Savivaldybė gavo per nagus, bet meras pasiduoti dar nenori

Kaišiadorių rajono savivaldybė savo oficialioje interneto svetainėje paskelbė, kad nuspręsta iš rengiamo bendrojo plano pakeitimo projekto pašalinti grafinį oro uosto žymėjimą.

Taigi, pabijojusi gresiančio teismo po Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos analizės, rajono valdžia traukiasi. Tačiau, panašu, galutinai pasiduoti dar neketina – teigiama, kad tekstinėje dalyje (aiškinamajame rašte) siūloma palikti nuostatą, jog Kaišiadorių rajono savivaldybėje, remiantis Lietuvos Respublikos bendruoju planu, gali būti statomas naujas oro uostas. Išvertus į daliai krašto gyventojams suprantamesnė kalbą visa tai skambėtų maždaug taip – sukandę dantis pripažįstame kad nusižengėme įstatymui, bet žinokite, kad išvaryti per duris mes dar pabandysime įlipti per langą.

Savivaldybei grėsė teismas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija dar birželį oficialiame laiške Kaišiadorių savivaldybės administracijos direktoriui Mindaugui Nasevičiui iškėlė itin griežtus reikalavimus. Teigiama, kad buvo padaryti rimti teisiniai pažeidimai. Todėl inspekcija iškėlė ultimatumą, kurio esmė tokia – arba savivaldybė padeda ant stalo trūkstamus dokumentus, arba visa ši istorija keliauja į teismą. Visų pirma, gyventojai registruotais laiškais niekada nebuvo informuoti apie jų privačios nuosavybės įtraukimą į galimą oro uosto zoną. Parodomasis bendrojo plano idėjos pristatymas Kultūros centre su panegirika sau ir piešiamoms Naujųjų Vasiukų idėjoms nepasirodė pakankamu argumentu.

Savaime suprantama, kaip V. Tomkus ir visa jo svita niekaip negalėjo patvirtinti, kad vietos bendruomenė ir konkretūs žmonės buvo informuoti – registruotų laiškų įteikimo dokumentų taip paprastai nesuklastosi. Tad buvo priverstas atsitraukti. O kad viešojoje erdvėje nepasirodytų kaip Žaslių krašte veidu išsitėškęs į politinio mėšlo krūvą, savivaldybės tinklapyje buvo paskelbta, kad po diskusijų su gyventojais, Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija ir kitomis suinteresuotomis institucijomis Kaišiadorių rajono savivaldybės planavimo organizatorius priėmė štai tokį kompromisinį sprendimą.

Pažadai tinkami Prezidentui ar sukčiui, bet tik ne merui

Mero V. Tomkaus oro uosto vizija jau figūravo ir jo rinkimų programoje. Panašu, tuomet jo artimiausių bendraminčių komanda manė, kad toks bravūriškas vizionieriškumas jam padės rasti kelią į rinkėjų širdis. Ir šia korta jis naudojosi kaip patyręs aferistas. Nes šį kozirį jis nusipiešė pats. Kodėl? Nes pamynė elementarią valstybės institucijų subordinaciją. Profesionalus teisininkas apsimetė nežinąs, kad negali rajono žemėlapyje formuoti oro uosto teritorijos, nes neturi aukštesnių institucijų sprendimo. Šioje partijoje neišeina taip paprastai aplenkti valstybės ir pirmam suplanuoti Dubajaus lygio statybų aikštelę.

Tai iliustruoja elementari chronologija. Kaišiadorių valdžia šių metų kovo 3-čią dieną viešai pranešė apie 1800 ha teritoriją, skirtą menamam nacionaliniam oro uostui. Tuo tarpu LR Seimo nariai tik šių metų birželio 4-ą dieną pirmą kartą balsavo ir priėmė Lietuvos Respublikos bendrojo plano koncepciją su ganėtinai atsargia oro uosto vizija tarp Vilniaus ir Kauno miestų. Gal meras galėtų būti neblogu aiškiaregiu ar būrėju stoties rajone, bet teisiškai gavosi visiškas jovalas. Nes dėl kažkokių itin rimtų interesų net trimis mėnesiais anksčiau Kaišiadorių savivaldybė pabandė prastumti šį žemėlapių perbraižymo klausimą. Kas paaiškins, kas pasakys kiek kainavo visa ši perbraižymų afera? Kuluaruose tai žinoma, kaip, beje, ir tikrasis rajono žemėlapių perbraižymo prisidengiant menamu oro uostu tikslas.

Tiesa, teisiškai gavęs per nagus meras neturėjo savyje stiprybės atsiprašyti rajono gyventojų. Ir net savivaldybės atsakyme yra užšifruota žinutė, kad čia jis pasiduoti dar neketina. Panašu, mero ego dabar užgautas, nes į kitus vandenis gali išplaukti milijonus nešančios auksinės žuvelės.

36 thoughts on “Savivaldybė gavo per nagus, bet meras pasiduoti dar nenori

 • 2020 28 liepos at 5:45
  Permalink

  Nežinau kaip jūs, bet aš tai tikiu konservatorių partija. Tikiu, kad ir toliau ši partija kovos už belyčius sutvėrimus, kad kovos prieš tradicinę šeimą, tuo pagreitins lietuvių kaip tautos išnykimą ir visi bus lygūs.

  Reply
 • 2020 27 liepos at 16:04
  Permalink

  Kažkaip sekasi Tomkui, ilgokai antrankiai neuždedami, nors jau senai laikas buvo juos uždėt. Tikiuosi artimiausiu metu pamatyt per TV kaip Kaišiadorių meras išvedamas su antrankiais. Palinkėtūme jam ilgiausių metų 😀

  Reply
 • 2020 25 liepos at 6:41
  Permalink

  Meras per tarybos posėdžius dažnai užsimena, kad yra teisininkas, bet va pasirodo, kad iš jo teisininkas kaip iš varpos kuvalda 😀

  Reply
  • 2020 27 liepos at 9:19
   Permalink

   Kuvalda iš varpos nekokia, bet tos varpos užteko praeitos kadencijos opoziciją suvarpyti taip, kad iš jos tik skuteliai liko.

   Reply
   • 2020 27 liepos at 12:49
    Permalink

    Praeitą kadenciją nors ir mero komanda buvo apgailėtina, bet visa laimė, kad opozicija buvo stipri ir ne vieną padugnę iš posto išvertė, o va šią kadenciją valdančioji dauguma tai it parazitų irštva, opozicija ir labai silpna prieš tuos parazitus ir tranus.

    Reply
    • 2020 27 liepos at 13:01
     Permalink

     Kaip šaunu. Toomkui padėdami atsikratyti padugnių, pasirodo, opozicija garantavo pergalę rinkimuose.

     Reply
     • 2020 27 liepos at 16:01
      Permalink

      Tomkui pergalę rinkimuose garantavo asilų, kurie juo tiki, perteklius rajone 😜

 • 2020 24 liepos at 14:52
  Permalink

  O kodėl jis turėjo smukti? Nemanau kad del paziųrejimo i nuotrauka zmogus smunka moraliskai

  Reply
  • 2020 24 liepos at 15:46
   Permalink

   Norėjau parašyt, kad gal smauko žiūrėdamas į nuotrauką 😀

   Reply
   • 2020 25 liepos at 15:19
    Permalink

    Visai nusismaukei, gražuoliuk.

    Reply
    • 2020 27 liepos at 9:20
     Permalink

     Bent žmogus gerą laiką turėjo.

     Reply
 • 2020 24 liepos at 13:51
  Permalink

  Nemanau, kad įrodysit merui ir administracijos direktoriui, kad jie klydo dėl oro uosto. Kaip liaudies išmintis byloja – kurčiam nepasakysi, aklam neparodys, dalbajobų neįrodysi.

  Reply
 • 2020 23 liepos at 21:18
  Permalink

  Na nėr ko stebėtis, kad tiek V. Tomkus nesusitvarko su rajonų, jei nesugebėjo tinkamai tvarkytis su Palangos Kredito Uniją, o M. Nasevičius, būdamas seniūnų, nesugebėjo Žasliuose tvarkytis. Kai žmonės nesugeba tvarkytis smulkiuose dalykuose, tai naivu tikėtis, kad susitvarkys su gerokai stambesnius.

  Reply
  • 2020 23 liepos at 21:20
   Permalink

   Tai M. Nasevičius ir kunigų netapo, nes nesusitvarkė su savo birką. Kištelėjo mergai ir vsio jau ne kunigas.

   Reply
   • 2020 24 liepos at 14:26
    Permalink

    Kas tame blogo? Mergai tai ne bernui

    Reply
    • 2020 24 liepos at 15:48
     Permalink

     O tai bernui jau būtų blogai? Gyvename juk europietiškai.

     Reply
     • 2020 27 liepos at 9:16
      Permalink

      Mano opoziciniam bernu, burnojanciam pries merą, nebutu blogai, netgi puikiai.

 • 2020 23 liepos at 17:17
  Permalink

  Nepavyko V. Tomkui ir M. Nasevičiui su oro uostų, tad bent liftą savivaldybės pastate už lėktuvo kainą įrengs. Lifto įrengimas mums mokesčių mokėtojams kainuos 119790eu. Įspūdinga suma, ania? O kur dar lifto aptarnavimo kaina?

  Reply
  • 2020 27 liepos at 9:18
   Permalink

   Liftą opoziciniai bernai aptarnaus dovanai

   Reply
 • 2020 23 liepos at 15:55
  Permalink

  Vyteni, nepergyvenk tu dėl nieko, viskas bus gerai, juk turi atpirkimo ožį iš Šiaulių, visus savo liapsusus ant jo nurašysi.

  Reply
  • 2020 27 liepos at 9:23
   Permalink

   Manau, kad su Vįtenio išrinkimu ir baigėsi atpirkimo ožio tradicijos Kaišiadoryse.

   Reply
 • 2020 23 liepos at 15:43
  Permalink

  Būtų įdomu jei koks žurnalistas užsiimtų ir surašytų visus mero V. Tomkaus ir jo sėbrų griekus dėl kurių buvo iššvaistyti mokesčių mokėtojų pinigai.

  Reply
 • 2020 23 liepos at 15:28
  Permalink

  Norite, kad V. Tomkus ir M. Nasevičius prisipažintų klydę ir atsiprašytų? Nejuokaukit, juk arogancija neleidžia. Beje ar matėte, kad aplamai konservatoriai prisipažintų klydę ir atsiprašytų? Turbūt į tą partiją priima tik ciniškus, aferistus ir dalbajobus.

  Reply
  • 2020 24 liepos at 14:28
   Permalink

   Bent jau kartiožniko padlaiziai nepageidaujami pas juos.

   Reply
 • 2020 23 liepos at 15:24
  Permalink

  Kol neuždės V. Tomkui antrankių tol jis nenurims ir nepasiduos.

  Reply
  • 2020 24 liepos at 14:30
   Permalink

   Nemanau kad seks malonumai su antrankiais domina sita mera. Antrankiukus siulykit kartioznikiniu gaujai

   Reply
 • 2020 23 liepos at 13:50
  Permalink

  I straipsnį intelekto ideta tik kazin ar jis rasomas vien tik is pilietiskumo?

  Reply
  • 2020 23 liepos at 15:22
   Permalink

   O, darantis aibės gramatinių klaidų, komentatorius dar gali kažką suprast ir apie intelektą?

   Reply
   • 2020 23 liepos at 15:48
    Permalink

    Jei pagal rašybos klaidas spręsti apie intelektą, tai jo ne per daug ir pas pačią, ir pas kitus komentatorius.

    Reply
    • 2020 23 liepos at 15:53
     Permalink

     Kabliuk, o apie ką tu sprendi apie intelektą? Beje, abejoju ar aplamai žinai kas tas intelektas.

     Reply
     • 2020 24 liepos at 14:48
      Permalink

      Manau intelektas matuojamas centimetrais. Iprastinis 15, labai gerai 20, puiku 25, o va 30 tai jau svajoniu viršune.

 • 2020 23 liepos at 13:06
  Permalink

  V,Tomkus (kandidatas į merus) – ne melagis. Ką žadėjo prieš rinkimus, tą ir daro. Ne taip kaip vienas rajono garbės pilietis yra pasakęs:,,Nesvarbu kas ką kalba prieš rinkimus, svarbu ką daro po jų“. Tai ko dabar širstate, jis nieko neapgaudinėjo, tą ir šiame straipsnyje tvirtinate.Kas dėl aerouosto, tai jei valstybei jis bus reikalingas, tai ir bus pastatytas ir, matomai, tarp Vilniaus ir Kauno, kaip tiesiamas railbaltikos geležinkelis, dujotiekis Lietuva- Lenkija ir kiti valstybinės reikšmės objektai, vadovaujantis žemės paėmimo visuomenės poreikiams įstatymais.

  Reply
  • 2020 23 liepos at 15:19
   Permalink

   Petrai, gal tu durnas ar asilas, kad tiki V. Tomkaus šventumu? Mano manymu jis ne tik melagis, bet ir arogantiškas aferistas.

   Reply
   • 2020 24 liepos at 22:19
    Permalink

    O kas tas aktyvus komentatorius Kaisiarieti? Taip aktyviai rašo komentarus, bet be aiškių minčių ir vis cituoja „mano nuomone…“? Negi jis mano, kad kažkam įdomi jo nuomonė ir ar kažkas bando gilintis į jo rašomą žodžių kratinį? O gal Mūro Strėvininkų bešyne pridurkams leido naudotis kompais ir internetu? Gal ir gerai, kad psichinius ligonius integruoja į visuomenę, bet jų rašliavos teršia eterį ir trukdo rimtai diskusijai. Tai ar nereiktų riboti ar visai drausti nevispročių komentatorių, kaip tas priduračnas Kaisiaruetis, komentarus ir įvesti kažkokį cenzūravimą, ar trinti durnus ir ne į temą komentarus?

    Reply
    • 2020 25 liepos at 9:13
     Permalink

     Aišku, kitų nuomonė jums netinka, tinka tik jūsų darbdavio (antibiotiko) papezėjimai, kuriuos bandote iškelti į siaurą viešumą per šią šūdasklaidos priemonę.

     Reply
  • 2020 23 liepos at 15:20
   Permalink

   Nenustebčiau, jei Petriukas, žiūrėdamas į mero abrozdėlį dar ir smuko 😀

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *