Prof. V. Radžvilas: kas toliau rašys Lietuvos istoriją

„Kaišiadorių žinių“ skaitytojams šiandien pristatome tekstą, kurio autorius yra prof. dr. Vytautas Radžvilas. Tai vertybinis tekstas apie bandymus perrašinėti istoriją, bei vieši svarstymai apie valstybės pamatus.

____________________________________________________________________________________________________________

Sąjūdžio banga galėjo kilti tik todėl, kad pradėjome kovoti už savo teisę į mūsų pačių, o ne svetimųjų primestą istorinę atmintį. Iš tikrųjų mūsų virsmas į dvasiškai ir politiškai laisvą tautą įvyko tą lemtingą popietę Vingio parke, kai buvo skausmingai ir drąsiai išsakyta istorinė tiesa apie Molotovo-Ribentropo paktą.

Pusę amžiaus klastojusieji ir trynusieji tą tiesą ir jų uolūs mokiniai šiandien vėl mėgina ją ištrinti ir atimti išsikovotą teisę į mūsų pačių tiesą. Jie kėsinasi į mūsų teisę patiems rašyti Lietuvos – savo tautos ir valstybės – istoriją. Kad ir kokia kartais sudėtinga, prieštaringa, skausminga ir karti ji būtų. Bet tai – mūsų pačių rašoma Lietuvos laisvės kovų istorija.

Ginčas dėl LGGRTC vadovo iš tikrųjų yra akimirka, kai sprendžiasi Lietuvai lemtinga klausimas, kas tą istoriją rašys toliau. E. Zuroffas, R. Vanagaitė, T. Venclova, G. Gochinas, N. Šepetys, V. Bruveris, F. Kukliansky, R. Valatka, V. Klumbys, M. Jurkutė, D. Indrišionis, M. Ivaškevičius, A. Navickas, M. Adomėnas, V. Čmilytė-Nielsen, E. Zingeris, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, R. Šimašius, S. Tomas ir kiti sovietinį-kremliškąjį Lietuvos laisvės kovų aiškinimą ginantys asmenys. Ar vis dėlto kantriai ieškantys nesupaprastintos ir nesumeluotos tiesos, prof. A. Jakubausko sovietiniu stiliumi nepersekiojantys, nešmeižiantys ir neujantys padorūs Centro istorikai. Ar leisime ir nuolankiai lauksime, kad ateitų diena, kai šį pareiškimą pasirašę drąsiausi, tauriausi, dėl Lietuvos ir jos laisvės aukojęsi didvyriai nugalėjusių istorijos klastotojų kurpiamose pažymose bus pavadinti fašistų ir nacių gerbėjais ir parankiniais?

6 thoughts on “Prof. V. Radžvilas: kas toliau rašys Lietuvos istoriją

 • 2021 29 kovo at 14:01
  Permalink

  Norėčiau pasidalinti tema, apie karantino suvaržymus. Tema ganėtinai delikati, tačiau iliustruoja konservatorių požiūrį į dvigubus standartus.

  Taigi, liūdnoka pagrabo tema. Kovo 24-ą dieną Kaišiadoryse vyko a.a. administracijos direktoriaus M. Nasevičiaus laidotuvės. Rimtas vyras buvo, vienas iš pirmųjų to krašto Sąjūdiečių. Vėliau dirbęs ir prof V. Landsbergio patarėju. Tad laidotuvių mišias Kaišiadorių katedroje aplankė ir profesorius. Jautrus ir gražus pagarbos atidavimas buvusiam bendražygiui. Tačiau kaip ten su tais judėjimo suvaržymais? Nors Lietuvoje tą savaitę visi judėti galėjo jau laisviau, bet Vilniaus miestas buvo ta zona, kur judėjimas yra ribojamas. Profesorius negalėjo išvykti iš Vilniaus. Net į laidotuves, kadangi velionis nėra jo giminaitis. Taigi, dvigubi standartai, Quod licet lovi, non licet bovi.

  https://www.facebook.com/497612693602701/posts/4120365864660681/

  Reply
 • 2021 25 kovo at 7:52
  Permalink

  Galutinai nusivyliau p. Vytauto Radžvilo pamastymais.

  Reply
  • 2021 25 kovo at 9:36
   Permalink

   Benai, nusivylę, kad tiesą rašo?

   Reply
  • 2021 25 kovo at 18:52
   Permalink

   Žaviuosi „Atspindžių“ Romualdos ir Virginijos gebėjimu bet kokiai valdžiai, bet kokiam biurokratui „be muilo sulysti į šikną“, rašyti išgalvotas liaupsės ir nesvarbu kokių pažiūrų ir pakraipų tie korumpuoti politikai būtų, šios dvi damos greitai atranda kelią į biurokratų išanges. Lenino ar Stalino laikais būtų tikros žiniasklaidos žvaigždės.

   Reply
 • 2021 24 kovo at 12:01
  Permalink

  Manau, kad konservatoriai nori pakeisti Lietuvos istoriją – nuslėpti savų nuodėmės ir padaryti juos didvyriais ar net šventaisiais. Senis Landsbergis bandomas paverst prezidentu, nors juo niekada nebuvo. O štai Kaišiadorių istoriją bando kurti mero V. Tomkaus patarėjas šiaulietis A. Narbutas – M. Nasevičių po mirties galimai bando paversti didvyrių ar net šventuoju. Nors sakoma, kad apie mirusį gerai arba nieko, tad šiuo atveju labiau tiktų NIEKO nei išgalvotas GERAI. Prie propagandinių liaupsių platinimo aktyviai prisideda ir „Atspindžiai“. https://www.atspindziai.lt/atsisveikinant-su-kaisiadoriu-rajono-savivaldybes-administracijos-direktoriumi-mindaugu-naseviciumi?fbclid=IwAR2VByOxG5iFuYiSGSLFsM657gUZ7Qqu2F_g6tR5PmU5JNkfIn9oy2upr9U

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *