Redakcijos skiltis: tiesa nebūna patogi

„Kaišiadorių žinios“ – nėra tipinis regionų žiniasklaidos kanalas. Jis visuomet buvo orientuotas į pilietinę žiniasklaidą, problemų viešinimą. Ir niekuomet nebuvo priklausomas nuo finansinės vietos valdžios institucijų paramos ar užsakymų. Tad natūralu, kad nemažai daliai Kaišiadorių krašto oficialių asmenų esame baisiai neparankūs. Tačiau tuo kuo nuoširdžiausiai ir džiaugiamės – tai reiškia, kad savo misiją mes atliekame.

Dažnai tenka išgirsti teiginį – žiniasklaida tėra verslas, kurio pagrindinis tikslas bet kokiomis priemonėmis uždirbti kuo daugiau pinigų. Situacija, kai straipsnį laikraštyje ar reportažą radijo, televizijos laidose galima nusipirkti kaip burgerį, netgi priimama tai kaip normalus faktas. Bet pilietinė žurnalistika pateikia žmonėms reikalingos kritinės informacijos, kad jie galėtų būti aktyvūs piliečiai.  Tokie kaip mes siekia aktyvinti žmones kaip piliečius, padėdami sukurti aktyvų viešąjį gyvenimą. Ir puoselėjame mūsų skaitytojų kritinį mastymą. Tad galime būti nepatogūs, kai vietoje užsakomosios panegirikos valdžiai užsiimame kritika. Todėl labai dažnai atsiduriame po padidinamuoju stiklu.

Keista, bet nuo mūsų veiklos netiesiogiai gali nukentėti niekuo dėti žmonės. Štai prieš keletą dienų publikavome viešą Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos direktorės Jolitos Morkūnaitės laišką. Jos aprašyta situacija situacija stipriai primena absurdo teatrą, tačiau mokyklos vadovė tikina, kad apie tai valdžios žmonės šneka rimtais veidais. Mane, kaip šio tinklapio redaktorių, pribloškė oficialių asmenų manipuliacijų įžūlumas, kai nešvarioje kovoje su politiškai neparankia įstaigos vadove savivaldybės klerkai pasitelkė argumentą, neva mokyklos vadovė yra „Kaišiadorių žinių“ įkūrėja, redaktorė ir netgi autorė. Ir tuo naudojasi, kaip sunkiuoju ginklu vietinių politinių kovų mūšio lauke. Tad oficialiai pareiškiu, kad „Kaišiadorių žinios“ neturi nieko bendro su V. Giržado progimnazijos direktore, nuo viso šio šmeižto mes atsiribojame. O valdžios žmonėms patarčiau laikytis elementaraus padorumo. O jei jūs turite kažkokių nuoskaudų dėl „Kaišiadorių žinių“ – guoskitės, rašykite mums laiškus. Juk mūsų vietos naujienų tinklapyje yra paskelbtas oficialus redakcijos elektroninio pašto adresas.

Reziumuojant šią istoriją galima pastebėti, kad nemaža dalis įvairiausio rango politikų ir jiems artimų žmonių mano, kad virš jų šiame pasaulyje yra tik dangus. Valdžios aparato žmonės tikrai labai norėtų būti neliečiamaisiais. Ir norėtų ne tarnauti savo rinkėjams, o kad rinkėjai jiems tarnautų. Būtent šioje vietoje, it koks saugiklis, prasideda žiniasklaidos misija. Primenanti, kad yra ir viešasis interesas. Tiesa nebūna patogi, bet aš nusiteikęs ją ginti.

Su pagarba,

Romualdas Liutkus

Kaišiadorių žinių“ redaktorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *