Redaktoriaus pastebėjimai: ar išganys jus valdančiųjų dvaro mokslininkai?
Apie teiginį „tikiu mokslu“ visi, kas yra ne idiotai (nesvarbu diplomuoti ar ne), jau lyg ir viską pasakė. Mokslas nėra nei Dievas, nei priesaika, kuria būtų tikima arba netikima. Mokslas yra toks procesas, kuriame abejonė, nuolatinis žinių atnaujinimas, klausimų kėlimas ir naujų sprendinių paieška – privalomi. Tikėjimas – ne jo teritorija. Baisiausia, kai nebegali PASITIKĖTI oficialias tiesas deklamuojančiais mokslininkais.
Nacionalinis transliuotojas, remdamasis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovės Daivos Razmuvienės autoritetinga moksline pozicija, sausio 4 dieną, kai absoliuti dauguma moksleivių ramiai atostogavo, paaiškino miestui ir pasauliui, kad:
„Vaikams po švenčių sugrįžus į ugdymo įstaigas vėl fiksuojami koronaviruso protrūkiai. Specialistai sako, kad tai šventinio laikotarpio, kai žmonės Kalėdas ir Naujuosius sutiko su artimaisiais, pasekmė.“
Bėda bėdelė – vaikai į mokyklas po atostogų grįžta tik sausio 8 dieną oficialiai, o realiai išvis sausio 10, kai bus pirmadienis. Tad aliarmas paskelbtas Vangos ar Kašpirovskio stiliumi – iš anksto. Socialiniams tinklams viešai ir riebiai išsityčiojus iš pranašysčių ir šamanų burtų lygio „mokslinių“ prielaidų tekstas buvo kiek pakoreguotas, bet žodis, deja, ne žvirblis, nors ir žvirblį pagauti ne tiek jau lengva.
Tai reiškia tik vieną labai svarbų dalyką – mokslininkė virto valdžios propagandinės kampanijos ruporu. Ji, apeliuodama į egzistuoti negalinčius „faktus“ išdėstė tai, ką yra mintinai išmokusi ir kas yra valdiškai, oficialiai teisinga. Kai jos pseudomokslines hipotezes į miltus sumalė socialiniai tinklai, imta taisyti padėtį ir aiškinti, kad kažkokia ten dalelė mokyklų veiklą visgi atnaujino dar iki sausio 4-osios. Tai būtų komiška, jei nebūtų graudu.
Taip – aš pasitikiu mokslininkais konkrečioje srityje labiau negu ne specialistais. Jei man reiks operuotis apendiksą – eisiu ne į Kepenio eketę ir ne pas šamaną ar batsiuvį, o pas specialistą – mokytą chirurgą. Ir žemė nėra plokščia, ir amerikiečiai Mėnulyje buvo.
Bet negi pasiklausius tokių akivaizdžių valdiškų melagysčių galima tikėtis, kad sveikos nuovokos nepraradęs biurgeris neabejos eiliniais valdiškais poteriais?
Beje, kuo LRT cituojamas valdiškas Dulkio ar kito mulkio suformuotas maldynas yra moksliškesnis už vieno iš „AstraZeneca“ vakcinos kūrėjų poziciją, kad visiems pasaulio gyventojams kelis kartus per metus skirti taip vadinamą sustiprinančią skiepų dozę yra neįmanoma.
Kam dabartinei valdžiai viso šito reikia? Tiesą pasakius – matau tik vieną atsakymą: valdžia yra narkotikas. Vardan pačios valdžios ir jos demonstravimo. Lyg dėl visa ko apsispręsta dėl prastovų, „jei prireiktų įvesti karantiną“. Tai nereiškia nieko kito, kaip pasirengimą karantinui, kurį jau apsispręsta įvesti bet kuria kaina, net fantazijose ir desperacijoje sutrumpinant vaikų kalėdines atostogas. Galima meluoti, galima rėkauti ir rodyti baisius skaičius. Griežtas, bet trumpas karantinas premjerės ir jos D(m)ulkio sveikatos apsaugos ministro sapnuose ir svajonėse yra turbūt dominuojantis leitmotyvas. Kaip ir dar koks nors papildomas draudimas, apribojimas, valdžios pademonstravimas.
Pabaigai, visai mokytas žmogus, ne plokščiažemis pasakė nepatogią karantininkams tiesą – „Augant naujų koronaviruso atvejų skaičiui ligoninių užimtumas kol kas išlieka stabilus, sako Santaros klinikų generalinis direktorius Feliksas Jankevičius.
„Nežiūrint labai didelio ir greitai augančio užsikrėtimų skaičiaus, hospitalizacijų skaičius taip greitai nedidėja ir praktiškai paskutinės savaitės bėgyje jis išlieka toks pats“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė F. Jankevičius.
Pasak klinikų vadovo, jau ir be sekoskaitos tyrimų matyti, kad šalyje dominuoja omikron atmaina, tačiau žmonės paprastai ja serga nesunkiai, namuose.“
Visiems „tikintiems mokslu“ panikieriams tai smūgis žemiau juostos. Juk jos didenybė Ingrida Šimonytė, kuri yra užsiminusi apie atsistatydinimą, jei vėl reikės karantino, yra pasakiusi, kad būtent ligoninių padėtis yra svarbiausias rodiklis, o ne tai, kiek žmonių prakosti namie (pats sirgau – ligos egzistavimo neneigiu ir žemė apvali). Ji sakė, kad Vyriausybė yra nusprendusi griežtus ribojimus įvesti tuo atveju, jeigu užimtumas reanimacijose pasiektų 240 lovų.
Kriterijus su tomis lovomis būtų aiškus, bet kaip dabar tikėti, kad apie pasiektą rodiklį nebus paskelbta avansu, kaip su protrūkiais dar tuščiose mokyklose? Kas kad bus tik koks 180? Paskelbs NVSC per nacionalinį transliuotoją, kad jau yra kitaip ir lieps tikėti dvaro mokslinčiais, nes karantinas gal prasidėjo jau vakar. O tu, pilieti, esi jau pažeidęs jo tvarką ir šiukštu neieškok logikos, nes tai sunkinanti aplinkybė. Tikėkime ir logijkos neieškokime. Kitaip įrašys į tamsuomenę ir atskirs nuo valdiškos mokslinės bažnyčios.