Savivaldybė senolę paliko be šildymo?
Kaišiadorių vardas šį rudenį vėl nuskambėjo visos Lietuvos medijų erdvėje. Į mūsų šalies nacionalinį transliuotoją „LRT“ pagalbos kreipėsi Dovainonyse gyvenanti senolė, buvusi mokytoja. Kukliai gyvenanti moteris pasidalino baimėmis, kad savivaldybei aukcione pardavus dalį buvusios mokyklos pastato, kuriame ji gyvena, ji liks be šildymo. Tuo tarpu Kaišiadorių valdininkai ganėtinai ciniškai replikuoja, kad pasirūpinti autonominiu buto šildymu turėtų pati gyventoja.
Buvusi mokytoja Aldona Paškevičiūtė ne kartą raštu kreipėsi į valdininkus ir Seimo narius. Moteris guodžiasi, kad sulaukus 84-erių, jai liko tik buto sienos. Teigiama, kad Kaišiadorių savivaldybė aukcione pardavė dalį pastato, kuriame ji gyvena. Situaciją komplikuoja tai, kad parduotose patalpose yra vandentiekio ir kanalizacijos mazgai, šildymo katilai, kurie aptarnauja ir jai priklausantį butą.
„Tai kur buvau aš, kai jisai pirko šitą pastatą? Aš tai gyvas žmogus. Aišku, kalčiausia yra savivaldybė, tai čia be jokių kalbų. Klausykite, mums parduoti pastatai, kur buvo butai ir užrašyta – butas su šildymu dujiniu, su vandentiekiu, kanalizacija ir viskas buvo rūsyje. Tai ką, jie antrą kartą pardavė rūsį?“ – retoriškai klausė buvusi mokytoja A. Paškevičiūtė.
Tuo tarpu Kaišiadorių savivaldybės klerkai – ciniški. Valdininkai prieš įstatymų punktus išlieka švarūs – savivaldybė jai nuosavybes teise priklausiusias patalpas, kuriose yra ir dujų katilas, galėjo parduoti, pasak klerkų tai nebuvo bendro naudojimo patalpos. Todėl senolei buto šeimininkei savivaldybė pataria įsivesti autonominį šildymą.
Ką reiškia autonominis šildymas pajamų ir santaupų neturinčiai senolei? O gi realią riziką gauti kelialapį į prabangiai atnaujintus Nakvynės namus Kaišiadoryse. Tuo tarpu savivaldybė nusiplauna rankas. Nors kažkada itin dėmesingai rūpinosi šildymu ten, kur gyventų socialiai pažeidžiami žmonės. Ir pinigų kažkada taupyti tikrai nereikėjo. Šiame kontekste galime prisiminti dar 2019 metų istoriją, kai socialinio būsto dujinio šildymo katilams pinigus valdininkai skirstė lengva ranka. Tuomet savivaldybė fianansavo šilumos katilo įrengimą socialiniame būste Miškininkų g. 7-10. Iš pirmo žvilgsnio, darbas kasdienis ir būtinas – socialinis būstas bus aprūpintas normalia šildymo sistema. Tuomet mums užkliuvo astronominė projekto kaina. Pasiūlymą šilumos katilo pirkimo ir įrengimo darbams teikė už sunkiai suvokiamą 12074 EUR su PVM sumą. Taigi, moralė tokia – socialiniam būstui negaila nieko, bet šioje situacijoje pasirūpinti senole valdininkai jau nemato jokio reikalo.