Meras kapines trypti pataria dėl bendrų tikslų?

Kaišiadorių meras Vytenis Tomkus socialiniuose tinkluose pademonstravo subtilų cinizmą – diskusijoje dėl galimo kapinių iškėlimo jis… patarė nesilaikyti įsikabinus praeities.

Diskusija kilo po viešu FB įrašu, kurio autorė yra Vaiva Venskutonytė. Pasak jos, į planuojamo oro uosto teritoriją įtrauktos 2 kapinės, kuriose ilsisi 100 žmonių: nuo kaimo gyventojų iki XIX a. dvarininkų. Valdžia sako, kad jokia čia problema – persilaidosite gimines. Po FB įrašu kilusioje diskusijoje meras praktiškai patvirtino šį teiginį. Publikuojame V. Tomkaus komentaro po FB post‘u tekstą.

——————————————————————————————————————–

 Suprantu Jūsų išsakomas nuoskaudas, bet ar gyvenime būna vien tiktai lengvi ir malonūs sprendimai? Ar asmeniniai interesai visuomet turi būti aukščiau už bendrus tikslus? Aš juk per pristatymą sakiau, kad didesnis plotas yra rezervuojamas tam, kad specialiojo plano rengėjai galėtų parinkti geriausią išdėstymą ir geriausius sprendimus, atsižvelgiant į visas aplinkybes. Visi sprendiniai būtų derinami su visuomene, greičiausiai būtų parengtos kelios alternatyvos. Juk sakiau, kad dabartinis savivaldybės bendrasis planas nieko nekeičia – ten kur yra miškas, ten lieka miškas, ten kur yra dirbama žemė, ten ir lieka dirbama žemė, o ten kur yra kapinės, ten ir lieka kapinės. Be atskiro specialiojo plano ir derinimo su visuomene niekas negalės būti daroma. Specialiojo plano rengėjai, žinodami tikslius poreikius ir teisinius reikalavimus, įvertins ar tas kapines geriau palikti, ar vis dėlto, geriau iškelti. Juk nepaliksi kapinių vidury oro uosto, jeigu būtų pasirinktas būtent toks oro uosto išdėstymas, kaip ir niekas nepalieka kapinių miesto centre augant miestams. Ar būtų pasaulio pabaiga, jeigu reikėtų iškelti kapines? Nežinau, Vilniuje kažkada Lukiškėse buvo kapinės, dabar ten miesto centras. Kaune kažkada iš miesto centro buvo iškeltos didelės Karmelitų kapinės ir dabar ten Ramybės parkas. Kaišiadoryse karių kapai buvo perkelti nuo stoties prie miško, senųjų Rumšiškių kapinės taip pat buvo iškeltos, prieš įrengiant Kauno marias. Tokių pavyzdžių galima rasti labai daug visame pasaulyje. Tiesa, yra ir blogų pavyzdžių, kuomet kapinės nėra iškeliamos ir nauji pastatai statomi ant jų, kaip pvz. Sporto rūmai Vilniuje. Ar tos kapinės yra įtrauktos į kultūros paveldo registrą ir jų negalima liesti? – deja, taip nėra. Ar kapinės yra svarbiau už strateginius tikslus, tūkstančius naujų darbo vietų, rajono ir gyventojų skaičiaus augimą? – tikrai nemanau, tai net nėra palyginami dalykai. Jeigu norime kažką pasiekti, turime žvelgti į ateitį, o ne bijoti ir laikytis įsikabinus praeities…

V. Tomkaus tekstas FB komentare

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *