Susiskambinkim po atostogų: darbo grupė tolygu gerai padarytam darbui?

Pernai Kaišiadorių rajonas dėmesio gavo daugiau nei per visą šimtą metų kartu sudėjus. Žiežmarių savarankiško gyvenimo namai neįgaliesiems sulaukė respublikinės spaudos kritiško žvilgsnio. Jo buvo daugiau norėtų politikai, valdininkai ir, tiesiog, gyventojai. Pirmiausia paaiškėjo sena ciniška praktika – valdžia rengdama naujus projektus su žmonių nuomone nesiskaito.
Nors nuolat deklaruojamas viešumas, skaidrumas, demokratija ir kitos vertybės, realybė visiškai priešinga. Kaimynai informaciją gauna tada kai atvažiuoja statybininkų ekskavatorius ir pradeda kasti pamatų duobę. Tuomet prasideda emocijų audra, kurią gesinti susirenka berniukai su šortais – tarybos nariai, vienas atšauktas iš žvejybos, antras iš daržo, trečias iš pliažo. Žiauriausia, jog nuoskaudos dėl visiško nesiskaitymo su teisėtais interesais išprovokuoja priešpriešą. Žiniasklaida, daug metų valgiusi sumuštinius tolerancijos mokymo seminaruose, vietos gyventojus nupiešia kaip nejautrius bendrapiliečiams su negalia ir specialiais poreikiais. Taip kraštiečiai nupiešiami tamsuoliais, kurie priešinasi naujovėmis ir neišvengiamai pažangai.

Žiežmariečių bendruomenė prieš metus gerai pamokė Kaišiadorių rajono konservatorius, tiek merą, tiek tarybos daugumą, tiek Strėvininkų pensionato direktorių. Liaudies išmintis sako, kad eikvoti laiką ir jėgas edukacijai verta tik ugdant jaunus bei gabius. Regis, šįkart ši taisyklė vėl pasitvirtino – namų darbai taip ir liko nepadaryti.


Po metų žiežmariečiai vėl muša pavojaus varpą iš vienišo bokšto. Aktyvūs bendruomenės nariai pastebi, kad nesilaikoma prieš metus pasiektų susitarimų. Statybvietės tvora žemesnė nei numatyta ir ore tvyro nuojauta – kiti sprendiniai bus tokie kaip pigiau ir patogiau statybininkams, užsakovams, o ne geriau būsimo namo kaimynams. Kartu išaiškėjo ir planai statyti dar kelis tokius namus Žiežmariuose ir Kaišiadoryse. Taip, lipama ant to paties grėblio, arba tiksliau, smirdantį juodą dūmą meta tas pats sukleręs buldozeris. Švietimo kam reikalingi tokie namai neįgaliesiems nesigirdi, bet jau valstybės žemė skiriama. Kodėl ji nepasiūlyta per aukcioną įsigyti jaunoms šeimoms, kurios namus statosi užmiesčiuose be jokios infrastuktūros? Strėvininkų socialinės globos namų vadovas, ilgametis Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narys ir buvęs meras Kęstutis Jakelis patvirtino – miestelyje planuojama statyti dar dvejus savarankiško gyvenimo namus. Rajono meras Vytenis Tomkus problemos sprendimui subūrė darbo grupę. Jaunas teisininkas pasirinko kelią už kurį daug metų buvo kritikuojamas idėjinis politinis priešininkas, ilgametis socialdemokratų premjeras, kiekvieną klausimą (ne)spręsdamas eilinės darbo grupės sudarymu.
Žiežmarių namų istorija tarsi lakmuso popierius rodo kiek valdžia tarnauja žmonėms, kiek siauriems partiniams interesams. Tuo pačiu principu tiesiamas naujo oro uosto pakilimo takas. Lygiai taip, kaip geležinė upė, gimtos žemės laukus perkirs nauja geležinkelio vėžė. Pagal tą patį scenarijų kyla socialinių paslaugų centro priestatas. Toks cinizmas žlugdo žmonių pasitikėjimą politika, atveria kelius naujiems pranašams. Ar šitas kelias veda į geresnį gyvenimą visiems rajono gyventojams? Gal manoma, kad palankią viešąją nuomonę suformuos už valdiškus pinigus samdytas patarėjas?

3 thoughts on “Susiskambinkim po atostogų: darbo grupė tolygu gerai padarytam darbui?

 • 2020 29 liepos at 6:59
  Permalink

  Glušiai jūs, tuos namus statys socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

  Reply
 • 2020 28 liepos at 17:46
  Permalink

  Gudrus tas KGB žydelis konservas K. Jankelis.

  Reply
 • 2020 28 liepos at 17:44
  Permalink

  O tai tas kur nori statyt tuos namus K. Jakelis kartais nebuvo KGB agentu Sirijoje?

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *