Praktinis vadovas, kaip nusipirkti lojalumą pasitelkus muziką

Muzika – didis ginklas. Jei tikėti kino šedevrais, tai oro kavalerijos antskrydį Vietname kadaise lydėjo Vagnerio „Valkirijos“ patosas.  O kiek vėliau, vaikinai M1A1 tanke, šturmuodami Bagdadą, klausėsi „Bloodhound Gang“ dainų. Net Kaišiadoryse fortepiono klavišų pasažai, pasirodo, gali tapti ginku jei ne gatvės mūšyje, tai bent įsibėgėjančioje rinkimų kovoje.

Kaišiadorių meno mokykla, kažkada apleista ir stekenta, pastaruoju metu tapo tikra savivaldybės klerkų numylėtine – naujieji pirkiniai  ir džiugina ir stebina. Štai prieš pat Naujuosius į meno mokyklą atkeliavo naujos sistemos akordeonas, leidžiantis atlikėjui atskleisti anksčiau neregėtas instrumento galimybes, leidžiantis pagroti beveik viską. Na o šių metų sausio 31 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą perduoti Meno mokyklai fortepijoną. Taip taip,  Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija įsigijo fortepioną „Schimmel Classic C-213 Tradition“ ir Tarybos sprendimu  perduoda jį Kaišiadorių meno mokyklai. Viskas lyg ir būtų šaunu, jei nekiltų klausimų – administracijos pirktas fortepijonas kainavo net 43549,84 Eur. Taip, žinome, kad muzikos instrumentai yra brangūs. Tačiau „Schimmel Classic C-213 Tradition“ yra aukštos klasės koncertinis fortepionas, skirtas profesionalams, o dabar jis bus naudojamas kaip mokymo priemonė vaikams. Atleiskite, ar Kaišiadorių meno mokykla ruošia solistus koncertams su didžiausiais pasaulio orkestrais? O gal Kaišiadorių meno mokykloje rečitalius rengia maestro Petras Geniušas? Ne, tai panašiau į dabartinio mero manipuliacijų rečitalį prasidėjusioje rinkimų kovoje.

Štai muzikos instrumentų parduotuvėje tamsta.lt fortepijonas „Weber“ kainuoja 7500 Eur, kiek brangesnis „Kawai“ parduodamas už 9990 Eur. Segmente tarp 7500 ir 12 000 Eur. Galima rinktis iš šešių instrumentų modelių. Nejau savivaldybės administracija ir meras vėl susimovė? Panašu, kad aritmetika čia kiek kitokia – prabangus, kencertų salėms skirtas instrumentas tampa brangiu saldainiu politinių jėgų simpatikams.

Schema paprasta, veiksminga ir net truputėl grobuoniška – prisivilioji į savo partiją gerbiamą ir įtakingą Meno miokyklos bendruomenės narę (Ona Kupčiūnienė TS-LKD sąraše žengia 14-ta), nuperki brangių instrumentų, ir praktiškai užsitikrini visų mokymo įstaigos darbuotojų ir dalies moksleivių tėvų paramą. Už mokesčių mokėtojų pinigus prieš pat rinkimus. Pasirodo, lojalumą galimą nusipirkti ir pasitelkus muziką. Belieka sugroti Šopeno Piano Sonata No. 2 in B-flat minor, Op. 35 fragmentą konservatorių deklaruojamo skaidrumo pakasynoms.

 

8 thoughts on “Praktinis vadovas, kaip nusipirkti lojalumą pasitelkus muziką

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *