Priimtas deficitinis 2016 metų Kaišiadorių biudžetas

Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba vasario 18 dienos posėdyje valdančiųjų daugumos balsais pritarė šių metų biudžeto projektui. Numatytos biudžeto išlaidos –  27.098,8 tūkst. eurų – beveik puse milijono viršija planuojamas pajamas.

Pristatydamas biudžeto projektą, Kaišiadorių rajono savivaldybės Administracijos direktorius Česlovas Neviera (LSDP) vadino jį subalansuotu ir ragino pritarti. Tačiau opozicija kritikavo valdančiosios daugumos primetamą diržų veržimosi politiką, kai vardan infrastruktūros projektų, kurių pinigai dažniausiai „nugula po žeme“, mažinami asignavimai kitoms sritims, pavyzdžiui – sveikatai, švietimui ar kultūrai.

„Ne apie taupymus mes kalbame,  dažniausiai mes kalbame apie lėšų mažinimus – jos yra drastiškai kerpamos“, –  kritikavo projektą ir vadino jį nepriimtinu venas opozicijos lyderių Albertas Lakštauskas (LRLS)

Savo ruožtu, Rita Gliaudelienė (LLS) piktinosi, kad Kaišiadorys tampa atliekų perdirbimo kraštų. Ar tai patrauklu? – teiravosi politikė. Ji taip pat pasigedo ne skubėjimo, o skaidrumo įsisavinant Europos Sąjungos lėšas. Į tai replikuodamas Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus (TS-LKD) teisinosi, jog biudžeto projektas, neva, yra paliktas buvusios kadencijos, todėl dabartinė dauguma, esą, negalėjo daug ko pakeisti. Meras taip pat apgailestavo, kad sumažėjo savivaldybės galimybės skolintis, nors skolintos lėšos priimtame biudžete jau sudaro beveik pusę.

Nors  meras V. Tomkus pastebėjo galimus interesų konfliktus, tarybos nariams balsuojant dėl biudžeto, bendru sutarimu nei vienas politikas nenusišalino – kad nepritrūktų balsų priėmimui. Kaip prisipažino ir pats meras, dauguma yra susiję su svarstomais klausimais, nes dirba, pavyzdžiui – savivaldybės finansuojamose biudžetinėse įstaigose.

Visgi, be didesnių svarstymų, 2016 metų Kaišiadorių rajono savivaldybės biudžetas buvo priimtas valdančiosios koalicijos balsų dauguma (15 iš 24 dalyvavusiųjų). Prieš nebalsavo niekas, o susilaikė visi septyni opozicijos liberalai, juos palaikė Lietuvos laisvės sąjungos delegatė R. Gliaudelienė ir vienas socialdemokratas – Vytautas Silvanavičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *