Meras inicijuos miestelių pavadinimų pakeitimus?

Prieš savaitę Kaišiadorių rajono savivaldybė išplatino pranešimą spaudai, kad meras Vytenis Tomkus raštu kreipėsi į AB „Lietuvos geležinkeliai“, dėl keleivinių traukinių grafikų pakeitimo, kad vietos gyventojams rytais būtų patogiau pasiekti darbus. Rūpestis pasveikintinas, tačiau tame pačiame pranešime praslydo iir kita informacija – pasirodo, Kaišiadorių valdžia turi užmačių keisti Žaslių geležinkelio stoties pavadinimą.

Teigiama, kad Žaslių geležinkelio stotį pervadinti į Guronių. Idėja, švelniai sakant, diskutuotina. Iš vienos pusės V. Tomkus turėtų puikią progą užsikabinti medalį, kad įamžina šalia esančios kardinolo Vincento Sladkevičiaus atminimą. Jis nuolatos skambėtų pro garsiakalbius, prieš sustojant kiekvienam traukiniui. Tačiau meras šiuo atveju elgiasi visai ne kaip Kaišiadorių krašto gyventojas. Na, realiai jis toks ir nėra.

Žaslių geležinkelio stotis – irgi istorija. Žaslių geležinkelio stoties gyvenvietė pradėjo kurtis, kai 1860 buvo pradėta tiesti geležinkelio Peterburgas-Varšuva atšaka iš Lentvario per Kauną į Virbalį. Šis geležinkelis pradėjo veikti 1862 m. Tuo metu tai buvo didžiausia tarpinė stotis tarp Vilniaus ir Kauno su garvežių depu ir dirbtuve. Daugiau nei pusantro šimto metų ji buvo asocijuojama ne su greta esančiu kaimu, o su šiauriau esančiu Žaslių miesteliu.

Tuo tarpu vietovardžių keitinėjimai – sovietmečio mada. Kurios palikimą dar srebiame. Štai Žaslių miestelyje vis dar yra Pionierių gatvė, kuri niekados net neužkliuvo šiuose kraštuose gyvenančiam savivaldybės administracijos direktoriui Mindaugui Nasevičiui. Kaip ir merui nusišvilpti dėl Kaišiadorių gatvių pavadinimų. Nes čia žmonės gyvena Gegužės 1-osios, Juliaus Janonio ar Liudo Giros gatvėse. Kažkodėl, dėl šių gatvių miesto valdžiai nei šilta, nei šalta.

Na o tiksliausiai visą šį absurdą aprašė FB komentatorius, kuris piktinosi šiomis tendencijomis po Kaišiadorių rajono savivaldybės FB paskyroje paskelbta žinia. Kalba netaisyta:

„Durnesnio pasiūlymo nesu girdėjęs, skaitau ir savo akim netikiu. Kaišiadoris Tomkuviena siūlau pervadinti. Gražiai žiūrėsis šalia Gudienos. Žiežmarius nuo šiol vadinti privalu Narbutiškėmis. Geležinkeliams jau parašiau, nedėkokite 😀 Naują oro uostą derėtų užvadinti Beprotnamiu. Kaunas ir Vilnius nesipyks tarpusavyje, integracijos parodiją ir koncervatotių didvyrius įamžinsime…“

33 thoughts on “Meras inicijuos miestelių pavadinimų pakeitimus?

 • 2020 30 rugpjūčio at 11:00
  Permalink

  Kiek reikia būti mažapimpiu, kad kompeksus dangstyti didingais darbais? Greit bus 200 metų kai Žaslių stotis yra Žaslių. Visiems buvo gerai, o keliautojams primindavome seno miestelio vardą. Tai Mūsų tapatybės dalis, tėvų ir senelių gyvenimai ir prisiminimai kuriuos saugome. Dvi mero kadencijos tuščios ir tokiom krikštynom ar oro uostais kurių niekada nebus, istorijos dalimi netapsi. Liūdna? Už virvučių tampomai tarybos daugumai pasiūlyk Kaišiadorims sugrąžinti istorinį Jadkonių pavadinimą. Arba dar geriau užsisakyk dar vieną užsakomąjį straipsnį ir kraukis čemodaną, pone Tomkučiauskinai.

  Reply
  • 2020 30 rugpjūčio at 15:35
   Permalink

   Jeigu taip nori Žasliai gelstoties tai pastatys oro uosta, praves gelezinkeli ir tures žasliai dar geresne stoti. Bet siaip kiek kalbejau Zasliai nesureiksmina stoties kuri jiems uz 3-4-5 km. man paciam teko paeiti is gel stoties i zaslius, o paciam stumilai ar teko? Beje kodel viena gyvenviete turi primint kitos gyvenvietes didybe? Del jadkoniu tai galima butu pavadinti viena kaisiadoriu kvartala palei vytauto didziojo gatve jadkoniu vardu. Gera ideja del jadkoniu vardo priminimo.

   Reply
   • 2020 31 rugpjūčio at 12:15
    Permalink

    Žasliuose žasliečių senų seniausiai nebeliko. Sovietų okupacija ir kolchozų romantika padarė savo. Keli užsilikę, greičiausiai stribų palikuonys, jiems viskas dzin. O gražiausi vietovardžiai Novozioka ir Krasnasiolka.

    Reply
 • 2020 29 rugpjūčio at 12:41
  Permalink

  Labai gaila, kad meru buvo išrinktas V. Tomkus o ne A. Radvila. Pažiūrėkit kiek Gerb. A. Radvila puikių renginių sugalvoja rinkėjams, kandidatuodamas į seimą, kai kuriems net nemokamus kvietimus nusiuntė į vasaros palydų šventę „Pas Radvilą“, tame tarpe ir konservatoriams. O čia tai kandidatas, kad visi tokie būtų – tuo pačiu ir save pareklamuoja, ir žmonės naudos gauna.

  Reply
  • 2020 29 rugpjūčio at 12:44
   Permalink

   Živile, bet tai juk akivaizdus rinkėjų papirkinėjimas, tokiu A. Radvilos elgesiu turi susidomėti ne tik VRK, bet ir teisėsauga, o pats A. Radvila turėtų būti pašalintas iš Rinkimų.

   Reply
  • 2020 29 rugpjūčio at 12:51
   Permalink

   Labai jau aktyviai A. Radvila save reklamuoja, svetimus renginius naudoja savo politinei reklamai. Paskaitykit LSDP Kaišiadorių skyriaus FB puslapį ir pamatysite kiek ten propagandos. A. Radvila dalyvavo net švietimo ir kultūros atstovų susirinkime, nors pats nei su kultūra, nei su švietimo nieko bendra neturi. Negana to dar ir kalbą rėžė, nors pats yra neišsilavinęs. Kokia tema gali sakyti kalbą švietimo ir kultūros žmonėms žmogus su 8 klasių ar santechniko, šaltkalvio išprusimo? Negi berastį ir į seimą rinksime?

   Reply
 • 2020 26 rugpjūčio at 20:10
  Permalink

  Meras turi net vieną gerbėją Kaisiarietį? Šaunu, kad toks neapsakomai „didelis“ mero gerbėjų ratas. Gal gi jau ateina V. Tomkaus eros pabaiga. Beje, ar tas trolis Kaisiarietis nėra apmokamas iš mokesčių mokėtojų pinigų atlėpausis šiaulietis?

  Reply
  • 2020 27 rugpjūčio at 10:10
   Permalink

   Tikrai nesu šiaulietis. O tą šiaulietį meras galėtų pasikviesti pas save ir duot velnių vien už facebook profilį. Gavęs darbą Kaišiadoryse tas patarėjas vistiek užsivaręs pirmam plane Gedimino pilį ir Kryžių kalną. Įspųdis toks, kad daug ir viešai komentuoti nesinori. Bet jei būčiau išgėręs ir sutikčiau merą – jam pasakyčiau ką galvoju apie tokį lygį.

   Reply
 • 2020 26 rugpjūčio at 11:46
  Permalink

  Manau, kad būtų logiška naujai statomus bendruomeninius namus psichiniams ligoniams pavadinti KGB žydelio K. Jankelio atminimui Jakelynu.

  Reply
  • 2020 26 rugpjūčio at 11:48
   Permalink

   o varge, – dar vienam kvailiui reiks vietos bendruomeniniuose namuose.

   Reply
   • 2020 26 rugpjūčio at 13:46
    Permalink

    Tai ten tilps ne vienas K. Jankelis, bet ir kiti jo chebros kvailiai

    Reply
    • 2020 26 rugpjūčio at 13:51
     Permalink

     jankelis lankys tave pagal pareigas

     Reply
     • 2020 26 rugpjūčio at 14:08
      Permalink

      Tegu tas K. Jankelis lanko KGB ir žydus

 • 2020 26 rugpjūčio at 11:27
  Permalink

  Tai tikiuosi, kad bent naujas oro uostas bus pavadintas dviejų ufonautų Tomkaus ir Nasevičiaus garbei.

  Reply
  • 2020 26 rugpjūčio at 11:44
   Permalink

   Su savo puikiu pasiūlymu gali tuoj pat kreiptis pas savo psichiatrą. Labai palengvinsi jam sustatyt teisingą diagnozę ir gydymą. Pas Jakelį Strėvininkų mūruose – tau vietelė garantuota, o naujai statomi Žiežmarių globos namai tau nesišviečia – žmonėms nereikia konfliktinių.

   Reply
   • 2020 26 rugpjūčio at 13:52
    Permalink

    Tai, kad Mūro Strėvininkuose naikina globos namus, psichiniai ligoniai bus perkelti į bendruomeninius namus, o ten aplinkos apsaugos ministerija įsteigs valstybės saugomą konservatorių asilų rezervatą, kuriame užteks vietos ne tik nukaršusiam Jakeliui bei kitiems konservatnikams, bet ir jų gerbėjams.

    Reply
 • 2020 26 rugpjūčio at 11:25
  Permalink

  Šiaip Žiežmariuose šalia sinagogos Žalgirio gatvę tikrai reiktų pervadinti į V. Tomkaus gatvę, o šalia sinagogos pastatyti ir V. Tomkaus skulptūrą kaip vienintelio ir unikalaus žydo.

  Reply
  • 2020 26 rugpjūčio at 11:33
   Permalink

   Pirmyn, asilo galva, su šiuo pasiūlymu į tarybą.

   Reply
 • 2020 26 rugpjūčio at 11:23
  Permalink

  Na Gegužės 1-osios gatvė nėr tarybinis užsilikimas, nes tai tarptautinės darbininkų šventės garbei. Va kitas dalykas su Pionieriais ir Cvirkom, su raudonarmiečiio paminklu Žaslių mokyklos kieme. Keista, kad dar nėra paminklo mūsų rajono mesijuj apaštalui B. Bradauskui.

  Reply
  • 2020 26 rugpjūčio at 11:31
   Permalink

   „Raudonarmiečio“ paminklas yra ir Žiežmariuose. Ką padarysi – tas „raudonarmietis“ yra seniai miręs ne savo kare.

   Reply
   • 2020 26 rugpjūčio at 14:09
    Permalink

    Tai gi bolševikų valdžia rajone, tai ir atminimą bolševikams.

    Reply
 • 2020 26 rugpjūčio at 11:23
  Permalink

  Labai išmintingas mero pasiūlymas, jo jau laukiau nuo XX a. Žasliai turėjo 160 metų plėtimuisi, bet iki stoties taip deja ir neišsiplėtė. Pritariu daiktų ir nedaiktų vadinimui jų tikrais vardais. Perfrazuojant vieną garsų Lietuvos komiką apie komandų pavadinimus:
  – O dabar susitinka Guronių „Žasliai“ prieš Žaslių „Guronis.“
  Kad šitą klausimą pradėjo spręsti meras, rodo, kad jam rūpi mūsų kraštas ir kad jis turi puikų išsilavinimą.
  Straipsnelio autoriui tikriausiai iki šiol neužkliuvo, kad žmonių gimimo vieta buvo Žaslių geležinkelio stotis.

  Reply
  • 2020 26 rugpjūčio at 13:54
   Permalink

   Kaišiarieti, sprendžiant iš tavo komentarų, tai durnėji ne dienom, o valandom.

   Reply
   • 2020 26 rugpjūčio at 14:07
    Permalink

    Gimus geležinkelio stoty?

    Reply
    • 2020 26 rugpjūčio at 14:13
     Permalink

     Kaisiarieti, negi nepameni, aš dirbus stoty, o tu vienas iš mano klientų su galimai seksualiniais nukrypimais 😜

     Reply
     • 2020 26 rugpjūčio at 14:22
      Permalink

      Kokia puiki atmintis! Tik „galimai seksualiniais nukrypimais“ ar „seksualiniais nukrypimais“?

     • 2020 26 rugpjūčio at 15:07
      Permalink

      Galimai „seksualiniu nukrypimu“ vadinti 69 pažaidimą su opozicijos prostitute – bėgle per partijas dėl Kaišiadorių krašto ateities nėra politiškai korektiška.

 • 2020 26 rugpjūčio at 11:19
  Permalink

  Pykit nepykit, bet Kaišiadoris reiktų pervadinti į Radvilavą, mūsų didiko A. Radvilos garbei, na o va Žiežmarius galima pavadinti vienintelio ir unikalaus žydo V. Tomkaus garbei, juk tiek pinigų sukišo į sinagogą, tad Žiežmarius galima būtų pavadinti Tomkaus, na o Žaslius reiktų pervadinti be 5 minučių kunigo M. Nasevičiaus garbei.

  Reply
  • 2020 26 rugpjūčio at 11:28
   Permalink

   Karoli, nesikarščiuok – nusiramink dešine ranka ne klaviatūros mygtukus maigydamas.
   Atkreipk dėmesų – ne Žaslių miestelio pavadinimą keičia, o tik stoties, kuri yra Guronyse.
   Mankurtų kartoms valstybės ir rajono valdžioje iki šiol neužkliuvo, kad žmonės gimsta Žaslių geležinkelio stotyje. Beje 1860 metai tai carinės Rusijos laikai, ir vadovautis ar sureikšminti jos valdininkų paliktą tvarką nereikėtų.

   Reply
  • 2020 26 rugpjūčio at 12:29
   Permalink

   Ar gali pykti ant kvailio, kuris gimė jau toks. Iš tavo samprotavimo matosi, jog ir tu, ko gero, stovėtum su šautuvu atsuktu į tuos, kurie stovėtų prie duobės.

   Reply
   • 2020 26 rugpjūčio at 12:48
    Permalink

    „Žaslių geležinkelio stoties“ gyventojai sprendė kaip jiems pasivadinti. Dalies gyvenvietės teritorijos gyventojai nusprendė, kad nori susigražinti Talpūnų pavadinimą – prašau pasakė meras. Dabar turim Talpūnus. Kitai teritorijai svarstė Neveleiškių, Plieninių ar Geležinių Žaslių, Guronų ir kitus pavadinimus. Susitarė dėl Guronių, tai kodėl dabar jų gyvenvietė negali turėti savo vardo stoties?

    Reply
   • 2020 26 rugpjūčio at 13:57
    Permalink

    Benai, ant kvailio pykt nereikia, kad toks gimė, reikia pykt ant tų kas jį meru išrinko.

    Reply
    • 2020 26 rugpjūčio at 14:06
     Permalink

     Nu tai ir pyk. Pykčio užteks?

     Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *