Politikai formuoja viešąją nuomonę nusižengdami įstatymui?

Viešoji nuomonė – rimtas ginklas politiniuose ar bendruomenės ginčuose. Ne veltui, politikams taip svarbūs visokiausi reitingai, o viešųjų ryšių agentūrų burtininkai, ieškodami kelių į paprastų piliečių širdis, tampa vos ne svarbesniais žaidėjais, nei partijų lyderiai. Tai supranta net ir regionų politikai, kurie siekdami savų tikslų naudoja viešųjų ryšių agentūrų taktiką. Ir naudoja šią taktiką prasilenkdami su įstatymo nuostatomis.

Visi Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos mokytojai į savo elektroninio pašto dėžutes gavo šios progimnazijos Tėvų komiteto vardu pasirašytą laišką. Tiesa, jame nebuvo jokios dalykinės informacijos, reikalingos mokyklos bendruomenės darbui, o tik nuoroda į  2016 metais „Verslo žiniose“ publikuotą straipsnį, kurio pagrindinė mintis – šiuolaikiniai vadovai negali būti pernelyg griežti. Tad šį laisvalaikio skaitinį galima suprasti, kaip tiesioginę aliuziją į minėtos mokyklos direktorės asmenines savybes ir požiūrį į darbą. Šia nuoroda mokytojams formuojama nuomonė, kad tokie vadovai, kaip V. Giržado progimnazijos direktorė, kenkia bendram mokymo įstaigos mikroklimatui.

Visų šių rekomendacijų „vakaro skaitiniams“ kontekstas – jau neslepiamas Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos nusiteikimas V. Giržado progimnazijos direktorės atžvilgiu. Ši efektyviai dirbanti ir aiškia poziciją turinti mokymo įstaigos vadovė pastaruoju metu tapo neparanki rajono vadovams. Tad ieškant galimybių ją nušalinti pasitelkiamas ir progimnazijos Tėvų komitetas. Kokiu būdu? Schema ganėtinai paprasta – V. Giržado progimnazijos Tėvų komiteto pirmininko pareigas dabar laikinai eina Gediminas Janonis. Jis – ne tik tėvas, bet ir Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narys. Tad Tėvų komitetas jam – puikus įnagis formuoti vietos valdantiesiems palankią nuomonę supriešinant mokytojų bendruomenę. Pagal auksini principą „Skaldyk ir valdyk“. Taip išeitų, kad Kaišiadorių rajono savivaldybės narys Tėvų komitetą padarė viešosios nuomonės formavimo kontora. Ir tai prasilenkia ne tik  su elementaria etika, bet ir mūsų valstybės įstatymais.

LR Švietimo įstatymo 60 str. 4 dalyje teigiama: „Mokyklos tarybos nariu gali būti asmuo, turintis žinių ir gebėjimų, padedančių siekti švietimo įstaigos strateginių tikslų ir įgyvendinti švietimo įstaigos misiją. Mokyklos tarybos nariu negali būti tos pačios švietimo įstaigos vadovas, valstybės politikai, politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai.“. Taigi šiuo atveju Tarybos narys G. Janonis ne tik neturi moralinės teisės manipuliuoti pedagogų kolektyvo nuomone, bet ir pagal mūsų šalies įstatymus išvis negali būti laikinai einančiu Tėvų komiteto pirmininko pareigas. Beje, Tėvų komitete G. Janonis atsirado ne kaip laikinai einantis pareigas dabar, Tėvų komiteto sudėtyje, kaip sekretorius, jis dirba nuo pat šios savivaldybės tarybos kadencijos pradžios. Koks jo interesas? Viena iš prielaidų – G. Janonis galimai daro viską, kad savo žmonai išvalytų kelią į minėtos mokymo įstaigos vadovo postą. Tai jis akivaizdžiai pademonstravo ir savo agresyvia retorika Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdžiuose. Kodėl tokį akivaizdų pažeidimą toleruoja meras Vytenis Tomkus? Nejau dėl politinių machinacijų galima paminti net ir įstatymą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *