Tarp tikėjimo, vertybių ir valdžios prioritetų

Valdžios žmones, tuo pačiu ir jų rinkėjus, šį pavasarį vėl priešina aistros dėl partnerystės įstatymo likimo. Seimo politikai dėl vertybinių supratimų ginčijosi aršiau, nei aptardami šalies biudžetą. O šios aistros grasina net ir kertinių politinių susitarimų tęstinumui – išsiskyrus nuomonėms politikai replikavo, kad jei būtų priimtas jiems neparankus sprendimas, braškėti galėtų net ir visų partijų pasiektas susitarimas dėl gynybos politikos. Pastarasis šiuo sudėtingu metu ir vienas iš svarbiausių mūsų valstybės politikos prioritetų. Bet gal liberaliausiam Seimo politikų sparnui prioritetai dėliojasi kažkaip kitaip? Faktas tas, esamoje situacijoje ne tik priešinama visuomenė, bet ir rimtesniems bei prioritetiniams tikslams negali susikaupti ir mūsų politikai.

Stebėtojai klausia, kodėl visiems politiniams genderistams taip prireikė slėptis net už paramos Ukrainai šūkių. Kodėl konstitucinės, prigimtinės, lietuvių tradicijos, absoliučios lietuvių daugumos šeimos sampratos šalininkai buvo išmesti iš Vilniaus pagrindinės aikštės ir pasiųsti kuo toliau. Tuo tarpu vadinamajai pažangiųjų saujelei atvertos sostinės erdvės ir suteikta Katedros (!) aikštė.

Nelieka nuošalyje ir Lietuvos katalikų bažnyčia. Susivieniję iškilūs kunigai Arnoldas Valkauskas, Algirdas Toliatas bei Gabrielius Satkauskas išplatino viešą laišką, kuriame situaciją įvertino per bažnyčios prizmę ir pakvietė tikinčiuosius melstis už tradicinės šeimos išsaugojimą. Šiuo laišku savo FB paskyroje pasidalino net ir buvęs disidentas, tremtinys, kardinolas Sigitas Tamkevičius. Taigi, dalinamės šiuo laišku ir su mūsų skaitytojais.

________________________________________________________________________________________________________________________________________

Brangūs tikintieji,

šiomis dienomis stebime ketinimus atsisakyti prigimtinio vyro ir moters papildomumo, kaip esminio šeimos kūrimo pagrindo.

Lietuvoje siekiama įteisinti homoseksualiais santykiais paremtas sąjungas ar partnerystes, suteikiant joms šeimos teisinį statusą. Tai prieštarauja ne tik Bažnyčios mokymui, bet ir tiesai apie žmogaus ir šeimos prigimtį. Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas ne dėl įstatymų leidėjo užgaidų, bet dėl jos prigimčiai esminių savybių. Tik prigimtinė iš vyro ir moters papildomumo kylanti šeima gali būti tikru visuomenės ir valstybės pagrindu, kaip nurodyta konstitucijoje. Žmogaus teisėms ir teisingumui prieštarauja ne atsisakymas sulyginti šeimą su kitomis bendro gyvenimo formomis, bet versti visuomenę šeima laikyti tas bendro gyvenimo formas, kurios neturi šeimai būdingų esminių savybių.

Nuolankiai priimdami Katalikų Bažnyčios mokymą ir suprasdami teisingo proto bei bendrojo gėrio reikalavimus, negalime likti abejingi iniciatyvoms, kurios siekia pakeisti tiesą apie žmogaus prigimtį ir prigimtinę šeimą bei priversti ateities kartas ugdyti vadovaujantis ne kiekvieno žmogaus protui prieinama tiesa, bet įstatymo leidėjo primesta ideologija.

Šio susirūpinimo paskatinti skelbiame devyndienį, kuriame kviečiame kartu melstis už tai, kad įstatymų leidėjai įstatymuose išsaugotų tiesą apie šeimą. Švč. Mergelei Marijai ir šv. Kazimierui užtariant prašykime Viešpatį, kad:

– valstybė neišsižadėtų tiesos, jog šeima kyla tik iš vyro ir moters prigimtinio lyčių papildomumo;

– Lietuvos žmonės nebūtų klaidinami dėl tiesos apie žmogaus prigimtį ir šeimą;

– politikai suprastų, jog tik iš vyro ir moters prigimtinio lyčių papildomumo kylanti šeima yra tikrasis Lietuvos valstybės ir visuomenės pagrindas, kurio nevalia sulyginti su tuo, kas nėra šeima.

Kviečiame devynias dienas pradedant gegužės 20 d., penktadieniu, kasdien melstis šiomis intencijomis bent vieną Rožinio paslaptį „Jėzaus gimimas“ ir pagal galimybes kasdien atlikti bent nedidelę pasninkišką auką. Po Rožinio paslapties kviečiame sužadinti savyje asmeninę maldą Viešpačiui šia intencija.

Devyndienio iniciatoriai

Kun. Arnoldas Valkauskas

Kun. Algirdas Toliatas

Kun. Gabrielius Satkauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *