Statybos ir broko taisymo aikštelė vardu Kaišiadorys

Kaišiadorių miestas 430-ies metų sukaktį pasitinka statybų aikštelėje. Taip, pagrindinė gatvė ir aplinkinės teritorijos, antri metai yra ne miestiečių gatvė, o statybvietė arba, tiesiog, strojkė. Šimtą kartų rašyta apie krūmus, per kuriuos nesimato pagrindiniu keliu, nenutrūkstamu srautu riedančių automobilių. Vieną kartą „Kaišiadorių žinios“ jau rašė apie tai, kaip pėstiesiems čia NĖRA  vietos. Po to senjorai mokėjo solidžias baudas ir gėrė širdį raminančius vaistus, o policija didvyriškai trimitavo apie ženkliai, kelis kartus, pagerėjusį profilaktinį „darbą“.

Šią vasarą dalis miestiečių iš savivaldos administracijos gavo nedviprasmius įspėjimus apie baudas už neprižiūrimus želdinius. Kai žmonės pirštu parodė administracijos vadui ir seniūnei jų kieme vešinčias pusmetrines piktžoles – kalti nekalti liko statybų reglamentai.

Aktyvus visuomenininkas Jonas Koklevičius dabar atkreipia dėmesį į netinkamai įrengtus kelių eismo ženklus sankirtoje su V.Ruokio gatve. Socialinėje žiniasklaidoje dar ankščiau virė diskusijos apie neišvaizdžius smulkiosios architektūros elementus, suoliukus ir šiukšlines. Dviratininkai pasigedo pirminiame, viešai visuomenei pristatytame, projekte pažadėtų atskirų judėjimo juostų. Tačiau Kaišiadorių gyventojus labiausiai stebina, o kartais ir piktina, niekaip nesibaigiantys broko taisymai.

Pilietiški miestiečiai pagrįstai klausia „kas už visa tai moka?“. Panašus projektas pradėtas Gudienos gyvenvietėje. Greta Kaišiadorių dvaro, beje miesto ištakų ir krikštatėvio, tvarkomos viešosios erdvės. Galima būtų tik džiaugtis gražesniu bendruomenės gyvenimu, tik kaip visada didingos statybos prasidėjo nuo šimtamečių medžių kirtimo. Kai viso pasaulio miestai suka galvas kaip gyventi švariau – Kaišiadorys ir vėl eina priešinga kryptimi į asfalto ir betono dykumą. Savivaldybės meras Vytenis Tomkus rajono gyventojams pažadėjo daugiau lėšų ir dėmesio skirti Žiežmarių, Rumšiškių ir kitų vietovių „sutvarkymui“. Laukite tęsinio.

16 thoughts on “Statybos ir broko taisymo aikštelė vardu Kaišiadorys

 • 2020 5 lapkričio at 21:15
  Permalink

  Dėl broko galiu paaiškinti, kai užsakovui sumokamas atkatas, kad laimėti konkursą, užsakovas nebegali reikalauti kokybės ir rangovas daro ką nori. Pagal kokybę galite spręsti paimtas atkatas ar ne.

  Reply
 • 2020 8 rugsėjo at 13:29
  Permalink

  Nurimkit, nesnarvuokit, nestresuokit, tuoj seimo rinkimai ir seime mus atstovaus A. Radvila, tai bus tvarka, o ne taip kaip su neveiksnia L. Matkevičienė, kuri tik pataikavo konservų merui V. Tomkui.

  Reply
  • 2020 8 rugsėjo at 13:30
   Permalink

   Neduok Dieve tokį seimo narį kaip Radvila, prichvatizuos ne tik Kaišiadoris, bet ir visą Lietuvą.

   Reply
  • 2020 8 rugsėjo at 13:31
   Permalink

   O tai ką nėra ką daugiau rinkt be Radvilos ir Matkevičienės?

   Reply
   • 2020 8 rugsėjo at 15:10
    Permalink

    Ažubalis, jei ne Mat keviciene

    Reply
    • 2020 9 rugsėjo at 6:06
     Permalink

     O kuo tas Ažubalis įpatingas? Sako, kad žino kaišiadoriečių problemas, nes daug kartų su jais bendravo. Būtų protingas tai būtų užtekę ir kartą pabendraut, kad suprastų, o jei pats būtų gyvenęs kaip žmogus, tai ir be bendravimo žinotų kaip gyvena eiliniai žmonės.

     Reply
 • 2020 7 rugsėjo at 6:04
  Permalink

  Amžinos statybos yra gerai, nes tai amžinas pinigų plovimas. Tik kam gerai, rajono valdžiai ir rangovams, ar rajono gyventojams?

  Reply
 • 2020 4 rugsėjo at 19:02
  Permalink

  Pimpis ir yra pimpis, gal net konservų pimpčiulpys. Nebuvo nepriklausomos žiniasklaidos tai ir nežinojom kas realiai dedas, nes Atspindžiai ir Aidai tik liaupsino valdžią turbūt ne už dyką.

  Reply
  • 2020 5 rugsėjo at 11:01
   Permalink

   Nedarė. Kai ko nedarė ne 14-a, dvigubai ilgiau. Medžiai augo, teikė pavėsį per karščius. Galima buvo pasislėpti nuo mažo lietaus. Pažvelgus į viršūnę išmatuoti vėjo stiprumą. Galų gale, kelios kartos užaugo juos matydami kiekvieną dieną. Tai žmogaus ryšio su pasauliu dalis. Persudėtinga? Žinoma, daug betono plytkių daug paprasčiau, kai dar nuo didelių objektų nubyra geras %%% į asmeninę pinigininę:))

   Reply
   • 2020 6 rugsėjo at 17:46
    Permalink

    Bet zmones renkasi miestus kur daugiau betono

    Reply
 • 2020 4 rugsėjo at 17:39
  Permalink

  14 metų niekas nieko nedarė ir buvo gerai. Dabar per 5 metus daug padaryta, bet negerai. Tiesa, tuo metu nebuvo liberastų šefuojamos šūdaskalaidos priemonės Kš. žiniū.

  Reply
 • 2020 4 rugsėjo at 15:40
  Permalink

  nes pinigų yra upė, kuri niekieno ir niekada nenusenka

  Reply
 • 2020 4 rugsėjo at 13:45
  Permalink

  O ko galima tikėtis kai vadovauja dalbajobai, o darbus atlieka atgrubnagiai pridurkas.

  Reply
 • 2020 4 rugsėjo at 13:43
  Permalink

  Tai anot mero V. Tomkaus Žiežmarių tvarkymas tai pinigų kišimas į sinagogą? Ar kas matė, kad nesenai atremontuita sinagoga jau byra, įrengta informacinė elektroninė lenta neveikia, nes nėra internetinio ryšio, už milžinišką sumą įrengtas keltuvas invalidams, kur pakaktų ir estakados 1,5 metro ilgio ir 30cm aukščio. Nesuprantu kodėl nėra jokios atsakomybės už masišką pinigų švaistymą?

  Reply
  • 2020 4 rugsėjo at 15:44
   Permalink

   Kam ta estrada ir estakada, durys bus atvertos du kartų per metų?

   Reply
   • 2020 4 rugsėjo at 19:03
    Permalink

    Kam estrada ir estakada? Tai ir taip aišku, kad tai eilinės pinigų plovimo mašinos.

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *