Mužikas kaip nors sumokės

Nuo gastronomijos iki ekonomikos bei energetikos kainų krizės. Brangioje ne tik širdžiai, bet ir piniginei Lietuvoje. Kažkaip velnioniški kainų šuoliai ir nemaloni lyderystė visoje Europoje pagal kainas mintyse dėliotis pradėjo lyginant gastronominiusc potyrius. Tačiau atsleidžia tą patį – atmestinį požiūrį į žmogų, klientą. Jis panašus ir Kaišiadoryse, ir Vilniuje.

Atmintyje susidėliojo sekmadienio pusryčiai Italijoje ir Lietuvoje. Roma, vienas prabangiausių San Giovanni rajono barų : espresso 1. 00, įdarytas ir vietoje keptas kruasanas – 1.60. Lietuva, ne itin prabangi vieta: espresso 1.50, kruasanai 2.00. Taurės prosecco kaina šiose šalyse skiriasi veik dvigubai mūsų nenaudai. Ir taurės kaina čia dar ne viskas. Normalus baro ar kavinės savininkas niekada nepaduos taurės putojančio be vieno riešutėlio, be dviejų alyvuogių ar be trijų čipsų. Be kokio nors palankumo ženklo klientui, kuris atėjo patirti malonios akimirkos džiaugsmą. Bet tik ne Lietuvoje. Nes pagarba ne tik artimui, bet ir klientui ar piliečiui – dalykas čia svetimas. Ir ne tik kasdieniame, bet ir valdžios požiūryje. Principas paprastas – mužikas kaip nors sumokės.

Šį požiūrį puikiai iliustruojair energetikos reikalai. Kur pagrindinis tikslas – tik kuo didesni pelnai. Štai „Ignitis gamyba“ 2022 metų I pusmečio ataskaitoje nurodoma:

„Gegužė

<…>

– Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) pakoregavo 2022 metų II pusmečiui KCB izoliuoto elektros energetikos sistemos darbo paslaugos kainos viršutinę ribą PASTOVIOMS SĄNAUDOMS PADENGTI“

Ataskaitos 15 psl. nurodoma, kad Elektrėnų kompleksas 2021 metų I pusmetį pagamino 45 GWh, o 2022 metų I pusmetį – 7 GWh. T.y. 2022 metų I pusmetį PAVYKO PARDUOTI 6.4 karto mažiau elektros nei 2021 metų I pusmetį.

Gauname labai įdomią situaciją – jei „Gamybos optimizavimas“ nepavyksta parduoti biržoje gamybos pajėgumų, tai VERT paslaugos kainos viršutinę ribą PADIDINA. Ir visiškai neįdomus kiti faktoriai – kiek „Ignitis gamyba“ uždirbo ir pan.

Taigi, principas paprastas – mužikas kaip nors sumokės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.