Po tėvų rūpesčio kauke – bandymas prastumti maitinimo verslą?

Moksleivių maitinimas – savitas verslas, į kurį taikosi ir rinkos milžinai. Gal tai nėra tokia garbė, kaip maitinti penkias „Michelin“ žvaigždutes turinčio restorano klientus, bet tai užtikrina gerą ir stabilų pelną. Tad šioje srityje atsiranda daug pagundų manipuliacijoms.

Štai dar praėjusiais metais Kaišiadorių savivaldybėje vyko Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos aktyvių tėvų inicijuotas vaikų maitinimo progimnazijoje kokybės ir paslaugų tiekimo skaidrumo svarstymas. 2019 liepos 3 d. Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos tėvų komiteto narių grupė, vadovaujama progimnazijos tėvų komiteto pirmininko Raimondo Augusčio, Kaišiadorių miesto savivaldybėje inicijavo vaikų maitinimo kokybės progimnazijoje gerinimo ir skaidrumo klausimo aptarimą. Tuomet publikuotame laikraščio „Atspindžiai“ straipsnyje buvo cituojami neva nusivylę tėvai, kurie guodėsi, kad norėdami tobulinti maitinimo sistemą  „pasijuto susidūrę su demagogijos ir politinio „atsišaudymo“ siena, kuri sukėlė įtarimų dėl galimai egzistuojančių užkulisinių interesų, kurių pasekoje kenčia vaikai.“

To susitikimo Kaišiadorių savivaldybėje metu progimnazijos tėvų komiteto viziją dėl maitinimo ateities piešė maitinimo eksperte prisistačiusi Eurika Turonienė. Tačiau šios ponios interneto tinklalapyje labai aiškiai apibrėžta gerokai konkretesnė jos verslo sritis – viešasis maitinimas. Tinklalapyje rašoma: „Mes maitiname virš 1000 vaikų kasdien ir didžiuojamės bei labai branginame gaunamas tėvelių, darželių vadovų ir vaikų padėkas. Šiuo metu veikiame Vilniuje, Vilniaus ir Trakų rajonuose, o greitu metu plėsimės Kaune ir Klaipėdoje.“. Taip išeitų, jei neini per konkursus, gali bandyti tiesti kelius tiesiai per progimnaziją valdančią savivaldybę? Toks rinkos zondavimas išsyk turėtų sudominti korupcijos apraiškas tiriančias tarnybas, bet pastarosios šiuo metu mieliau užsiima politiniais užsakymais, nei viešojo intereso gynimu.

15 thoughts on “Po tėvų rūpesčio kauke – bandymas prastumti maitinimo verslą?

 • 2020 30 gegužės at 18:45
  Permalink

  Giržadiene, nepavydėk 🙂 Susitvarkyk progimnazijoj virtuvę, tada bus ir pas tave valgančiųjų 🙂

  Reply
 • 2020 30 gegužės at 16:36
  Permalink

  Kodėl bandote formuoti nuomonę, kad moksleivių maitinimas nėra „tokia garbė, kaip maitinti penkias „Michelin“ žvaigždutes turinčio restorano klientus“ ????? Mes, vaikučių virtuvėlė „Namų dvasia“, manome kaip tik atvirkščiai – moksleivių maitinimo veikla yra labai garbinga. Ir tik taip mastančios mamytės virtuvėje, gali paversti ją stebuklinga, o „Michelin“ žvaigždutes joms užkabina patys vaikai 🙂
  Apie didelį pelningumą ir stabilumą moksleivių maitinimo veikloje sezoninės veiklos ir ypač šio karantino akivaizdoje, kai mokyklų virtuvių veiklos yra sustabdytos, gerb. redakcijai kalbėti ir klaidinti žmones yra gėda. Įdomesnis klausimas mums – kokie yra tikrieji jūsų tikslai rašant tokius, mūsų nuomone šmeižikiškus, straipsnius ?
  Nusiimkime kaukes ir parodykime tikruosius savo veidus, ponai 🙂

  Su pagarba.
  Eurika Turonienė

  Reply
 • 2020 29 gegužės at 6:26
  Permalink

  Pats valgau tapati maista viskas gerai su tuo maistu daug sveikiau ir daug skaniau

  Reply
 • 2020 29 gegužės at 1:14
  Permalink

  Pirmi metai kai vaikas parėjęs pavalgęs valgykloje neriaugėja atliekomis, kas Jums negerai, ko putojat ir ką palaikote?

  Reply
 • 2020 29 gegužės at 0:45
  Permalink

  Nieko nesuprantu, kas negerai kad nauji vėjai atėjo į rajono mokyklas, kad kokybė, estetika yra, kad maistas kitaip, ne riebaluose patiekiamas. Problema matyt kad aliejus buvosios maitintojos paseno, bulvės su burokais supuvo, tai ir dergia matyt kokia anūkėlė ant visos Lietuvos

  Reply
 • 2020 23 balandžio at 12:56
  Permalink

  Ne be reikalo buvęs Kauno meras konservatorius A. Kupčinskas trainiojosi, gal tam, kad savo padruškės verslą Kaišiadoryse įsuktų V. Tomkaus pagalba?

  Reply
  • 2021 12 vasario at 15:00
   Permalink

   A ta mero „padruškė“ – tai norėjai pasakyt, kad Turonienė ????

   Reply
 • 2020 23 balandžio at 12:52
  Permalink

  O iš kur ta Eurika Turonienė atsirado? Niekada negirdėjau apie tokią maitintoją. Kodėl rajono valdžia neremia savo rajono maitintojų atiduodami mokyklų maitinimą savo krašto verslininkams? Turim laiko ir kokybės patikrintus savo krašto maitintojus, tarkim „Aradva“, „Alivdara“ ir t. t., tai kodėl norima maitinimą atiduoti neaišku kam?

  Reply
 • 2020 23 balandžio at 12:46
  Permalink

  Kažkada kažkur skaičiau, kad Kaišiadoryse aplinkos apsaugos ministerija įsteigė valstybės saugomą konservatorių asilų rezervatą. Maniau, kad tai pokštas, bet pasirodo, kad klydau, nes to rezervato globotiniai kuo toliau tuo labiau reiškiasi rodydami savo bukumą.

  Reply
 • 2020 23 balandžio at 12:40
  Permalink

  Na, o ar negali tėvai išsirinkti normalaus ir išsilavinusio tėvų komiteto vado? Nes akivaizdu, kad R. Augustis visiškai nesuvokia, kad ne jo kompetencijoje tas maitinimas ir visi kiti mokyklos darbo organizavimo klausimai. R. Augusčio per mažos smegenys, kad suvoktų apie viešuosius pirkimus.

  Reply
 • 2020 23 balandžio at 12:36
  Permalink

  O tai ne savivaldybė ir progimnazijos vadovai turi rūpintis maitinimu, o tėvų komitetas ir kažkoks kontūzitas jo vadas? Gal ta V. Giržado progimnazija yra to čiochnuto R. Augusčio nuosavybė? Aš nesuprantu kaip meras V. Tomus ir rajono valdžia nusileidžia iki tokių dalykų, kad kažkoks kontūzitas kareivis viskam vadovautų.

  Reply
  • 2020 29 gegužės at 16:20
   Permalink

   Tegul savivaldybė ir valgo savo parūpintą maistą, aš jei moku pilną kainą už vaiko maitinimą, tai norėčiau, kad jis tą maistą ir suvalgytų, o ne tik susimokėtų.

   Reply
 • 2020 23 balandžio at 12:03
  Permalink

  Nu chamai! Atvedė į savivaldybę ir parodė kas ir kaip turi daryti tą biznį. Valdžia mano, kad visi žmonės asilai.

  Reply
 • 2020 23 balandžio at 11:50
  Permalink

  Bet įžūloka. O gal čia toks švelnus masažas prieš konkursą skelbiant? Paaiškini, kaip maistukas kvepėt ir atrodyt turi, o paskum savo paslaugas pasiūlai. Meras aspie tai žino? Ar čia mero chebra?

  Reply
  • 2020 23 balandžio at 12:43
   Permalink

   O tai meras V. Tomkus ir administracijos direktorius M. Nasevičius nesuvokia ir nereaguoja, kad R. Augustis su ta boba E. Turoniene užsiima saviveikla ten kur nevalia tą daryti?

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *