Rinkimų pokeris: kaip pašalinti politinį oponentą?

Su „Kaišiadorių žinių“ skaitytojais dalinamės publicistikos kanalo „Iš savo varpinės“ laida, kurioje publicistai Vitalijus Balkus ir Tomas Čyvas kalbina Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos direktorę Jolitą Morkūnaitę.

Kaišiadorių V. Giržado gimnazijoje iš pirmo žvilgsnio viskas šaunu – Covid19 nėra, ši mokymo įstaiga yra patraukli ir mokytojams ir mokiniams, suteikiamų pedagoginių paslaugų lygis tenkina ir tėvus, ir švietimo įstaigas kuruojančias institucijas. Tačiau Kaišiadorių rajono savivaldybės vadovams šios mokyklos direktorė J. Morkūnaitė yra it rakštis vienoje vietoje. Valdžia teigia, kad direktorė nesusitvarko su savo profesinėmis pareigomis, tačiau išanalizavus situaciją labai tikėtina, kad šio konflikto tikslas – pašalinti valdžiai neparankų įstaigos vadovą, o tuo pačiu ir konkurentą LR Seimo rinkimuose.

Konflikto esmė – stringanti naujoji tvarka tvarkyti savivaldybės įstaigų finansus centralizuotai, per rajono vadovų taip mylimą Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centrą. Per savivaldybės įstaigą, kuri yra jau gerokai susikompromitavusi net dėl vyriausybės atstovams užkliuvusių neteisėtų prijungimų.

Biurokratai negebėdami išsrėbti savo užvirtos košės nusprendė, kad visą kaltę derėtų suversti politiškai nepalankiai mokyklos vadovei. Ir savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius rado sau palankų Trojos arklį – jo pavaldinė centralizuotai kuravusi mokyklos buhalteriją. D. Bučelienė buvo FNTT darbuotoja. Tad M. Nasevičius nusprendė trenkti specialiųjų tarnybų kortą – surinko kompiuterį ir galimai panaudodamas asmeninius ryšius perdavė specialiosioms tarnyboms. Labai tikėtina, kad šį M.Nasevičiaus asmeninių bei politinių norų įgyvendinimą eilinį kartą apmokėsime mes, mokesčių mokėtojai. Labiau nei tikėtina, kad šis M.Nasevičiaus skundas specialiosioms tarnyboms bus atmestas, bet V.Giržado progimnazijos direktorei nervus ir sveikatą sugadins drūčiai. Na o svarbiausia šiame žaidime, kad tai bus rimtas pagalys ratuose šios mokyklos direktorei ruoštis kovoms LR Seimo rinkimams, tuo tarpu atsivertų kelias konservatorių kandidatui. Tiesa, konservatorių kandidatas Audronius Ažubalis, būdamas garbingu politiku, vargu ar suprastų ir palaimintų tokias savo partiečių iš Kaišiadorių intrigas. Daugiau apie tai – jau minėtame vaizdo reportaže:

60 thoughts on “Rinkimų pokeris: kaip pašalinti politinį oponentą?

 • 2020 28 spalio at 22:26
  Permalink

  O konservatorių valdžia ne tik, kad pateisina, bet tai daro ne vien Kaišiadoryse, bet ir kitose šalies mokyklose, ruošiasi į mokyklų vadovų vietas pastatyti savo žmones. Įtariu, kad galimai dar ir dėl to, kad Švietimo ministru galimai bus konservatorius Valdas Benkunskas.

  Reply
 • 2020 25 rugsėjo at 10:31
  Permalink

  Negerbias administracijos direktoriau Mindaugai, jei turi bent kiek sąžinės ir padorumo, jei esi tikintis, tai prisipažink, kad direktorės kėdė reikalinga tavo žmonai Daivai, o buhalterija merui Vyteniui.

  Reply
  • 2020 25 rugsėjo at 14:04
   Permalink

   O kodel nulis demesio buhalterei, kuri pavaldi direktorei ir nepadare savo darba? Sakykit, o kompo neatvaziavo paimti, kai kazkas jungesi prie buhalterijos, kai mokykla jau neturejo buhalteres?

   Reply
   • 2020 25 rugsėjo at 14:20
    Permalink

    Klina, pasikasyk kakta ir klyna ir nekibk prie daivos ir tymos.

    Reply
   • 2020 27 rugsėjo at 12:29
    Permalink

    Tai Nasėvič kažkada iš bažnyčios kompus nupi…, tai matomai jie jau paseno ir nusidėvėjo, tai dabar iš giržadinės sugalvojo nupi…

    Reply
    • 2020 27 rugsėjo at 13:17
     Permalink

     Dziaugiuosi kad kompus sekmingai apgyne seimo kandidate. Neabejoju kad ji mokyklos lesas saugo uoliai ir ne viens centas nenubyra.

     Reply
 • 2020 25 rugsėjo at 10:26
  Permalink

  Komentatoriai, politinę kandidatų reklamą pasilikite sau ir nekiškite ten kur jai ne vieta. Juk tema apie korumpuotų valdininkų susidorojimą su sąžiningais žmonėmis.

  Reply
  • 2020 25 rugsėjo at 14:05
   Permalink

   Saziningais buhalteriais?

   Reply
   • 2020 25 rugsėjo at 14:11
    Permalink

    Saziningi zmones saziningai tvarko buhalterija. Sakykit kodel direktore taip issigando perduot kompiureri? Nejaugi jei neidomu kas suvedinejo duomenis uz atleista Buhaltere? Siaip direktore megsta patarkuot prasikaltusius zmones, o va apie buhaltere tyla!!

    Reply
    • 2020 27 rugsėjo at 12:31
     Permalink

     O kodėl direktorė turi perduot mokyklos kompiuterį kažkokiems bibinėtojams? Kas jiems suteikė teisę paimt mokyklos kompiuterį?

     Reply
     • 2020 27 rugsėjo at 13:14
      Permalink

      Teise suteike matomai tie patys, kurie suteike teise prisijunginet su bahalterio kodais, kai jo jau nebera. Na bet jei butu popieriukai priimti- nebutu reikeje ne kompo vaziuot. Ir jeigu vadinti viska tikrais vardais tai tu zmoniu bibinetojais nevadinciau – greiciau pizinetojai ar makštinetojai.

 • 2020 25 rugsėjo at 10:22
  Permalink

  Žmonės, nesipykti, nesiriekit, negadinkit sau ir kitiems nervų ir balsuokite už vietinį ir sąžiningą kandidatą, kuris visą save atiduoda kitiems – A. Radvilą.

  Reply
  • 2020 25 rugsėjo at 10:23
   Permalink

   Aš tai už pizdalyzą nebalsuosiu.

   Reply
 • 2020 24 rugsėjo at 8:11
  Permalink

  Įsivaizduoju kaip dabar širsta konservatnikai, kad kažkas paviešinta jų nuodėmės, tikriausiai iš pykčio konservatnikai net nagus nusikramtė, rankų irgi 😜

  Reply
  • 2020 24 rugsėjo at 8:47
   Permalink

   Laki vaizduote pas tave karoli. Dar pasvajok, kad ir tau nukramto nagā nuodeminga konservatyvi tridantė remeja.

   Reply
  • 2020 25 rugsėjo at 7:57
   Permalink

   Tai pasakyk nors vieną jų nuodėmę.

   Reply
   • 2020 25 rugsėjo at 10:20
    Permalink

    Na rajono valdžios veiksmus priskirti vien nuodėmėms per švelnų, tai greičiau ne tik nuodėmės o nusikaltimai, už kuriuos turi bausti ne tik Dievas, bet ir teisėsauga. Jei neužuodi rajono valdžios nuodėmių, tai gal tu ne konservatorių šuo, o asilas ir tavo vieta aplinkos apsaugos ministerijos įstegtame valstybės saugomame konservatorių asilų rezervate?

    Reply
    • 2020 25 rugsėjo at 12:34
     Permalink

     Tai tik tiek mėšlinų ir nebrandžių minčių sugebėjai prikurti savo kopūstinės kilmės makaulėje? Silpnas esi veikėjas.

     Reply
 • 2020 23 rugsėjo at 20:59
  Permalink

  Na bet jau M. Nasevičiaus aosidergimas visuomenės akyse tapo stabilus. Jei šis žmogysta turėtų bent kiek sąžinės ir proto, tai bent atsiprašytų ir atsistatydintų. Būtų padorų ir garbinga ir merui V. Tomkui atsistatydinti, na bent vardan TS-LKD garbės.

  Reply
  • 2020 23 rugsėjo at 21:35
   Permalink

   kreipiuosi į tavo sugėrovus – marjonui nepilkit

   Reply
 • 2020 23 rugsėjo at 14:46
  Permalink

  Nieko keisto šios rašliavos, kai tik reikia apdergti valdžią ir pašlovinti liberalus, tuoj pat prisistato DJ Čyvas su savo rašliavom, beatitinkančiom tikrovės 😀 oi seniai jau šis portalas tapo šūdasklaida ir baisiai smirdi 🙁

  Reply
  • 2020 23 rugsėjo at 16:27
   Permalink

   Sakykite, o kodel derektore nesiskunde savo sauniaja buhaltere? O kaltina minde lyg jis turejo buhalterija tvarkyti.

   Reply
   • 2020 23 rugsėjo at 18:28
    Permalink

    Gal todėl, kad buhalteriai be vadovo paliepimo tokių machinacijų nedaro :).

    Reply
    • 2020 23 rugsėjo at 18:39
     Permalink

     Nu bet minde tai buhalterei nebuvo vadovas

     Reply
  • 2020 23 rugsėjo at 20:55
   Permalink

   Niekas valdžios taip ne dergia kaip ji pati save.

   Reply
   • 2020 23 rugsėjo at 21:37
    Permalink

    kaip vįrankiu į vyzdą

    Reply
    • 2020 25 rugsėjo at 14:23
     Permalink

     Pirko lolita uz viens lita!

     Reply
 • 2020 23 rugsėjo at 8:56
  Permalink

  Ar tikrai brazausko gimnazija, sudaryta girzado pagrindu, pagal reitinga ketvirta lietuvoje? Deja tai netiesa. Brazausko gimnazija nera ketvirta lietuvoje. Kaisiadoriu rajonas buvo ketvirtoje vietoje

  Reply
 • 2020 23 rugsėjo at 7:03
  Permalink

  Libiralams antra kadencija zmones sako nE. Atnaujink savo duomenis ir nusiramink su ranka del aferistu rinkimu i valdzia.

  Reply
  • 2020 23 rugsėjo at 10:27
   Permalink

   Prie ko politinės pažiūros ir užimamos pareigos? Negi tik konservatorė būtų gera mokyklos direktorė, o jei liberalė tai jau bloga?

   Reply
   • 2020 23 rugsėjo at 11:17
    Permalink

    Nu seniau atrode, kad tik dvieju partiju atstovai gali but direktoriais, bet tik ne Konservatoriu. Konservatoriai jau valdzioj 5 metai, bet dar ne vieno direktoriaus nepastate i posta mokykloje. Kaip manai seniau be istikimybes prisiekimo dviem partijoms buvo imanoma tapt direktorium?

    Reply
    • 2020 24 rugsėjo at 8:08
     Permalink

     Tai, kad konservai į visas pareigas kiša tik sau lojalius, neatsižvelgdami į žmogaus kompetenciją. Na dar biškį ir valstiečiams duoda.

     Reply
     • 2020 24 rugsėjo at 8:52
      Permalink

      Gerb. Rurijau, tikriausiai rajone iki 5 metu gyveni, kad nesi mates kaip posto iki vytenio imdavo isverstaskuriai. Lojalumas nera blogai, isverstaskuriskumas yr blogai- kai zmones tau primetineja savo ideologijas, o patys varo is kaires i desine, is centro aukstyn ar zenyn.

 • 2020 23 rugsėjo at 7:00
  Permalink

  Vaidai, masinos nevairuok – ipusi. Atsakomybes is direktores pareikalavimas nera mokyklos uzdarymas ir svietimo griovimas. Problema jeigu apaleono manija bando tapatintis su tuo kuo nera.

  Reply
  • 2020 23 rugsėjo at 10:29
   Permalink

   O kodėl nereikalaujama atsakomybės iš administracijos direktoriaus, mero ir kitų biurokratų? Juk jie tiek daug šūdo rajone primalė.

   Reply
   • 2020 25 rugsėjo at 14:17
    Permalink

    Sudo malimas nera nuodeme. Sudas yra traša, o patresus viskas geriau auga. Atsakomybes pareikalaujam kas 4 metai. Zmones suprato kas yra kas ir po pernykscio persversmo isslave is tarybos daugybe siuksliu. Taigi tau dar teks palaukt. O daugybei liburalu valdzia nesisviecia, todel jie masiskai palieka gretas nenoredami lyzauti.

    Reply
 • 2020 23 rugsėjo at 5:43
  Permalink

  Ar tai tik nėra rajono valdžios noras sugriauti švietimo sistemą rajone? Manau, kad tik neišsilavinę ir buki žmonės gali rinktį į valdžią melagius, vagis ir aferistus, tad jiems naudinga, kad kuo mažiau rinkėjų būtų išsilavinę. Juk ne pirma mokykla rajone kurią bandoma renovuoti, uždaryti ir parduoti. O va iprofesinė mokykla konservatorių paversta vergų kalvė, kuri ruošia tik braškių skynė jus.

  Reply
 • 2020 22 rugsėjo at 22:22
  Permalink

  Tai kur čia rinkimų pokeris? Tipo reikia manyti, kad Nasevičius užsakė, kad progimnazijos buhalterė netvarkytų buhalterijos, o kitas nežinomas asmuo jungtųsi prie buhalterijos, kai gimnazija, jau neturėjo buhalterio.

  Reply
 • 2020 22 rugsėjo at 22:11
  Permalink

  Žiežmarių gimnazijos direktorė turėtų atsakyti ar meras liepė atleisti mokytoją. Jeigu tai neteisėta, ir tik dėl to atleista mokytoja, kaad meras liepė – tai turi būti abu nubausti. Bet pati libūralų partijos skyriaus vadovė galėtų paklaust savo partietės direktorės.

  Reply
 • 2020 22 rugsėjo at 22:04
  Permalink

  FORMUOJA KELETĄ NEPATENKINTŲ ŽMONIŲ.
  TAI KIEK TEN NEPATENKINTŲ ŽMONIŲ? 2 AR 3

  Reply
 • 2020 22 rugsėjo at 22:02
  Permalink

  į visą tą mano bendruomenę įsipynę keletas žmonių.
  VISĄ TĄ MANO

  Reply
 • 2020 22 rugsėjo at 21:57
  Permalink

  Nežinau kas tie konfliktai.
  Ji nežino, kas tie konfliktai.

  Reply
 • 2020 22 rugsėjo at 21:55
  Permalink

  19:00
  – Kas ta bendruomenė?
  – Nežinau.

  Reply
 • 2020 22 rugsėjo at 21:44
  Permalink

  Labai gerai, kad tiek meras V
  Tomkus, tiek administracijos direktorius vadovavimo pavizdį ima iš Baltarusijos prezidento A. Lukašenkos, nes tik taip jie įves savo tvarką rajone.

  Reply
 • 2020 22 rugsėjo at 21:41
  Permalink

  Na bet tam ir yra rajono valdžia, meras, administracijos direktorius, kad viskam vadovautų ir jų reikalas ką paimt, ko ne, jų reikalas kaip vadovauti, o mokyklos direktorės pareiga paklyst rajono vadovams.

  Reply
  • 2020 22 rugsėjo at 21:49
   Permalink

   14:52 Paimamas kompiuteris, kuriame yra visų darbuotijų asmens kodai. Gali suprast, kad šių duomenų naujoji buhalterija neturės.

   Reply
 • 2020 22 rugsėjo at 21:34
  Permalink

  Gal J. Morkūnaitei reiktų kreiptis pagalbos į tarybos narį A. Radvilą, juk jis kandidatuoja ir į seimą, tai bando vaidint sąžiningą ir aktyvų politiką, dėl seimo kėdės jis net birka asfaltą išartu, be to ir teisėsaugoje ryšių turi, išsisuka iš bet kokių nusikaltimų. Tai gal tikrai pagelbėtų su savo kad ir korupciniais ryšiais?

  Reply
 • 2020 22 rugsėjo at 21:29
  Permalink

  Na normalu, kad vyras stengiasi dėl savo žmonos, tad neišimtis ir Mindaugas Nasevičius norintis žmonai parūpinti geresnę darbo vietą kol turi galimybę. Reik naudotis padėtimi.

  Reply
 • 2020 22 rugsėjo at 21:23
  Permalink

  O kaip į šitą situaciją reaguoja gerbiama seimo narė L. Matkevičienė? Ar ne bandėte kreiptis į Seimo narę?

  Reply
  • 2020 22 rugsėjo at 21:24
   Permalink

   Seimo narė apsikrovus artėjančiais seimo rinkimais ir savireklama, nusišvilpt jei ant rinkėjų.

   Reply
   • 2020 22 rugsėjo at 21:26
    Permalink

    O kodėl į diskusiją nepasikvietė nei M. Nasevičiaus, nei V. Tomkaus?

    Reply
    • 2020 22 rugsėjo at 21:37
     Permalink

     Tai kam ten kviest į tas diskusijas padugnės? Nasevičius kai meluodamas susijaudina tai zaikuot pradeda ir nesuprasi ką pasakyt nori, tik mekena lyg ožys pist norėdamas.

     Reply
     • 2020 22 rugsėjo at 21:58
      Permalink

      diskusija vyko taryboje rugpjūtį

 • 2020 22 rugsėjo at 21:21
  Permalink

  Jolita, nu negadinkit jūs savo sveikatos su tais savivaldybės dalbajobais, užleiskit jūs tą direktorės kėdę davatka Daivai N. Negi nesuprantate, kad kol konservatnikai bus rajono valdžioje tol ramybės neturėsite.

  Reply
 • 2020 22 rugsėjo at 21:19
  Permalink

  Na gal be 5 minučių kunigui prireikė naujo kompiuterio, nes nufyrintas iš bažnyčios nuseno?

  Reply
 • 2020 22 rugsėjo at 20:46
  Permalink

  Ar tik Nasevičius nenori užvaldyti ir V. Giržado progimnazijos turto, nes teko girdėt, kad kažkada ir bažnyčios turtą lyg ir užvaldė, kompiuterius ar kažką panašaus?

  Reply
  • 2020 22 rugsėjo at 22:14
   Permalink

   Duomenų apie buvusių progimnazijos buhalterių priklausymą valstiečiams ir konserviečiams nėra

   Reply
   • 2020 23 rugsėjo at 5:36
    Permalink

    O tai tam kad užimti aukštesnės pareigas žmogus turi būti būtinai konservatorius ar valstietis? Keistas ir neadekvatus tiek valdžios, tiek jų pakalikų požiūris.

    Reply
    • 2020 23 rugsėjo at 6:57
     Permalink

     Tai cia prie buvusiuju taip buvo, kad visu mokyklu direktoriai is krikscioniu, socdemu, socialliberalu tapo libiralais, o is krikscioniu ir panasiu tapo socdemonais. Taigi nekaltinkit savo nuodemem.

     Reply
     • 2020 23 rugsėjo at 10:34
      Permalink

      Tai va, kadais buvo ne kreipiama dėmesio į politines pažiūras skiriant pareigas, o dabar rajono valdžia skiria pareigas ne pagal kompetenciją, o pagal politinės pažiūras sau lojaliems žmonėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *