Laisvės, patirtys Lietuvai bei padėka Laimutei už oro uosta

Kad ir kaip prognozuotum LR Seimo rinkimų baigtį, kad ir kaip braižytumei galimas schemas, po kiekvienų rinkimų galvą pakrapštyti tenka ir didiems politologams, ir regionų politinės rinkos žaidėjams. Politikos spėlionės – tikrai nėra nuobodus užsiėmimas. Net ir Kaišiadoryse. Štai Kaišiadorių-Elektrėnų rinkimų apygardoje antrame ture įsitikinimų ietis surems ir rinkėjų širdis medžios TS-LKD kandidatas Audronius Ažubalis (tai pernelyg nestebina) ir jaunos, politikoje debiutuojančios Laisvės partijos atstovė Silva Lengvinienė.

Dėl Audroniaus viskas kaip ir aišku – senas partietis, savimi pasitikintis ir sau gražus, iš didžiausių rinkiminių stendų kaišiadoriečiams jis deklaravo savo menamai neįkainuojamą patirti Lietuvai. Be viso to, jam itin aktyviai padėjo ir Kaišiadoryse šiuo metu valdžioje esantys konservatoriai – panašu, Audroniui net nebuvo reikalo po rinkėjų namus bėgioti, nes tam partijos vietininkai Kaišiadoryse metė visus įmanomus resursus. Tad tokiame kontekste Silvos Lengvinienės šuolis į antrą poziciją atrodė itin įspūdingai. Ir iliustruoja rinkėjų nusivylimą tradicine senos kartos politika. Tad laukia labai įdomus antrasis turas – gal prieš rezultatų neduodančią konservatorių patirtį susivienys ne tik kanapės dūmo legalizavimo šalininkai, bet ir visi kiti, kurie nori naujos kartos politikos.

Tuo tarpu buvusi LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė išspirta iš tolimesnės kovos. Kaišiadorių krašto žmonės tokiu būdu padėkojo Laimutei už menamo oro uosto idėjos stūmimą Seime, už vietų ir sklypų zondavimus mistinei ateities LEZ. O taipogi už politinį sangulavimą su Kaišiadorių konservatoriais, kuomet šiame regione ji atstovavo daugiau konservatorių, o ne LVŽS interesus. Gerosios daktarytės įvaizdis šįsyk nepadėjo, o rinkėjai įrodė, kad jie nėra avinų banda, kuriems už akių galima stumti savo asmeninius interesus.

Tuo tarpu parlamente prisikėlusią Darbo partiją atstovavęs Mindaugas Kuklierius, nors ir ne vietinis, nors ir naujokas vietinėje politikos arenoje, liko ketvirtas. Tai galima pavadinti ir sėkme, ir nemenku potencialu. Kryptingas darbas, vidinė inteligencija ir labai solidžios profesinės patirtys davė savo, kaip ir šios atsigavusios partijos lyderio charizma. Ne veltui jis nepaliko vilčių daug ambicijų šiuose kraštuose turėjusiai vietos žvaigždei.

Algimantas Radvila, panašu, šiuo metu turėtų jausti žiaurias politines pagirias. Nes turėjo didžių vilčių bei ambicijų, kurios balsų skaičiavimo naktį subliuško. Pinigų nestokojantis vietos verslininkas į šią Seimo rinkimų kampaniją itin daug investavo. Stengėsi save parodyti visuose viešuose renginiuose, jo portretais papuošti autobusiukai stovėjo visose aikštelėse, žvelgė Algimantas į vietos liaudį ir iš milžiniškų reklaminių stendų. Tačiau neįtikino net Gudienos proletarų. Reputacija, panašu, rinkėjams nėra paskutinėje vietoje. Teistumas, tyrimai dėl balsų pirkimo ir vis dar prisimenamos teisėjų balių istorijos – prasti koziriai svajojant patekti į LR Seimą.

Viduryje liko ir liberalų kandidatė Jolita Morkūnaitė. Visose viešosiose diskusijose savo erudicija ji peržengdavo savo kuruojamos švietimo sistemos ribas ir su liberaliomis pažiūromis bei aštriu it skalpelis protu buvo pasiruošusi ieškoti sprendimų visose kitose srityse. Jos mobilizacija rinkiminėje kovoje verta pagarbos – pastaraisiais mėnesiais ją iš politinės kovos visais būdais, per vietos savivaldybės administraciją, eliminuoti bandė vietos konservatoriai su savivaldybės meru priešakyje. Vietos valdžia kandidatei užsiundė net specialiąsias tarnybas ir bandė ją taršyti dėl profesinių kompetencijų mokykloje.

Dainoras Bradauskas – vienas iš kelių šioje rinkimų apygardoje besivaržiusių aukšto lygio profesionalų. Tačiau tėvo padarytas įdirbis šiuose kraštuose ir pavardė jam nepadėjo. O gal pritrūko ir įdėto darbo tiesiogiai bendraujant su rinkėjais. D. Bradausko surinktų balsų skaičius nustebino net ir jo oponentus šioje rinkimų kampanijoje.

Tuo tarpu Lietuvos žaliųjų partijos atstovas Virginijus Ceslevičius liko aštuntas. Ir tai tikrai nėra blogas rezultatas. Tiesą į akis rėžiantis Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narys, skirtingai nei koks Bradauskas, yra naujokas didžiojoje politikoje. Be to, dėl partijos pavadinimo keliamų asociacijų, buvo dažnai priverstas aiškintis, kad Skvernelis ir kompanija nėra jo partiniai bičiuliai. Tad V. Ceslevičiaus debiutas – geras pirmas darbas prieš žengiant tolimesnius žingsnius.

Krikščionių sąjungą atstovaujantis Tomas Vaicekauskas buvo pozicionuojamas kaip atsvara A. Ažubaliui. Dėl padarytų darbų ir vykdomų pažadų miesto bendruomenė jį vertina kaip padorų vyrą. Tačiau prieš Tomą visas jėgas suvienijo vietos konservatoriai su meru priešakyje. Trumpa priešistorė – dar pavasarį Kaišiadorių merui V. Tomkui T. Vaicekausko iniciatyvumas pasirodė pavojingas. Po vidinių konfliktų iš vietos konservatorių gretų pasitraukė ir pats Tomas Vaicekauskas, ir jo tėvas. Pažymėtina, kad T. Vaicekauskas neišsižadėjo dešiniųjų idealų ir į LR Seimą kandidatavo su dešinių pažiūrų partija.

Vytauto Radžvilo „Nacionalinį susivienijimą“ Kaišiadoryse atstovavo Mindaugas Šimkūnas, kuris surinko kuklius 568 balsus. Panašu, partija nežinojo, kad Mindaugą visuose rinkimuose lydi prasta karma – į LR Seimą M. Šimkūnas kandidatavo jau daugybę kartų, tik visuomet šios užmačios baigdavosi visišku fiasko. Žiežmarių bendruomenė neištempė ir Nerijaus Meškausko, atstovavusio Centro partiją – tautininkus. Jam koją pakišo mažas žinomumas tiek jo paties, tik politinės partijos. Be to, Nerijų į viešumą, iškėlusioje „Žiežmarių namų“ istorijoje klausimų dar daugiau nei atsakymų, nes Mūro Strėvininkų pensiono direktorius, konservatorius Kęstutis Jakelis ir toliau planuoja tokių namų plėtrą. Na o kandidatų sąrašą užbaigia Evelina Solovjova iš Lietuvos lenkų rinkimų akcijos. Mūsų apygarda – ne Vilniaus rajonas, didelės lenkų ir rusakalbių bendruomenės čia nėra. Tad galima sakyti, kad šiai poniai pasisekė, kai Kaišiadorių ir Elektrėnų krašte ji surinko net 144 gerbėjų balsus.

60 thoughts on “Laisvės, patirtys Lietuvai bei padėka Laimutei už oro uosta

 • 2020 18 spalio at 7:17
  Permalink

  Ne be reikalo rinkėjai L. Matkevičienę iš seimo pasiuntė na….. mo. Turėtų susimąstyt ir kiti kandidatai, kad seimo nariai turi atstovauti rinkėjų valią, o ne savo asmeninius interesus.

  Reply
 • 2020 15 spalio at 17:07
  Permalink

  Teks rinktis vieną iš dviejų blogybių, tad be abejonės reikia rinktis mažesnę blogybę – Laisvės partiją. Bent jau nebus nurėžtis pensijos ir atimti vaiko pinigai.

  Reply
 • 2020 15 spalio at 8:21
  Permalink

  Nu žinote, visko teko skaityti, matyti ir pergyventi, bet tokio mėšlo neprigulmingoj Lietuvoj rasti nesitikėjau. Manau kad tai sklinda iš trolių fabriko, esančio buvusioje RSO teritorijoje. Klausimas, kas pagimdė šiuos išsigimėlius, kad tokias mintis viešina. Jausmas toks, kad komentatoriai (komentatorius) apduję nuo žolės ar turi rimtesnių problemų. Sako- ateitis priklauso jaunimui. Neduok, viešpatie, kad toks jaunimas perimtų valstybės valdymą į savo purvinas rankas ir jų besmegenės makaulės kurptų įstatymus, pagal kuriuos turėtume gyventi. DEGENERATAI.

  Reply
  • 2020 15 spalio at 8:51
   Permalink

   Juozai, sutinkame su tamsta, kad ne visi komentatoriai tiksliai ir sklandžiai moka reikšti mintis raštu. Ir neretai vadovaujasi emocijomis, o ne konstruktyvumu. Tad mums irgi žinomas toks svetimos gėdos jausmas dėl tokių komentatorių. Tačiau iš kitos pusės šios emocijos ir pyktis parodo, kad mūsų rajone su valdžia ne viskas yra gerai. Dabar 2020 metai, žmonės sugeba ganėtinai greitai susirinkti ir susisteminti informaciją. Ir išrinktųjų nuodėmės bei asmeniniai interesai jiems bado akis. Visa tai, panašu, virsta tokiais pykčio pliūpsniais. Ir to mes tikrai netoleruojame.

   Reply
  • 2020 15 spalio at 10:44
   Permalink

   Juozas, tikriausiai, dar nepriprato prie demokratijos ir teisės turėti bei reikšti savo nuomonę, Juozui turbūt prie dūšios propagandos skleidimas, kad viskas gražu ir blizga, bet juk taip nėra, realybė kur kas blogesnė, nei kas rašoma valdžios skleidžiamoje propagandoje ir liaupsėse. Ne visi gyventojai buki kaip Juozas ir supranta kas dedasi realybėje.

   Reply
  • 2020 15 spalio at 10:47
   Permalink

   Juozai, tavo skaityta „Komjaunimo tiesa“, „Bolševizmo kelių“, „Kaišiadorių aidai“ ar „Atspindžiai“ tai dar nėra visa ir teisinga žiniasklaida, kurioje rašoma liaupsės valdžiai ir net komentarai labai cenzūruojami.

   Reply
 • 2020 15 spalio at 6:25
  Permalink

  TS-LKD ir Laisvės partijos skirtumai bei panašumai – traktuoja tas pačias vertybes, tik TS-LKD apsimeta, o Laisvės partija tą daro nuoširdžiai. https://youtu.be/VINj7R1uwuU

  Reply
  • 2020 15 spalio at 10:21
   Permalink

   Tendencinga laida. Gera tik Gedimino mintis, kad yra Laisvės piknikas/ai – Laisvės TV – Laisvės partija.

   Reply
 • 2020 14 spalio at 20:38
  Permalink

  A. Radvila, su žinoma LSDPir šitiek šaibų sukišęs rinkimams, reklamai ir galimai balsų pirkimams iš 41 vietos smuko į 56, kada jo „draugas“ muzikantas iš teisėjų puotos be jokios reklamos, galimai nenvestavęs į rinkimus nė cento, su nežinoma putkininkų-taukininkų partija iš 93 vietos pakilo berods į 56. Tai A. Radvilai smūgis žemiau juosmens, tai it su šūdinu skuduru Radvilai per snukį.

  Reply
 • 2020 14 spalio at 20:22
  Permalink

  Žmonės, susitelkime ir būkim vieningi, antrąjame rinkimų ture palaikykime vienintelį ir tikrą kandidatą TS-LKD A. Ažubalį, kuris jau turi ilgametę patirtį būti seimo narių, ir visai nesvarbu, kad jis niekada nėra buvęs nei Elektrėnų, nei Kaišiadorių krašte, gal net nežino kur šie kraštai randasi, bet A. Ažubalis pasiruošęs mus atstovauti valstybiniu lygiu, o informaciją apie mūsų kraštą jam tinkamai perduoda mūsų rajono meras V. Tomkus.

  Reply
  • 2020 14 spalio at 20:26
   Permalink

   Puiku, jeigu žinias apie mūsų kraštą perdavinės kaišių meras, o ne du buvę liberalų berniukai sprukę iš orkos glėbio

   Reply
   • 2020 14 spalio at 20:39
    Permalink

    Na jo, iš mero išgirs tikrą situacija neįmanoma.

    Reply
 • 2020 14 spalio at 20:08
  Permalink

  Kiek supratau, tai pramogų ir konferencijų centro laidojimo taksi namai „Pas Atjautą“ antram rinkimų ture remia konservatnikų pampersinį A. Ažupakalį?

  Reply
  • 2020 14 spalio at 20:10
   Permalink

   Lietuti, remia tave 20cm į rudąją ir auksiniu laisvės žydruoju lietučiu

   Reply
   • 2020 14 spalio at 20:15
    Permalink

    Net neabejoju, kad su tokiais rėmėjais konservatnikų Ažupakalis laimės, ir nesvarbu, kad kandidatas su pampersais ir iš šiknos byrančiu smėliu.

    Reply
    • 2020 14 spalio at 20:18
     Permalink

     Toliau knaisiokis po diedu subines – dar ne to pamatysi

     Reply
 • 2020 14 spalio at 19:55
  Permalink

  Labai gaila Algimanto, kad nelaimėjo seimo rinkimų, juk tiek pinigų sukišo reklamai, balsų pirkimui, darbuotojų ir jų šeimos narių įtikinėjimui ir viskas veltui. Pergyvena dabar žmogus, kad tik nepasodintų. O būtų buvęs geras seimo narys, jį žmona perauklėjo iš bandito į angelą.

  Reply
  • 2020 14 spalio at 19:57
   Permalink

   Jo, labai Algimantas pergyvena dėl išleistų rinkimams pinigų ir kad nebūtų apkaltintas rinkėjų papirkinėjimu. Kad tik ko sau blogo nepasidarytų susinervavęs. Juk čia ne juokas.

   Reply
   • 2020 14 spalio at 19:59
    Permalink

    Tegu pasikaria pydaras, tai vienu dalbajobų bus mažiau.

    Reply
   • 2020 14 spalio at 20:01
    Permalink

    Živile, jei tavo tą kuilį Atjautą pasodintų (ko jis ir vertas), tai gaidžio statusas jam garantuotas, nors ir taip jau balselis kaip tikro piderasto.

    Reply
    • 2020 14 spalio at 20:04
     Permalink

     Tai Atjauta taptų pulkininku komandoru gaidžiu? 😜https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1662642143899599&id=421720394658453&ref=content_filter

     Reply
  • 2020 14 spalio at 19:58
   Permalink

   1388 lengvatikių balsai už Algimantą

   Reply
   • 2020 14 spalio at 20:05
    Permalink

    1388 iš bomžų nupirkti balsai

    Reply
    • 2020 14 spalio at 20:14
     Permalink

     ir dar gaila , kad po reitingavimo iš 41 į 56 nučiuožė

     Reply
 • 2020 14 spalio at 19:40
  Permalink

  rinkėjai konkrečiai suvarpė dešimtuką

  Reply
 • 2020 14 spalio at 19:38
  Permalink

  Vis dėl to šaunuolė valstietė Laimutė, kad ir nelaimėjo seimo rinkimų, bet vis vien pažadėjo remti konservatorių Audronių, kuris apsistojo aplinkos ministerijos įstegtame ir valstybės saugomame Kaišiadorių konservatorių asilų rezervate. Tam rezervatui už išasfalruotą kelią į Kriaučiškes paramą žadėjo skirti ir Kaišiadorių Simonko Radžis. http://idejakaunui.blogspot.com/2016/03/sampanas-tostams-uz-sekmingus.html?m=1

  Reply
  • 2020 14 spalio at 19:42
   Permalink

   per anksti dar žolę rūkai. laisvūnams nelaimėjus – nebaudžiamo žolės rūkymo dar palauk.

   Reply
 • 2020 14 spalio at 19:36
  Permalink

  ažubalis buvęs disidentas – už tai jam pagarba. lukiškių aikštėj jis smelio nepiltų ir neitų plikas kaitintis pries saulę. Toks zmogus vytį lukiskiu aikstej butų statęs

  Reply
  • 2020 14 spalio at 19:39
   Permalink

   Ką jis pils, kai iš šiknos smėlis išbyra nepasiekus Lukiškių?

   Reply
   • 2020 14 spalio at 19:44
    Permalink

    šaunuoliai tie kurie subine smėli ik itikslo daneša

    Reply
  • 2020 14 spalio at 19:43
   Permalink

   Ažubagalis gal ir by… būtų pastatęs, bet kad jau senai nestovi jis. Jam dabar stovi tik akys ant kaktos pafotošopintuise plakatuose.

   Reply
   • 2020 14 spalio at 19:47
    Permalink

    Anksčiau ar vėliau surasi tą kuris tau pastatys palei kaktą

    Reply
 • 2020 14 spalio at 19:13
  Permalink

  Man tai atrodo, kad A. Ažubalis yra gėjus, už tai ir remia jį Kaišiadorių meras V. Tomkus bei jo patarėjas A. Narbutas, beje, kurie, manau, irgi yra gėjai. Na, mano nuomone, 8 rinkimus du jauni gėjai bando prastumti seną 3,14-derastą.

  Reply
  • 2020 14 spalio at 19:17
   Permalink

   Pamiršai paminėt Kaišiadorių Radžį, tas ir by… žino kokios orientacijos, sklinda kalbos, kad dievina bobų lūpinėm armonikėlėm grot. Gal dėl to savo pomėgio ir seiman nepapuolė?

   Reply
   • 2020 14 spalio at 19:24
    Permalink

    Tai tiek Radvilos, tiek Pravieniškių Grigonio asmeniniai reikalai kam, kiek, kur ir ką džiakuzi darė. Tai neturėtų būt pretekstas patekt į seimą ir skirt šeimas, kad ir adukų ar grigonių. Pasilinksminti, patenkino savo aistras ir tiek.

    Reply
    • 2020 14 spalio at 19:54
     Permalink

     Pritariu. Lūp.ie armonikėle pagroti – tai ne varpas nukulti.

     Reply
  • 2020 14 spalio at 19:17
   Permalink

   aš garantuoju, kad rankšluostį ant akių tau užrišo ir tave rakė ne aukščiau minėti šie žmonės .

   Reply
 • 2020 14 spalio at 18:49
  Permalink

  Jei būtų protingi į antrą turą nepatekę kandidatai, tai tokius rinkimus apskųstų teismui, kad rezultatai būtų anuliuoti ir rinkimai vyktų be papirkinėtojų.

  Reply
  • 2020 14 spalio at 18:53
   Permalink

   Bet tikrai, Karoli, pralaimėję kandidatai gal ir nebuvo verti būt išrinkti, kad dabar tyli it birką apžioję ir nieko nedaro dėl tokių nevykusių ir korumpuotų rinkimų. O gal jie tam ir dalyvavo rinkimuose ne už ačiū, kad būtų prastumtas konservų Ažubalis, gal jiems buvo apmokėta už pralaimėjimą ir tylėjimą?

   Reply
   • 2020 14 spalio at 19:05
    Permalink

    kandidatams užtenka vieno gero atlupimo – antrą kartą jie nenori būti atrakti

    Reply
 • 2020 14 spalio at 18:43
  Permalink

  O kaip su tais Radvilos balsų pirkimais? Ar neturėtų būt anuliuoti rinkimai, kadangi buvo Radvilos perkami balsai? Gal koks bomžas būtų ir už Ažubalį balsavęs, bet jjį sugundė Radvilos eurai?

  Reply
  • 2020 14 spalio at 18:46
   Permalink

   Prie ko čia vienas Radvila, tai gi VRK pripažino, kad ir L. Matkevičienė papirkinėjo rinkėjus, D. Bradauskas koncertus rinkėjams darė. Visi trys čia šūdą malė, jei ne jie, tai garantuotai Audronius be konkurencijos būtų į seimą patekęs.

   Reply
   • 2020 14 spalio at 19:27
    Permalink

    II turas moraliskai reikalingas galingam paneršimui.

    Reply
 • 2020 14 spalio at 18:35
  Permalink

  Gerbiami Elektrėnų-Kaišiadorių krašto konservatoriai, jūs tam savo Užpakaliui bent žemėlapyje parodykit kur randatės, nes diedas taip ir nesužinos kurį Lietuvos kampelį turės atstovauti jei per klaidą bus išrinktas.

  Reply
 • 2020 14 spalio at 18:32
  Permalink

  Kanservatoriai šaunuoliai, vieningi visole Lietuvoje, kad bando padėt savam Ažubaliui iki smerties atbūt seime. Na diedukas bent pampersų iš kanceliarinių pinigų galės įsigyt, kurių reikia vis kaskart daugiau.

  Reply
 • 2020 14 spalio at 18:24
  Permalink

  Chebra, rinkim Užupakalį, pšeprisem, Ažubalį, na tikrai diedukas per daug metų seime nepadarė nieko blogo Lietuvai, nors nepadarė ir nieko gero. Vienintelis dalykas ką jis ilgus metus veikė seime, tai gaudavo algą ir pinigų kanceluarinėm išlaidom.

  Reply
  • 2020 14 spalio at 19:10
   Permalink

   diedukas ne diedukas, bet per pirmą turą smagiai iškilmingai suklupdė ir padarė dešimt kandidatų, ir galutiniam smagumui finale pasiliko laisvės . tikiu, kad diedukas kietas ir po antro turo kaišiadorių meras ringe iškels audronio ranką į viršų

   Reply
   • 2020 14 spalio at 19:27
    Permalink

    Pas tą dieduką kietas nebent šūdas pampersų, o kad pas Ažupakalį ar kastruotą Vytenį kad bent kažkas kiltų į viršų sunkiai tikėtina.

    Reply
    • 2020 14 spalio at 19:29
     Permalink

     Tai sakai drąsiai prisėstai ant kelių pliku užpakaliu?

     Reply
 • 2020 14 spalio at 17:03
  Permalink

  Matosi jog rinkimų rezultatų analizę daro žemo politinio išprusimo analitikas. Pagal jį visi pralaimėjo dėl to, jog jų nerėmė meras. O ar galėjo būti kitaip?

  Reply
  • 2020 14 spalio at 17:17
   Permalink

   Galima daryti prielaida kad kaisiu meras uzvaldes elektriku miesta ant tiek astru prota suzlugde

   Reply
  • 2020 14 spalio at 18:56
   Permalink

   Matosi, kad Petraz oralinio išprusimo, akivaizdu, kad jam oralinis yra imti, o ne duoti.

   Reply
   • 2020 14 spalio at 19:02
    Permalink

    O laisvūnams dzin – imti ar duot. svarbu zoles butų

    Reply
  • 2020 14 spalio at 18:58
   Permalink

   O tas Pet Raz Oralinis ar tik nėra atlėpausis 3,14derastas iš Šiaulių patarėjas mero?

   Reply
   • 2020 14 spalio at 19:03
    Permalink

    ne tas petras yra nėra 3,14dara, o čarlis – smėlio aikstėse gerbėjas

    Reply
  • 2020 14 spalio at 19:09
   Permalink

   Audri, kada Petru pasdarei? O pavardė liko ta pati – Narbutas?

   Reply
   • 2020 14 spalio at 19:13
    Permalink

    Broniau smagu buvo per rinkimus ant keturių?

    Reply
 • 2020 14 spalio at 16:51
  Permalink

  Kaisiu meras tikrai remia ožibalį, o va elektriku meras neskuba remti ne vieno. 1,5 ant 0,5 gaunasi vliniecio naudai

  Reply
 • 2020 14 spalio at 16:49
  Permalink

  Numanau, kad ąžuobalio dūris gali būti lemtingas

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *