Motyvacija oro uostui: pats ten nei žemių nei jokių interesų neturiu

Antradienį Lietuvoje vėl buvo linksniuojamas Kaišiadorių vardas – pikto televizinio humoro bei publicistikos laidoje „KK2“ vėl buvo narpliojami savitos idėjos Kaišiadorių rajone statyti milžinišką oro uostą užkulisiai.

Bus jis ar nebus – jau kita kalba. Reikia ir bent 10-ies milijardų iš ES paramos. Po Covid-19 pandemijos visas pasaulis persvarsto ateities kelionių politiką, aviatoriai į ateities investicijas žvelgia daug atsargiau. Tad tokios utopinės vizijos, kad vietos kaimų bendruomenių darbingieji čia gaus darbo vietas persikvalifikavę į aviacijos inžinierius, dispečerius ar bent keliomis kalbančius taksistus – lengvai laužtos iš piršto. Paprasčiau šią milžiniškų žemių plotų nusavinimo idėją aptarinėtini ne per mistinio oro uosto, per daug realesnės LEZ prizmę. O kur laisvoji ekonominė zona – ten ir investicijos, ir vietos iešmininkams itin „gardūs“ pinigų srautai. Bet šiuo atveju svarbi ne tik idėja, o jos įgyvendinimas ir valdžios žmonių pozicija. Kur jie arba atstovauja savo rinkėjų interesus, arba neatstovauja.

„KK2“ redaktorių pagalbos prašė Kaišiadorių rajono gyventojai, kurie ne tik prarastų derlingas dirbamas žemes, bet ir būtų priversti perkelti savo giminių kapus. Keista, bet šiame kontekste dievobaimingo administracijos direktoriaus argumentas nuskambėjo ciniškai – jis davė suprasti, kad jei kapai buvo perkeliami sovietmečiu, be vargo juos galima perkelti ir dabar. Tuo tarpu meras Vytenis Tomkus žurnalistams tvirtino, kad oro uosto idėjai priešinasi tik pavieniai piliečiai. O savo olimpinę ramybę šiuo klausimu motyvavo labai paprastai. „Pats ten nei žemių nei jokių interesų neturiu“ – tiesiai šviesiai pasakė meras. Suprask, jei negyveni Kaišiadoryse, jei tame menamo oro uosto žemių areale nėra giminių ir žemių, tai ir rūpesčio nėra. Čia kaip vanduo nuo žąsies. Juk, pasak mero, jo rinkėjai tiesiog troško investicijų. Bet ne interesų atstovavimo.

Šiame tekste minimą LNK laidą „KK2“ galite peržiūrėti aplankę šią nuorodą.

32 thoughts on “Motyvacija oro uostui: pats ten nei žemių nei jokių interesų neturiu

 • 2020 25 gegužės at 22:38
  Permalink

  Nors idėjų turi.

  Reply
 • 2020 24 gegužės at 9:41
  Permalink

  KK2 parodė Kaišiadorių rajono kakus du. Ką ten kakus, tikrų tikriausius šūdus du.

  Reply
 • 2020 24 gegužės at 9:35
  Permalink

  Petras teisus, kad aukščiausia savivaldos institucija yra taryba, bet problema tame, kad ta taryba neveiksni arba labai korumpuota, kad leidžia viešpatauti kažkokiam nupiepusiam albinosui ir stirašikniui be 5 minučių kunigui.

  Reply
  • 2020 24 gegužės at 16:25
   Permalink

   Kaltinti korupcija visus – reikėtų turėti faktus. Noriu priminti, jog meras išrinktas tiesioginiuose rinkimuose, o nepaskirtas tarybos, kaip buvo liberastų laikais ir meras buvo skiriamas susitarus keliems korumpuotiems veikėjams. Ir dar. Galima konstruktyviai kritikuoti, teikti konkrečius pasiūlymus, nesutikti su atliekamų darbų reikalingumu, bet tyčiotis iš oponentų išvaizdos – tai jau kvepia fašistinėmis ir komunistinėmis apraiškomis. Geriau gyveni ar kitaip mastai- sibiran, kitaip atrodai – į krosnį. Tai kas tu ,,Gintai“?

   Reply
   • 2020 24 gegužės at 19:55
    Permalink

    Juozai, bet juk konservatoriai ne tik Kaišiadoryse, bet ir visoje Lietuvoje, manančius kitaip nei jie, kitų politinių pažiūrų žmonės laiko valstybės priešais, nors iš tikrųjų patys yra nusikalstama ir visuomenei pavojinga organizacija. Pažiūrėkite, juk iš TS-LKD išsilakstė visi padorūs žmonės ir ten lieka ar jungias tik korumpuoti.

    Reply
    • 2020 25 gegužės at 7:34
     Permalink

     Netiesa. Bet ką gali pasakyti žmogui, kuris serga patologinės neapykantos TS-LKD partijos atžvilgiu.

     Reply
   • 2020 25 gegužės at 9:51
    Permalink

    Juozai, nors meras ir išrinktas tiesiogiai, bet jaučiasi lyg būtų rajono savininkas, nekreipia dėmesio į gyventojų norus. Na o administracijos direktorius tikras tarybinis členas, nes jam sovietų elgesys atrodo normalus. Be to kyla klausimas ar tik M. Nasevičius neturėjo ryšių su KGB? Nes kažkada jam buvo metami kaltinimai išprievartavimų, o į įvykio vietą atvyko ne tik milicija, bet ir KGB, na ir viskas buvo nutildyti.

    Reply
    • 2020 25 gegužės at 16:24
     Permalink

     Darosi įdomu.Jei žinai, tai netylėk, nes tai labai rimta.Tai ne šiaip sau PASIŠŪDELIAVIMAS.

     Reply
 • 2020 23 gegužės at 6:58
  Permalink

  Primenu jums, varijotai, jog aukščiausia savivaldos instancija yra TARYBA. Visi kiti vygdo jos priimtus sprendimus. Todėl nei meras, nei adm. direktorius patys vieni gali tik smulkiai žulikavoti. Ką ir rodo teisėsaugos veiksmai prieš rajonų ir miestų valdžiukę. Didžiausios aferos vyksta viešuosiuose pirkimuose stambių valstybės įmonių ir ministerijų lygyje.

  Reply
  • 2020 24 gegužės at 9:06
   Permalink

   Tai kad toj taryboj dauguma konservų, o likusi didžioji dalis bukagalvių, net opozicijos normalios nėra, tai ir viešpatauja sukčius su klapčiuku.

   Reply
 • 2020 23 gegužės at 6:19
  Permalink

  Gal tikrai jau geriau nieko neveiktų Tomkus su Nasevičium, nei apiplėšinėtų žmonės. Nežinau kiek reikia turėt brudams ciniškumo, kad atimti žmonių turtą, sunaikinti protėvių kapus, gamtą ir dar sakyt, kad taip bus daug geriau. Kaip tokius brudus dar žemė nešioja?

  Reply
 • 2020 21 gegužės at 17:36
  Permalink

  Geriausias darbas-nieko nedaryti. Tuomet niekam neužklius tavo neveiksnumas. Taip ir elgėsi 14 metų valdžioje buvę liberastai.

  Reply
  • 2020 23 gegužės at 6:14
   Permalink

   Januli, jei bent kiek turėtūm supratimo ir proto, tai žinotūm ir suorastūm, kad miesto sutvarkymo projektas darytas dar buvusio padoraus mero R. Urmiliavičiaus ir buvusios ne tik liberalų, bet ir socdemų, bei kitų partijų darniai dirbančios valdžios. Na o V. Tomkus nepelnytai sau prisiima nuopelnus dėl miesto tvarkymo. Na, kaip sakoma, V. Tomkus ant svetimo by… nori į rojų nujot.

   Reply
   • 2020 24 gegužės at 8:44
    Permalink

    Juokinga ir kartu graudu skaityti nesąmones. Kaip gali ,,padorus“ bemokslis meras, tarnavęs vienam didžiausių žulikų antibiotikui, pavadinęs vyskupijos parką didžiojo komunisto vardu renovavęs mokyklas, o paskui jas pardavęs ir pridirbęs kitokių nečystų reikalų vadintis darniai dirbančios valdžios atstovu.

    Reply
    • 2020 24 gegužės at 9:30
     Permalink

     Jonai, bemokslis ir žulikas tai tik norėjo tapti meru, bet, ačiū Dievui, kad nepavyko jo taksistams iš bomžų supirkti reikiamo kiekio balsų. Nors kai pagalvoji tai koks skirtumas koks žulikas vadovautų rajonui – Palangos kredito unijos ar pramogų ir konferencijų centro „Pas Atjautą“.

     Reply
 • 2020 21 gegužės at 9:20
  Permalink

  Čia tokiu būdu meras nori investicijas pritraukti? Dalgiu kirsdamas per savo rinkėjų kojas?

  Reply
 • 2020 21 gegužės at 8:33
  Permalink

  Benas putojasi. Ir aplamai visi čia pikti. Žmones galima suprasti – valdžia kėsinasi į nusistovėjusią jų gyvenimo tvarką paišydami šakėmis ant vandens Naujųjų Vasiukų vizijas. Natūralu, kad pyktis lydi, kai pasikėsini į žemę ir kapus. Bet dabar pyksta ir mero simpatikų grupelė. Pamanyk tik, karalius pasirodė besąs nuogas. Juos pykdo tai, kad šiai aplinkai jau nepavyksta paslėpti tikrųjų savo tikslų prisidengus viešojo kalbėjimo įgūdžiais. Gal akys atsiveria jau ir dešiniesiems, su kokiais velniais šie susidėjo?

  Reply
 • 2020 20 gegužės at 15:10
  Permalink

  Visi komentarai parašyti iš vieno neapykantą kurstančio šaltinio ir vienu metu. Tas šaltinis toks brudnas, kad net koktu darosi.

  Reply
  • 2020 20 gegužės at 15:26
   Permalink

   Benai, tu durnas ar asilas? Dėl valdininkų ciniškumo nepatenkintų gyventojų daugėja masiškai, beje komentarų mažokai lyginant su nusivylusių rajono valdžia žmonių skaičiumi.

   Reply
  • 2020 20 gegužės at 15:42
   Permalink

   Geriau pasivadintūm Peniu, o ne Benu, nes iš tavęs detektyvas kaip iš by… kuvalda. Negi nesupranti, kad dėl tokio mero V. Tomkaus ir M. Nasevičiaus elgesio gyventojų neapykanta labai natūralus elgesys?

   Reply
   • 2020 20 gegužės at 18:22
    Permalink

    Neapykanta-žemiausio intelekto budulių kasdieninė būsena.

    Reply
   • 2020 21 gegužės at 7:50
    Permalink

    Yra ir geresnių naujienų. Pažiūrėjau kaip nauja europinė geležinkelio linija nuo Kauno per oro uostą eis. Atspėsit? Estakada tiesiai virs Nasevičiaus namo suprojektuota!

    Reply
  • 2020 21 gegužės at 8:47
   Permalink

   Kažkas čia labai jau domisi šaltiniais. Neva viena klaviatūra viskas čia rinkta. Dzin iš esmės, ar viena ir šimtu. Bet svarbu, ar Tiesa čia rašoma. Kai pasižiūri kaip šitoje KK2 į kamerą kalba žmonės, tai baisu kokius vadovus rajonas turi. Tai ką jie daro – tikrai ne rinkėjų atstovavimas. Greičiau tai protkrušystė.

   Reply
 • 2020 20 gegužės at 12:08
  Permalink

  Džiugu, kad yra tokių žmonių kaip Vaida, kuri ne tik merui ir administracijos direktoriui, bet ir visai Lietuvai primena, kad išrinktieji turi dirbti rinkėjų o ne savo asmeninei naudai. Tik va ydomu ar mūsų balvonai Vytenis ir Mindaugas suprato, kad turi paisyti ne savo, o rajono žmonių interesų?

  Reply
 • 2020 20 gegužės at 11:42
  Permalink

  Jei rajono valdininkai ir toliau taip begėdiškai ir ciniškai elgsis su rajono žmonėmis ar nekils ginkluotas pasipriešinimas valdžiai, nes teisiniai dalykai lyg ir nepadeda? Ar meras ir administracijos direktorius neprivers rajono gyventojų jėga ginti savo turto?

  Reply
 • 2020 20 gegužės at 11:37
  Permalink

  Jau būtų geriau nerodę tos akiniuotos ir zaykuojancios-nutukusios mordų, rajono žmonės toms mordoms alergiški – sukelia pykinimą ir pyktį.

  Reply
  • 2020 21 gegužės at 7:11
   Permalink

   Nužmogėjimas. Net akiniai kelia neapykantos priepolį.

   Reply
 • 2020 20 gegužės at 11:34
  Permalink

  O kodėl M. Nasevičius prieš kameras taip mikčiot pradėjo, gal bijojo, kad žurnalistai nepaklaustų apie toje teritorijoje jo turimas žemes, kurios neįtrauktos į nusavinimo planą? Kad oro uosto ten nebus, manau, žino tiem meras V. Tomkus, tiek M. Nasevičius, manau, jų tikslas pusvelčiui paimti gyventojų nuosavybę ir brangiai parduoti LEZ. M. Nasevičius ir turės galimybę savo žemę perleisti LEZ, bet jau už milžinišką kainą, o ne grašius kaip kiti gyventojai.

  Reply
 • 2020 20 gegužės at 11:21
  Permalink

  Na bet matosi, kad tiek meras, tiek administracijos direktorius jau visiškai praradę sąžinę ir gėdos jausmą, savo nuzmogėjimo neslepia ir nuo filmavimo kamerų. O juk M. Nasevičius bandė būti kunigu, jo žmona vaikus moko tikėjimo Dievu. Tai kur dingo iš M. Nasevičiaus dievabaimingumas, kur tas tikėjimas dingo, negi jis savo sielą velniui pardavė?

  Reply
 • 2020 20 gegužės at 11:17
  Permalink

  Džiugu, kad rajone vis dar yra sąžiningų ir aktyvių piliečių kaip Vaida, kuri, būdama gana jauna, nepabūgo ciniškų mero V. Tomkaus bei M. Nasevičiaus. Manau, kad niekam nekyla abejonių, kad rajono valdžia, ištroškusi svetimų pinigų ir noro pralobti iš svetimo turto, gali badyti ir susidoroti su sau nepalankiais piliečiais.

  Reply
  • 2020 20 gegužės at 11:27
   Permalink

   Vyteni ir Mindaugai, negi nesugebate sau gerovės susikurti sąžiningu darbų, o ne atimdami kitų sunkiai uždirbtą turtą, Vyteni, negi tau dar negana milijonų iš Palangos kreditų unijos ir kitų neskaidrių projektų mūsų rajone, Mindaugai, ar mažai turtų susikrovei iš bažnyčios ir Žaslių seniūnijos? Viešpatie, kada gi jums bus gana, negi jūsų pirštai tik į save lenkti? Vyteni ir Mindaugai, netikiu, kad jūmyse neliko nė lašo sąžinės, kad kėsinatės į svetimas žemės, mirusiųjų ramybę ir nykstančią gamtą.

   Reply
   • 2020 20 gegužės at 11:57
    Permalink

    Man keista, kodėl nepatenkinti gyventojai neorganizuoja piketų, mitingų prie savivaldybės pastato, administracijos direktoriaus namų Žasliuose, bei prie mero namų Grigiškėse. Gal tada atkreiptų dėmesį valdininkai ir kita žiniasklaida. Gal net reikėtų piketų prie seimo, vyriausybės, aplinkos apsaugos ir susisiekimo ministerijų.

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *