesos kiek paskleidėte jūs- neteko matyti niekur.

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *